cum este sexul dupa 30 de ani?

Dupa 40 de ani incepe viata sexuala adevarata a femeii,dar...........
sa fie facut cu un barbat mai tanar macar cu 10 ani............. senzatiile sunt nemaipomenite.Bafta fetelor si aveti
grija ce alegeti
simona_tr_ct
Postat pe 16 Februarie 2009 22:35
sexul dupa 30 de ani este super.Eu am 36 de ani si gandesc ca dupa 30 sexul este mult mai fascinant,stii exact ce vrei si ce simti,o placere care se transforma in arta!Depinde si de tine,de experienta si sa-l perfectionezi.Ma simt mult mai implinita acum ca la 20 de ani.
tdkarmen
Postat pe 19 Februarie 2009 17:07
dumnezeule!!!!...vine sfarsitu` lumii?
ca ...vad ca sant femei...care numara ...din lunma in luna...varsta!!
ce dumnezeu o fi la...40 ani?
rasturnarea pamantului?
ca...fiecare se lauda ...care mai de care...ca ei ii e bine...si...ca asteapta...oarece!!!
sa fi inebunit...lupu`
doamne...ce putina minte tre sa ai sa...marshezi la asa ceva!!
sa te dezbraci...asa...in mijlocu` satului...si sa te dai...pudica!!!
dar...vad ca...netu` asta...zapaceste lumea de cap!!
si...ii face sa spuna cum inghite ...broasca...si...cum vomita...carabushi!!
ce putin tre sa ai in cap pt a face asta!!
aaaaaaaaaa.........iertare!!!!!!!!......
asta inseamna sa fii destupat!!!!
eu...prefer sa-mi tin dopu...fratilor!!!
sa nu curga...stiintza in...toilette-ul de aici!!
acat!!!
as fi vrut sa vad si scantei de inteligentza...nu dor...sculaturi de...****
tare urat e sa vezi oameni care au o varsta...si...care au si...inhibitii de a discuta cu cineva real...
bleaaaaaaaaaaahhhhhhhhhh!!!!!!!!!
ovidiu42
Postat pe 22 Februarie 2009 18:33
salut!
eu am 33 de ani si sexul este super la varsta asta.
deci nu asta trebuie sa fie problema ci sa ai cu cine in rest sanatate si spor!la cat mai multe orgasme
evelina12
Postat pe 25 Februarie 2009 08:31
Sexul este super cat traiesti.Abia dupa ce mori iti dai seama ca ai pierdut ceva.
Ioana007
Postat pe 26 Februarie 2009 06:00
cand am vazut topicul asta, ma pregateam sa intreb cum e sexul dupa 40 ani, ca pe cel de 30 ani l-am experimentat. am vazut o postare la un moment dat cum sexul dupa 40. e o reteta cu barbatul mai tanar cu 10 ani.....e doar o reteta. am experimentat-o. nu e chiar grozav dar ma rog.....fiecare cu experienta lui. de gustibus non disputandum.
pt doamna care a deschis topicul ii raspund ca sexul de la 30 ani este minunat, este mult mai bun decat cel de la 20, mai putine inhibitii, intrebari, este sanatos, jucaus, plin de surprize, inventiv, trainic. mai putine complicatii de "cum imi sta parul", se vede celulita" sau am examen la matematica". pot aparea intrebari totusi gen: "am mancarea pe foc", "ne aude copilul" sau daca "am facut toata treaba la birou".....
dar una peste alta e mai dezinhibat. de aceea e mai sanatos si mai intens.parerea mea umila.
redfire
Postat pe 26 Februarie 2009 15:48
mda!...frumos vb despre ...dragostea dupa 30 ani!
dar...oare...pot spune multi ceea ce spune d-na ce scrie mai sus?
lumea intra-n panica...vrea...sex...la reuz...sau...eu mai stiu?
ovidiu42
Postat pe 27 Februarie 2009 20:24
De la: arhanghel, la data 2008-11-15 03:33:27 curioasa nevoie mare....ma apropii de 30...m

sexu' dupa 30 e ca o bataie cu frisca.
geo32
Postat pe 7 Martie 2009 16:53
eu dupa 30 ani nu am vazut nici o schimbare la mine , este la fel de bun calitativ si ca acum 12 ani
cinezee
Postat pe 8 Martie 2009 01:19
Fetelor, ati innebunit?

