brbai nepricepui sau femei frigide....s vedem

De la: si_totusi, la data 2009-06-23 13:34:34fata, lumea sustine pe aici ca se exista iubire far' de sex.adicalea, iubim ase, platonic.


exista, exista. iubirea de patrie
tulipe
Postat pe 23 Iunie 2009 16:39
As cita-o pe garbo005851 insa cred ca panseul ei de gandire va fi expus. Avea dreptate Base, scoala romana scoate multi "academicieni".. pe unul il are in familie.
blairwitch
Postat pe 23 Iunie 2009 17:43
De la: garbo005851, la data 2009-06-23 16:31:38nu ai inteles nimic si totusi iubirea implica si sex si fara sex.nu am pentru tine mai mult de scris ar fi inutil esti in perioada numai a hormonilor ,restul te cam depaseste.maria nu este o tragedie ,dar fericirea adevarata momentan pentru tine este imposibila.maria


si totusi iubirea nu implica fara sex maria, nu este o tragedie. momentan te cam depaseste dar, e inutil sa-ti explic pentru ca hormonii bubuie mai ceva ca tunurile de la turtucaia
si_totusi
Postat pe 23 Iunie 2009 17:47
tulipe
si_totusi
Postat pe 23 Iunie 2009 17:51
ia, explica-ne si noua, nestiutoarelor, cum e cu iubirea asta fara sex intre un barbat si o femeie? si care e diferenta intre iubirea cu sex si cea pe shestache, fara?

titlul topicului parca zicea de femei frigide, nu?


incep sa cred ca nu barbatii-s nepriceputi
si_totusi
Postat pe 23 Iunie 2009 17:59
totusico..
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Iunie 2009 18:05
am trecut si eu pe-aici sa-l caut pe domnul "MULTIPLU" dar cred ca e absent inca

Postat pe 23 Iunie 2009 18:13
iubirea fara sex ie atunci cand ie barbatu nepriceput si femeia ie preocupata de gletu de pe tavan ca nu facu priza
tulipe
Postat pe 23 Iunie 2009 18:51
De ce am sentimentul ca multe femei dintre cele care au luat " cuvantul" la acest subiect fac haz de necaz ?
Am cunoscut multe femei, erau de fel si fel,unele stateau ca o bucata calda de carne si asteptau miracolul, altele doreau
sa-si arate cat sant de senzuale si stiu sa traiasca "momentul", dar multe dintre ele erau mediocre, adica nici prima varianta dar nici ultima, asteptau sa se termine odata... ele mai aveau si alte treburi mai importante de facut prin gospodarie.
Dupa umila mea parere nu cred ca exista femei frigide din nastere, ele se transforma in asa ceva in decursul timpului.Si cum spunea Casper : "este o problema de compatibilitate". Deci amanadoi sant de vina, atat barbatul cat si femeia.
Din pacate multi barbati sant egoisti, privesc femeia ca pe un organism mai complicat folosit pentru masturbare, iar femeia care sta si asteapta ceva...fiori..si cu atata ramane. In final el se "descarca " nervos, iar ea isi musca buzele, simte doar ca a fost gadilata.
Din pacate nici femeile nu stau prea bine la capitolul orgasm. Nu stiu deloc unde ar trebui sa ajunga, iar cand simt ca isi pierd
autocontrolul dau fuga inapoi din drumul placerii, se blocheaza, altele de rusine sau poate de a nu jigni partenerul mimeaza orgasmul.
Am intalnit candva o superba femeie, trecuta prin multe greutati in viata, apoi divortata, eram ca doua jumatati unificate, "dupa"..a plans cu lacrimi incredibile, era stupefiata. In 20 de ani de casnicie nu a cunoscut
orgasmul, sa nu mai vorbim de cel multiplu. Ea a ramas ( pana atunci ) cu convingerea ca sexul este ceva... , nici nu o putea defini, pentru ca mare lucru nu a simtit.
Dupa catva timp m-a intrebat : si eu pierdut 20 de ani din viata fara sa simt aceasta fantastica placere ? Fostul meu sot ce-a pazit ?

Ii marturiseam odata ca atunci cand fac dragoste, sant concentrat pe placerea pe care i-o aduc ei, partenerei mele, placerea mea contand mai putin, deoarece asta va veni odata cu cea a jumatatii mele, este mai mult o satisfactie psihica care ma duce implicit la orgasm.
tibersim
Postat pe 23 Iunie 2009 20:33
ne-ai convins, sa stii...
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Iunie 2009 20:46
tulipo...ce bombani tu de gletu ala ? ha ?
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Iunie 2009 20:46
nu dadea!!!!!! sunt cuminte. cred
tulipe
Postat pe 23 Iunie 2009 20:48
A iubi cu adevarat pe cineva inseamna sa faci tot ce e omeneste posibil ca acel cineva sa fie fericit chiar daca prin cea ce faci tu vei fi nefericit.Aceasta este iubirea fara sex...restul este doar atractie sexuala. din aceasta cauza majoritatea femeilor ramin dezamagite deoarece ele confunda atractia sexuala cu iubirea
marian_sss
Postat pe 23 Iunie 2009 20:50
tulipo...iote asa se devin berbatii frigizi...de la nepricepute ca voi, care nu ganditi decat la glet, mufe, teuri, olandezi si lavabila...
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Iunie 2009 20:51
si...apopi...iar la...mufe`!!!!...
ca...asa cred unele ca-si rezolva pb!
ovidiu42
Postat pe 23 Iunie 2009 20:53
mama ma-sii, sh-o gramada de facturi. si crizaaaa.......si clopoteiiiii....... si copiii care mor de foame in burkina faso. ce sa mai? de sex ne arde noua?
tulipe
Postat pe 23 Iunie 2009 20:57
tulipo, hai sa punem de-un grinpis...
kyra
Postat pe 23 Iunie 2009 20:59
ai uitat gaura in stratu' de ozon, disparitia balenelor ucigase si starea padurilor tropicale...
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Iunie 2009 20:59
IUbirea si sexul sint doua lucruri total diferite.Iubirea vine din suflet din spiritul omului pe cind sexul vine din trasaturile animalice ale omului.Cu cit partenerii de sex sint mai indepartati ,mai animalici, cu atit partida este mai aprinsa.DE acea toate femeile cad pe spate cind vad pe unul strain ,puternic si animalic.NU poti sa iubesti enorm pe cineva si totodata sa devii animal in timpul sexului.Iubirea inseamna tandrete .afectiune nu animalism...
marian_sss
Postat pe 23 Iunie 2009 20:59
kyro...
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Iunie 2009 21:00
da, da. si pacea mondiala
tulipe
Postat pe 23 Iunie 2009 21:00
De la: marian_sss, la data 2009-06-23 20:59:58 IUbirea si sexul sint doua lucruri total diferite.Iubirea vine din suflet din spiritul omului pe cind sexul vine din trasaturile animalice ale omului.Cu cit partenerii de sex sint mai indepartati ,mai animalici, cu atit partida este mai aprinsa.DE acea toate femeile cad pe spate cind vad pe unul strain ,puternic si animalic.NU poti sa iubesti enorm pe cineva si totodata sa devii animal in timpul sexului.Iubirea inseamna tandrete .afectiune nu animalism...


