Cand te indragostesti a 2 a oara. La 40 de ani.

Vi s-a intamplat, doamnelor, sa faceti o pasiune nebuna dupa alt barbat, maritate fiind, multumite fiind. Sunt de aprox 2 ani pur si simplu pana peste cap indragostita de unul din colegii mei. Fosti colegi, am schimbat si locul de munca din cauza asta. Nu mi-a trecut insa, nu imi trece si sincer, nu mai stiu ce sa fac si incotro s-o iau. Aveti o intamplare similiara? Cum ati iesit din incurcatura? Multumesc.
Marisa
Postat pe 23 Decembrie 2008 12:25
De la: Marisa, la data 2008-12-23 12:25:19Vi s-a intamplat, doamnelor, sa faceti o pasiune nebuna dupa alt barbat, maritate fiind, multumite fiind. Sunt de aprox 2 ani pur si simplu pana peste cap indragostita de unul din colegii mei. Fosti colegi, am schimbat si locul de munca din cauza asta. Nu mi-a trecut insa, nu imi trece si sincer, nu mai stiu ce sa fac si incotro s-o iau. Aveti o intamplare similiara? Cum ati iesit din incurcatura? Multumesc.
ana_angela_cornel
Postat pe 27 Decembrie 2008 09:50


Marisa, uite la ana ,maria si cornel ce fac . te ingana
si_totusi
Postat pe 31 Decembrie 2008 10:10
Aoleu. Toti 3?
Micass
Postat pe 31 Decembrie 2008 10:11
Eu am iesit din incurcatura, schimband tramvaiul.
Ioana007
Postat pe 1 Ianuarie 2009 20:07
adica draga Marisa...tu in viata ta de 40 de ani..ai fost doar de doua ori indragostita?...

io zic ca ai sufletel de barbat,ei sunt echilibrati asa... felicitari!


in rest,nu pot sa te ajut..am invatat in anii astia pe net ca este mai bine sa nu dai din casa.

dar te vad fata descurcareata,o scoti tu la capat si fara sfaturile noastre...
iasomia
Postat pe 4 Ianuarie 2009 09:24
Pai daca nu-ti trece pune cineva lemne pe foc! E?
blanca
Postat pe 4 Ianuarie 2009 10:35
Dar poti sa dai peste unul care le scoate din soba, si atunci sa vezi cum topaie sentimentele in tine, ca la prima dragoste intre doi eschimosi.Pardon.Intre un eschimos si o eschimoasa.(Care chiar este moasa peste satuletul de igluuri excarpartine.
Ioana007
Postat pe 4 Ianuarie 2009 15:21
eheee,he,he...ce-mi place...


baga lemnu',scoate lemnu'...

ascultati la iasomia aici!

se anunta criza mare..este? ei bine, aflati ca o sa fie o gramada de povesti de dragoste!

ce face romanu' la necaz? face haz! si nu in ultimul rand ii creste libidoul...


iasomia
Postat pe 5 Ianuarie 2009 15:22
Bre!

Io cu libidou' stau bine. cu criza asisderea. Chit ca iar mai ia in colimator si totusi si mi-o tranteste.

So, prost stau cu capul, nu pricepeti?

That's why I need HEEEEEEEEEEEEEEEELP!
Marisa
Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:26
marisa,

io iti spun "draga",tu imi spui "bre",da nu-i nimic, "asa este in tenis".....faptul ca suntem atat de diferiti da farmec vietii...

zici ca esti "cu capul"?pai..daca ti s-a pus pata asa, sa nu fie mai degraba obsesie, decat dragoste....stii ca se mai intampla


mai dezvolta si tu...ca te-om ajuta cumva...


iasomia
Postat pe 5 Ianuarie 2009 19:46
Bre-ul era generic.
Ca nu-mi vine asta cu "draga", nici generic, nici particular.
Si sa stii ca m-ai spart, asta era, e o obsesie, vaaaaaaaaaai!
Cu dezvoltatul insa e mai complicat. Ce sa (va) zic? Dureaza de vreo 2 ani juma, nu trece, doare, e buba.
Marisa
Postat pe 5 Ianuarie 2009 20:44
marisa dear,

am decis sa incep anu' in armonie...


eu zic ca-i mai degraba o mica obsesie,poate pt ca nu-l poti avea cand vrei?cum vrei....

