barbat inselat

salutare tuturor

se spune ca pe acest forum barbatii nu recunosc ca au fost inselati, uite eu recunosc!
acum cateva zile mi-am prins sotia vorbind cu altcineva....si spunandu-si cuvinte foarte dureroase penru mine.
am luat decizia sa o iert, multi o sa rada ca am facut o greseala dar eu consider ca nu .
de ce va rapund tot eu
daca luam decizia sa ma despart nu stiu ce va fi mine (ipotetic)
daca nu o iertam nu puteam vedea ce imi mai poate oferii
Problema e ca daca o iubesti e greu sa nu-i acorzi o sansa daca mai aveti si ceva ani e si mai motivata decizia.

sa va spun cum s-a ajuns la asta

acum 1,7 ani am scos-o pe usasa ma lase sa-mi pun ordie in ganduri eu intrand intr-o relatie cu alta femeie, (am realizat repede ca fac o gresela si amterminat-o cu ea -) am stat despartiti o luna. ea intre timp suferind un asemenea soc ca am scos-o ca pe ultimul om trimitand-o sa stea la sora ei a suferit si m-a inselat dupa are a realizat ca a gresit si s-a oprit o peroda de 7 luni. dupa aceste luni au continuat sa vb pe mess , despre munca despre una alta nefiind vorba de lucruri intime.
Prin Mai au inceput iar sa se intalneasca si s-au culcat iar si au continuat pana in octombrie cand am realizat ca e chiar ceva intre ei.
Eu intre timp am schimbat un locul de munca ...na probleme la munca implicari mai multe si am neglijat-o .Mi- a spus ca a indemnat-o sa mai continue deoarece nu a vazut o schimbare in bine la mine si are dreptate (nu va ganditi ca o jigneam sau o loveam sau altceva -doar o tratam cu indiferenta ieseam singur plin club fara ea faceam multe lucruri fara sa fie implicata si ea)
S-a gandit ca eu o s-o comit din nou.Si o s-o ranesc mereu NU A GASIT NICI UN SPRIJIN IN MINE .

Am intebat-o ce mai vrea de la mine desi o avertizasem ca daca ma inseala renunt la ea
Sunt sigur ca ma iubeste si nu vrea sa ma piarda si se leaga de tot sa ma tina langa ea. NU INTELEG DE CE A MAI REDECHIS INCA ODATA RELETIA CARE ERA LA MOMENTUL CAND AM PRINS-O ea mi-a spus ca dupa ce m-a inselat si-a dat seama ca a facut o greseala si s-a oprit perioada de 7 luni .
Mi-a zis ca astepta sa port eu o discutie

Vreau sa ma ajutati cu pareri . sa pot privi si eu din alte perspectiv

Va multumesc




.
dmc_max
Postat pe 2 Noiembrie 2011 13:54
Salut, max!
Bine, ca recunosti! dar de ce razi?
E amuzant?
Ai scos-o pe usa afara, ai inselat-o, te-a inselat! 1la 1
Acum va mai iubiti, asa-i?
Discuta cu ea, indiferent de "parera noastra''!
Axl_22
Postat pe 2 Noiembrie 2011 14:05
Pai te-ai purtat foarte urat! Dar e bine ca recunosti, inseamna ca fix din acest punct poti fi mai serios cu ea, cu tine insuti. Raspunsurile sunt in tine. Si in ea, desigur...
Luna_in_capricorn
Postat pe 2 Noiembrie 2011 14:08
Eu cred ca te distrezi grozav pe seama noastra cu postarea asta.
Refuz sa cred ca e adevarat ce ai scris, fiindca prefer sa te consider un barbat inteligent, cu un anumit simt al absurdului.
nathalie
Postat pe 2 Noiembrie 2011 19:01
eu, dimpotriva....consider altceva....
dor72_
Postat pe 2 Noiembrie 2011 19:09
Eu i-as acorda prezumtia de... vinovatie.
Absurd cu premeditare.
nathalie
Postat pe 2 Noiembrie 2011 19:24
nath , nu vrei sa stii ce prezumtie i-as da...
dor72_
Postat pe 2 Noiembrie 2011 19:26
Dor,
(Ciao!)

