Cand te indragostesti a 2 a oara. La 40 de ani.

Teodor, poate nu ai citit bine, nu caut nici un fel de justificare. Ba chiar mi-a trecut, in ultima vreme. Asta cu salata fara condimente nu ma caracterizeaza. Si nici divortul, fara motive puternice (violenta ori alcoolism - ori, nu e cazul).
Marisa
Postat pe 1 Februarie 2009 11:02
Eu cred ca nu esti fericita,de asta te-ai aprins,........
Daca era totul ok acasa.........crezi ca mai descchideai topicul???
Dar,tu stii,.....cum era discutia aia?...De ce inseala berbatii???
Nu vrei acum sa raspunzi tu?
TEODORRD
Postat pe 2 Februarie 2009 09:13
Draga Teodor,
eu nu stiu nimic despre discutia aceea referitoare la motivele pentru care inseala barbatii. Poti sa-mi raspunzi tu de ce?
stability
Postat pe 2 Februarie 2009 15:57
Barbatii inseala din acelasi motive care le au si femeile.Numai ca femeile mint mai frumoooossss...
Ioana007
Postat pe 2 Februarie 2009 17:54
ionico,

ai spus undeva ca ai mai scris doua poezii,pai ce faci?

astepti sa te rugam fierbinte?

treaba ta! da' eu zic ca nu ai charm in toala asta,deja nu te mai inteleg,si crede-ma.. chiar mi-am dorit asta.

hai..du-te si baga o poezie undeva,o sa te simti mai bine...
iasomia
Postat pe 2 Februarie 2009 18:03
James si Iasomie, faceti pace, va rog.
Cu mintitul: daca ati stii voi ce teorie a dezvoltat onor consortul cand a fost sa-si justifice infidelitatea... ehehe... a surclasat cel mai grozav mitoman. Asea ca, tot nelamurita sunt, cher Teodor.
Marisa
Postat pe 2 Februarie 2009 18:22
dar suntem pe timp de pace!

i-am vorbit ca unui amic si atat.

pt asta sunt prietenii,sa-ti mai spuna din cand in cand si ce nu-ti convine.
iasomia
Postat pe 2 Februarie 2009 18:28
probabil sunt obosita. ok.
Marisa
Postat pe 2 Februarie 2009 19:00
Mai,mai,007,nu ai inteles ,e alta poveste, sa zicem-CLARA- nu e casatorita si o iubesc doi barbati, care o fascineaza fiecare in parte,o iubesc de mult, ,aici e drama, iar de impuscat nici nu se pune problema.
scrichy
Postat pe 2 Februarie 2009 19:04
E tragic...Cand ma gandesc cat de greu se elibereaza medicamentele compensate, ma gandesc daca nu ar fi mai bine sa iubesc patru barbati de-odata.Iasomici, poeziile mele le gasesti pe Garbo, daca intri pe ulita mare pe dreapta.(Daca nu poti, da cu mausul in mine, si vezi sub chip, ca scrie blog, ioana007.Intra si citeste, s'il vous plait.)
Ioana007
Postat pe 3 Februarie 2009 12:42
007,harem in toata regula dupa tine,dar e criza domule, ,glumesc
scrichy
Postat pe 3 Februarie 2009 16:29
De la: stability, la data 2009-02-02 15:57:22Draga Teodor,
eu nu stiu nimic despre discutia aceea referitoare la motivele pentru care inseala barbatii. Poti sa-mi raspunzi tu de ce?

Nu cred ca nu stii nimic,dar am sa incerc sa iti raspund din punctul meu de vedere......
Unii o fac ca un sport,in care nu pierde nimeni,amandoi parteneri castiga ceva...
Altii,pur si simplu atat ii duce capul,sa caute femele in calduri,nu conteaza mult ce si cum,sa fie,......
Unii o fac din curiozitate,sau din ambitie fata de ceilalti.....
Unii o fac din razbunare,pentru ca asa cred ca platesc niste polite cuiva,.....
Si unii,o fac fiindca sunt provocati de VOI,de femei care umbla la vanat,.......
Ar mai fii si unii care duc o viata dubla,adica zic ca iubesc pe cineva(AMANTA !!!!)dar nu au curajul sa rupa vechea relatie,gasind diferite motive,evident, pe care nu le crede decat EA,....
Dar sunt si altii,care nu numai ca nu inseala,dar sunt si corecti,sinceri,si daca se indragostesc,sunt gata sa ia viata de la capat alaturi de femeia iubita,numai pe acestia nu ii vedeti,si nu ii apreciati
TEODORRD
Postat pe 3 Februarie 2009 17:34
De la: Marisa, la data 2009-02-02 18:22:31James si Iasomie, faceti pace, va rog.
Cu mintitul: daca ati stii voi ce teorie a dezvoltat onor consortul cand a fost sa-si justifice infidelitatea... ehehe... a surclasat cel mai grozav mitoman. Asea ca, tot nelamurita sunt, cher Teodor.

