Cand te indragostesti a 2 a oara. La 40 de ani.

De la: cris_w, la data 2009-01-11 15:48:32Mai fetelor.. eu cred ca dragostea e autosugestie... de o dragoste ce nu-si are sensul si rostul se fuge tot prin autosugestie: imaginatziva ce urata e despartirea dupa scandaluri, gelozisme si multa indiferentza. Ca nu e el printzu' nu e nici cel mai bun si nu cred ca s-a nascut barbat in lumea asta sa ne faca fericite pana la adanci batranetzi. Daca e sa fie o relatie ..bine daca nu da-o incolo de pasiune, cum se zice :NU PLANGE PENTRU CINE NU MERITA, CACI CINE MERITA - NU TE VA FACE SA PLANGI!
p.s. Pacat ca nu ne intalnim undeva (cum fac americanii " asociatia ...bla bla") sa putem povestii -nu pe forumuri in spatele monitoarelor

pai,.... nu cred ac este o problema intalnirea.... ci organizarea: unde, cand, cum.... si cine e disponibil,(si dispus sa vina) ... nu???
amfeta_mina
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:47
Chiar asa , ce faceti intr-o asa situatie???? Fata vorbea serios si voi ....ati ajuns la parfumuri!!!1
amoclau
Postat pe 11 Ianuarie 2009 17:55
marisa...sincer...cred ca ai dreptate...
dar...putina lume recunoaste ca...se mai poate indragosti...la o varsta mai...rotunda!!!
deci...cine n-a simtit fluturashii...nu poate sa sti cum e!!
pentru ca...ii poti simti...oricand...
cu atat mai mult...atunci cand stii sa discerni...!!
si...poate ...tocmai de aceea...cand ceva...a fost gresit...cand nu aveam suficienta descernere...poate sa revina...candva...pt ca...in subconstientul nostru...fiind neimpliniti...vom cauta...mereu acel ceva...care tre` sa ne implineasca!!
chiar daca ne e putin penibil sa recunoastem!!!
deci...inclin sa cred ca ...nimic nu e...intamplator!!
atata timp cat suntem cerebrali si...vrem sa simtim viata!!
ovidiu42
Postat pe 11 Ianuarie 2009 17:59
ce spui tu si eu m-am amorezat dupa un an de zile de la casnicie
si am trait aventura, dusa de valurile ei, apoi m-am potolit
apropo am 40 de ani; m-am casatori la 37
deci am avut timp si libertate sa traiesc
dar culmea atunci cind eram singura nu gaseam nici un partener; nici insurat nici dezinsurat...........
slz
Postat pe 11 Ianuarie 2009 19:10
amo si nu mai stiu cine..

"horoscopul si parfumul" le-a adus in discutie initiatoarea topicului ,nu este cazul sa faceti remarci de acest gen,pe bune...daca suntem prea "la tema" un topic devine plictisitor,ca si amoru' ..daca stai toata ziua in pat si il faci te plictisesti,trebuie sa mai ai si un pic de abstinenta...

apropos de 40,stateam de vorba cu o amica,a gasit un nou mod de crestere a libidoului,programarea partidelor de sex,cica le noteaza in calendar ..si asteapta data,se saruta,se incing..dar nu fac sex...


ce draq sa zic? e ok tot ce aduce un "aer proaspat" in viata de cuplu e ok..mai ales ca-l stie pe sotul ei de 30 de ani,ehhe,he...sunt dati draq unii...

cat o sa tina? i-am zis..

zice "incearca ,stii ce misto este sa-ti impui sa nu faci?"

mai sa fie al draq! ma duc sa-mi incercuiesc data in calendar...12 ianuarie

astia cica pun degetu' pe calendar in dreptul lunii respective,ai draq masochisti mici...

na! ca am uitat s-o intreb de cate ori pe luna o fac,dar o intreb si va spun...

iasomia
Postat pe 11 Ianuarie 2009 19:25
iasomia, sa facem socoteala, ca la aritmetica ma pricep. 20 deshte ( 10 fata, 10 masculul)puse pe cele 30 de zile ale lunii, ar ramane cam 10 zile de post.

insa, luand in consideratie ca sotul are degetele mai groase si calendarul e scris cu cifre mititele, poate acoperi vreo 3 zile din start. modificand calculul, ar iesi ca smecherii au zile cand pun de o distractie mica chiar de 2 ori
si_totusi
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:00
De la: iasomia, la data 2009-01-11 19:25:07amo si nu mai stiu cine..

