brbai nepricepui sau femei frigide....s vedem

n alt ordine de idei, am vorbit zilele trecute cu un alt eu despre relaia cu o femeie, care i place i ea l place pe el, dar ea e mritat i mi-a spus el,'' dac ar fi aprut acum hai 3 ani, nicio problem, dar azi e deja trziu, tim amndoi c n-ar fi doar sex, i la ora asta nu-mi permit s fac ru nimnui, dar cel mai mult mie, a fi tot singur de srbtori, n-a putea s ies cu ea nicieri i n-a mai fi eu n ochii mei i ai prietenului meu '', '' da, dar ai avea momente unice'', ''poate, da...a avea,..dar r fi momente furate, nu m-a putea bucura de ele aa cum sunt obinuit'', ..'' da, dar o iubeti'',....''DA, O IUBESC SUFICIENT DE MULT NCT S-I DAU DRUMUL S PLECE''
casperphantom
Postat pe 31 Ianuarie 2009 22:30
MDA, m-ar durea sufletul tot restul vieii, i , i aa m mai doare de vreo 2 femei, cam mult durere se adun, dar aa e viaa, ne d momente, multe momente care ne taie respiraia, toi murim, nu toi trim cu adevrat, iar eu cnd mor vreau s pot zmbi
casperphantom
Postat pe 31 Ianuarie 2009 22:34
casper...ai dat-o pe profunde, prietene...Frumoasa venetiana? hmm...ai gusturi, my friend...
wife_de_zmeu
Postat pe 2 Februarie 2009 13:16
De la: casperphantom, la data 2009-01-31 22:34:52MDA, m-ar durea sufletul tot restul vieii, i , i aa m mai doare de vreo 2 femei, cam mult durere se adun, dar aa e viaa, ne d momente, multe momente care ne taie respiraia, toi murim, nu toi trim cu adevrat, iar eu cnd mor vreau s pot zmbi


casper, ne-ai cam luat prin surprindere cu aceasta introspectie.
Prietene, ti-ai bagat sufletul in lucruri grele!
Dar, din fericire si "celalalt eu", pare la fel de realist ca si cel pe care il cunoastem deja...

Ella34
Postat pe 2 Februarie 2009 19:30
mda, dar sunt oameni i unul i altul i de fapt ne definesc ca oameni, momentele care ne taie respiraia, acum sincer, prefer s fiu cu cineva care m dorete pentru sufletul meu, dect cu una care m vrea pentru relaiile mele, i cel puin aceast femeie a neles c o vreme are toat inima mea, ct suntem mpreun tot trupul meu, cnd nu, aproape toate gndurie mele, dar sufletul l mparte cu cineva
casperphantom
Postat pe 3 Februarie 2009 17:09
Stii ce ma mira pe mine Casper cand apar genul asta de intrebari ? Ca nu e prezentata si opinia EI/LUI . Si poate nici nu e ceruta ...
Iar in primul caz imaginea nu e intreaga si in al doilea nu e numai neantreaga dar e si o pretinsa noblete care ascunde frica.
blanca
Postat pe 4 Februarie 2009 19:48
Mielua,e vorba de mine, mi-am clcat pricipiile, nc nu de tot, dar .....vrei prerea mea?????, niciodat nu am fost de acord cu o astfel de relaie, chiar i tiind c n aceea celul iubirea, dac a exista vreodat, a ncetat demult s mai fie, nu tiu, nu pot , nu vreau s joc pe 2 planuri, niciodat nc nu am fcut-o, mcar acest principiu sper s nu-l calc, dar o doresc, ea pe mine la fel, o s vd, viaa merge nainte, o cunosc demult, am avut rbdare cu ea, acum are ea cu mine, nu m zorete, nu m foreaz, tie ce lupt se d n sufletul meu, dar mai tie i c o doresc
casperphantom
Postat pe 4 Februarie 2009 20:59
Pai de ce trebuie sa fie vorba sa-ti calci principiile? Cand e dragoste intr-o parte dar dragoste nu pasiune care trece, ea nu poate fii in doua locuri. Si-atunci minciuna e in relatia intretinuta artificial, de dragul trecutului si e confundata intre oamenii civilizati cu respectul purtat celuilalt alaturi de care am devenit ce suntem . Pentru ca asta nu se poate nega.
Vad mereu pe-aici oameni care spun ca relatia lor nu mai merge dar nu renunta la ea printre altele si pentru ca in mare omul e Ok , nu bea, nu e violent sau mai stiu eu ...
Oare chiar atat de putin trebuie sa cerem ? Oare trebuie sa cautam mereu tot felul de tertipuri care sa ne infierbante imaginatia in momentele intime ca sa mascam GOLUL dintre noi? Mi se pare teribil de trist.

