IMI ESTE TEAMA CA SOTUL MEU V-A AFLA DESPRE TRECUTUL MEU

Inainte sa-l cunosc pe sotul meu am avut 2 relatii (nu in acelsi timp)cu persoane din lumea interlopa pot sa spun si dupa ce l-am cunoscut pe sotul meu am mai vorbit la telefon si pe messinger ( discutii mai mult cu conotatii erotice) cu un tip care stia ca urmeaza ma casatoresc si de nenumarate ori dau ochii cu acesti prin locurile publice si imi este teama ca sotul meu v-a afla. Ele este un barbat foarte cumsecade si imi este teama ca-si v-a schimba parerea despre mine daca afla cu cine am avut relatii.De curand am fost intr-un club cu sotul meu si cativa prieteni comuni iar tipul cu care purtam discutii la telefon se afla si el in club cu niste prieteni si toata seara se uita la mine si il vedeam cu vb cu prietenii lui si aratau spre mine, sotul meu chiar a observat asta!Nu stiu ce sa fac sa nu-mi mai fie teama de asta!
rosalinda_marcu
Postat pe 30 Decembrie 2008 22:13
Nu te mai duce prin locurile frecventate de fostii tai prieteni.
Ioana007
Postat pe 1 Ianuarie 2009 20:41
Mai este ceva,daca femeia e destul de tare daca a avut relatii cu cei din lumea interlopa si le cunoaste felul in care gandesc poate sa ii infrunte si sa ii faca sa nu isi doreasca sa isi aminteasca ca au fost cu ea.....dar daca ei simt putin,doar putin ca femeia respectiva e slaba o vor devora ca niste sacali,eu zic ca ATITUDINEA este totul si asa poti sa ii infrangi pentru ca si interlopii sunt si ei la randul lor niste barbati si nu sunt supraoameni iar principalul lor atu si de multe ori singurul este teroarea si pe asta doar o cunosc,acum daca ai intrat in joc joaca dar nu neaparat cum iti canta ei,succes!
dlal
Postat pe 16 Februarie 2009 14:26
Eu cred ca niste cursuri de gramatica si de scriere ar ajuta-o mai mult.
anakin
Postat pe 19 Februarie 2009 13:11
De la: rosalinda_marcu, la data 2008-12-30 22:13:54Inainte sa-l cunosc pe sotul meu am avut 2 relatii (nu in acelsi timp)cu persoane din lumea interlopa pot sa spun si dupa ce l-am cunoscut pe sotul meu am mai vorbit la telefon si pe messinger ( discutii mai mult cu conotatii erotice) cu un tip care stia ca urmeaza ma casatoresc si de nenumarate ori dau ochii cu acesti prin locurile publice si imi este teama ca sotul meu v-a afla. Ele este un barbat foarte cumsecade si imi este teama ca-si v-a schimba parerea despre mine daca afla cu cine am avut relatii.De curand am fost intr-un club cu sotul meu si cativa prieteni comuni iar tipul cu care purtam discutii la telefon se afla si el in club cu niste prieteni si toata seara se uita la mine si il vedeam cu vb cu prietenii lui si aratau spre mine, sotul meu chiar a observat asta!Nu stiu ce sa fac sa nu-mi mai fie teama de asta!


eu intotdeauan am evitat lumea asta interlopa, deoarce si daca te vedea cineva doar ca stai de vb cu ei fara sa fi avut vreo legatura amoroasa te catalaogheza ca fiind tarfa...eu zic sa eviti locurile unde crezi ca fregventeaza si acei interlopi...
micki23
Postat pe 20 Februarie 2009 01:45
De la: anakin, la data 2009-02-19 13:11:37Eu cred ca niste cursuri de gramatica si de scriere ar ajuta-o mai mult.


Ai pus punctul pe I.