"horoscopul si parfumul" le-a adus in discutie initiatoarea topicului ,nu este cazul sa faceti remarci de acest gen,pe bune...daca suntem prea "la tema" un topic devine plictisitor,ca si amoru' ..daca stai toata ziua in pat si il faci te plictisesti,trebuie sa mai ai si un pic de abstinenta...

apropos de 40,stateam de vorba cu o amica,a gasit un nou mod de crestere a libidoului,programarea partidelor de sex,cica le noteaza in calendar ..si asteapta data,se saruta,se incing..dar nu fac sex...


ce draq sa zic? e ok tot ce aduce un "aer proaspat" in viata de cuplu e ok..mai ales ca-l stie pe sotul ei de 30 de ani,ehhe,he...sunt dati draq unii...

cat o sa tina? i-am zis..

zice "incearca ,stii ce misto este sa-ti impui sa nu faci?"

mai sa fie al draq! ma duc sa-mi incercuiesc data in calendar...12 ianuarie

astia cica pun degetu' pe calendar in dreptul lunii respective,ai draq masochisti mici...

na! ca am uitat s-o intreb de cate ori pe luna o fac,dar o intreb si va spun...




iaso...pe bune...daca afli...spue si tu...la lume!!!
sa stie lumea...cum sa iubeasca!!

sa nu fii egoista!! ca...poate...asa...lumea...va fi mai buna!!
ce zici?...poti face asta?
ovidiu42
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:05
De la: cris_w, la data 2009-01-11 15:48:32Mai fetelor.. eu cred ca dragostea e autosugestie... de o dragoste ce nu-si are sensul si rostul se fuge tot prin autosugestie: imaginatziva ce urata e despartirea dupa scandaluri, gelozisme si multa indiferentza. Ca nu e el printzu' nu e nici cel mai bun si nu cred ca s-a nascut barbat in lumea asta sa ne faca fericite pana la adanci batranetzi. Daca e sa fie o relatie ..bine daca nu da-o incolo de pasiune, cum se zice :NU PLANGE PENTRU CINE NU MERITA, CACI CINE MERITA - NU TE VA FACE SA PLANGI!
p.s. Pacat ca nu ne intalnim undeva (cum fac americanii " asociatia ...bla bla") sa putem povestii -nu pe forumuri in spatele monitoarelor


Pai Cris-tinica daca asa crezi tu- ori ti-a facut cineva rau , de sufli si-n iaurt , ori dragostea nu e deloc im. pt tine..
blanca
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:12
MARISA parerea mea ca daca ai dus lispsa de ceva dea lungul vietii te pot ''indragosti '' si la 40 ani

EU UNA NU POT INTELEGE CUM O FEMEIE SE INDRAGOSTESTE LA ANI AIA , SE PRESUPUNECA E MATURA IN GANMDIRE , NU MAI ESTI CA LA 20
cinezee
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:52
da. asa e.

cum sa te indragostesti cand esti matura in gandire? acest sentiment il ai numai pe la 20 de ani. hai, maxim 30 cat inca mai dai dovada de imaturitate dar, nu mai mult .

apoi, iti vezi de treaba. nu vezi, nu auzi, nu razi , nu glumesti
poti sa incepi a-ti da de pomana ca, si asa degeaba mai faci umbra pamantului

eu as zice ca, ar trebui stabilit in codul penal pedeapsa cu puscaria ,pentru femeile care mai au sticleti in cap ,odata ce au implinit 30 de ani.
si sa munceasca la galere pana le sare din cap smecheria cu iubirea .
si_totusi
Postat pe 11 Ianuarie 2009 21:29
si totusi...