Ba sa stii ca as vrea.
nathalie
Postat pe 2 Noiembrie 2011 19:30
dacat ca e...max
sunt prea multe elemente care ma impiedica sa dezvolt subiectul
ce faci? hai la dileme..ca e chef...fara mazare
dor72_
Postat pe 2 Noiembrie 2011 19:33
Max...ai fost inselat..dupa ce-ai inselat! Cu ce mana ..dai..cu aia si capeti1 Acum ar trebui sa stergeti cu buretele greselile tale,greselile ei si s-o luati de unde ati ramas ,inainte de aventuri...
Nu ti-a placut sa fii inselat,nu? Sigur ,nici ei nu i-a placut sa fie schimbata cu o alta.. bine ti-a zis Axl...1-1 !!!! O casa de piatra deacum incolo!
Dar nu-i mai reamintestiNICIODATA de aventura ei;si nici EA tie ,de aventura ta!Macar ati descoperit ..ca inca va mai iubiti! Si asta-i BAZA!!!
elisabeta_boia
Postat pe 2 Noiembrie 2011 22:27
"..Sunt sigur ca ma iubeste si nu vrea sa ma piarda si se leaga de tot sa ma tina langa ea..."



ooooo...,da...,si eu la fel...

sigur adica..
roby_cado
Postat pe 2 Noiembrie 2011 22:45
Roby..normal ca tu sa nu crezi...dar 1 % din cazuri ..e ca cel al lui Max..tu faci parte din cei 99%.. nu stiu daca ghinion? poate noroc.
Tu "muscat" bine..greu sa mai crezi in femei=normal!
si eu am luat o "palma"de-asta in viata...nu mai cred decat in mine,ptr mine,numai mie ...si-mi merge FFF BINE!!! doar ca uneori ma simt ..singura cu mine... Asta o fi si motivul ptr. care ma simt bine aici pe Garbo..
Si ptr. ca-ntr-un fel..ne asemanam..hai sa te pup... Bine-ai venit in "Clubul inselatilor!"
elisabeta_boia
Postat pe 2 Noiembrie 2011 23:12
Bei, ce am postat eu azi pe topicul asta , s-a sters?

Acum e tarziu. Reiau maine.
SAL
Postat pe 2 Noiembrie 2011 23:20
bai nene... asta vorbeste serios?...:D
=))
eu_geminy
Postat pe 3 Noiembrie 2011 01:07
Serios, serios nu cred ca vorbeste nimeni p-aicea pe forum, nici chiar Irinooka
SAL
Postat pe 3 Noiembrie 2011 09:42
ba pe irina o cred! e singura credibila si credibil de serioasa!
esme
Postat pe 3 Noiembrie 2011 09:54
uneori extrem de serioasa si....inversunata
nobody
Postat pe 3 Noiembrie 2011 09:57
De la: Sal_a_toi, la data 2011-11-03 09:42:49Serios, serios nu cred ca vorbeste nimeni p-aicea pe forum, nici chiar Irinooka


Sal,

Studiaza-ma calcai-bombeu (sa nu zic shpitz), eu chiar vorbesc serios.
Inclusiv prin postarea de mai sus.
nathalie
Postat pe 3 Noiembrie 2011 12:17
De la: esme, la data 2011-11-03 09:54:23ba pe irina o cred! e singura credibila si credibil de serioasa!
de mine vorbiti,,,vorbiti de lup si lupul bate la usa
ingerasulluptator
Postat pe 3 Noiembrie 2011 13:14
buna crede-ma e purul adevar
dmc_max
Postat pe 4 Noiembrie 2011 10:24
buna credeti-ma e purul adevar
Nu am postat doar asa ca ,,sa ma amuz''