Nu inteleg de ce va faceti griji, treziti-va !!!!
Exista viata si dupa 30 de ani, sunt chiar cei mai frumosi ani ai unei femei, este matura, implinita.
Viata sexuala poate fi extraordinara si dupa 30 de ani, chiar si dupa 40.
Nu inteleg ce junghiuri, ce intepaturi....
Daca ati avut si aveti grija de voi nu vad care este problema.
Eu am 35 de ani si jumatate si am o viata sexuala implinita.
Poate chiar mai frumoasa ai mai intensa decat la 25 de ani.
Am acelasi partener de atunci, sotul meu, suntem casatoriti de aproape 12 ani si este la fel de frumos ca si altadata.

Zau asa, depinde cum priviti totul si cum abordati acest aspect.
VA compatimesc sincer pe cele care va faceti griji, simtiti-va bine in pileea voastra, fiti optimiste, ce o mai ziceti la 40 de ani atunci, fiecare varsta are farmecul ei, viata este frumoasa la orice varsta daca voi va doriti asta.

Hai, schimati-va atitudinea, REPET TOTUL ESTE ASA CUM VI-L DORITI SI CUM IL FACETI VOI SA FIE!

marianatita
Postat pe 8 Martie 2009 10:32
Simtiti-va bine in pielea voastra, stimate colege.Ca si eu ma simt bine in pielea noastra , adica tot a voastra, poentru ca este catifelata si nu ma musca atunci cand ma astept mai putin.
Ioana007
Postat pe 8 Martie 2009 17:08
camelua, dac asta crezi, ia-i drag un vibrator i nu te mai deranjaz o prelungire inutil
adi68pop
Postat pe 8 Martie 2009 19:15
Daca ai cu cine... un sot de preferinta...este super.
Eu am mai multi ...ani ...si spun ca este super.
sa ai pe cineva sa ii placa- si atunci este
RitaR
Postat pe 9 Martie 2009 18:38
De la: ritar, la data 2009-03-09 18:38:38Daca ai cu cine... un sot de preferinta...este super.
Eu am mai multi ...ani ...si spun ca este super.
sa ai pe cineva sa ii placa- si atunci este




hmmmmmm.......ma gandeam ca...ai mai multi...soti!!!!
ca...asa reiesea...
dar...ma lamurii acushica!!!
deci...iti place sau nu?
ovidiu42
Postat pe 9 Martie 2009 19:38
dupa 30 e mai bine ca la 20 si tot asa inainte deoarece experienta isi spune cuvintul si faptul ca esti mai matur si stii ce vrei
edy_sword
Postat pe 9 Martie 2009 22:26
Sa ai grija insa unde isi spune adversara ta frisca atunci cand te apuci sa o mananci.
Ioana007
Postat pe 10 Martie 2009 20:00
De la: Ioana007, la data 2009-03-10 20:00:15Sa ai grija insa unde isi spune adversara ta frisca atunci cand te apuci sa o mananci.




loana...sincer...chiar crezi ca mai conteaza...in ziua de azi?
mai ales ca-i recesiune...lumea mananca de oriunde!!
ai observat ...in gradina publica...cum se spunea odata...cum iti mancau din palma...hulubii?
deci...ce te miri ca...altii ar manca de undeva...anume?
ovidiu42
Postat pe 10 Martie 2009 20:07
Da mai, dar daca dai peste un pervers si te ciupeste de vreun loc secret, pe motiv ca mananca frisca dibn asta inflationista, sau recesionista?
Ioana007
Postat pe 10 Martie 2009 22:49
De la: Ioana007, la data 2009-03-10 22:49:05Da mai, dar daca dai peste un pervers si te ciupeste de vreun loc secret, pe motiv ca mananca frisca dibn asta inflationista, sau recesionista?


