Pentru iubitorii de folk:)

iasomia cata dreptate ai,aceasta boala cruda nu iarta,iti da doar bilet de amanare,dar pana sa expire biletul,traiesti viata cu alta intensitate.nu stiam ca m tatoiu are aceasta boala.si mie imi place,este deosebit de inteligenta si reala!ai amintit de anca parghel,iubesc si muzica ei.cu cata "incredere"in invingerea bolii a trait ultimile luni ale vietii ei!
allexanndrra
Postat pe 10 August 2009 06:02
anta,cata dreptate ai .da toti avem in stare latenta acest microb morbid,in stare latenta.depinde de noi si de mostenirea genetica,declansarea bolii.ma bucur ca mai sunt persoane ,care cred in ezoterism,in puterea legii atractiei,din univers,in frecventele energetice,in atat de tainicele,tuneluri ale timpului(portale)de trecere spre lumile paralele......




allexanndrra
Postat pe 10 August 2009 06:14
De la: iasomia, la data 2009-08-09 16:42:34anto,

nu ai inteles nimic din ce am zis...iar cu "vezi ce semeni" ala m-ai dat pe spate...

ok..ai dreptate...


iasomia,nu ai inteles,se refera la reincarnare,unii cred altii nu,dar este alegerea fiecaruia.fiecare cu ce "seamana"(sadeste in aceasta viata],pleaca intr-un periplu al vietilor viitoare,sub principiul bumerangului,ce semeni in viata aceasta primesti in viata urmatoare.poti primi,chiar in aceasi viata,daca misiunea cu care ai venit este ,revenirea im aceasi lume pt evolutia spirituala,idreptand anumite greseli,sau karma.caci multi confunda karma cu destinul,sau nu realizeaza ca aceasta karma este de fapt,urmarea faptelor tale ca entitate,pe care o cureti in functie de programarea pe care ti-ai facut-o in viata anterioara,sau in functie de reusita de a te indrepta in aceasta viata.cand spune perpetuum mobile se refera,la faptul ca daca nu inveti nimic din experientele anterioare ,pt a evolua ,ciclicitatea,te va readuce la acelasi nivel,pana schimbarea ta ca entitate,te va urca pe treptele,evolutiei spirituale.nu facea referire strict la tine,ci vb de noi toti,la general.
allexanndrra
Postat pe 10 August 2009 06:40
De la: zambil, la data 2009-08-09 16:37:16bine tanti anto...

folku' traieste... la fel ca menuetu' si gavota...





In discoteci da au murit si folkul si menuetul si gavota..si valsul...si tangoul...si tot ce in secole a insemnat muzica, romantism,.. dragoste,..fericire...
anca_53
Postat pe 10 August 2009 11:57
De la: iasomia, la data 2009-08-09 16:42:34anto,

nu ai inteles nimic din ce am zis...iar cu "vezi ce semeni" ala m-ai dat pe spate...

ok..ai dreptate...





Cu cazutul pe spate ai mare grija ....nu se stie ce iti rupi???
Mai citeste o data ce ai scris cu Nasu si restul...
anca_53
Postat pe 10 August 2009 12:00
De la: allexanndrra, la data 2009-08-10 06:40:38
De la: iasomia, la data 2009-08-09 16:42:34anto,

nu ai inteles nimic din ce am zis...iar cu "vezi ce semeni" ala m-ai dat pe spate...

ok..ai dreptate...


iasomia,nu ai inteles,se refera la reincarnare,unii cred altii nu,dar este alegerea fiecaruia.fiecare cu ce "seamana"(sadeste in aceasta viata],pleaca intr-un periplu al vietilor viitoare,sub principiul bumerangului,ce semeni in viata aceasta primesti in viata urmatoare.poti primi,chiar in aceasi viata,daca misiunea cu care ai venit este ,revenirea im aceasi lume pt evolutia spirituala,idreptand anumite greseli,sau karma.caci multi confunda karma cu destinul,sau nu realizeaza ca aceasta karma este de fapt,urmarea faptelor tale ca entitate,pe care o cureti in functie de programarea pe care ti-ai facut-o in viata anterioara,sau in functie de reusita de a te indrepta in aceasta viata.cand spune perpetuum mobile se refera,la faptul ca daca nu inveti nimic din experientele anterioare ,pt a evolua ,ciclicitatea,te va readuce la acelasi nivel,pana schimbarea ta ca entitate,te va urca pe treptele,evolutiei spirituale.nu facea referire strict la tine,ci vb de noi toti,la general.




Am o intrebare... In revista FENOMENE PARANORMALE am citit ca sunt nascuta la zi karmica. Din cateva calcule am constat ca m-am reancarnat la interval de 200 de ani, intro viata barbat,..intro viata femeie... Zi karmica...a fost explicata ca zi cu destin bine stabilit. Deci ...intrebarea...care este diferenta intre karma si destin.
anca_53
Postat pe 10 August 2009 12:13
P.S. Sa nu uitam ca trecem printrun moment trist ,..cand inca o stea a folkului a trecut in nefiinta,..
anca_53
Postat pe 10 August 2009 12:15
anto,

pas...

am zis exact ce am gandit.

mai bine fa tu o poezie,baga si niste extraterestrii...ca vaz ca ai zi d-aia karmica...



iasomia
Postat pe 10 August 2009 15:35
De la: iasomia, la data 2009-08-10 15:35:04anto,

pas...

am zis exact ce am gandit.

mai bine fa tu o poezie,baga si niste extraterestrii...ca vaz ca ai zi d-aia karmica...







