Sa il cred....sau sa merg mai departe??

Buna.. Se spune ca iubirile intalnite in vacante, si la mare sunt cele mai frumoase. in urma cu 2 saptamani am intalnit un tip.. A fost dragoste la prima vedere. Ne-am intanit intr-un club in Costinesti, amandoi am ajuns acolo din intamplare, ni s-au intanjit privirile si nu ne-am mai putut desparti ochii unul de la altul. am inceput sa vorbim,am deschis o comnversatie, dupa care am mers pe plaja sa vedem rasaritul. Am stat , am vorbit si mi-am dat seama ca relatia nu are nici un viitor, ci ca e o copilarie la mare. Ma privea atat de dulce, imi vorbea atat de frumos incat m-am simtit apreciata pentru prima data in viatza. Cum mi-a vorbit el nu mi-a vorbit nimeni. Am facut schimb de nr de telefon, m-a condus in locul in care eram cazata si ne-am vorbit sa ne intalnim pe plaja dupa amiaza. Capul imi statea doar la el...era ceva iesit din comun, era un sentiment minunat... ne-am intalnit pe plaja, ne-am plimbat pe malul marii, ne-am sarutat in apa...a fost frumos. In ziua aia trebuia sa ma intorc acasa...a incercat sa ma convinga sa raman dar nu a reusit. M-a pus sa-i promit k o sa ne mai vedem si ca o sa tinem legatura. Asa a si fost. Si in ziua de azi tine legatura, imi vorbeste la fel de frumos...eui stau in partea de nord a tarii, iar el in sud...ne despart sute de km. Si el e stabilit in strainatate si pleaca in septemvrie... Pana acum m-a dezamagit de 2 ori.. Mi-a promis ca vine de 2 ori la mine....si de fiecare data mi-a frant inima... Inca imi face sperante ca va fi bine dar nu stiu ce sa mai cred. Eu una nu pot merge la el ca sunt minora si e dificil. Toti prietenii mi-au zis sa nu-l cred cand imi zice ca ma iubeste, ca daca ma iubea cu adevarat venea la mine. Si avand in vedere k el pleaca in strainatate si vine de sarbatori, eu sunt in stare sa-l astept, dar am nevoie de o dovada ca ma iubeste ca sa nu il astept degeaba. Pana in septembrie are timp sa vina sa ne vedem..ce sa fac? sa-l astept daca nu vine pana in septembrie?...sunt indragostita de el si nu as vrea sa cred k voi fi dezamagita din nou.... dati-mi un sfat....va fi bine?
Anutzu
Postat pe 13 August 2011 13:41
scuzati-mi greselile gramaticale, insa nu sunt in stare sa scriu ceva corect atata timp cat ma gandesc doar la el
Anutzu
Postat pe 13 August 2011 13:42
mamica, tu de iubiri festivale ai auzit ? de flirturi ?
si unde pleci, care-i faza cu asteptatul ? esti minora, ce sa faca cu tine ?

poate ii place de tine, dar nu mai mult de-atat, ia si tu clipele frumoase din toate astea si vezi-ti de viata, mai fata, n-astepta cai verzi pe pereti, nu-ti pune viata in paranteze pentru nimeni pentru ca nici el n-o face...

razi, distreaza-te, iesi la film, fa-ti prieten acolo langa tine.. saruta-te cu el
intr/un cuvant, traieste !

lasa himerele...
Freya__
Postat pe 13 August 2011 14:16
"..eui stau in partea de nord a tarii, iar el in sud...ne despart sute de km. Si el e stabilit in strainatate si pleaca in septemvrie... "'


distanta...iubirile...si distanta....crede-ma n-o sa mearga....stiu de la mine....
Axl_22
Postat pe 13 August 2011 14:48
usor de zis, greu de facut... si aici vorbesc despre faptul daca sa mergi mai departe. daca te-ai indragostit esti pierduta si nu poti merge mai depa
rte, decat dupa o lunga perioada de suferinta, incertitudini si depresii...crede-ma, stiu ce spun , sunt intr-o situatie similara. poate esti mai puternica decat mine si poti lasa
totul in urma...nu poti decat sa astepti si sa vezi cum decurg lucrurile...poate simte si el la fel sau poate nu...viatza e plina de incertitudini...
mistic
Postat pe 13 August 2011 14:57
exact,suferinta...exista iubire fara suferinta?....nu cred!....doare....dar cu timpul trece....