fetitele rasfatate fac deseori fixatii in amor.

iti spun sincer.. ca nu este nicio ironie in randurile mele,imi pare rau ca m-ai luat cu "spartul" ala...as putea (avand in vedere numarul partenerilor sexuali pe care spui ca i-ai detinut)sa-ti spun ca am indoieli serioase asupra contributiei mele la vreo spargere...

dar nu-i asa..nu avem dreptul sa judecam pe nimeni,fiecare face fix ce vrea cu viata lui.

totusi marisa..pt ca te vad un picut masochista( prea incerci sa o intarati pe si_totusi)spui "cand te indragostesti a doua oara la 40 de ani"..pai..din 23 de parteneri..pe ceilalti 21 nu i-ai iubit?deloc?
.
iasomia
Postat pe 6 Ianuarie 2009 08:34
Toata viata am un fix,
Sa ma dau pe nas cu-n pix.
Dar eu sunt si masochista
'Mi suflu nasul in batista,
Si iubirile le-nsir,
La popa pe patrafir.
Draga nu te mai holba,
Ca te pap si pe dumneata.
Ioana007
Postat pe 6 Ianuarie 2009 10:38
Iasomie,

Hai s-o luam pe rand.
1. scuze, eram in bad mood si asa mi-a venit sa scriu;
2. am luat, desi nu s-a vazut asta, in serios ceea ce mi-ai zis;
3. si totusi e tare amuzanta, isteata de asemenea asa ca imi place un pic de discutie in contradictoriu, atat;
4. nu tine nimic de masochism, nu e genul meu de mental;
5. cu rasfatul, aici, da, cred ca you've got a point, o sa ma gandesc serios la asta;
6. no comment despre nr de parteneri, nu-i mult si nu, nu i-am iubit, evident ca nu i-am iubit, unii au fost one night stand, altii doar sex, iar a treia categorie au fost cei care m-au ametit usor si am vrut sa...

Merci, M.
Marisa
Postat pe 7 Ianuarie 2009 08:36
LA MULTI ANI!!! pentru toti Ionii si Ioanele, dar mai ales pentru Ioana noastra! Te pup Ionico!!!!
...0 viata senina si fara urma de regrete...!!!
Ella34
Postat pe 7 Ianuarie 2009 10:03
Sunteti siguri ca Ioana voastra e o Ioana? Io cred ca e James Bond.
Marisa
Postat pe 7 Ianuarie 2009 11:05
mai, voi discutati de mine fara mine?

daca o sa ma deranjeze ceva, zic eu. nu-s omul care sa tac.

si_totusi
Postat pe 7 Ianuarie 2009 12:51
Marisa,

se simte ca esti altfel.. si mi-e ciuda cand vad fete inteligente ca devin superficiale pt ca "asta-i trendul"...


daca m-am apucat sa scriu pe topicul tau ,inseamna ca imi pasa.


ehhh...imi fac mea culpa..si eu am un stil mai ciudat,pana ma cunoaste omu' trece ceva timp,sau poate nu ma cunoaste niciodata,cine stie?lumea asta virtuala...este inselatoare

aici,pe garbo.. (daca am fi unite ),am putea sa facem un coltisor unde sa putem sa relationa frumos,se anunta o iarna grea ,si e mare lucru sa stii ca ai un prieten undeva,chiar si virtual...

in alta ordine de idei...el,tipul pe care il adori..te iubeste?...
spui ca aveai de toate ,erai bine...dar..

ei bine,nu-i adevarat...

ceva iti lipsea, altfel nu te apuca amocu' in halul asta...

na! ca aparu totusica...totusico! tu stii ca am sentiment matern in ceea ce te priveste...ca sa zic asa...

chiar! ai observat ca nu "ne-am ciufulit" demult?
ce draq o fi cu noi?
iasomia
Postat pe 7 Ianuarie 2009 13:03
iasomica, lasa ca avem timp. ne-au taiat rusii gazul si o sa ne incalzim facand miscare.
si_totusi
Postat pe 7 Ianuarie 2009 13:21
ne intoarcem la bancurile de pe timpu' lu' ceasca,mai tii minte "o voce din calorifer:ce mana calda ai!"....


ehhhh..poate "ne indragostim a doua oara la 40 de ani" ca Marisuca...si nu mai simtim nik....

