Cand te indragostesti a 2 a oara. La 40 de ani.

Ma gendeam foarte serios la ceva. La mai multe defapt.
Una ar fi ca am deschis un topic si am primit niste raspunsuri, ceea ce e foarte dragut. Pentru ca cei din jur oricat ar fi langa mine, ma cunosc si nu pot, as zice, sa fie obiectivi.
Apoi ca, daca e sa recapitulez (m-a apucat tam-nesam bilantul la inceput de an - si referitor la asta, o sa iti trimit Iasomie, un mesaj sa vezi ce mai numara oamenii dimineata in dus) am fost mereu cu capul in nori. Poate doar primii 3 ani sa zic de casnicie nu s-a schimbat nimic in capul meu insa dupa am inceput sa umblu cu gandul cine stie pe unde.
Apoi ar fi ca, daca aceasta "relatie" s-ar fi consumat, probabil n-as mai fi deschis nici un topic, as fi fost bine mersi, cu o aventura la activ si atat.
Al patrulea ca ma gandesc mereu la ce ati scris si cred (1)ca sunt rasfatata si ca (2)probabil, da, Iasomie, si un pic masochista.
Marisa
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:11
marisa,


iasomia
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:20
eu cred ca ''chimia '' aia de care spui tu este atractia sexuala , nicidecum indragostire

eu am aprope 40 si nu pot nici in veci sa inteleg ca te indragostesti la 40

mai degraba se face confuzie in capu femeii cu siguranta este atractie sexuala sau fizica
De la: iasomia, la data 2009-01-11 21:33:41
cinezee

oooo! nu are nimic de-a face maturitatea cu dragostea,nu poti sa-i dictezi "chimiei" ....partea proasta este ca te cam loveste in moalele capului,dar e atat de bineeee!...
cinezee
Postat pe 13 Ianuarie 2009 15:25
Totusi Marisa daca in spatele la toate astea poti fi REALISTA si constienta in jurul tau , asta conteaza foarte mult

eu nu am fost nici la 20 nici la 30 si ma tem ca niciodata nu voi si indragostita lulea

la ora actuala sunt casatorita de 2 ani si am aprope 38 , clar ca fiecare are o forma de iubire sau dragoste cum vreti voi sa ii spuneti fata de parterul sau /ei

unii/ele sunt focoase altii/ele sunt mai lucide mai reci /e depinde de la cal la caz

oricum ai fi MARISA important sa iti dai seaea de realitatea din jurul tau
cinezee
Postat pe 13 Ianuarie 2009 15:33
" cred ca ''chimia '' aia de care spui tu este atractia sexuala , nicidecum indragostire"

eu prefer sa-i zic indragosteala,amor,iubire...ca doar sunt OM,nu animal...sau ma rog,sunt un animal,dar putin mai evoluat,cel putin asa imi place sa cred....


numa' atractii sexuale nu am avut,a trebuit sa ma potrivesc cu omu' la toate cele,sa vorbim aceiasi limba...
iasomia
Postat pe 13 Ianuarie 2009 18:08
daca tot e indragosteala, mai are importanta la ce varsta se intampla?...

salut fetele...
zambil
Postat pe 13 Ianuarie 2009 18:44
zambil,

corect...

uite ce bine le spune baiatu' asta si nici macar nu-l cunosc...
iasomia
Postat pe 13 Ianuarie 2009 19:12
e si normal. multe a trait si a vazut la viata lui. in 2010 ani, inveti chimia aceea de care zici tu, ca pe crez.

si_totusi
Postat pe 13 Ianuarie 2009 19:19
shitotu...

pai chestia aia cu gaina batrana crezi ca-i joaca, inventie?... de unde sa iasa supa aia gustoasa daca nu din dragoste si daruire?... si la fel cred ca-i si la cocosi...
zambil
Postat pe 13 Ianuarie 2009 19:29
mai, la astia cica, odata cu varsta le cresc pintenii.devin asa, mai impozanti. acum ma gandeam .ciudat.cocosii nu chelesc
si_totusi
Postat pe 13 Ianuarie 2009 19:32
shitotu...

se zice "pielesc"... cand e vorba de cocosi...
zambil
Postat pe 13 Ianuarie 2009 19:40
De la: si_totusi, la data 2009-01-13 19:19:10e si normal. multe a trait si a vazut la viata lui. in 2010 ani, inveti chimia aceea de care zici tu, ca pe crez.







