cum este sexul dupa 30 de ani?

dar la barbati? cum este sexul dupa 30 de ani?ei ce cauta? mai tinere sau mai "experimentate" daca se poate spune asa...
nici una din cele care au depasit varsta de 30 d ani nu a mentionat daca partenerii lor sunt mai tineri, mai maturi...daca sunt cei cu care s-au casatorit sau amanti....sau parteneri recenti...deci????
Lady_infinity
Postat pe 17 Ianuarie 2009 22:21
De la: kladys, la data 2009-01-17 22:21:07dar la barbati? cum este sexul dupa 30 de ani?ei ce cauta? mai tinere sau mai "experimentate" daca se poate spune asa...
nici una din cele care au depasit varsta de 30 d ani nu a mentionat daca partenerii lor sunt mai tineri, mai maturi...daca sunt cei cu care s-au casatorit sau amanti....sau parteneri recenti...deci????


punct ochit!
Neghinitza
Postat pe 18 Ianuarie 2009 15:32
pareri si pareri,sfaturi si sfaturi,dar nu uitati sfaturile sa dau in doua situatii:cand se cer si cand depinde de viata cuiva.da-ti sfaturi numai daca sunteti in masura sa-l dati ,unii dintre voi.cred ca sexul face parte din viata fiecaruia dintre noi si nu uitati patul leaga si dezleaga.asa caaaaaa,,,,,,,,
boliac_florentina
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:01
cum e sexu' dupa 30 de ani?... o amintire, desigur... he,he,he...
zambil
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:05

cand eram eu tanar...ehe, he !
si_totusi
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:12
ce interesant,cineva intelectual printre noi,care are un nivel ridicat de inteligenta
boliac_florentina
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:13
dragii mei.dragostea este un lucru simplu ,profund este un fapt de viata si nu o iluzie .o persoana care nu -si doreste nimic sigur va esua,iar in materie de sex fie el si dupa 30 ani,niciodata nu ti se da o dorinta fara sa ti se de-a de asemenea si puterea sa o transformi in realitate
boliac_florentina
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:59
Am 33 de ani si sunt convinsa ca femeia intre 30 si 40 ajunge la apogeul vietii ei sexuale. Profita, e cea mai frumoasa perioada, mai ales daca ai langa tine un partener de viata care te iubeste si te respecta. Chiar ca esti PESIMISTA. Crede-ma-nu e cazul, bucura-te de tinerea ta, altii ar da orice pentru a avea varsta ta. Bafta!
mumu
Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:38
draga mea eu am 37 ani si pot sa zic ca e super dar depinde si de barbat .nu te speria ca e mai bine
lilianastoica22
Postat pe 27 Ianuarie 2009 08:22
am 41 de ani si vreau sa spun ca fac sex cu placere .ma simt foarte bine .parca de la 35 de ani am inceput sa constat ca fac dragoste cu placere.sper ca la 60 de ani sa am acelasi apetit si forma fizica.
she_woman2004
Postat pe 27 Ianuarie 2009 10:19
stiti, era o intrebare printre tinerele necasatorite...
"Cum e sexul dupa nunta?" Raspunmsul venea imediat: La fel, doar ca mai des....
Asa e si cu cel de dupa 30 de ani...
mihaelaparauan
Postat pe 27 Ianuarie 2009 13:32
Pai bucatareasa gusta intotdeauna placinta care o face.
Ioana007
Postat pe 27 Ianuarie 2009 17:26
e o placere sa faci sex la 32 ani....o nebunie...nu te mai saturi....si cand e clipa mai dulce....il apuca.....CARCELUL!
Flavia76
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:56
vaaai....


sta prost cu magneziu si calciu, tratament urgent!