desi la noi e complicat ca doar sutem fidele,care n-am avut noroc pe lumea asta...hai ca-mi revin textele din copilarie,semn bun...
iasomia
Postat pe 7 Ianuarie 2009 13:32
asa-mi cade la horoscop anul acesta. cica daca scap de inghet, ma dezghet. vine vara. o sa rad la soare si o sa transpir de atata fericire
si_totusi
Postat pe 7 Ianuarie 2009 13:41
o sa ne iasa pe nassss....


si peste tot fericirea...

iasomia
Postat pe 7 Ianuarie 2009 13:48
Aveti grija sa nu raciti.Si pe urma si cu transpiratia nu este de gluma.La unele miroase ca la purcelusi.
Ioana007
Postat pe 7 Ianuarie 2009 15:53
Si totusi, mie ce-mi cade la horoscop? Scap de obsesie? Io zic ca da. Poti sa-mi zici asa, pe ne-ve? Ghicesc si io, in replica, moca, in parfumuri. Spune-mi cum esti ca sa-ti spun cu ce sa te dai.
Marisa
Postat pe 8 Ianuarie 2009 11:39
007, ce mai faci tu? te jeneaza porcusorii?
Marisa
Postat pe 8 Ianuarie 2009 11:40
Daca sunt pe tava si cu marul in gura, nu.
Ioana007
Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:08
De la: Marisa, la data 2009-01-08 11:39:20Si totusi, mie ce-mi cade la horoscop? Scap de obsesie? Io zic ca da. Poti sa-mi zici asa, pe ne-ve? Ghicesc si io, in replica, moca, in parfumuri. Spune-mi cum esti ca sa-ti spun cu ce sa te dai.



cica va fi bine si azi ca si maine


eu cred ca un parfum se alege dupa cum simte fiecare . nu cred ca trebuie sa alegem dupa criterii gen varsta, culoarea ochilor , parului sau papucilor. mie nu-mi plac parfumurile dulci, florale.prefer parfumurile frech .le aleg dupa cum reactioneaza chimic cu pielea. acelasi parfum, poate avea note distincte de la persoana la persoana- modificarea mirosului tine de ph-ul pielii.

de asta, trebuie testate astepatam macar vreo ora sa vedem ce si cum cu acel parfum si si apoi hotaram daca il cumparam. intr-un fel miroasae un parfum in sticluta si altfel va mirosi cand il folosim. si la sticluta ar fi ceva de spus. un parfum se pastreaza la intuneric si la temperatura constanta. tinut la lumina, isi modifica mirosul. notele de varf din compozitia lui isi pierd din stabilitatea . pastrat asa, pierde si din persistenta. este un lucru verificat de mine. de aceea, nu azvarl cutia. il pastrez in ambalajul original

depinde acum si conjunctura in care le folosim gen momentul zilei sau ocazii.
un parfum folosim ziua, alt tip seara sau daca mergem la o petrecere.

vad ca unii aleg parfumul dupa pret, marca ,trend. adica, costa mult, scrie pe eticheta un nume sonor, e bun si ma laud cu el.

.

si_totusi
Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:22
si morcovul in fund, nu?
Marisa
Postat pe 8 Ianuarie 2009 23:16
aia cu morcovul era pt james bond.

pentru tine, draga si totusi, asa-i cu parfumul, am scris de curand povestea, un pic nuantata, pe un topic in care intreba careva cum se alege parfumul.

e bine stiu, si azi si maine la zodiac, experimentez retete noi spre amuzamentul apartinatorului, care demult ar vrea el sa se reprofileze pe alt gen de bucatarie, dar nu-l lasa inima.

cum nici pe mine nu ma lasa si conchid ca tot mai bine e acasa, gata cu indragosteala, ma apuc de yoga.
Marisa
Postat pe 8 Ianuarie 2009 23:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bogat sau sarac 4 De la: Micass 15 Aprilie 2009 06:29
Logodna cu tam-tam sau logodna discreta? 10 De la: tutankhamon 22 Mai 2009 00:23
divort cu lipsa paratului 2 De la: yavrum 28 Noiembrie 2008 14:51
sexx 1 De la: carmella 16 Ianuarie 2009 15:46
DATI-MI UN SFAT,VA IMPLOR! 49 De la: eladaela 25 Noiembrie 2009 11:08
Setari Cookie-uri