si totusi...esti de belea!! frumoas spus!
poate stie baiatu` ce spune ca deh!!!...
revenind...sincer...chiar vad ca sant persoane care sustin ca...nu poate exista dragoste in jurul acestei varste sau...ma rog...a doua...a..."n"-a oara!!
ma si mir...cum d-zeu traiesc...daca n-au simtit nici macar odata...sau...chiar de mai multe ori...fluturasii aia care zumzaie...prin stomac!!!
soryy pt cei care vor sa para placizi si...lipsiti de sentimente!!
ovidiu42
Postat pe 13 Ianuarie 2009 19:53
De la: si_totusi, la data 2009-01-13 19:32:41mai, la astia cica, odata cu varsta le cresc pintenii.devin asa, mai impozanti. acum ma gandeam .ciudat.cocosii nu chelesc





doamne ca...nebuna poti fi!!
ovidiu42
Postat pe 13 Ianuarie 2009 19:55
in coltul meu de tara, se zice cu " che" suna asa, mai gospodaresc.
parca una e sa zic" uite ala ce pielie are si alta"si alta e sa-l flatez si sa-i spun "ce sexi te-ai cheptanat . ti-ai tras o lumina-n cap mortala!"
si_totusi
Postat pe 13 Ianuarie 2009 19:59
De la: cinezee, la data 2009-01-13 15:33:27Totusi Marisa daca in spatele la toate astea poti fi REALISTA si constienta in jurul tau , asta conteaza foarte mult

eu nu am fost nici la 20 nici la 30 si ma tem ca niciodata nu voi si indragostita lulea

la ora actuala sunt casatorita de 2 ani si am aprope 38 , clar ca fiecare are o forma de iubire sau dragoste cum vreti voi sa ii spuneti fata de parterul sau /ei

unii/ele sunt focoase altii/ele sunt mai lucide mai reci /e depinde de la cal la caz

oricum ai fi MARISA important sa iti dai seaea de realitatea din jurul tau



Pai daca n-ai fost iti dai seama cata distractie ai pierduuut!?
blanca
Postat pe 13 Ianuarie 2009 20:18
A-ti dat-o in diverse, mor de ris nu alta :
scrichy
Postat pe 13 Ianuarie 2009 22:10
Pai aia e toata poanta, ca o dam pe diverse. Cafea buna si va pupa Marisa la cafeaua de dimineata. Va doresc o indragosteala placuta! Azi ma vad cu persoana, ca avem chestii de pus la cale. Si cine stie.
Marisa
Postat pe 14 Ianuarie 2009 08:21
marisa,

o dam in diverse cum sa nu...dar vad ca tu esti tot la subiect,tot la subiect....

si daca o sa fie DA! nu ne spune...

e mai bine asa...
iasomia
Postat pe 14 Ianuarie 2009 09:01
Marisa
Postat pe 14 Ianuarie 2009 15:06
Marisule,


aham...
iasomia
Postat pe 14 Ianuarie 2009 15:08
Buna sa iti fie inima. A fo lunga intalnirea, la obiect (ul muncii) si e tare bine ca sunteti aici si io ies din ale mele naspa.
Fluturii sunt mai ametiti, acu' ca-i iarna, ceea ce nu-i rau deloc.
Marisa
Postat pe 14 Ianuarie 2009 15:12
haine mai multe,este de inteles....