iasomia
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:03
Esti sigura ca nu este invers?
Ioana007
Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:15
voi vorbiti de sex de parca te duci si cumperi de la pravalie barbatu cu care sa faci sex pe saturate...si maaaama ce bine e...daca nu ai barbat? ca ma uit pe strada si nu vad nimic..iar acasa bate vintu/nu e chiar asa usor sa gasesti la 30-40 de ani barbati...mai ales daca nu esti cine stie ce diva(ca mine asa)
karmenrosa
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:10
sexul peste 30 de ani e OK si mai tarziu la fel DEPINDE NUMAI DE PERSOANE?????????????????????
mary70mary
Postat pe 8 Februarie 2009 12:11
pana la 30 de ani ma uitam numai dupa cele mai mari decat mine pt ca imi placea tot ce-mi oferea dupa 30 de ani m-am uitat dupa pustoaice pt ca voiam sa le arat ce stiu sa le invat si sa-mi arat virilitatea acum nu stiu ce mai vreau ..........
mary70mary
Postat pe 8 Februarie 2009 12:15
Asa este cand virilitatea este numai buna de pescuit.
Ioana007
Postat pe 8 Februarie 2009 16:44
Buna! Desi am peste 50 de ani nu pot spune ca am multa experienta in materie de sex. Totusi trebuie sa va spun ca dupa parerea mea sexul este de 2 feluri:
1 - sexul constient fiziologic(mecanic) care poate fi usor inlocuit de masturbare - si
2 - sexul incostient rezultat al iubirii, al dragostei.
Pe primul il programezi si il executi cu sau fara partener(a). Al doilea este o rezultanta, o finalizare a atractiei reciproce dintre parteneri; nu din vointa de a face sex actionezi in acest caz, ci il faci pur si simplu ca parte din viata, din traire.
Cat despre varsta cred ca este bine sa va amintiti sau, in cazul ca nu ati lecturat inca, "Femeia la 30 de ani" a lui Balzac.

Nu cautati sexul la nicio varsta! Traieste numai in asa fel, incat, atunci cand esti cu partenerul(partenera), el sa vina fara sa ti-l doresti.
castancopt
Postat pe 8 Februarie 2009 17:44
jesus...sex....
poi...dupa 30 ani...oare mai e sex?
cine se mai gandeste la asa ceva cand ...febra obtinerii unui job bun...eventual...sa-i iei locu` shefului...sau...mai stiu eu ce master iti mai vine in cap...(ca tot nu e de munca)...
si...voi inca...va mai ganditi la sex?
ce-o fi ala?
oricum...pana aflu...prefer dragostea...amorul...orice decat sex!!!
cui ii place...e ok!
eu unu`...sunt mai conservator asa in ce priveste sentimentele!
vreau...felia de sandwichintreaga nu doar...untul!!
consider ca e mult mai placut un tabiet intreg decat un sex...pe apucate .
ovidiu42
Postat pe 9 Februarie 2009 15:16
ovi,

a venit primavara bag seama...
iasomia
Postat pe 9 Februarie 2009 15:27
De la: iasomia, la data 2009-02-09 15:27:44ovi,

a venit primavara bag seama...



iaso...nush`mamica ...daca a venit dar...o astept de anu` trecut!!!
asa ca...tre sa ma crezi!!
da iarba...da musca..." se pune musca"....
ovidiu42
Postat pe 9 Februarie 2009 16:00
Eu pot sa spun ca abia dupa 30 de ani relatia sexuala cu sotul meu a inceput sa mearga din ce in ce mai bine.Mai am un pic si calc pragul de 40 de ani si crede-ma ca,daca toate in viata ar fi mers cum merge "a face dragoste"la 40 de ani,tare mi-ar fi fost usor.Dar..
marianarascanu
Postat pe 10 Februarie 2009 08:35
minunat? putin spus. De ce abia dupa 30? pai eu imi explic asa: Am scapat de examene, am un job, ma casa (deci nu ma mai prinde mama), am masina, am sot (si inca unul minunat), copilul poate spune ce il doare, in consecinta am cam scapat de cele mai mari stresuri in viata. Nu imi mai ramane decat sa ma bucur de viata si de toate deliciile ei, si asta la cote maxime si pe indelete. Prioritatile noastre se schimba o data cu varsta si chiar mentalitatea, nu mai luam viata chiar asa in tragic, mai invatam ce inseamna compromisul (si chiar daca EURO se duce naiba, si rata la credit in consecinta, daca om fi sanatosi le-om face) IAR CEL MAI IMPORTANT lucru este sa traim frumos si sa ne bucuram cat putem de mult de ceea ce ne este dat pe lume. Doar noi stim ce vrem de la viata ( cel de langa noi afla doar daca ii spunem...) pup u si sa fiti iubiti!
lucia_ilinca
Postat pe 10 Februarie 2009 22:36
am 39 de ani...la 18 ani nu aveam succes la barbati chiar nu ma vroia nimeni ...dupa 23 de ani am anebunit toti barbatii...flirtul conteaza cel mai mult la agatat de barbati si sa arati bine cat de cat... la 20 de ani faceam sex pentru partener nu ptr mine doar sa al satisfac pe el dar o faceam cu adevarat incat chiar credeam si eu ...a ramas vesnic indragostit de mine pana cand l-am parasit din alte motive in urma cu 3 ani...am 39 de ani acum si am avut peste 20 de cereri in casatorie in 2 ani nici la 20 nu mi sa intamplat asta si nici vedeta nu sant...acum cand m-am indragostit a doua oara fac sex cu placere ...sexul intotdeauna inseamna placere atunci cind esti indragostit si esti compatibil...totul e sa fie atractie si compatibilitate.. .nu ami plac barbatii mai tineri chiar nu ami spun nimic...experienta ,depinde cat de abila esti sa anveti repede cam ce ai place si sa ai cunosti punctele sensibile