blanca
Postat pe 4 Februarie 2009 21:33
Este trist, Mieluzto. But is so hard to find real love. so haaard. Si real love, real love daaar poate fi si un amator de bautura sau un tip cam cu ochi pentru femei (chiar daca nu simte nevoia sa se duca dupa ele... e posibil ca uitatura lui dupa femei sa doara rau de tot...). si uite asa se poate strica si real love. Si toate stim astea. De aceea ne complacem in situatii ca cele amintite de tine. Decat pasiune si amor latin si sa simti ca nu poti trai fara un om care, totusi, te poate rani cu vicii, mai bine te multumesti cu linistea data de un nene cuminte dar care poate nu-ti spune mai nimic amoros....
Oricum ar fi, este greu de trait...
gianiblue
Postat pe 5 Februarie 2009 15:17
giani-iubire,

"(chiar daca nu simte nevoia sa se duca dupa ele... e posibil ca uitatura lui dupa femei sa doara rau de tot...). "

in clipa in care omu' meu nu se mai uita dupa femei, inseamna ca e mort pe dinauntru...a! conteaza cum se uita,si daca il simt ca se uita ca la mine...e groasa!

dar asa ca sa-si clateasca ochii,sa simta un pic de adrenalina ca zboara prin el, e ok.

de fapt,amandoi ne uitam dupa gagicute..comentam..ii mai trag un cot la matze,in zona buricului..sa-i scot nitel aeru' din plamani,dar ne place frumosu' la amandoi,daca admir un om pe str nu inseamna ca vreau sa-mi pun fusta in cap,nici gand...
iasomia
Postat pe 5 Februarie 2009 15:33
cat de groasa, iasomica?

si apoi, de unde stii tu ca e numai clatit de ochi? smecherii astia de barbati stiu bine a se preface

gata gluma . poate sunt fixista sau batuta in cap dar, nu-mi place cand merg cu un barbat de brat , ala sa se uite dupa femei. fie si doar asa, "de clateala" . nu se poate uita, cand nu e cu mine?
si_totusi
Postat pe 5 Februarie 2009 15:55
In runda 1 eu acord un punct lui totushel... Nenea sa se uite dupa gagici cand nu-i cu mine!
gianiblue
Postat pe 5 Februarie 2009 16:01
ehhh..ce sa va fac dragutelor daca sunteti atat de fara de prihana,eu sunt mai perversa uite,recunosc...

de unde stiu daca se uita doar cu ochii?

pai..la varsta noastra nu prea mai sunt posibile amorurile in acte multiple,isi face"datoria" acasa extrem de multumitor?

e ok atunci...

normal ca nu-mi atrage atentia de cate ori se uita,dar ajunge sa intorca capu' sa se uite in ochii mei sa-i spun un: sa vezi ce cafteala iti trag acasa!

si gata! dam in ras..si ne grabim spre domiciliu..si-mi place de el asa cu narile fremanand,sa-l vad ca inca nu a uitat sa vanatoareasca..macar asa cu ochii...
iasomia
Postat pe 5 Februarie 2009 16:14
nu-i vorba de prihanite sau neprihanite. e o chestie de , zic eu, bun simt din partea lui. adica, eu ce-s acolo? carucior de butelii?

si_totusi
Postat pe 5 Februarie 2009 16:20
totusico,

mi-e greu sa discut in contradictoriu cu tine...

