se spune ca...

ın spatele oricarui barbat de succes se gaseste o femeie puternica...sunteti de acord cu aceasta afirmatie?i credeti ca vorba asta e spusa de un barbat sau de o femeie?

Postat pe 15 Noiembrie 2008 03:37
poate fi spusa si de un barbat si de o femeie..si crd k intr-o oarecare masura este adevarat!femeia e creierul..
sweet_angel_ius
Postat pe 1 Decembrie 2008 10:17
Da asa este,daca nu este linga tine o femeie ,care chiar daca nu sta in spatele tau,este langa tine tot timpul,te inspira,te ajuta sa treci peste greutati,te ajuta atunci cand ti-e greu,si ai pentru cine sa te lupti,poate chiar cu toata lumea.
Si atunci,succesul este comun.Asta se intampla cand este IUBIRE ADEVARATA !
TEODORRD
Postat pe 14 Ianuarie 2009 13:03
Barbatul este capul,iar femeia gatul.Dak gatul nu-i da voie,capul s-ar mai putea misca?Sunteti de acord cu mine?..........
petro1407
Postat pe 17 Ianuarie 2009 04:57
Da sunt de acord...
Gatul are un rol foarte important.....doamne fereste sa ti se intepeneasca!!!
TEODORRD
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:09
da iustin.....
Femeia este creierul,ea este mai chibzuita,si poate sa il duca si pe el inainte!!!!
TEODORRD
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:12
Se mai spune si k barbatul este lacatul si femeia cheia.Este?
petro1407
Postat pe 18 Ianuarie 2009 19:48
Si.....fara cheie niciun lacat nu se poate deschide!!!!!!!!!!!
petro1407
Postat pe 18 Ianuarie 2009 19:51
Nu stiu daca este cheie,sau este ,,iarba fiarelor'' dar sigur ,o femeie poate sa te ajute,sau din contra,poate fii o pitra de moara!!!
TEODORRD
Postat pe 19 Ianuarie 2009 15:56
asa se spune? ocheiiii.. dar mai stiti ca, deseori, se spune ca femeia este un animal domestic ce sta pe langa casa omului si se hraneste cu zilele lui fripte?
Sunt absolut sigur ca perla asta nu a fost scoasa de o femeie, ci de cineva care a apucat sa constate faptul pe propria-i piele.
anakin
Postat pe 19 Ianuarie 2009 18:42
Ei dragii mei, daca tot suntem la : "se spune ca..." si daca tot anakin s-a luat de femei pot sa spun si eu ceva? Pot? Se spune ca barbatul e o prelungire inutila a penisului. Sa nu va suparati pe mine. Eu doar am auzit si m-am gandit sa va spun si voua.
Micass
Postat pe 19 Ianuarie 2009 19:15
Micass...

Se spune ca:
"Multi barbati isi datoreaza succesul primei lor sotii. Iar a doua sotie succesului."
Ella34
Postat pe 19 Ianuarie 2009 19:19
ei bine, micass, nu are rost sa-ti spun care e cea mai grea operatie in cazul unei femei, nu?
anakin
Postat pe 20 Ianuarie 2009 01:10
Stiti de ce a inventat Dumnezeu barbatul? Pentru ca stia ca vibratorul nu poate sa duca gunoiul!!

Postat pe 24 Ianuarie 2009 14:42
De la: Micass, la data 2009-01-19 19:15:13Ei dragii mei, daca tot suntem la : \"se spune ca...\" si daca tot anakin s-a luat de femei pot sa spun si eu ceva? Pot? Se spune ca barbatul e o prelungire inutila a penisului. Sa nu va suparati pe mine. Eu doar am auzit si m-am gandit sa va spun si voua.


ai mare dreptate. rarissime sunt cazurile in care barbatul este ceva de sine statator si nu un 'apendice' al unui 'instrument'.
notme
Postat pe 1 Februarie 2009 17:32
De la: notme, la data 2009-02-01 17:32:03
De la: Micass, la data 2009-01-19 19:15:13Ei dragii mei, daca tot suntem la : \"se spune ca...\" si daca tot anakin s-a luat de femei pot sa spun si eu ceva? Pot? Se spune ca barbatul e o prelungire inutila a penisului. Sa nu va suparati pe mine. Eu doar am auzit si m-am gandit sa va spun si voua.


ai mare dreptate. rarissime sunt cazurile in care barbatul este ceva de sine statator si nu un 'apendice' al unui 'instrument'.


Dar stiti de ce ?????? Fiindca voi ii analizati doar dupa asta....!!!!
Sau mai nou dupa conturi!!!!
TEODORRD
Postat pe 2 Februarie 2009 15:12
orice barbat care se CREDE destept ,e casatorit cu O FEMEIE INTELIGENTA!
lauracris
Postat pe 2 Martie 2009 19:52
De la: lauracris, la data 2009-03-02 19:52:15orice barbat care se CREDE destept ,e casatorit cu O FEMEIE INTELIGENTA!