cum nu poti merge mai departe?....poti....trebuie....
Axl_22
Postat pe 13 August 2011 15:41
aia nu-i iubire, e masochism
Freya__
Postat pe 13 August 2011 19:07
va multumesc tuturor pentru sfaturi. ma ajuta foarte mult
Anutzu
Postat pe 14 August 2011 12:06

un plans zdravan de o zi si lasat totul in urma
"aiesta" ii leacul la amaraciunile iubirilor "pierdute"
LILO
Postat pe 14 August 2011 12:16
Ai primt deja dovada de iubire: nu a reusit sa ajunga la tine, sau daca va veni vreodata...va fi singura venire.
Uita-l, iesi si te plimba cu "gasca", diztreaza-te si uita-l.
Nu mai sta pe ganduri, lasa totul in urma si priveste cu ochii deschisi si senini viitorul care te asteapta.
Noli
Postat pe 14 August 2011 14:08
pe zi ce trece imi dovedeste ca nu e de mine... dar nu vreau sa-mi pierd speranta ca va fi intr-o zi bine... e si vina mea ca sunt incapatanata si nu vreau sa deschid ochii..
va multumesc pentru sfaturile date. m-au ajutat foarte mult. O sa-mi iau inima in dinti si o sa merg mai departe, ca daca e sa vrea intr-adevar sa ma vada va face tot posibilul, daca nu ... e pierderea lui
Anutzu
Postat pe 16 August 2011 11:42
S-a terminat totul... am sperat ca va fi bine...insa nu a fost asa... Acum am ramas cu o inima zdrobita, facuta praf...pentru ce? pentru cine?...Simt ca nu voi putea trece peste asta...Am ajuns sa-l iubesc din sperantele pe care mi le-am facut:(
Anutzu
Postat pe 23 August 2011 17:45
simplu: sa il crezi!
d
daniilia
Postat pe 23 August 2011 22:36
Anutzu -draga,viata este ceva mai lunga,dar tineretea este foarte scurta,incearca sa nu umbli(astepti)dupa himere,(vise nerealiste),pregatirea profesionala este foarte,foarte importanta si apoi presarat cu ceva distractie.Pune ochii pe un baiat din anturajul tau(care sa iti placa) si initiaza un sarut,nu iti propune si nu iti dori sa fie mai mult de atat.Eu cred ca cui pe cui se scoate...si apoi faci ceva ....trebuie sa fie o metoda nu?Sau poate gasesti tu ceva sa te scoata din visarea concentrata pe o persoana.Succes!
garbo035697
Postat pe 24 August 2011 13:49
...nu mai inteleg nimic...
parca spuneai: " Am stat , am vorbit si mi-am dat seama ca relatia nu are nici un viitor, ci ca e o copilarie la mare." Si-atunci, unde-i problema??

...si...intre timp, s-au potolit hormonii tai, hormonii lui...

Mare e gradina ta, Doamne!
amrita
Postat pe 29 August 2011 11:42
yep
garbo197895
Postat pe 5 Septembrie 2011 17:05
esti prea tanara ca sa spui ca ti-a zdrobit inima, e trecatoare dragostea la varsta adolescentei, si sunteti prea departe unul de altul, dragostea la distanta, nu exista, nu rezista....uita-l...mergi mai departe . ai toata viata inainte ca sa iubesti cu adevarat, peste ani vei zambi cand iti vei aminti de aceasta poveste......nasucul sus fatuca...traieste viata in plin, timpul se comprima pe fiecare zi, nu stepta himere....
Tisha
Postat pe 8 Septembrie 2011 22:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
spuneti, voi intelegeti baietii...? 62 De la: cricat 14 Martie 2011 20:27
Dilema 15 De la: garbo225715 24 Februarie 2012 01:05
dragoste sau...?! help ! 55 De la: Dsoara_T 18 Iulie 2013 17:46
In situatia de fata ce sa fac mai intai? 102 De la: ellyse83 11 Aprilie 2010 18:31
MACA 4 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:43
Setari Cookie-uri