Fericiti cei saraci cu ...DUHUL...
BAFTA...
anca_53
Postat pe 12 August 2009 17:20
lasa pasarica ,nu fi necajita...se mai intampla...
iasomia
Postat pe 14 August 2009 23:04
kyra
Postat pe 14 August 2009 23:06
uofff! ca-mi era dor, iaso!
Thor
Postat pe 14 August 2009 23:16
Atat.....restul e tacere...


http://www.youtube.com/watch?v=hTyAm7QHETY
veraglodeanu
Postat pe 17 August 2009 14:23
Mie-mi plac mult Joan Baez si Cat Stevens , super folk-isti
Bunica
Postat pe 24 August 2009 12:09
cat stevens cu a lui lady d'arbanville , esteee....ceva ce n-am cuvinte !frumos
fleur_de_lis
Postat pe 24 August 2009 12:12
De la: loveactually, la data 2009-08-24 12:12:10cat stevens cu a lui lady d'arbanville , esteee....ceva ce n-am cuvinte !frumos


Daca-mi permiti , iti pot recomanda albumul lui " Matthew and son "
cu greu am facut rost de majoritatea albumelor, nefiind cerute pe piata romaneasca.
O zi buna sa ai !
Bunica
Postat pe 24 August 2009 12:29
merci
fleur_de_lis
Postat pe 24 August 2009 12:32
Ultima reprezentarea a Tatianei Stepa a fost la Folkyou 2009. In care abia putea sta in picioare. A fost invitata sa stea pe scaun, dar nu a vrut. A fost demna pana in ultima clipa. Pacat de ea, de tineretea si talentul ei!
Multi au aflat de existenta ei, odata cu incetarea ei din viata.
Muzica folk este muzica sufletului!
picaturaderoua
Postat pe 24 August 2009 13:23
De la: zambil, la data 2009-08-09 12:10:445669...

folku' a murit cu mult inaintea lu' tanti stepa... asa ca n-a pierdut nimic...
Inca se mai asculta folck poate a murit pt tine oamenii care au suflet nu asculta salamuri si ciorbe!!!
suraj39arun
Postat pe 27 August 2009 14:29
Folkul a existat , exista si va exista, va dainui peste secole prin iubitorii de folk.
Si iubitori ai muzicii de suflet au fost, sunt si vor fi ...
anca_53
Postat pe 28 August 2009 11:54
dap... vor fi inca vreo cativa ani, cand vor disparea si ei, fizic vorbind...

iote ca vazui si postarea lu' nea saruj. he heee... asa ai impresia matale? ca zambilu' asculta salamuri si alte ciorbe?

ioi, ce noroc ai nea saruje ca nu si-a pus mintea cu matale! o fi in conced', zambilu'

da' te avertizez ca nu cred ca puteai sa-l insulti mai rau de atat!
auzi la el, asculta salamuri si alte ciorbe...
Thor
Postat pe 28 August 2009 11:57
Fizic Thor...fizic toti ne ducem,..Dar tu stii unde...
Poate tu nu ai urmasi,..dar poate si in arborele tau genealogic s-o fi ratacit ...un ..viitor..
anca_53
Postat pe 29 August 2009 16:40
De la: picaturaderoua, la data 2009-08-24 13:23:14Ultima reprezentarea a Tatianei Stepa a fost la Folkyou 2009. In care abia putea sta in picioare. A fost invitata sa stea pe scaun, dar nu a vrut. A fost demna pana in ultima clipa. Pacat de ea, de tineretea si talentul ei!
Multi au aflat de existenta ei, odata cu incetarea ei din viata.
Muzica folk este muzica sufletului!

Suflet nobil,Tatiana Stepa!...piesele ei scrise special pt a-i striga durerea innabusita,au fost percepute de multi sensibili,ca balsam pt suflet.
Dumnezeu s-o odihneasca!
rosioara61
Postat pe 5 Septembrie 2009 23:02
De la: zambil, la data 2009-08-09 16:37:16bine tanti anto...

folku' traieste... la fel ca menuetu' si gavota...


Sa stii ca traiesc amandoua!..si nu numai.
Deja sunt destui elevi inscrisi pt asfel de dansuri
rosioara61
Postat pe 8 Septembrie 2009 09:52
VIATA MUZICII SI DANSULUI NOI O DAM...daca sensibilitatea va muri din noi, atunci ce rost ar avea sa supravietuim...toate formele de exprimare artistica vor dainui atit cit ne vom aduce aminte de existenta lor si le vom duce mai departe...
important e sa sadim in copii nostrii dragostea pentru astfel de manifestari.
karmenrosa
Postat pe 15 Septembrie 2009 01:03
Ai dreptate, daca sensibilitatea din noi moare, viata devine stearpa ca si desertul,..un pustiu ...un vid imens...
anca_53
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ACTA. Nu semnarii 2 De la: al_ma 22 Februarie 2012 11:02
Tobe si flaut la Clubul de Muzica.ro 1 De la: clubul_de_muzica 20 Octombrie 2016 18:18
WALL OF MUSIC !!!! Daca te plimbi cu mouse-ul peste fotografii apare numele cantaretului/formatiei si cu un click, poti vedea/asculta discografia. 2 De la: garbo017014 7 August 2011 14:08
cantecul balenelor cucocoasa 6 De la: keks 1 Martie 2010 00:36
Muzica Clasica Indiana 2 De la: khan 25 Aprilie 2009 12:10
Setari Cookie-uri