Postat pe 12 Februarie 2009 01:17
De la: emagl, la data 2008-12-16 17:54:35Eu cred ca barbatii au mai multe "sentimente,emotii,trairi sufletesti,vibratii..."dar nu stiu sa si le manifeste la timp...sau poate...de...sunt barbati Iar noi femeile nu avem nevoie numai de sex...



emag...pe bune...eu ma dezic ce spunecineva mai sus ca...barbatii sant o prelungire a ...penisului!!!
ppoate...asa se simte el...
eu...incerc sa fiu eu...o entitate...una bucata persoana cu...dorinte si sentimente...nu doar...un penis prelungit...fara nimic !!!
ce lume dom`le!!!
auzi...sa te crezi un penis!!!
fie la el...acolo!!
ovidiu42
Postat pe 12 Februarie 2009 16:26
Faptul ca respingem aceasta comparatie, nu inseamna ca ea nu exista.Numai ca uneori prelungirea poate sa ia forma unei identitati ceea ce este mai interesant sau mai grav.
Ioana007
Postat pe 12 Februarie 2009 18:09
DACA ITI VEI IUBI JUMATATEA LA FEL VA FI SI SEXUL. DE CE SA-TI FACI GRIJI? EU AM 18 ANI DE CASNICIE SI-TI POT SPUNE CA ESTE LA FEL.ITI DORESC MULT NOROC SI O VIATA CAT MAI FRUMOASA,PTR. CA DACA IUBESTI VIATA SI EA TE VA IUBI PE TINE.
adelaraducan
Postat pe 15 Februarie 2009 23:20
De la: Ioana007, la data 2009-02-12 18:09:15Faptul ca respingem aceasta comparatie, nu inseamna ca ea nu exista.Numai ca uneori prelungirea poate sa ia forma unei identitati ceea ce este mai interesant sau mai grav.




loana...pe bune...nu ma vad doar atat!!!
iar misoginele de pe aici...pot spune ce vor...
totul e sa stie ce anume vor...si...ce fac pt a avea ceea ce vor...
pt ca...nu-i totuna sa vrei...si...sa mai si faci ceva...
deci...daca stii ce vrei....e ok!!!
insa...cine crede ca un barbat se rezuma la...a fi prelungirea unui penis...inseamna ca...nu stie cum sta treaba cu ...lumea reala!!
ovidiu42
Postat pe 16 Februarie 2009 15:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La Targu Mures 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 13:10
barbat scorpion cu ascendent in leu 1 De la: 19 Octombrie 2009 00:03
o lume nebuna si eu la fel.. 249 De la: Sal_a_toi 2 Noiembrie 2011 12:44
Mi-e rudine sa le spun prietenelor ca mi-am cunoscut partenerul pe internet 88 De la: Ioana007 3 Mai 2009 07:26
cum sa invingi depresia 29 De la: garbo040945 23 August 2009 18:27
Setari Cookie-uri