Casatorie sau concubinaj?

bai, v-am zis io ca ne mananca filoxera?

zambilu, incercai eu odata sa le explic la gorobeti cum e cu probele de microfon, dar nu mi-a iesit si pace..

mi-ai facut ziua misto, pe bune..
kyra
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:55
De la: wife, la data 2009-09-15 17:53:38dori, cine te-a suparat, mama ?

si ciene e mihaela baldea asta ? ca io is cam blonda azi...
nu sunt suparata deloc,,,stai linistita Wife...imi pare rau ca nu am timp sa dezbatem aici "beneficiile" mariajului...poate odata...who knows?
Tabitta
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:59
pai mie nu prea poti sa-mi explici beneficiile, mamicule...is maritata de 25 de ani, ehee...

adicatelea, stiu exact cu ce se mananaca casatoria si cat de benefica este ea...

ziceam si io...
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Septembrie 2009 18:02
De la: wife, la data 2009-09-15 18:02:08pai mie nu prea poti sa-mi explici beneficiile, mamicule...is maritata de 25 de ani, ehee...

adicatelea, stiu exact cu ce se mananaca casatoria si cat de benefica este ea...

ziceam si io...
......"Foarte rar se intimpla sa dai de o casnicie adevarata. Oamenii traiesc impreuna pentru ca nu pot trai singuri. Retineti: pentru ca nu pot trai singuri, acesta este unicul motiv pentru care traiesc impreuna. Sa traiesti singur nu este deloc confortabil, cheltuiesti mai multi bani, este dificil. De aceea traiesc oamenii impreuna. Motivatiile lor sunt in totalitate negative.".....
mihaela_baldea_yahoo_com
Postat pe 15 Septembrie 2009 18:11
mihaelo, nu te mai nervoza, moare neuro, zau..

mey, io acum daca sunt singura, se cheama ca nu traiesc? neeee cine te-a mintit mamica?
kyra
Postat pe 15 Septembrie 2009 18:19
Kyrutzo, citeaza si fata de pe unde prinde, ce crezi, ca astea le gandeste ea?.. eheheee, daca nu ar exista copy/paste si-ar slei de puteri neuronul.
anakin
Postat pe 15 Septembrie 2009 18:24
"Sa traiesti singur nu este deloc confortabil, cheltuiesti mai multi bani, este dificil. "

Iar ne lovim...
Cine ti-a zis tie, tovarashico, ca nu e confortabil sa traiesti singur, ha? Poate nu e confortabil sa traiesti singura, dar singur?
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 15 Septembrie 2009 18:28
of,nea Nelule...
citii "sa traiesti bine"...
ptiu,dreaq!
pusei vorbe d'astea spurcate in gura lu' matale...
iarta-ma,ca-s mica si needucata in spiritul progresului!
preciouss
Postat pe 15 Septembrie 2009 18:47
greseala recunoscuta e pe jumatate iertata. daca ti-ai cerut si iertarea pacatului, esti absolvita de tot. promiti sa devii un cadru de nadejde
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 15 Septembrie 2009 18:51
decat pionera,soimica a patriei camdeodat'...

ca n-am avut decat snur d'ala galben aninat in gat..
preciouss
Postat pe 15 Septembrie 2009 18:54
fara bolentin, tot dijaba
kyra
Postat pe 15 Septembrie 2009 18:54
Pretioasa mica de dai mare ca ai fost sefa de clasa? Adica de la grupa ai trecut direct la detasament sau care era ordinea ca am uitat.
Ciresica
Postat pe 15 Septembrie 2009 18:57
tovarasa preciouss, in cinstea ceremoniei de primire a ta in cadrul organizatiei mi-am pus snurul bleu-marin. l-am scos de la naftalina.

tovarasa Ciresica de la judet are sarcina ca pana data viitoare sa invete din carticica rosie cu coperti albastre si pagini galbene care era ordinea snururilor.
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:01
ce fui,ce nu fui,da' acuma nu mai is...
ingros si io p'acilea randurile utecistilor anonimi..
preciouss
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:02
De la: kyra, la data 2009-09-15 18:19:46mihaelo, nu te mai nervoza, moare neuro, zau..

mey, io acum daca sunt singura, se cheama ca nu traiesc? neeee cine te-a mintit mamica?
...."cel mai periculos om de la Iisus incoace". ...
mihaela_baldea_yahoo_com
Postat pe 15 Septembrie 2009 20:54
Casatoria, fie ca vrem fie ca nu, crstini fiind, stim ca este o institutie divina.