Poate din acelasi motiv pentru care si tie ti s-au aprins.....calcaiele,adica gasesc aiurea putina fericire,
TEODORRD
Postat pe 3 Februarie 2009 17:38
Th, barbatii sa viseze la fericire? hai-da-de! femeile da.
Marisa
Postat pe 4 Februarie 2009 13:34
Mariso,

tu ce mai faci?

care mai e viata ta?

vezi ca daca am spus de topicu' ala ca nu mi se pare ok,asta nu inseamna ca nu-mi esti simpatica,in fond oricine poate sa faca ce vrea,ma gandeam ca se supara cei citati si incepe balamucu'...


dar nu a fost asa..sau poate nu inca..

ia sa-mi spui ce mai faci..pari cam tristuta...
iasomia
Postat pe 4 Februarie 2009 16:15
De la: Marisa, la data 2009-02-04 13:34:52Th, barbatii sa viseze la fericire? hai-da-de! femeile da.[/quote
Bine....atunci inseala sa faca fericite acele femei care ii provoaca,sau ii accepta asa,casatoriti.......
De ce nu crezi ca si barbatii doresc fericirea???Am mai spus,nu sunt de pe alta planeta,......
De ce nu deschideti un topic despre cele care fura barbatii altora???Alea cum pot fii numite?
TEODORRD
Postat pe 4 Februarie 2009 18:51
De la: Marisa, la data 2009-02-04 13:34:52Th, barbatii sa viseze la fericire? hai-da-de! femeile da.[/quote
Bine....atunci inseala sa faca fericite acele femei care ii provoaca,sau ii accepta asa,casatoriti.......
De ce nu crezi ca si barbatii doresc fericirea???Am mai spus,nu sunt de pe alta planeta,......
De ce nu deschideti un topic despre cele care fura barbatii altora???Alea cum pot fii numite?
TEODORRD
Postat pe 4 Februarie 2009 18:51
Iaso, nu's unde ai spus, n-am bagat de seama. Si-s un piculet ingrijorata, nu trista. De cum merg anumite lucruri. Si aglomerata peste poate.
Th dear, daca am priceput io bine ce ai zis matale, insa nu bag mana in foc pentru asta, ar rezulta ca toate combinatiile posibile sunt intre cupluri consacrate, mais c'est pas vrais.
Si tot Th dear, deschide tu topicu' manca-l-ar mama!
Trei, raman la parerea mea, ca barbatii nu pleaca in veci de nefericiti ce sunt ci pen'ca vor sa bip si iar sa bip si cu a lor (nevasta) de acasa si cu altele.
Marisa
Postat pe 5 Februarie 2009 19:42
Marisule,

daca ai nevoie de prieteni noi suntem aici,si eu am avut momente cand mi-am strigat pe net te miri ce:spaima,tristetea,neamplinirea.etc.nu e nicio rusine sa fii necajit,macar aici sa putem sa spunem cand ne doare ceva,eu am facut-o pt ca mi-am dorit tare mult sa-mi protejez copiii de angoasele mele,si crede-ma,am de ce ma teme...


ti-am mai zis ca esti o tipa interesanta,chiar si cand te-am certat.. am convingerea ca stii ca am facut-o cu drag.

bafta!..

iasomia
Postat pe 6 Februarie 2009 08:17
"Cucuiele acelea pe care ti le-am facut sunt din dragoste.Daca mai ai loc, iti mai perfuzez cateva."-aceasta declaratie a fost sustrasa in mod fraudulos din capul lui Iasomici cand sforaia ca un jandar plin de griji nationale.De aici unii dintre noi am tras concluzia ca Iaqsomici este foarte periculoasa cand iubeste, iar CSI , ne-a avertizat sa nu o arestam, din motive de sanatate post-intalnire.
Ioana007
Postat pe 6 Februarie 2009 18:03
Mari.....
Nu ai dreptate!!!!!!!
Si eu ,am bip si bip,pana mi-am dat seama ca nu este o solutie....
Solutia este sa fiu singur,sa imi gasesc sufletul pereche(cu corpul apartinator!!!),si apoi sa bip,si sa bip pana la adanci batramete!!!
TEODORRD
Postat pe 7 Februarie 2009 10:23
De la: TEODORRD, la data 2009-02-07 10:23:12Mari.....
Nu ai dreptate!!!!!!!
Si eu ,am bip si bip,pana mi-am dat seama ca nu este o solutie....
Solutia este sa fiu singur,sa imi gasesc sufletul pereche(cu corpul apartinator!!!),si apoi sa bip,si sa bip pana la adanci batramete!!!