hmm! carucior de butelii?

esti ceea ce simti ca esti...eu te sfatuiesc sa te simti primadona chiar daca se uita si el la cate-o gagica pe str...in fond..cu tine merge acasa,nu?

iasomia
Postat pe 5 Februarie 2009 16:29
iaso...

da, da-i pare rau...
zambil
Postat pe 5 Februarie 2009 16:32
cred ca ai dreptate dar, cand am ajuns acasa, abia am asteptat sa se faca ziua si sa ma duc la salonul acela de infrumusetare, intinerire, ras, frizat, ce te face in trei luni, domnisoara. chiar fata mare, daca ai ambatz

bine, eu am avut si ghinion. s-a vrut reluare. cica ,cosmeticianul, voia sa mai lucreze asupra modelului.
da, am ajuns fata mare de doua ori intr-un an. cine mai e ca mine? ha?
si_totusi
Postat pe 5 Februarie 2009 16:35
zambil,

cui ii pare rau?

ca ma zapacesti si matale...
iasomia
Postat pe 5 Februarie 2009 16:37
iaso...

aluia de-mpinge la butelii...
zambil
Postat pe 5 Februarie 2009 16:38
totusico,

acum tu m-ai vazut ,spune tu daca am eu nevoie de saloane?

parol...
iasomia
Postat pe 5 Februarie 2009 16:39
oi, zambilu, esti matale rautacios dar zici si bine. chiar ca i-a parut rau . desi, i-am facut un dar . ca ase-s eu, inimoasa. de ce sa se chinuie omul?

decat sa-si suceasca gatul aiurea si sa faca vreo intindere la muschii gatuiti, mai bine liber. sa-l am pe constiinta?

vezi, sunt altruista .

si_totusi
Postat pe 5 Februarie 2009 16:43
giani, nu mai suni gongul acela odata ? ca ma fac astia ko. sau arunca macar prosopul . sa ies si eu elegant din ring
si_totusi
Postat pe 5 Februarie 2009 16:45
totushel, ai grija sa nu te transforme in asa ceva... Si o caleashca minunata s-a transformat intr-un dovleac...
gianiblue
Postat pe 5 Februarie 2009 16:47
totusico,

cum mai mai bine liber?

pai ce e legat? e in inchisoare?

este acolo pt ca-i place sa imbatraneasca langa tine...
iasomia
Postat pe 5 Februarie 2009 16:48
iasomico, cazuri si cazuri

tineti aproape ca , ma duc sa-mi iau tigarri
si_totusi
Postat pe 5 Februarie 2009 16:50
shito...

nu-s rautacisme... exprimam vesnica nemultumire a omului cu ochii pe butelie:

s-o iau, se strica, s-o las mi-e frica
ca vine altu si mi-o ridica...
zambil
Postat pe 5 Februarie 2009 16:54
problema este ca ea a zis.."carucior de butelie" nu butelie..hai ca m-ati zapacit de tot..
iasomia
Postat pe 5 Februarie 2009 17:04
iaso, pai vezi omu' nehotarat?... a ramas doar cu carucioru'...
zambil
Postat pe 5 Februarie 2009 17:06
matale esti om trecut prin viata,de ce nu ne spui si noua cum e taica cu nepriceputii si frigidele...?...


pana vine matza aia....
iasomia
Postat pe 5 Februarie 2009 17:21
iaso, fata taichii...

exista femei frigide... da' se vindeca...
zambil
Postat pe 5 Februarie 2009 17:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ma fac? 14 De la: garbo015979 21 Ianuarie 2010 18:36
Pareri va rog! 14 De la: garbo_429706 19 Martie 2016 20:34
Sunt in incurcatura. 37 De la: garbo_4874 25 Noiembrie 2012 23:40
Hai sa marim lista de prieteni toti cei care ne place litoralul Romanesc 28 De la: garbo_396644 3 Aprilie 2014 10:06
Ce ati alege? 57 De la: fleur_du_mal 2 Noiembrie 2009 12:27
Setari Cookie-uri