una din doua femei au inselat

am citit acum ca una din doua femei si-au inselat partenerii. voi ati inselat? oare e adevarat?

Postat pe 17 Octombrie 2008 15:46
e adevarat. intra in orice magazin vrei tu si vezi de 2 ori mai multe femei vanzatoare ori la casa. femeile sunt in top la ocuparea acestor posturi. au ele un talent inascut . ori inseala la cantar, spunand mereu ca au cu 2 ,3 kg mai putin, ori nu dau restul, mereu lasa ceva de dat, ori micsoreaza numarul de ani la produse, astfel incat sa se mentina in termenul de garantie..vanzatori, mai putin . astia ii intalnesti mai mult in magazine specializate gen pescarii.
si_totusi
Postat pe 17 Octombrie 2008 16:49
erata 'innascut '
si_totusi
Postat pe 17 Octombrie 2008 17:33
Ai vazut tu vreo pisica sa recunoasca ca a mancat smantana din putinei?Tu vrei sa sugerezi ca esti nevinovata.Sigur ca esti.Dar spune-ne si descendentii, adica, spune-ne din ce rasa te tragi:birmaneza, siameza sau autohtona, ca sa-ti spunem ce vei fi.

Postat pe 19 Octombrie 2008 20:00
daca nu citeai, nu stiai? sa inteleg ca nici nu ai inselat (pana acum) si nici de barfa n-ai auzit... chiar asa : ce rasa esti??
tickle
Postat pe 22 Octombrie 2008 12:28
ba, tocmai ca am inselat . si inca ce am inselat !!! cand am dat permis de conducere, mi-am scris pe maini care din ele e dreapta si care stanga. asa ca, atunci cand examinatorul imi zicea dreapta, dreapta faceam dar ,il inselam.nu stiam exact care din ele este aleasa. citeam de pe mana .

mai insel cand imi cumpar pantofi. port 35 si cer 36 ; sa demonstrez ca traiesc pe picior mare.
sau alta inselaciune. nu aud cand ceva nu-mi convine nici nu vad cand ceva nu-mi place. tac malc cand sunt vinovata si fac gura cand am dreptate . zic si eu ca-s surda, muta sau chioara. dupa imprejurari

barfe...o,ho,ho ! le aud si le incurc de mama focului. cand apar si eu cu "noutatile" lumea-mi zice ca de mult au fost discutate si arhivate.


si_totusi
Postat pe 22 Octombrie 2008 13:08
Nicky,
daca te referi la mine, sunt maidanez.La mine, minciuna se mananca cu lingura si pastele fainoase cu furculita.Intr-o zi am bagat atatea paste fainoase in mine, ca puteam sa vorbesc Italiana fara profesor.

Postat pe 22 Octombrie 2008 13:14
Fii atenta.Si totusi, are nume de cod:Ibrahim, si eu ma numesc Mustafa.Acum, ai incurcat-o.Te gasesti intre Ibrahim si Mustafa, ca intre Scylla si Caribda.Depinde de tine pe care din noi il iei in brate ca sa scapi de Maelstrom.(Asta este cel mai periculos dintre toti:Iti zambeste cu gura stirba, si te inghite cat ai zice paste sau sarailie.)

Postat pe 22 Octombrie 2008 13:20
DA EU AM INSELAT :::::::::::::::::::::::::::::::::::::sau l-a, inselat
yavrum
Postat pe 23 Octombrie 2008 12:28
Si noi ce trebuie sa facem acum.Important este sa nu-ti faci publice memoriile.

Postat pe 23 Octombrie 2008 15:34
pai cam asta ar fii ideea ,cine poate sa isi faca publice memorile cat de idiot ai fii pe un forum pubilc sa dai cu bata in balta sa urli in gura mare :
yavrum
Postat pe 24 Octombrie 2008 13:12
"daca te referi la mine, sunt maidanez"


dar nu ma refeream la tine. sorry. doar intaream intrebarea ta , adaugand-o. atat. si sa stii ca mie imi plac maidanezii mai mult decat leprele de rasa.
tickle
Postat pe 24 Octombrie 2008 15:40
Banuiesc ca a doua postare este o propunere?Deja mi-am ciulit urechile.

Postat pe 24 Octombrie 2008 20:11
nickle, daca te-ai referit la mine, afla ca-s de rasa. cel putin, asa ma consider.

ia sa vad daca ma faci lepra
si_totusi
Postat pe 24 Octombrie 2008 22:47
brrr!

ce timp de stat in casa ,si de numarat banii

fetelor,ce draq mai... ma bagati in ceata...
si eu daca sunt corcitura,un fel de metis..ce sunat?



iasomia
Postat pe 25 Octombrie 2008 15:40
erata=sunt.. nu sunat

si de ce vorbim noi la inselat acilea despre rase?

iasomia
Postat pe 25 Octombrie 2008 15:42
auch!

se discuta despre leprosi aici,ia sa ma uschesc eu...
iasomia
Postat pe 25 Octombrie 2008 16:03
Hai sa-ti spun eu.O tinerica, mergea cu catelusa ei in lesa pe o strada, mai pe la periferie.La o poarta, statea Suzuki si se uita si el cum cadeau frunzele.La un moment dat, dintr-o curte vecina, iese un caine mitos, se invarte imprejurul catelusei, si fara prea multa filozofie existentiala,tzup pe ea.
Acu sa vezi scena dracului.Tinerica tinea in lesa o catelusa pe care o priponise ditamai magadaul.Normal ca femeiusca se simtea foarte prost.Se uita ea in jur si-l vede pe Suzuki.
-Domnule, uitati aici, cinci lei.Ve rog frumos, tineti Dvs., lesa, pana termina si ei treaba.
Dar Suzuki se uita la banii femeii si spune:
-Domnita.Cam putin.Asta este caine batran de mahala, tine mult.
Acu prietena Dvs., zice ea ca este de rasa, iar o alta ca ii plac cainii acestia de mahala.Dar ce te faci daca la unii dintre ei, mai mult este latratura decat altceva?