oricand....
iasomia
Postat pe 14 Ianuarie 2009 15:17
Scuze ptr. "promtitudine" ... revin pe scurt ptr a ma/ne motiva ptr felul in care gandim sau dupa cum vedem viitorul fiecare ... si de nou ptr a fi scurt si mai bine inteles l-as cita(nu este sg data) pe Adenauer "Cu totii traim sub acelasi cer, dar nu avem toti acelasi orizont! "
claudiuluchian
Postat pe 14 Ianuarie 2009 17:02
Cred ca e nemaipomenit sa te reindragostesti la 40 ani.Esti mult mai matur,ai acumulat o oaresce experienta de viata iar aceste lucruri te fac mult mai stapan pe tine, pe situatie. Felicitari tuturor indragostitilor si...La Multi Ani!
amrita
Postat pe 15 Ianuarie 2009 14:00
Ai acumulat, ce-i drept. Dar asta cu stapanirea de sine nu tine deloc, deloc.
Marisa
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:55
Tine cu doua conditii:sa-l mai ai pe umeri-prima conditie- iar a doua conditie:SA MAI POATA JUDECA.
amrita
Postat pe 16 Ianuarie 2009 11:27
....pentru cinezeee( cu scuzele de rigoare)!!!!
Tot atractie sexuala se numeste si faptul ca ....OMUL respectiv , altul decat cel de acasa , considera ca meriti mai mult ( de la viata in general - si nu ma refer la partea sexula a povestii)???
Cum se numeste faptul ca iti da incredere in tine in timp ce , " dragutul " tau de acasa ( cu care ai impartit si bune si rele de-a lungul a ....eeheeee mai bine de 15 ani) te considera " o proasta cu diploma" , cand toti cei din jur te respecta si el te trateaza ca pe o carpa , cand toti te apreciaza pentru ceea ce esti tu de fapt ca OM ...si pentru el nu mai esti decat " femeia din casa"....nimic altceva decat cea care freaca buda , face mancare , spala , calca , aduce copii de la scoala si mai are grija si de soacre( cu spital , cu medici cu tot) si de care nu mai are nevoie nici macar in pat!!!! Cum crezi tu ca se numeste faptul ca o viata intreaga ai tras in jug ca sa le fie tuturor bine , uitand de tine si ai sfarsit ca cei din jur carora le-ai iertat TOATE CELE DE DRAGUL SFINTEI FAMILIII, AU AJUNS SA TE CONSIDERE UNA CARE VA IERTA SI VA TRECE CU VEDEREA LA INFINIT!!!
AVIZ TUTUROR BARBATILOR : o femeie poate trece cu vederea peste MULTE dar , NU VA TRECE CU VEDEREA PESTE LIPSA DE RESPECT atunci cand DRAGOSTEA NU MAI BANTUIE PRIN ZONA!!!!
O FI TOT ATRACTIE SEXUALA , S-AU POATE E NEVOIA DE DRAGOSTE , NEVOIA DE A TE SIMTI SI TU O FEMEIE IUBITA ????
amoclau
Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:54
Nu conteaza cand te indragostesti.Dragostea este una,si fiecare stie cand apare.Nu iti pui gand sa te indragostesti,dar nu iti dai seama cand iti intra cineva in suflet...Nu mai poti dormi noaptea,te gandesti la ea(el)zi si noapte,vrei sa ii auzi vocea,sa il vezi,.......................................Cine mai sta sa se gandeasca cati ani are???
TEODORRD
Postat pe 17 Ianuarie 2009 15:31
Da atractia sexuala,dar in afara ei,trebuie sa respecti pe calalt,sa il admiri,sa iti trezeasca fiori doar gandindu-te la el........Sa il respecti,sa stii ca este sufletul tau pereche,ca poti sa ai incredere in ea(el),ca te ajuta la greu,ca impreuna puteti muta muntii!! Apoi,restul vine de la sine,pasiune,romantism,...........DRAGOSTEA!!!!
TEODORRD
Postat pe 17 Ianuarie 2009 15:44
Amoclau, esti tare necajita. Nu fii atat de "capitals" in toate. Talentul de a fii pe plac tuturor, de a te jertfi pentru ceilalti nu-l are orisicine. Copii nu are orisicine. Sotul nu sta ani si ani si ani langa orsicine. Sunt tembeli, e adevarat, dar asta nu inseamna ca nu ne iubesc. Si ce cautam inconstient ori subconstient poate veni din alte frustrari, nu neaparat pentru ca el, cel de acasa nu ne (mai) vede. Poate sa nu vina din nimic, sa vina si atat. Acesta era sensul topic-ului. Un junghi in inima si genunchii inmuiati cand pret de o secunda ti se intretaie privirile cu ale altcuiva.
Marisa
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Traditii la nunta 7 De la: cinezee 3 Martie 2009 23:29
Nu multe 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:15
Am si eu o problema ! 1 De la: ombtron 11 Mai 2009 18:06
ce parere aveti despre o relatieitre un barbat mai tanar si o femeie mai invarsta? 442 De la: cinezee 12 Mai 2009 22:50
unde dracu 4 De la: prometeus_wife 15 Februarie 2009 12:29
Setari Cookie-uri