Ionico..stii cum zicea baba din banc? Musssca-ma, pisssca-ma, fii agresiv!
gabitzza
Postat pe 10 Martie 2009 23:30
cam asa ceva!
mariana_alex_69
Postat pe 10 Martie 2009 23:58
De la: ovidiu42, la data 2009-02-27 20:24:12mda!...frumos vb despre ...dragostea dupa 30 ani!
dar...oare...pot spune multi ceea ce spune d-na ce scrie mai sus?
lumea intra-n panica...vrea...sex...la reuz...sau...eu mai stiu?[/nu foarte multi....doar cei cu capu' pe umeri, nu cei(cele)care au numai SEX in cap...
mariana_alex_69
Postat pe 11 Martie 2009 00:07
Ai si tu dreptate.....ce mai conteaza....e FRISCA?? e DULCE??
mariana_alex_69
Postat pe 11 Martie 2009 00:32
deci...cum era bancu`?...ca ramasei pe dinafara!!
sau...am ajuns tarziu si...nu mai toaca popa...pt babe surde sau care n-au reusit sa ajunga la slujba?
ovidiu42
Postat pe 11 Martie 2009 08:43
De la: mariana_alex_69, la data 2009-03-11 00:32:07Ai si tu dreptate.....ce mai conteaza....e FRISCA?? e DULCE??



adevaru` e ca...e dulce-al dreaq...uneori!!!
risti sa faci diabet!!
d`aia ma feresc yo...ca`s om batran...si...nu-mi trebe boli...
da`...vedeti voi...una lume...se risca...
ovidiu42
Postat pe 11 Martie 2009 10:16
Femeia
la 20 este ca AFRICA,insuficient de cercetata.
la 30 este ca INDIA,calda, coapta si misterioasa.
la 40 este ca AMERICA,tehnic perfecta.
la 50 este ca EUROPA,uzata si plina de istorie.
la 60 este ca SIBERIA,toti stiu unde se afla ,dar nimeni nu se incumeta.
Pt doamnele care au peste 50 de ani....persoanele de fata se exclud!
rica_mld
Postat pe 15 Martie 2009 21:49
Dragele mele ... la 33 de anishori va pot confirma "teorii batranesti" : dupa 30 de ani ... femeia infloreste din toate punctele de vedere ... inclusiv sexul ... asa ca dragele mele, da-ti frau liber imaginatiei si a experientei acumulate ... O VIATA AVEM
oana_carbi
Postat pe 16 Martie 2009 01:36
Oana foartee adevaratttttt
cinezee
Postat pe 16 Martie 2009 11:24
De la: Greenie, la data 2008-12-18 16:19:10
De la: ovidiu42, la data 2008-12-17 19:36:19hmmmmmmm!!!!!!!...sexul dupa ...si...inainte de 30 ani?
sunt femei de 3o ani care...inca nu stiu ce inseamna dragostea...prelungita sau...coroborata cu sexul...
se pare ca...mai toata lumea...vrea doar sex...rapid...si...cat mai des!
nu comentez insa...de ce deja...unele dintre femei isi fac pb in ce priveste SEXUL cand...nici n-au apucat sa guste din altceva decat...sex?
nu cumva...exista o pb pe care noi barbatii inca n-o cunoastem?
de ce nu ne puneti si pe noi in tema cu ce se intampla?
...ce barbat credeti mai vrea o femeie care a trecut de 30 ani?
pt ca ...am vazut destui la "stirile de ora 5" care deshumeaza cadavre si...fac alte alea!!
acum...serios vorbind...eu unul...chiar nu inteleg de ce o femeie ajunsa la 30 ani incepe sa-si faca pb in ce priveste sexul!
poate...dupa mai multe postari...am sa inteleg cate ceva...
o seara placuta si...asteptam noutati!


poate (si mai mult ca sigur cred asta!) , ca femeile de 30 de ani (sau in jurul varstei de 30), atrag barbatii mai tineri, pana in 25 de ani.......
si motivul LOR, este ca vor o FEMEIE EXPERIEMENTATA!
sa fie adevarat?
cat de experiemtnate sunt fem de 30 de ani? si cum reusesc sa fie in pat??
care e diferenta dintre una de 20 si una de 30??