Am fost prietena cu fostul meu sot timp de 8 ani, casatoriti 5, de 14 ani singura, dar tot cred in casatorie, chiar daca nu am intalnit inca persoana potrivita cu care sa ma casatoresc.

Lumea e prea plina de cupluri cu vieti incurcate, nici casatoriti, nici impreuna, nici singuri, nici...

Cine mai poate da un exemplu de vietuire sanatoasa in acest aspect celor ce vin dupa noi?

Mie una imi plac lucrurile clare, deci: casatorie!
sora_ilsi
Postat pe 15 Septembrie 2009 21:13
ilsi, 100%

inca mai cred ca exista barbatul potrivit pt casatorie... si scrie la mine in palma c-am sa-l gasesc....
snowflake
Postat pe 16 Septembrie 2009 00:23
Fulgutzo in car epalma citesti? In stinga (cea a destinului) sau in dreapta (cea care arata influenta ta asupra destinului)?
Ciresica
Postat pe 16 Septembrie 2009 06:04
mico,

da' ce le ai tu cu palmele,fetita...

iasomia
Postat pe 16 Septembrie 2009 09:00
misto, scrie in palma.. banuiesc ca daca scrie in palma e clar, nu mai trebuie sa faci nimic altceva decat stai acasa si crosetezi flanelutze pana apare buzduganul zmeului, ca vorba ceea, ce-i in palme nu-i minciuna.
anakin
Postat pe 16 Septembrie 2009 09:08
anankin, nici nu respir...

iaso. sunt din ploiesti. la noi 2 din 3 locuitori ghicesc in ceva...
snowflake
Postat pe 16 Septembrie 2009 21:51
sunt nooua pe aici,,, sa traiesti,, din ploiesti, da si mie sa-mi ghicesti, in ce vrei tu, numa sa-mi pice bine,,
ykyana
Postat pe 16 Septembrie 2009 21:58
sunt nooua pe aici,,, sa traiesti,, din ploiesti, da si mie sa-mi ghicesti, in ce vrei tu, numa sa-mi pice bine,,
ykyana
Postat pe 16 Septembrie 2009 21:58
numa noroc si fericire, mancati-as ochisorii lu' matale...
snowflake
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:10
snow, black or white?
panty_C
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:13
black, ca subtiaza...

da' despre ce e vorba?
snowflake
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:23
snow - zapada, daca bine stiu + o dadusi pe "limba"...brunetzeilor
panty_C
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:26
aha

pai nu stii bancul ala:

o gagica se duce in delegatie in bahamas, si gaseste acolo un negru vanjos cu care petrece in fiecare noapte. in ultima noapte asta se roaga de el sa-i spuna cum il cheama. asta nu si nu, c-o sa razi de mine. gagica insista si ala ii raspunde: "snow", la care gagica incepe sa rada in hohote. negru suparat: "vezi, ti-am zis c-o sa razi". la care gagica: "nu radeam de numele tau, dar ma gandeam cum o sa fie cand o sa-i spun lui barbate-meu ca am avut 18 cm de zapada in fiecare seara"..
snowflake
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:29
panty_C
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:30
...... Ideal ar fi concubinaj urmat de casatorie. este de preferat ca inainte de casatorie sa ai o casatorie de proba (suna mai bine decat concubinajul); asa vei putea afla daca ti se potriveste viata de cuplu, daca cel de langa tine este cel cu care vrei sa-ti petreci viata, daca sunteti pe aceeasi lungime de unda. Cred ca aceasta proba este hotaratoare, daca toate cuplurile ar trece-o cu bine, procentul divorturilor ar fi mult mai mic. ..........
EU am ales casatoria din prima.....
sophia1971
Postat pe 17 Septembrie 2009 10:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
. 1 De la: natalia0 9 Decembrie 2008 18:28
femeia taur barbat scorpion? 2 De la: magdabeauty 18 Octombrie 2009 23:48
Iesiti cu o fata/baiat ce are o sora/frate GEAMAN? Cum e? 19 De la: Ioana007 22 Mai 2009 20:41
ca nu stiu unde sa apuc 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 13:02
Andrei Gheorghe da la toti... 15 De la: iasomia 16 Octombrie 2009 12:21
Setari Cookie-uri