cred ca au calendar de perete...

ovidiu

va spun ,ca nu sunt egoista...


mieluta

las-o mami ca nu stie cu ce se mananca....

cinezee

oooo! nu are nimic de-a face maturitatea cu dragostea,nu poti sa-i dictezi "chimiei" ....partea proasta este ca te cam loveste in moalele capului,dar e atat de bineeee!...

totusico,

fetele astea vor sa ne punem broboada in cap? sau mi se pare mie?...


bai! nu-mi raspunde asta la tel s-o intreb de cate ori face,cred ca am nimerit in zi d-aia...

oooo omooor!
iasomia
Postat pe 11 Ianuarie 2009 21:33
nu am spus eu? de 2 ori pe zi in zlele cu sot ; 1 si 1/2 in cele fara sot. ca-i mai riscant
si_totusi
Postat pe 11 Ianuarie 2009 21:42
De la: si_totusi, la data 2009-01-11 21:29:24da. asa e.

cum sa te indragostesti cand esti matura in gandire? acest sentiment il ai numai pe la 20 de ani. hai, maxim 30 cat inca mai dai dovada de imaturitate dar, nu mai mult .

apoi, iti vezi de treaba. nu vezi, nu auzi, nu razi , nu glumesti
poti sa incepi a-ti da de pomana ca, si asa degeaba mai faci umbra pamantului

eu as zice ca, ar trebui stabilit in codul penal pedeapsa cu puscaria ,pentru femeile care mai au sticleti in cap ,odata ce au implinit 30 de ani.
si sa munceasca la galere pana le sare din cap smecheria cu iubirea .



si totusi...tare draguta poti fi!!
(sa nu zic altfel)...
la galere cu...cei care indraznesc sa mai viseze la...dragoste!

doamne...ma gandesc ...cum o fi viata la astfel de oameni?
de ce n-ar mai visa...omu...uneori?
acu`...ca e...bine...ca nu e...e discutabil...
dar...suntem oameni...si...poate tocmai de aceea...nu suntem toti la fel!!
cum era sa fim croiti dupa mintea ...celei de mai sus?
viata o fi...aia care se scurge?
ovidiu42
Postat pe 11 Ianuarie 2009 21:54
De la: iasomia, la data 2009-01-11 21:33:41si totusi...


cred ca au calendar de perete...

ovidiu

va spun ,ca nu sunt egoista...


mieluta

las-o mami ca nu stie cu ce se mananca....

cinezee

oooo! nu are nimic de-a face maturitatea cu dragostea,nu poti sa-i dictezi "chimiei" ....partea proasta este ca te cam loveste in moalele capului,dar e atat de bineeee!...

totusico,

fetele astea vor sa ne punem broboada in cap? sau mi se pare mie?...


bai! nu-mi raspunde asta la tel s-o intreb de cate ori face,cred ca am nimerit in zi d-aia...

oooo omooor!