...si revenind la dilema diletantei...mai bine sa-ti fie teama ca nu va afla si te va macina toata viata nelinistea asta.Spune-i draguta tu cu gurita ta ce si cum ca sigur o sa aprecieze ca a aflat de la tine si nu de la altii.
Aemulus
Postat pe 25 Februarie 2009 05:50
In multe situatii, am refuzat o relatie tocmai pe motivul lipsei de sinceritate.Nu stiu cum, dar aflam o serie de lucruri picante,-si evident neconvenabile,-nu de la prietena, ci de la prietenele acesteia.Aflam astfel ca una fusese maritata sau alta, in timp ce vorbea cu mine, era pe cale sa se marite cu un altul.In ambele situatii spre exemplu, te simteai frustrat, tocmai pentru ca "Ea", te mintea de la bun inceput, ascunzandu-si intentiile, desi tu ca persoana vroiai sa te implici cu tot sufletul in relatia aceea cu ea.Pur si simplu, se ducea naibii toata increderea.Nu era cine stie.Dar mecanismul acesta de eludare a adevarului, atunci cand tu vroiai sa te implici efectiv, distrugea orice intentie, dezamagea, te facea sa nu mai acorzi nici un pic de credit, sa devii suspicios.Noi barbatii avem nevoie de adevar.Uneori adevarul poate fi dureros din punctul nostru de vedere.Atunci ramane sa te intrebi daca te poti obisnui cu acest adevar sau nu.
Daca te obisnuiesti, poti merge mai departe, daca nu, mergi poe drumul tau.O femeie care incepe o relatie cu o minciuna, isi pierde credibilitatea.
Ioana007
Postat pe 26 Februarie 2009 06:11
E grav daca ai avut relatii cu astfel de oameni. Dar ma rog, povestea de viata a fiecarui om este diferita.
Eu cred, ca ar trebui sa-i spui sotului de aventurile tale cu cei doi interlopi, dar sa nu-i spui de telefoanele ce vi le-ati dat dupa ce l-ai cunoscut pe el.
Minciuna are picioare scurte. Asa ca daca l-ai cunoscut pe tipul asta, care este un barbat bun, eu as zice sa nu-ti bati joc de el.
Asa ca lasa prostiile si vezi-ti de casnicia ta.
Viata nu este un joc. "What goes around comes around"
Treaba ta, dar nu e bine ce faci.
Eu cred, ca daca nu-ti placea sa fi privita in felul in care ai avut ocazia sa fi privita, cand ai fost cu actualul in acel pab, faceai ceva si evitai s-au terminai orice fel de conectie cu tipii din lumea interlopa.
Your choice.
persidadamian
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:50
Draga mea, pe langa faptul ca m-am chinuit sa inteleg ce ai scris, cu toate greselile majore si frazele incoerente, am reusit sa mi dau seama de un lucru! Esti foarte vinovata dar pozezi in victima, asta nu prea inteleg. Citez "....cu un tip care stia ca urmeaza ma casatoresc"! Pardon? Dar tu nu stiai draguta, amanuntul asta? Sau iti e mai usor sa crezi ca el e vinovat? Nu e vinovat cel care cere, e prost cel care da! Tu porti toata vina, pt ca aveai pe altcineva si cu toate astea mai aveai discutii, culmea, si cu tente erotice cu un alt barbat! Ti as cam spune in ce categorie te afli dar nu vreau sa te jignesc gratuit! Desi e cam lesne de inteles! Nu incetez sa ma minunez cat de perverse pot fi unele femei! Azi se duc si se f..t cu unu' si maine zice ca a obligat-o sau eu mai stiu ce alt motiv. E culmea nerusinarii mai rau e ca minti in continuare draga! Te manca asa de tare incat nu ti ajungea viit sot? Mai simteai nevoia de ceva mai mult? Pozezi in fata cuminte si naiva dar defapt pisica blanda zgarie rau! Infine... parerea mea e ca pana la urma trecutul e trecut si daca tot nu ti da pace, ar trebui sa i marturisesti sotului adevarul. Asta daca n ai mai calcat stramb intre timp...desi mi e cam greu sa cred!
pisi08
Postat pe 10 Aprilie 2009 17:30
Nu fi rea pisi.Ca sa arunci cu piatra asigura-te mai intai ca tu esti perfectiunea intruchipata.
Ioana007
Postat pe 11 Aprilie 2009 19:48
Aici nu vorbeam de perfectiunea intruchipata ci ma refeream strict la problema fetei! Deocamdata in acest aspect, sunt fara pata si daca mi am permis sa mi exprim parerea inseamna ca nu sunt de acord cu modul ei de gandire! defecte am desigur.... ca orice om.. dar pot sa intreb si eu ceva pe toata lumea? fara sa fac vreo referire la cineva, chiar nu! "curvaraseala" sau preacurvia este oare un defect?? sau am inteles eu gresit?
pisi08
Postat pe 12 Aprilie 2009 11:28
Ioana nu a vrut sa spuna asta.
A vrut sa spuna ca, chiar daca nu ai curvaraseala, cum ai numit-o tu un defect, poate ca ai alte defecte si nu trebuie sa judeci pe nimeni.
Daca poti sa-i spui omului o vorba cu duh, e bine.
La asta sa referrit.
persidadamian
Postat pe 12 Aprilie 2009 11:43
De la: persidadamian, la data 2009-04-12 11:43:17Ioana nu a vrut sa spuna asta.
A vrut sa spuna ca, chiar daca nu ai curvaraseala, cum ai numit-o tu un defect, poate ca ai alte defecte si nu trebuie sa judeci pe nimeni.
Daca poti sa-i spui omului o vorba cu duh, e bine.
La asta sa referrit.


