dilema

Ce inseamna pt un barbat sa fie el, si nu altul, primul din viata unei fete pure? cel care o iubeste intaia oara ...
... as vrea sa aflu parerea barbatului, in general, dar nu numai
Strumfette
Postat pe 15 Ianuarie 2009 10:10
Se pare ca barbatii care au avut virgine nu-si pierd timpul pe forum.Concluzia: de asta au parte de virgine.
Restul, se multumesc cu ce gasesc virtual sau real.

Mama, asa o explozie de inteligenta n-am mai avut de mult.Ptiu sa nu fiu de deochi!!!
Aemulus
Postat pe 13 Februarie 2009 19:27
fata, de la Satriani ti se trage...
wife_de_zmeu
Postat pe 13 Februarie 2009 19:42
in general, barbatii care au avut parte de virgine sunt la mititica, pentru pedofilie... ramanem noi astilalti, amatori de ciorbe bune de gaina...
zambil
Postat pe 13 Februarie 2009 19:48
Cred ca toti sau majoritatea barbatilor viseaza sa cucereasca o fata virgina. Pentru ei inseamna foarte mult sa fie primul barbat din viata unei femei, intre noi fiind vorba, este si mandria lor la mijloc. Doar sa merite acest lucru... oare chiar merita cineva?
Fata este cea care hotaraste cand si mai ales cu cine face prima data sex.

Postat pe 6 Aprilie 2009 07:08
Eu n-am inteles niciodata cum e chestia numai o mindrie masculina.Adica o femeie nu-si poate dori sa aiba un virgin?
Aemulus
Postat pe 6 Aprilie 2009 07:24
Suzuki, o intreaba pe o fata:
-Vrei sa fim prieteni?
-Da.
-Dar fii sincera si spune-mi:Esti virgina?
-De ce n-ai spus asa?Virgina este tata Florica, care a imbatranit si s-a facut stramta ca la inceput, desi poarta rochiile largi.
Ioana007
Postat pe 6 Aprilie 2009 08:00
Micabis, ba da, se poate ca si o fata sa isi doreasca un partener pur... doar ca, din cate am auzit, e mai ok ca unul dintre parteneri sa fie mai... experimentat...
Yaya, cred ca ai dreptate... se prea poate sa fie muuuult in joc mandria lor... dar stii ce mi se pare culmea? ca sunt barbati constienti de asta, dar nu recunosc... evident, exista si exceptii... care intaresc regula
Si da, se pare ca rochiile largi incep sa fie de actualitate...
Strumfette
Postat pe 6 Aprilie 2009 10:23
Am spus asta cu mandria din proprie experienta. Majoritatea barbatilor vor doar o aventura si sunt vizate fetele fara experienta in general.
S-a confirmat de cercetatori(sexologi) ca fetele care se lasa greu cucerite ii inebunesc pe barbati, fie ele virgine sau nu.

Postat pe 7 Aprilie 2009 14:11
yaya, esti o fata desteapta.Mi-a placut ce ai spus.
Ioana007
Postat pe 7 Aprilie 2009 16:00
Multumesc Ioana007. Am spus ceea ce se intampla in realitate.

Postat pe 9 Aprilie 2009 13:50
Suzuka il intreaba pe Suzuki:
-Ma iubesti?
Suzuki se linse pe buze cu ravna incat nu-i mai trebui sa cumpere pasta Kolgait.
-Poti sa dovedesti asta?
-Cum?-intreaba la randul sau Suzuki.
-Purtand colierul acesta.
Si Suzuka, scoase din gentuta, o zgarda lata, care avea in jurul ei numai tepi.
Ioana007
Postat pe 25 Aprilie 2009 14:02
Ioana007, o zgarda ne punem la gat cand ne casatorim.