iaso..nici nu ma gandeam ca ai fi!!
doar...intrebam si eu...sa mai fac dialog...asa!!!
insa...sincer...vad ca...lumea...chiar gandeste in coltzuri...uneori!!
nu vreau sa se creada ca...as fi un moralist...pt ca-s om si eu...
oricat m-as abtine...lucrurile...uneori...tot se petrec...
acum...conteaza si cat de mult vrei sa te implici in ele...
sau...daca si conjunctura iti permite!!
pt ca...se-ntampla uneori...lucruri...care nu credeai ca ti se pot intampla tocmai tie!!
pt ca..asa e viata uneori!!
nu cred ca trebe s-o blamam...
deci...ea...vine...ofera...si...trece mai departe!!
daca simti ceva...te agati de ea...daca nu...NU!!
deci...fiecare face cun crede!!
ovidiu42
Postat pe 11 Ianuarie 2009 22:00
e frumos la virsta asta sa te indragostesti,problema e sa vezi daca nu ranesti pe cineva daca esti casatorit,copii ,poate sotul,sotia,in rest totul pare ok. Cred ca la virsta asta esti lucid si stii ce faci nu mai zboara hormonii ca la 20 de ani cind totul era nemaipomenit numai sa fie,asa ca bucurate si fa ceea ce crezi ca e bine.cel putin sentimentul iubirii iti da aripi bucurate de el
edy_sword
Postat pe 11 Ianuarie 2009 22:25
noi vorbeam aici...de sentimentul in sine!!
nu incurajam sa se desfasoare...idile...dar...stiti si voi cum e!!
uneori...inima o ia inaintea ratiunii!!
sau...cum se spune..."inima...are ratiunile ei pe care nici ratiunea nu le intelege!"
deci...pt cine simte...sa fie cu bucurie!!
pt cine are obiectii...nu sfatuim!!
ovidiu42
Postat pe 11 Ianuarie 2009 22:31
Multumesc dar ..cine e Giani ?
theo_0405
Postat pe 11 Ianuarie 2009 23:24
De la: mielutza, la data 2009-01-11 20:12:54Pai Cris-tinica daca asa crezi tu- ori ti-a facut cineva rau , de sufli si-n iaurt , ori dragostea nu e deloc im. pt tine..


Mielutza draga si eu m-am indragostit irational, rezultatul totdeauna fiind dureros. De aceea m-am gandit sa procedez ca la o cura de slabire: sa-mi pun pofta-n cui ca doar n-o sa mor fara acea ciocolatzica care poate fi gretzoasa sau stricata, nu? Ciorbitza de legume de acasa este cea mai buna si cea mai sanatoasa! Durerea e mai mica daca imi impun sa gandesc asa decat daca ma las sa salivez nedormind nopti sau mancand tot ce-mi pofteste sufletzelul. Viatza are nenumarate tentatii ( care par placute) de la o mica escapada pana la droguri (in cel mai rau caz). E greu sa nu ne lasam "dusi de val" si sa ne pastram calea rationala. Mai ales daca ne intrebam :si atunci care mai e farmecul vietii? Dragostea e foarte importanta pentru mine dar... nu exista...e doar o iluzie...trecatoare.
garbow
Postat pe 11 Ianuarie 2009 23:26
Draga Marisa, vad ca in loc de raspunsuri, primesti mistocareli, si alte poante, bancuri, etc!
Eu te-as intreba, ce simti si ce se intampla in viata ta, in afara acestei "intamplari", mai mult sau mai putin fericite - ramane de vazut, sotul tau, copii daca ai, nu te fac sa simti ca ii nedreptatesti prin actiunile tale de 2 ani incoace? Pentru ca, daca, nu te fac aceste persoane, sa privesti "intamplarea" ca pe o aventura, care se consuma ca o tigara si se stinge, inseamna ca, "intamplarea" aceasta, ar putea fi destinaul tau, dar esti gata sa renunti la ceea ce ai, ai siguranta ca, odata ce nu ar mai fi ceva facut pe ascuns, ar mai avea aceeasi intensitate de trairi pentru tine?
Cantareste si decide, pentru ca, cu cat vei lasa sa dureze mai mult duplicitatea ta, nu vei face decat sa ranesti mai tare pe cei de langa tine, si care, poate nu merita asa ceva, nici din partea ta, nici asa, ca destin in viata ...
Sper sa-ti fost de folos cat de cat !
what
Postat pe 11 Ianuarie 2009 23:36
Draga Marisa,
Am fost si eu in aceasta situatie. Sentimentelor au fost mai puternice decat ratiunea, asa ca am cedat. am gasit in EL ceea ce nu mai aveam acasa... totul a fost frumos si periculos pana cand mi-am facut niste analize medicale care m-au dat peste cap. iata asa s-a terminat un vis frumos! am revenit la familie si la viata monotona dinainte. Marturisesc ca ma mai gandesc uneori la acele intalniri secrete si romantice, dar in fata lui Dumnezeu sunt o pacatoasa! si de aceea si multele boli care au aparut. E frumos dar periculos! Faci cum crezi, dar te sfatuiesc sa te lepezi de Satana! E greu, dar trebuie sa te preocupe altceva sau altcineva sa iti ocupe gandurile!. Ce zici? Ti-am tinut o lectie de morala?! E parerea mea. tu faci cum crezi! Extraginette.
GBalean
Postat pe 12 Ianuarie 2009 08:35
Buna diminieata tuturor, sper ca a fost buna cafeaua.