Cred ca aveti dreptate e 1-1 ,
Problema ca nu mi se pare la fel inselarea ( eu 1luna si ea cu tot cu pauza 2 ani)
Cred ca tot u raspund - Oamenii sunt diferitia unii slabi altii mai tari
am inteles gandindu-ma la rece ca ea astepta ca la 2 ani sa i se intample ceva rau
am decis impreuna sa ne ducem la consiliere familiala
ce ziceti de asta

Am vazut anumite postari ca ma faceau prost - nu e vorba aici de prostie ci doar ca in acest 2 ani a fost indiferenta din partea mea si stres si din partea ei la fel indiferenta si gandul ca eu la 2 ani o clacheza


Roby daca nu ma iubea ramanea cu el tinand cont ca nu e la mijloc un copil sau altceva
Oricum ajunsesera departe cu sentimentele
Va multumesc pentru pareri
dmc_max
Postat pe 4 Noiembrie 2011 10:40
max, "inselarea'' e inselare indiferent de cate ori sau cat timp...
Consilierea, e un pas inainte.
Aici sunt pareri si pareri, important e, ce vreti voi!
O zi buna!
Incearca, te rog sa te exprimi in asa fel sa inteleg si eu!

" ca eu la 2 ani o clacheza " ma refer la asta...sau poate eu am probleme, dar nu inteleg.
Axl_22
Postat pe 4 Noiembrie 2011 10:51
CU RISCUL CA MA REPET,PERVERSITATEA FEMEILOR E MARE.NU DA CURS CA E DISTRUCTIV.
garbo107618
Postat pe 5 Noiembrie 2011 10:46
Bine, am auzit! Nu striga!
Dor, aici nu se poate fara tutun! Ai dreptate!
Axl_22
Postat pe 5 Noiembrie 2011 10:51
aici trebuie sa intervina Irinuca
Persia
Postat pe 5 Noiembrie 2011 10:59


ingerasuleeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!i-a explica-i tu domnului cum e cu porcii de barbati si cum femeile au invatat de la ei!!!!!
Eugenia69
Postat pe 5 Noiembrie 2011 11:09
Las' ca face ingerash un curs intensiv cu @618, de fuge strigand!
Axl_22
Postat pe 5 Noiembrie 2011 11:15
ea te iubeste,tu o iubesti,
asa ca nu mai e nimic de discutat,
ramaneti impreuna si iubiti-va din toate puterile.
foarte bine ca ai iertat-o.
nu e nimic de ras in asta.
d
daniilia
Postat pe 5 Noiembrie 2011 16:25
stati fetelor..nu fiti rele cu domnul in cauza.....uneori si femeile sunt "porci"......daca au alte interese.dar sa vb strict la subiect....orice situatie de acest gen se consuma intr/un cuplu.aici am ascultat doar una din parti.oare ce/o zice cealalta parte?cum sa/ti dai cu parerea ,daca nu asculti ambele parti??ce suntem noi ..parieristi??e plina lumea de ei!
ratuscaceaurata
Postat pe 5 Noiembrie 2011 17:29
vai ce multa incredere dati femeilornici una nu insela de la Adam si Eva incoace.Cind o vedeti putin schimbata adica de coafiure ,machiaj raspune incoerent deja sint semne de intrebare
ion_11
Postat pe 5 Noiembrie 2011 19:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatiile la distanta 8 De la: Ioana007 16 Martie 2009 17:06
Si e si gravida 3 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 12:34
parere 7 De la: Laura_M 11 Octombrie 2010 16:18
fetelor, nu divortati! 428 De la: oana1979 8 Ianuarie 2010 07:34
Soacra care violeaza intimitatea 3 De la: Micass 26 Decembrie 2008 09:27
Setari Cookie-uri