Postat pe 26 Aprilie 2009 21:57
intrebare intrebatoare...mai exista fete virgine la majorat?????ca pana la varsta aia, daca atentezi la floricica fetei.....te paste mititica....
tutankhamon
Postat pe 26 Aprilie 2009 22:24
... da, cred ca inca mai sunt fete care isi pastreaza puritatea considerandu'o cea mai mare dovada de dragoste pe care o pot oferi unei persoane iubite... dar vorbesc de cele care pun accent mai mult pe sufletul lor decat pe vorbele si indemnul unei societati cam ciudate... mult prea in graba... poate e la fel si in cazul unor baieti...cine stie... din pacate, in ultima vreme, trecerea de la adolescent la om matur, e mult prea brusca si rapida...asa am observat... poate gresesc, poate nu... ce sa zic, dispare romantismul?
Strumfette
Postat pe 1 Mai 2009 12:02
Ce frumos spui tu...O femeie pura.Asta imi aminteste de Tess D'uberville.
Ioana007
Postat pe 1 Mai 2009 14:26
De la: Strumfette, la data 2009-05-01 12:02:39... da, cred ca inca mai sunt fete care isi pastreaza puritatea considerandu'o cea mai mare dovada de dragoste pe care o pot oferi unei persoane iubite... dar vorbesc de cele care pun accent mai mult pe sufletul lor decat pe vorbele si indemnul unei societati cam ciudate... mult prea in graba... poate e la fel si in cazul unor baieti...cine stie... din pacate, in ultima vreme, trecerea de la adolescent la om matur, e mult prea brusca si rapida...asa am observat... poate gresesc, poate nu... ce sa zic, dispare romantismul?

E kiar asa:un tip,un pic atipic,si-a pus in cap sa ia de nevasta o virgina...a incercat printr-e coetane...nimic. A mai coborit in virsta,la fel.Nici la liceu,nici la generala...s-a dus inarmat cu rabdare,la gradinita...aici,gindea el,kit ca am de asteptat nitel,sigur o gasesc...Puse okii pe o fetisoara,frumoasa si isteata,mama focului,o convoaca cu doua acadele la discutii,ii prezinta,cit mai in roz,proiectele lui de viitor,la care fetita,uimita,raspunde:si pina fac eu 18 ani,nimic,nimic???
valentino
Postat pe 1 Mai 2009 14:38
Uneori puritatea este pastrata din cauza conjuncturii.
Ioana007
Postat pe 2 Mai 2009 21:26
... eu stiu... poate ca e mai bine sa fie o astfel de conjunctura, decat sa traiasca intr'un mediu in care omul nu e invatat sa se respecte ca persoana... eu sincer, nu am nimic cu cei care se iubesc intr'adevar...au tot respectul si admiratia mea... insa, mi'e greu sa inteleg convingerile tinerilor, si cand zic asta, ma refer, chiar, la cei mult mult prea tineri pt a deveni maturi din acel punct de vedere numit "sexlife" ...poate ca si asta inrautateste intr'un fel sau altul, parerea baietilor despre fete...sa fie valabila si reciproca? nu stiu...vreau sa cred insa ca oamenii inca se apreciaza...
Strumfette
Postat pe 5 Mai 2009 21:42
dilema....
nu stiu ce sa mai cred in legatura cu subiectul asta, unii prefera sa fie pura, altii- experimentata!!
acuma, depinde de fiecare, poate sa-si doreasca o virgina doar asa, pt palmaresul lui, si sa se indragosteasca de cea mai mare parasuta din oras...deci, nu e o regula!

acuma, despre sexul la 14 ani, mi se pare putin exagerat, pt ca n-ai cum sa fii suficient de dezvoltat la varsta asta, si risti sa ramai cu tot felul de sechele!