Incerc sa va raspund si sa fiu totodata coerenta, atat cat pot sa fiu cu oameni care se mai uita din cand in cand la monitorul meu.
N-am mult timp de dezbatut, insa promit sa revin.

In primul rand un raspuns la cateva intrebari: relatia nu s-a consumat, nu s-au aliniat inca planetele sa se intample asta. Si inca o precizare, s-a inteles ca as fi experimentata in astfel de dublaje, ei bine nu, nu mi-am inselat sotul. Am fost o aventuroasa pana la casatorie.

Apoi: ce zice el? Pai am invatat o lectie simpla de la consortul meu, ca barbatii vor doar sa .... si in concluzie nu ma astept ca el, celalalt, sa vrea mai mult. Ne vedem, ne scriem, vorbim. Mai fierbinte, mai caldut, mai rece. In 2 ani jumate am trecut prin toate variantele. FLUTURII insa sunt bine mersi cuibariti in burta mea si incep sa se agite cand il simt in preajma. Cu asta cred ca am raspuns si la deiscutiile legate de varsta, pe bune daca are vreo importanta daca ai 20 sau 40!

Ce fac in continuare? Ma mai descarc pe cate un blog, mai scriu cate o poveste. Sincer, nu vreau sa plec din casa mea, de langa sotul meu. Nu pentru ca mi-e teama ca l-as rani ci pur si simplu pentru ca mi-e bine, din multe puncte de vedere.
Ce-mi lipseste? Aici intram prea deep in anumite chestii si as prefera sa mai tac o vreme si sa nu raspund.

Vis-a-vis de mistocareala de pe topic: n-am nici o problema cu asta, imi pare numai rau ca n-am fost prezenta.

Va pupa pe toti, Marisa. Mi-ati facut, cu totii, o dimineata minunata!
Marisa
Postat pe 12 Ianuarie 2009 09:13
dap,

exact ce spuneam in alta parte, lumea netului este f inselatoare,daca te duci in alta parte si spui un anumit nr de parteneri... este f greu de crezut ca tocmai cand ai intalnit fluturii in stomac nu ai finalizat...

dar eu stiu ca numarul ala de barbatii uneori femeile il exagereaza,de ce?

poate pt ca in ziua in care posteaza sunt nervoase,dezamagite de partener..si atunci exagereaza..un fel de..na! sa te ia draq! macar aici in lumea virtuala sa te "insel"...

verdictul meu marisa?

indragosteala se produce cand are loc un schimb.. de ce o fi el acolo:de vorbe,de fapte,de priviri..pe tema respectiva,daca voi nu ati vorbit pe tema asta,daca nu v-ati impartasit fiorii...se intampla altceva marisule,ce anume?

iubesti dragostea ,de fapt,indragosteala...ceea ce pana la urma e un lucru f misto...