Pe bune?!? cum naiba taman la Caracal s-a descoperit chestia asta?..
anakin
Postat pe 2 Martie 2009 21:33
De la: anakin, la data 2009-03-02 21:33:50
De la: lauracris, la data 2009-03-02 19:52:15orice barbat care se CREDE destept ,e casatorit cu O FEMEIE INTELIGENTA!


Pe bune?!? cum naiba taman la Caracal s-a descoperit chestia asta?..


Doamne..mi-e rau de atata ras...
gabitzza
Postat pe 2 Martie 2009 21:57
aici se tine o dicutie pro sau contra barbatilor/femeilor!!
nu e bine
eu cred ca ar in spatele oricarei persoane de succes este cineva, nu conteaza femeie sau barbat!! fiecare om poarta in el o umbra a cuiva cu care sa se puna la cela in momentele dificile ale vietii!!asa ca...atit femeia cit si barbatul poate fi umarul de sprijin! ce mai conteaza sexul persoanei respective!!? sunteti de acord?
stellutza
Postat pe 2 Martie 2009 22:22
De la: avon_luminita, la data 2009-03-02 22:22:12asa ca...atit femeia cit si barbatul poate fi umarul de sprijin! ce mai conteaza sexul persoanei respective!!? sunteti de acord?


Nu gresesc daca spun ca singurul care nu e de acord aici este predicatul din propozitie... nu stiu ce naiba are cu subiectul multiplu, dar nu se pun deloc de acord asa cum mi-a zis mie invatatoarea in clasa a patra:in numar, caz si gen. Mai ales in numar, asa incat intre ele chiar nu mai conteaza sexul... pardon, genul.
anakin
Postat pe 2 Martie 2009 22:43
De la: lauracris, la data 2009-03-02 19:52:15orice barbat care se CREDE destept ,e casatorit cu O FEMEIE INTELIGENTA!


pe bune.........
stellutza
Postat pe 2 Martie 2009 22:51
De la: anakin, la data 2009-03-02 22:43:49
De la: avon_luminita, la data 2009-03-02 22:22:12asa ca...atit femeia cit si barbatul poate fi umarul de sprijin! ce mai conteaza sexul persoanei respective!!? sunteti de acord?


Nu gresesc daca spun ca singurul care nu e de acord aici este predicatul din propozitie... nu stiu ce naiba are cu subiectul multiplu, dar nu se pun deloc de acord asa cum mi-a zis mie invatatoarea in clasa a patra:in numar, caz si gen. Mai ales in numar, asa incat intre ele chiar nu mai conteaza sexul... pardon, genul.


dupa cite inteleg eu.....imi sustii ideia dar nu si modul in care am format-o? sau mai bine zis propozitia respectiva?
ei.........bine!! de ce nu ar fi si "sexul persoanei respective"- corect?
eu am observat ca "genul persoanei" ar suna mai bine.....dar asta nu o vad ca o greseala?!!!
stellutza
Postat pe 2 Martie 2009 22:54
nu, eu am sustinut o greseala gramaticala ce nu se mai face incepand cu clasa a 5-a: acordul intre subiect si predicat.
Legat de problema ta, iti pot da exemple de burlaci celebri si de succes, curios de autodidacti. Sunt ferm convins ca nu vreo nevasta este in spatele lor.
De altfel ideea ca un barbat nu poate face nimic fara ajutorul nevestii mi se pare aberanta. Este mai comod sa crezi ca fara o femeie in spate, toti celibatarii ar fi niste someri, iar daca nu sunt inca pot sa ramana rapid fara serviciu, pentru ca, dac nu ii impinge nimeni de la spate, barbatii nu ar fi n stare de nimic. Imi si imaginez cum madam Einstein isi trimitea sotul la munca: "Mai du-te draga la munca, nu mai sta acasa ca trantorele, ca ti-am scris de nu stiu cate ori ecuatia aia a relativitatii pe cratita si nu esti in stare sa o retii. Remarca-te macar cu asta, ca doar eu sunt inteligenta aici!!!"...
anakin
Postat pe 2 Martie 2009 23:04
De la: anakin, la data 2009-03-02 23:04:09nu, eu am sustinut o greseala gramaticala ce nu se mai face incepand cu clasa a 5-a: acordul intre subiect si predicat.
Legat de problema ta, iti pot da exemple de burlaci celebri si de succes, curios de autodidacti. Sunt ferm convins ca nu vreo nevasta este in spatele lor.
De altfel ideea ca un barbat nu poate face nimic fara ajutorul nevestii mi se pare aberanta. Este mai comod sa crezi ca fara o femeie in spate, toti celibatarii ar fi niste someri, iar daca nu sunt inca pot sa ramana rapid fara serviciu, pentru ca, dac nu ii impinge nimeni de la spate, barbatii nu ar fi n stare de nimic. Imi si imaginez cum madam Einstein isi trimitea sotul la munca: "Mai du-te draga la munca, nu mai sta acasa ca trantorele, ca ti-am scris de nu stiu cate ori ecuatia aia a relativitatii pe cratita si nu esti in stare sa o retii. Remarca-te macar cu asta, ca doar eu sunt inteligenta aici!!!"...