Dear, in timp ce tu, bip si bip..., in cautarea solutiei, aveai si o nevasta pe acasa?
Sper ca nu, pentru ca altfel pica tot discursul tau anterior, de lup moralist:

"Daca nu mai merge,si vrei acum sa il inseli,cat crezi ca o sa treaca pana va aparea urmatorul?????Apoi urmatorul......
Nu este mai bine sa divortezi????Sau el face banii,si vrei sa fii si cu banii,si cu sufletul in rai!!!! "

Ella34
Postat pe 7 Februarie 2009 10:45
Ella,eu nu am deloc impresia ca as fii lupul moralizator....
Da,era si sotia acasa,...nu o iubeam,si mi-am dat seama ca nu este normal sa imi caut in exterior ce ar fi trebuit sa gasesc acasa...
Si de aceea divortez,sa nu insel pe nimeni,dar sa pot fii si eu fericit.....
TEODORRD
Postat pe 7 Februarie 2009 13:37
Asta incercam sa spun,daca tii la cineva,nu trebuie,sau nu poti sa il inseli........daca nu,esti predispus la .....accidente!
TEODORRD
Postat pe 7 Februarie 2009 13:39
Cum o mai intorci tu!!!

Dragule, toti ne dorim fericirea, dar tu prea o cauti cu disperare. Incearca sa fii mai relaxat, ca sa n-o sperii si poate va veni ea la tine.
Ella34
Postat pe 7 Februarie 2009 15:34
Ionico,


pre-intalnire...

si da! cand tin la cineva si vad ca a luat-o pe aratura, ii dau cu papucu' in cap...
iasomia
Postat pe 7 Februarie 2009 18:23
De la: TEODORRD, la data 2009-02-07 13:39:30Asta incercam sa spun,daca tii la cineva,nu trebuie,sau nu poti sa il inseli........daca nu,esti predispus la .....accidente!


Tocmai, cred ca asta s-a intamplat si anume, tinand eu peste poate la al meu apartinator, nu pot sa il insel, cu toata indragosteala mea la aprox 40 de ani.

Iaso stiu ca-ti pasa; nici o clipa nu m-am gandit ca m-ai certat altfel decat cu intentia de a-mi face bine.
Si numai faptul ca sunteti aici, voi toti, hai sa fiu patetica si sa zic... inseamna enorm.

Lucururile se vor mai linisti si pe alte planuri, odata cu inceperea vacantei pe care o astept cu sufletul la gura. O luna nu-i de ici, de colo, mai ales ca voi fii in familia fratelui meu. Sunt o matusa super-fericita!
Marisa
Postat pe 8 Februarie 2009 14:22
De la: TEODORRD, la data 2009-02-07 13:37:40Ella,eu nu am deloc impresia ca as fii lupul moralizator....
Da,era si sotia acasa,...nu o iubeam,si mi-am dat seama ca nu este normal sa imi caut in exterior ce ar fi trebuit sa gasesc acasa...
Si de aceea divortez,sa nu insel pe nimeni,dar sa pot fii si eu fericit.....



corect. mai rar asa ceva. tot respectul
si_totusi
Postat pe 8 Februarie 2009 14:52
Toata viata am cautat fericirea.-zicea Suzuki.-Dar acum cand in sfarsit am gasit-o, nu stiu ce sa fac cu ea.
Ioana007
Postat pe 8 Februarie 2009 18:19
Adulterul este o trdare a fidelitii pe care i-o datoreaz soul i soia i este pcat mare. n adulter, n afar de pcatul de necurie (desfru), se comite pcat mpotriva dreptii i mpotriva legturii matrimoniale sacre. Greesc cei care consider cstoria ca un simplu contract fcut pe baza unor acte. Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv.

Mai multe putei citi i vedea pe blogurile urmtoare :

Putei intra pe un blog foarte interesant accesnd linkul urmtor :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gsii: nregistrri video cu miracole. Videoclipuri. Legturi cu numeroase site-uri deosebit de interesante (unele dintre ele conin i posturi TV on-line i posturi de radio). Cri foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fr a necesita descrcare n calculator). Articole foarte interesante. Adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofera servicii gratuite, etc.

Al doilea blog :
http://www.augustincezar.blogspot.com/
Acest blog conine: Argumente tiinifice i religioase ca un copil e fiin uman din momentul concepiei. Adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofer ajutor material, consiliere i soluii alternative la avort Mrturii ale unor femei care au fcut avort. Mrturii ale unor femei care NU au fcut avort. Mrturii ale unor medici care au renunat s fac avorturi. Consecine fizice i emoionale ale avortului asupra femeii. Legturi cu multe alte site-uri asemnatoare.

V rog intrai pe blog i trimitei-l mai departe mpreuna cu acest mesaj, ca s foloseasc i altora. Chiar se merit.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 9 Februarie 2009 02:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac? 117 De la: rebecca42 11 Mai 2009 19:23
Trece! 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 12:50
Vand rochie de mireasa 28 De la: yanyacharberet 24 Iulie 2009 09:39
Dupa divort 2 De la: yavrum 18 Decembrie 2008 21:46
e greu cu copii 7 De la: iasomia 29 Octombrie 2009 18:07
Setari Cookie-uri