cat despre "mistoul" care s-a facut,viata trebuie deseori luata la misto,altfel ajungem la balamuc... sau daca nu ajungem, murim pe dinauntru,si nu vrea nimeni asta...
iasomia
Postat pe 12 Ianuarie 2009 09:42
-Vreau sa imi spui sincer, cand ai facut misto ultima data de mine?
-Cand m-am insurat cu tine.
-Si dupa aceea?
-Dupa aceea m-am indragostit
Ioana007
Postat pe 12 Ianuarie 2009 10:06
"Apoi: ce zice el? Pai am invatat o lectie simpla de la consortul meu, ca barbatii vor doar sa .... si in concluzie nu ma astept ca el, celalalt, sa vrea mai mult. Ne vedem, ne scriem, vorbim. Mai fierbinte, mai caldut, mai rece. In 2 ani jumate am trecut prin toate variantele"

acu' vad..ce vrei, sunt batrana si bolnava... scuze,dar verdictul e tot pe acolo pe undeva,daca era pasiune reala faceati voi cumva sa se implineasca,macar virtual,chiar! pe net ati incercat?...




iti place sa fii indragostita,nu te poate nimeni condamna pt asta...
iasomia
Postat pe 12 Ianuarie 2009 10:16
fleosc, mi-a picat net-ul cand tocmai compusesem.
Iasomie, pe scurt:
- n-am incercat pe net, nici nu stiu daca e pe acolo, suntem varza in general cu timpul;
- chmimie a fost si este;
- si pentru mine e o surpriza ca m-am copt dupa asa o tinerete tumultoasa - probabil insa ca in amintirea acelor ani mi s-a pus asa rau pata, acuma.
Si pentru ca verdictul e dat, incheiem topicul? Promit oricum sa va tin la curent.
Somn bun tuturor.
Marisa
Postat pe 12 Ianuarie 2009 22:26
Cred si acum, la aproape 40 de ani, ca "indragostitul" este o anticamera a iubirii, ori daca avem in vedere ca un OM are o singura inima de oferit(nu de donat!)..., dispare ideea "de a II-a oara".
claudiuluchian
Postat pe 13 Ianuarie 2009 09:07
interesant...si cam atat...

depinde de dispozitia pe care o ai,(normal si firesc )cu totii avem "o singura" iubire ..in sensul ca doar o singura data in viata am iubit atat de mult ,incat am fi fost in stare sa murim pt el(ea).

sunt f multe de spus,numai ca sufletul omului este un labirint obscur,cu poteci serpuitoare si alunecoase..

si apoi ,obligatoriu sunt doua,iubirea pura, adolescentina...si cea de-a doua ..cea langa care hotarasti sa-ti petreci viata,implinita,matura.


iubim doar o data in viata?
daca ma apasa vreo melancolie sau nostalgie..o sa spun ,da!
daca sunt vesela ..o sa spun,la draq! nu sunt un inger!

hmmm! marisa vad ca spune sa inchidem topicul,asa ca o sa ma conformez.

depide...depinde de personalitate ,de felul de a fi al omului.

concluzia mea?poti sa iubesti de cate ori vrei! totul este sa o faci frumos,in liniste...sa nu stie decat el(ea),in timp unii sunt norocosi si intalnesc persoane care reusesc sa le trezeasca aceleasi senzatii (pe care le credeau unice)din adolescenta...la asa o minunatie nu ai voie sa spui nu...

ehhhh vorba cantecului:

amandoi am invatat sa ne iubim frumos
am crezut in viata ,si-n ce ne-a dat
si-am pastrat lumina de-nceput, ce ne-a legat
ma cunosti tu m-ai ales, voi fi mereu a ta
chiar de lumea nu ne va ierta
iti promit ca-ntotdeauna te voi ajuta

refren:
promit ca nu te voi uita
si daca n-ai sa fi cu mine
vei exista in viata mea
si-am sa ma rog sa-ti fie bine

pt ca nu-i asa...cati dintre oameni nu adorm cu altcineva in gand?
eu zic ca asta cu "o singura iubire" este totusi pt idealisti...


ia sa bag eu veselie..facusem la "reviste pt femei" un post luuung in care imi exprimam scarba profunda pt media din romanica,nu mi-a aparut,topicul meu este blocat,etc....