ok, sunt de acord in acesta in privinta cu tine!!! insa, stii mai este ceva.........totusi cit nu am zice noi e nevoie de o persoana alaturi, de aia care sa te sustina si sa te incurajeze(iar mai ales daca este o persoana iubita de tine-atunci merge ca pe roate!!)
iar daca e vorba de om de geniu- el chiar nu are nevoie de nimeni, ex. Einstein!! iti aduci aminte fraza: " Eu ma simt in lumea mea nemuritor si rece"......

sper ca intelegi ce zic.......
stellutza
Postat pe 2 Martie 2009 23:12
cit de greaseala am sezizat-o
stellutza
Postat pe 2 Martie 2009 23:14
De la: anakin, la data 2009-03-02 23:04:09nu, eu am sustinut o greseala gramaticala ce nu se mai face incepand cu clasa a 5-a: acordul intre subiect si predicat.
Legat de problema ta, iti pot da exemple de burlaci celebri si de succes, curios de autodidacti. Sunt ferm convins ca nu vreo nevasta este in spatele lor.
De altfel ideea ca un barbat nu poate face nimic fara ajutorul nevestii mi se pare aberanta. Este mai comod sa crezi ca fara o femeie in spate, toti celibatarii ar fi niste someri, iar daca nu sunt inca pot sa ramana rapid fara serviciu, pentru ca, dac nu ii impinge nimeni de la spate, barbatii nu ar fi n stare de nimic. Imi si imaginez cum madam Einstein isi trimitea sotul la munca: "Mai du-te draga la munca, nu mai sta acasa ca trantorele, ca ti-am scris de nu stiu cate ori ecuatia aia a relativitatii pe cratita si nu esti in stare sa o retii. Remarca-te macar cu asta, ca doar eu sunt inteligenta aici!!!"...

Anakin pot sa-ti spun o gluma?
Dar fara sa sari cu gura pe mine iar apoi sa te superi.
persidadamian
Postat pe 2 Martie 2009 23:17
nu, nu inteleg ce vrei sa zici.. nu vad rostul citatului din Luceafarul" lui Eminescu aici, poate doar in constructia frazeologica a unei inchistari in propriul ego al subiectului, dar asta ar naste anacronisme.
anakin
Postat pe 2 Martie 2009 23:20
De la: persidadamian, la data 2009-03-02 23:17:35
De la: anakin, la data 2009-03-02 23:04:09nu, eu am sustinut o greseala gramaticala ce nu se mai face incepand cu clasa a 5-a: acordul intre subiect si predicat.
Legat de problema ta, iti pot da exemple de burlaci celebri si de succes, curios de autodidacti. Sunt ferm convins ca nu vreo nevasta este in spatele lor.
De altfel ideea ca un barbat nu poate face nimic fara ajutorul nevestii mi se pare aberanta. Este mai comod sa crezi ca fara o femeie in spate, toti celibatarii ar fi niste someri, iar daca nu sunt inca pot sa ramana rapid fara serviciu, pentru ca, dac nu ii impinge nimeni de la spate, barbatii nu ar fi n stare de nimic. Imi si imaginez cum madam Einstein isi trimitea sotul la munca: "Mai du-te draga la munca, nu mai sta acasa ca trantorele, ca ti-am scris de nu stiu cate ori ecuatia aia a relativitatii pe cratita si nu esti in stare sa o retii. Remarca-te macar cu asta, ca doar eu sunt inteligenta aici!!!"...

Anakin pot sa-ti spun o gluma?
Dar fara sa sari cu gura pe mine iar apoi sa te superi.


hai zii ..............ca vreau sa o aud si eu...
stellutza
Postat pe 2 Martie 2009 23:20
haide, persi, curaj, necrozeaza-mi respiratia ...
anakin
Postat pe 2 Martie 2009 23:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inca mai are cont pe site-uri de matrimoniale 134 De la: pik_nik 13 Decembrie 2009 20:23
sunt disperata 28 De la: garbo194630 2 Aprilie 2012 00:57
E loc pentru toata lumea,pe site-uri! 11 De la: quasaria 28 Noiembrie 2009 18:25
E mai bine cu un frate/sora sau singur? 13 De la: garbo075336 18 Iulie 2013 00:26
ce parere aveti despre o relatieitre un barbat mai tanar si o femeie mai invarsta? 442 De la: cinezee 12 Mai 2009 22:50
Setari Cookie-uri