Pai sa-ti spun care e diferenta intre o femeie de 20 de ani si una de 30: prima mimeaza orgasmul, ultima il traieste! Nu generalizez, dar... sa fim serioase! O femeie de peste 30 de ani stie ce vrea, cere ce vrea, dar stie si sa daruiasca! Si traieste momentul... nu "oare ma place... oare e bine ce fac... maine afla tot cartierul sau toata scoala...", etc.
KrisLa
Postat pe 17 Martie 2009 23:03
Afla asa cum spui.Depinde de ea daca face dragoste la postul de radio, sau la televizor
Ioana007
Postat pe 18 Martie 2009 16:06
am tot citit comentariile voastre de fiecare data cand primeam un stiri de pe garbo referitoare la acest topic.

fetelor, pierdeti ceva din intreaga "ecuatie".
in primul rand, sa nu credeti ca nu's de acord cu voi, sau ca intru ca musca in lapte cand nu e cazu, DAR pierdeti cateva elemente si anume "societatea" si timpul.
ma refer la timp pentru ca vremurile sunt altfel, cu n grade modificate si noi, fetele/femeile, ne mulam pe intreg sistemul asta!

voi cele de 30 de ani, e adevarat ca vedeti din perspectiva voastra, pentru ca va stiti cum erati cu 10 ani in urma, datorita educatiei tinute in frau de parinti, datorita bunei cresteri (excesiv vorbind), si datorita necunoscutului, ezitarii de a prelua initiativa, de gura lumii, etc.. si sunt foarte multe din acest sens care acum s'au schimbat!
noi la 20 si ceva de ani v'am cam ajuns din urma la stadiul asta..
noi acum simtim ceea ce simtiti voi alaturi de un barbat, de sentimente, suflete, idealuri, cariere..

indeed, suntem la inceput de drum, dar nici voi nu ati ajuns prea departe la doar 30 de ani.. noi cand ne vom vedea peste 10 ani de acum incolo nu o sa dam acelasi raspuns pe care l'ati dat majoritatea dintre voi acum, pentru ca noi ne iubim corpul acum, si nu avem atatea complexe cum poate aveati voi, si nu semanam deloc cu fetele de acum 10 ani pe cand aveam in jurul celor 20 de ani ai lor....

si'apoi, nu generalizez, eu vorbesc doar de anumite exceptii,cazuri,prietene, cunostinte si despre voi, pur si simplu niste straine care impart idei si experiente si dorinte si sperante, si tot ce vrei...

diferenta e uriasa, dar nu poti spune ca tu, ca femeie de 30 de ani, crezi ca voi fi ca tine peste 10 ani, din moment ce eu traiesc acum exact cum traiesti si tu in clipa asta.doar ca nu am copil si nici familie de intretinut. asa ca avantajele sunt.. cam in aceeasi masura in care exista si minusuri.. dar nu exagerate.
pt ca asta ar fi sa traiesti dramatic si nu ideal..

Neghinitza
Postat pe 18 Martie 2009 16:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ascunde comportamentul ciudat al unei prietene 64 De la: si_totusi 14 Octombrie 2010 16:10
la a cata intalnire se face sex??????? 115 De la: pik_nik 12 Ianuarie 2010 09:30
nu pot sa inteleg daca este normal 33 De la: pik_nik 13 Decembrie 2009 20:28
cınd trebuie sa le vorbim copiilor despre sex? 22 De la: Clm 8 Mai 2009 16:08
cum sa invingi depresia 29 De la: garbo040945 23 August 2009 18:27
Setari Cookie-uri