nu vrea n are chef....

si eu ca voi toate am o problema
relatya e de 8 ani
acum stam impreuna de vreo 3 ani ne certam tot timpul pt ca el de jumatate de an nu vrea sa se angajeze, eu servici , mancare curatenie, cumparaturi, bani, dac aramanem fara zice ca i am cheltuit pe toti , am vb cu el incercand sa i explic ca eu singura nu ma descurc cu banii , si ca intr o relatye e nevoie de 2 ,i am dat un ultimatum , se angajeaza sau plec , de ce este atat de greu sa iei o decizie , nu face decat sa doarma si sa stea la calc , mai poty sa schimbi pe cineva la 26 de ani?nu sh ce sa fac...
dobrescu_mioara
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:22
Iubita, da' di ci vrei greu in viata ta? lasa-l pe tovarash sa stea pe prispa cui l-o mai tine. dar nu pe a ta. fara ultimatum. geanta la usa si valea! tu ai nevoie de un trantor profitor care mai are si nesimtirea sa-ti numere banii?!!! Iubita, fugi mai repede. Ca sa ai mai mult timp sa-l gasesti pe Fat Frumos. tztz, fetele astea tinere care suporta orice doar pentru niste certuri si ... cam atat (banuiesc ca patul nu mai este bun de la atatea certuri...)...
gianiblue
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:33
De la: gianiblue, la data 2009-01-25 18:33:52Iubita, da' di ci vrei greu in viata ta? lasa-l pe tovarash sa stea pe prispa cui l-o mai tine. dar nu pe a ta. fara ultimatum. geanta la usa si valea! tu ai nevoie de un trantor profitor care mai are si nesimtirea sa-ti numere banii?!!! Iubita, fugi mai repede. Ca sa ai mai mult timp sa-l gasesti pe Fat Frumos. tztz, fetele astea tinere care suporta orice doar pentru niste certuri si ... cam atat (banuiesc ca patul nu mai este bun de la atatea certuri...)...


nici eu nu lucrez, ma ajuta parinti mei... iar el sta acasa la el... el ink nu i-a cunoscut pe ai mei... si nici eu nu i-am cunoscut parintii lui....
deea20fal
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:37
Nu-mi amintesc exact undre am citit un lucru extrem de adevarat despre Povestea pe care ne-o inoculeaza familiile noastre inca de mici: aceea ca noi putem fi fericite doar daca avem in preajma noastra vreun Fat Frumos si noi ne facem din asta un scop in viata. Nimic nu-i mai putin adevarat. Chiar nu putem fericite daca avem o familie care ne iubeste (ma refer la copii, parinti), prieteni buni si adevarati, daca avem un job bun, vacante doar acolo unde ne place noua, haine de care ne plac doar noua, filme care ne bucura sufletul fara a fi ridiculizate?! De ce ne legam fericirea strict de prezenta lor in viata noastra?
stability
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:45
pentru ca omul este incomplet de unul singur. deci nu poate fi fericit.de aia
gianiblue
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:49
Dar cine a spus ca trebuie sa fie de unul singur? Nu exista prieteni?
stability
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:51
nu, stability. aici e vorba de jumatatea fiecaruia. cu prietenii nu te poti implini ci doar ajuta.
gianiblue
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:54
Eu una nu vreau sa mai simt implinirea in felul asta. Nu mai pot. Am crezut ani de zile ca fericirea vine din a impartasi totul cu omul de langa tine si "am ramas cu mana intinsa ca a regelui Lear" si atunci am incercat sa-mi caut bucurie in sufletul meu fara sa mai astept nimic de la altii. Poate ca legenda asta a intregului perfect e adevarata, dar din pacate la mine si la multi din jurul meu nu a functionat.
stability
Postat pe 25 Ianuarie 2009 19:08
ooooooooo
stiu ce zici. coldrex max grip. stiu prea bine. dar ce nu stii este ca ai probabilitate de 99,99 % sa apara EL. atunci sa te vad. cum mai faci sa vina fericireaadoar din tine? nu ma intelege gresit. si eu sunt in situatia ta. dar, spre deosebire de tine, stiu ca este acel EL. pe aproape. pana atunci esti responsabila pe fericirea ta. pana il intalnesti. dupa... sunteti amandoi.
gianiblue
Postat pe 25 Ianuarie 2009 22:21
-Dintre noi doi, unul trebuie sa fie responsabil.-zice Suzuki.
-Asta am inteles.Si iresponsabilul cine este?
Ioana007
Postat pe 26 Ianuarie 2009 12:57
Eu zic sa-l dai naibii, ca nu pare sa merite efortul. Barbatii nu vor sa fie schimbati.
Irenne88
Postat pe 8 Aprilie 2009 11:21
De la: Irenne88, la data 2009-04-08 11:21:54Eu zic sa-l dai naibii, ca nu pare sa merite efortul. Barbatii nu vor sa fie schimbati.


mie imi place sa fiu schimbat. sau macar dezbracat!
garbo000505
Postat pe 8 Aprilie 2009 11:23
505...dezbracarea!!! ursule,treci la aparat!
Roxxynela
Postat pe 10 Aprilie 2009 01:31
mioara draga,stii cum se zice? daca nu vrei de buna voie ,atunci te obligam....si daca nici asa nu tine,atunci la gunoi cu parazitii...

pentru cei care s-au nascut si vor sa si moara puturosi,exista un singur leac: abandonul....sa moara in propria lene,mizerie si duca-se dracului....
Roxxynela
Postat pe 10 Aprilie 2009 01:36
foarte important...tu esti micutza de statura,plinuta,etc...iar el inalt si face flotari pana i se face rau???ca sa inteleg si eu...sau are valoare sentimentala,ca masuta de cafea de la mama???ca din ce ai scris,eu unul deduc ca tu esti barbatul si ti acasa printesa de frica sa nu ti o rapeasca vreo stea de cinema...da,cineva la 26 de ani se poate schimba,dar daca l impusti in cap si se reincarneaza...ma rog,am fost cinic...se poate schimba,dar n ai sa fii tu aia,ci una pe care o sa trebuiasca sa i tina geanta cat probeaza ea in mall,si pe care o s o astepte 2 ore cu o cafea in fata pana iese ea de la beautycenter...sorry,sfat...daca l iubesti,fa i un copil si lasa l sa vina cu prietenele acasa sa se uite pe euforia ...si fii si tu mai romantica,mai tandra,ai putin respect pentru sexul slab!
yourdream
Postat pe 12 Aprilie 2009 05:06
Si eu zic ca nu ai sanse sa il schimbi. Din cate vad eu, ai o varianta si cea mai buna: sa il dai naibii si sa te muti din casa ; sunt curioasa cum o sa se simta micutul o saptamana - doua fara cineva care sa ii plateasca facturile si sa ii faca mancare .
Irenne88
Postat pe 13 Aprilie 2009 12:34
-De ce m-ai inselat Suzuko..
-Pentru ca tu, Suzuki..Nu aveai chef.Dar eu aveam...
Ioana007
Postat pe 13 Aprilie 2009 15:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatia berbec - fecioara 11 De la: ilie_stoica 17 Martie 2010 20:59
la a cata intalnire se face sex??????? 115 De la: pik_nik 12 Ianuarie 2010 09:30
Sex cu probleme 111 De la: sophia 6 August 2009 21:20
ce mai gatiti astazi??? 4 De la: SAL 27 Ianuarie 2012 14:59
l-am inselat ii spun? 177 De la: Ioana007 30 Iunie 2009 19:32
Setari Cookie-uri