Postat pe 25 Octombrie 2008 17:42
apoi, da vanghelis. o fi cum zici tu.
oricum, nu iubesc maidanezii . au purici si sunt imprevizibili. si apoi, tu povestesti de catei. alte rase, alte obiceiuri. morala ar fi ca suzuki sa nu mai taie frunze la caini, daca vrea bacsis mai mare?
si_totusi
Postat pe 25 Octombrie 2008 20:59
totusico,

eu cred ca vanghele a vrut sa-ti spuna Ca Cainele care latra ,nu musca....

in felul lui,binenteles..


iasomia
Postat pe 27 Octombrie 2008 17:27
pt vanghelis: de unde iti iei toate "invataturile"? :)
fluturasalb85
Postat pe 31 Octombrie 2008 14:49
ai dreptate iasomia.Asa este.
fluturas,invataturile le poseda suzuki.ca si nazdravaniile.eu nu fac decat sa le scriu dupa el.

Postat pe 31 Octombrie 2008 15:44
sincer?
n-am inselat niciodata
nici macar atunci cand n-am iubit
nu sunt o sfanta, dar probabil ca nu am intalnit pe nimeni suficient de tentant..........
asta e!
double_chock
Postat pe 31 Octombrie 2008 18:25
niciodata nu este prea tarziu.Uneori, realitatea isi bate joc de straduintele noastre.

Postat pe 31 Octombrie 2008 18:33
Foarte bine spus:uneori realitatea chiar isi bate joc de straduintele mele.Uite ,da ,eu recunosc am inselat,insel inca.Exact ca la o adunare a ALCOOLICILOR ANONIMI.Sunt Madalina si insel.Nu la cantar,nu la numarul pantofului...Insel dar vreau sa ma tratez.Insel dar nu imi place ceea ce fac.Exact ca intr-o dependenta,am incercat sa ma vindec,am renuntat de zeci de ori dar am picat in pacat din nou...
madalina7
Postat pe 31 Octombrie 2008 20:22
iubita, asta e ca mersul pe bicicleta. odata ce ai invatat sa stai in sa si iti tii echilibrul, nu mai ai cum sa cazi. asa ca , drum bun si fara gropi!
tickle
Postat pe 31 Octombrie 2008 21:33
Poti sa stai matale-n poala,
Echilibrul sa nu-l pierzi,
Mai exista o morala,
Sufletul curat nu-l vezi,

Chiar de umbli-n pielea goala,
Ca in ziua cea d-intai,
Numa-n fosnete de poala
Singurateca ramai

Si sa nu uiti vine-o clipa,
Cand in sea tu stand cucoana,
Soarta-ti va-mpusca aripa,
Si ai sa ramai in pana.


Postat pe 1 Noiembrie 2008 09:08
mare intelept esti... mare adevar graieshti matale...
trist si totushi adevarat...
tickle
Postat pe 1 Noiembrie 2008 17:52
intelepciunea poate fi adesea trista, iar adevarurile amare.

Postat pe 2 Noiembrie 2008 19:01
e o nebunie cu inselatu asta , pai voi inselati si m aveti curajul sa v intoarceti la partener.......chiar daca nu v afla niciodata ..pai cum v simtiti,,, daca afla nu m zic , pai pe mine daca m ar insela partenerul nu l as m vedea , chiar daca m as duce eu sa i zic ca l iert:)))) , nu s ar m intoarce la mine din respect,,, lucru asta l as face si eu daca l as insela si ar afla ...chiar de m ar ierta degeaba.... m gandesc cum ar fi sa fie invers si clar nu as putea trece ,,,deci conteaza sa vezi ce pincipii are pers de langa tine si sa vezi asa in mare daca pe viitor ar putea aparea ceva care sa i intunece ratiunea .... eu una sunt foarte puternica, sa vina printzul printzilor la mien nu dau apa la moara nicio secunda.....de ce ?ptr ca am principiile mele , care nu m vor face sa dau gresh niciodata, doresc la toate fetele barbati puternici ,nu mamaligutze care nu stiu ce vor, pupiciiiii
domo
Postat pe 5 Noiembrie 2008 12:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Se trateaza? 3 De la: gabitzza 12 Mai 2009 18:17
"DEZMAT FIERBINTE-NOAPTE....." 2 De la: iasomia 11 Noiembrie 2008 21:35
GRANITA DINTRE MINCIUNA SI ADEVAR.. 34 De la: mia79x 13 Mai 2009 20:36
Poti sa te indragostesti de doua ori de aceeasi persoana? 68 De la: scrichy 17 Mai 2009 18:29
povestea vietii mele 6 De la: Ioana007 23 Aprilie 2009 14:46
Setari Cookie-uri