ba fix atunci devii mai "animal in timpul sexului", cand il iubesti enorm. te-a mintit cin' ti-a spus ca nu este asa
tulipe
Postat pe 23 Iunie 2009 21:07
De la: free, la data 2009-06-23 18:13:09am trecut si eu pe-aici sa-l caut pe domnul "MULTIPLU" dar cred ca e absent inca

Sint la datorie,papusha,care-i problema ta?
valentino
Postat pe 23 Iunie 2009 21:11
din aceasta cauza toti rateaza in casnicie ca se casatoresc cu amantul .NUTI transmit asta ca miar fi spuso cineva ci pentru ca am practicato
marian_sss
Postat pe 23 Iunie 2009 21:11
val...

si asa mi-am auzit commenturi cu pupatu'...he...he...
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Iunie 2009 21:13
DIN aceata cauza barbatii sint considerati "papagali" de catre femei,ca nu le trateaza ca pe "animale"
marian_sss
Postat pe 23 Iunie 2009 21:14

hop. hop . hop iaca asta-i pocinog. sa o luam catine, tandru nu animalic :


"IUbirea si sexul sint doua lucruri total diferite."

ei, nu zau? martea afli lucruri noi



'Iubirea vine din suflet din spiritul omului pe cind sexul vine din trasaturile animalice ale omului."


ce-i drept, nu-i stramb. nu-mi imaginam ca iubirea vine de la durerea de shale.



"Cu cit partenerii de sex sint mai indepartati ,mai animalici, cu atit partida este mai aprinsa."

adica unul e in sufragerie si celalalt la alta. ce partida aprinsa va fi !!! palme, shuturi , par smuls. animalic de-a dreprul


"DE acea toate femeile cad pe spate cind vad pe unul strain ,puternic si animalic."

alo, kunta kinte sau cum te cheama, esti pe faza? auzi, fata da pe-o parte nu putem chica?

NU poti sa iubesti enorm pe cineva si totodata sa devii animal in timpul sexului.

ei, tu !!! lasa. ca ne domesticim cand e vorba la o adica. nu-l musc decat de urechi

"Iubirea inseamna tandrete .afectiune nu animalism.."

si eu zic la fel. dulci si nestiutoare. gen mimoze. fereasca sfantul sa-ti ridice ala in mod animalic fusta !
si_totusi
Postat pe 23 Iunie 2009 21:18
Wife,sora mea,vad,inteleg si ma amarasc...reactii diferite.Diferite de subiect,de atmosfera si de ce ar trebui sa fie aceasta comunicare.Am mai spus si alte dati : scrisul in virtual,dovedeste caracterul din real.Nu ca ar fi vreun interes specific,dar,ca si cultura generala,iti poti face o idee de nivelul individual si general,de cultura si civilizatie a multora care,dealtfel,in viata reala au raspunderi sociale si profesionale...trista realitate.
valentino
Postat pe 23 Iunie 2009 21:20
val, fratele meu...

esti tu dragut si vrei sa ma consolezi, este ?
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Iunie 2009 21:24
Maprovoci la discutii si nu am timp.sa numi spui tu mie ca pici pe spate cind iti spune cineva ca te iubeste,cind iti aduce flori ,cind se plimba cu tine de mina.ITi eu ceva ce nicio femeie no sa recunoasca niciodato:TE uzi instantaneu cind cind cineva te bruscheaza cind cineva te forteaza(in sensul civilizat al cuvintului)Toate vizati sa fiti fortate dar nu o sa recunoasteti niciodata.FAceti pe mironositele casa sa ne pacaliti pe noi fraierii,sa zicem noi vai saracele
marian_sss
Postat pe 23 Iunie 2009 21:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cat adevar...despre femei!!! 52 De la: racovus 18 Iulie 2010 14:33
Fosta sotie 98 De la: garbo065070 7 Martie 2012 02:14
Amic/Iubit 63 De la: garbo_472576 23 August 2017 09:24
este gresit sau cat de rau vi se pare faptul de a face amor online? 150 De la: quasaria 20 Martie 2010 16:51
De ce pastreaza barbatii tacerea si ignora. 74 De la: garbo345906 24 Noiembrie 2019 23:24
Setari Cookie-uri