am spus ce am vrut! spun ce vreau! E site public adica e deschis tuturor celor care au chef sa intre, sau celor care se plictisesc si vor sa si spuna parerea intrebati sau neintrebati! atata timp cat am argumente vizavi de ce spun nu vad unde e problema!
Si daca nu intelegeam ce voia sa spuna sa stii ca te intrebam pe tine, esti foarte amabila dar mi ai spus ceva ce stiam deja! data viitoare sa ma intrebi ce anume n am inteles ca sa nu mai vorbesti neintrebata!
Din cate vad tu n ai inteles ce am vrut eu sa spun! Daca mai citesti odata, ai sa vezi ca am zis ca am defecte! in nici un caz ca as fi vreo perfecta! Iar despre curvasareala, n am zis ca e defect! iar n ai inteles vezi? si o faci pe profesoara cu mine! nu e cazul! Eu am intrebat daca se poate numi defect! e cu totul altceva! si inca odata multumesc pt ca mi ai spus la ce s a referit ioana, eu chiar ma chinuiam si acum sa pricep marea "filozofie"!
pisi08
Postat pe 12 Aprilie 2009 13:31
doamnelor...doamnelor...va rog...nu va certati, ca nu e frumos...

wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 13:35
MMMMmmmda
Scuza-ma te rog ca am vorbit neintrebata.
Data viitoare voi ridica doua degetele.




Din ceea ce am citit din postarile Ioanei, am observat ca este mai pacifista asa, nici decum nu am vrut sa fac pe profesoara cu tine.
Pacat ca vezi lucrurile asa.
Inca odata, scuze daca am deranjat.
persidadamian
Postat pe 12 Aprilie 2009 13:39
De la: prometeus_wife, la data 2009-04-12 13:35:02doamnelor...doamnelor...va rog...nu va certati, ca nu e frumos...


Cine se cearta wife? fi serioasa, discutam si noi mai aprins, tot un fel de comunicare e si asta.
persidadamian
Postat pe 12 Aprilie 2009 13:41
Rosalinda,Rosalinda...stiai ca te casatoresti cu unul si te "dadeai in barci" cu altul pe mess....nu-i frumos si mai ales sanatos..ti-ai asumat riscul de a flirta pe mess cu o panarama interlopa si tu urmai sa te casatoresti cu un om cumsecade...stii ce zic eu? mai bine spune-i tu de buna voie despre prostiile facute si mai ales cu cine..pentru ca daca zici ca dai deseori cu ochii de interlopul ala,macar sa stie omul la cine sa te caute,daca dispari de acasa,Doamne fereste sau sa dea detalii politiei...Nu vreau sa te sperii,dar daca fostii tai prieteni te urmaresc si te vaneaza,ce face bietul sot daca nu stie nimic din trecutul tau?unde te cauta si pe cine spune politiei ca banuieste?
se intampla atatea necazuri cu interlopii astia incat odata intrat in cercul lor,nu stii ce te asteapta in viitor..mai bine pune-l in tema si cu Dumnezeu inainte!
Roxxynela
Postat pe 13 Aprilie 2009 01:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt indragostita de fratele meu vitreg 84 De la: ghelene_06 3 Martie 2009 16:08
FEMEIA -cea mai artistica fiinta... 48 De la: Ioana007 10 Mai 2009 08:48
Se trateaza? 3 De la: gabitzza 12 Mai 2009 18:17
iubirea mea 2 De la: floare_cu_colti 5 Martie 2011 10:04
femeie scorpion-barbat taur sau barbat varsator 15 De la: SenseiElla 30 Ianuarie 2010 12:29
Setari Cookie-uri