asa ca sunt frustrata,nu va luati dupa mine,maine s-ar putea sa gandesc altfel...desi am indoieli..
iasomia
Postat pe 13 Ianuarie 2009 10:36
claudiu, daca ai vorbi de un transplant de cord, as zice ca ai dreptate dar, vezi tu? inima asta nu e un obiect ci , disponibilitatea noastra spre a fi fericiti . poti iubi de multe ori in viata. fiecare iubire e diferita de cealalta. mereu e altceva; nu se compara, nu se masoara, nu se pun pe cantar.

exista iubirea fata de partener, iubirea faca de parinti, frati, iubirea fata de copii;
e disponibilitatea noastra de a ne atasa sentimental de oamenii de langa noi

iubesti , darui tot ce ai in sufletelul acela al tau, esti una si aceeasi, cu persoana iubita. dar, se intampla , la un moment dat, ceva. se rupe legatura ce a unit doi oameni. apar suferinte, doruri,regrete sau chiar ura.

nu zic ca iubirea dispare. nu zic ca nu ramane acolo o urma a ceea ce a fost. insa, uitarea sterge ranile si, viata-si cere drepturile. ne putem indragosti iar, umbrele trecutului dispar, cristalizandu-se doar in niste amintiri

putem iubi din nou cu pasiune, putem sa daruim . nici nu-ti mai pui problema ca iubesti a doua sau a noua oara. pur si simplu ,iubesti iar.


a trai in trecut, a face dintr-o fosta iubire hrana zilnica de amaraciune, a idealiza ceea ce a fost , e o prapastie in care intram de buna voie si nu permitem nimanui sa arunce o scara care sa ne readuca la lumina. motive?

-ne temem sa mai iubim ca sa nu fim raniti
-e mai usor sa ne plangem de mila decat sa luam iar viata in piept
-omul ce l-am iubit, l-am ridicat la rang de idol si ne este greu sa-i mai darmam icoana aceea de lumina pe care i-am construit-o in mintea noastra
-obisnuinta de a fi cu cineva si refuzam ideea ca trebuie sa umblam singuri. aceasta "lasitate" o motivam prin sintagma "inima nu se daruieste de doua ori"

in cazul cand refuzam a mai vedea oamenii din jur, putem spune ca iubirea noastra nu a fost un sentiment ci, o notiune.
ne-a placut sa spunem ca iubim dar nu am iubit. iubirea inseamna dragoste de viata si nu blocaj sentimental


asa ca, nu cred in povestea cu "am iubit o data, mi-am daruit inima si nu mai e posibil sa mai iubesc a doua oara"

hai s-o inlocuim cu " pot, numai sa vreau !"
si_totusi
Postat pe 13 Ianuarie 2009 11:09
frumos...si totusi!

sper sa-mi revina si mie dispozitia de a-mi exprima gandurile. oricum, ceea ce-am citit postat de tine, corespunde in proportie de 99% cu ceea ce gandesc eu...asta ca sa nu zic ca gandim chiar identic
eira
Postat pe 13 Ianuarie 2009 11:25
De la: eiramena, la data 2009-01-13 11:25:11frumos...si totusi!

sper sa-mi revina si mie dispozitia de a-mi exprima gandurile. oricum, ceea ce-am citit postat de tine, corespunde in proportie de 99% cu ceea ce gandesc eu...asta ca sa nu zic ca gandim chiar identic


multumesc si cum spuneam. cheful vine , sau mai bine zis revine, daca vedem in fiecare clipa un inceput: fara a ne teme de ce va fi si fara a vedea drobul de sare de pe soba.

si_totusi
Postat pe 13 Ianuarie 2009 11:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care este cel mai nebun lucru pe care l-ati facut in pat? 102 De la: tutankhamon 1 Octombrie 2009 13:41
Femeia- gemeni, Barbatul- capricorn...? 1 De la: Paulici82 5 August 2009 12:19
divort cu lipsa paratului 2 De la: yavrum 28 Noiembrie 2008 14:51
Ce sa fac? 23 De la: ladyDY 24 Februarie 2010 21:16
amicitie sau altceva? 24 De la: Clm 23 Februarie 2009 19:29
Setari Cookie-uri