si apoi, sa zicem ca esti virgina, ca n-ai doar 14 ani...la ce te ajuta? daca relatia nu merge, ce faci? nu poti sa mai ai si alte relatii pt ca una a esuat?? cu siguranta ca nu...
si e normal cand incepi o relatie la o varsta, sa zicem, 25-30 de ani, nu te mai astepti sa fie virgina, ce naiba?!
asta e!! adica, voi vreti sa fie si virgina si tanara si frumoasa si dedvreme acasa!! ce oferiti in schimb?!
zambila
Postat pe 6 Mai 2009 09:19
Dar nu am inteles.Aici este vorba de sentimente.A zis cineva ca suntem la obor?
Ioana007
Postat pe 10 Mai 2009 08:55
De la: valentino, la data 2009-05-01 14:38:22
E kiar asa:un tip,un pic atipic,si-a pus in cap sa ia de nevasta o virgina...a incercat printr-e coetane...nimic. A mai coborit in virsta,la fel.Nici la liceu,nici la generala...s-a dus inarmat cu rabdare,la gradinita...aici,gindea el,kit ca am de asteptat nitel,sigur o gasesc...Puse okii pe o fetisoara,frumoasa si isteata,mama focului,o convoaca cu doua acadele la discutii,ii prezinta,cit mai in roz,proiectele lui de viitor,la care fetita,uimita,raspunde:si pina fac eu 18 ani,nimic,nimic???


pe nene il chema iancu sau margineanu, ca nu mai stiu exact?????
tutankhamon
Postat pe 10 Mai 2009 10:03
Un tip, gaseste o fata, si pentru ca era hotarat sa se insoare, o intreaba:
-Vreau sa te intreb ceva.Tu esti virgina?
La care, fata a ridicat din umeri nedumerita si a zis:
-Nu stiu.S-o intreb pe mama.
Ioana007
Postat pe 10 Mai 2009 16:03
partea dureroasa este ca pentru el nu-i nici prima si nici ultima...isi cauta tineretea pierduta..sau poate ''alearga'' de la o extrema la alta...depinde de barbat
Maya45
Postat pe 11 Mai 2009 17:59
O mama avea 3 fete virgine. Ele s-au maritat la scurt timp una de alta.
Pentru ca mama lor era ingrijorata de cum isi vor incepe viata sexuala, le-a cerut sa-i promita ca atunci cand vor fi in luna de miere sa-i trimita o vedere cu cateva cuvinte in legatura cu ce-au simtit in noaptea nuntii.

Prima fata i-a trimis mamei o vedere din Hawaii dupa 2 saptamani de la nunta. Pe vedere era scris doar Nescafe.Mama a ramas perplexa pt inceput, ca apoi sa mearga in bucatarie si sa se uite pe cutia de Nescafe. Scria : Pana la ultima picatura. Mama s-a inrosit toata, dar a fost incantata de fiica sa.

A doua fata i-a trimis mamei o vedere din Vermont la o saptamana dupa nunta,scriind pe ea: Rothmans. Mama stia acum unde sa se duca direct: la tigarile sotului ei. Citi pe pachet : Extra Long. King Size. S-a rusinat din nou, dar a fost fericita pentru fiica sa.

A treia fata plecase in luna de miere in Cape Town. Mama a asteptat o saptamana si .nimic.Dupa aproape o luna, o vedere in sfarsit sosi. Era un scris de mana tremurat si 3 cuvinte: South African Airways. Mama iesi repede si cumpara ultimul nr al YOU magazine, rasfoi paginile si in sfasit gasi pagina cu South African Airways. Scria De zece ori pe zi, 7 zile pe saptamana, in ambele sensuri. Mama lesina
Maya45
Postat pe 11 Mai 2009 18:01
De la: micabis, la data 2009-04-06 07:24:55Eu n-am inteles niciodata cum e chestia numai o mindrie masculina.Adica o femeie nu-si poate dori sa aiba un virgin?
ce noi nu avem portie,sa mai fie si un lup mincat de oaie.
scrichy
Postat pe 11 Mai 2009 18:07
rebecca...e beton bancul cu virginele......
tutankhamon
Postat pe 12 Mai 2009 23:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Durerea unei fiice 67 De la: Saraha 6 Ianuarie 2016 21:55
sexx 8 De la: Micass 19 Ianuarie 2009 19:56
Ce faci cand fostele sunt ......in prezent ...prietene? 150 De la: liaiedera 21 Aprilie 2010 10:17
se spune ca... 100 De la: DaMarkus09 17 Iunie 2009 14:12
Iubitul meu imi vorbeste in continuu de fosta sa prietena 76 De la: AngelGirl 12 Mai 2009 20:41
Setari Cookie-uri