cum este sexul dupa 30 de ani?

Asa o fi???
Eu nu am trecut de mult de 30, dar nu-mi aduc aminte sa fi fost la 20 altfel de cat sunt acum... doar ca acum sunt mai implinita... pe toate planurile...
Si noi am trait viata la 20 de ani, poate cu mai mult respect pentru noi, nu pentru ce gandesc altii...
Noi la 20 de ani nu ne aruncam la orice, intai gandeam putintel, pe cand acum la 20 de ani, zici ca nu mai au altceva de facut decat sa prinda momentul asta... Fetelor o sa mai fie si alte ocazii...
Tocmai buna crestere lipseste acum de la tineri, si doar de la cei de 20 de ani, ci si de la copii nostrii... poate ca vazand ce se intampla acum ne vom trezi si vom veghea la educatia copiilor nostrii.
mihaelaparauan
Postat pe 19 Martie 2009 10:57
De la: Greenie, la data 2009-03-18 16:26:20am tot citit comentariile voastre de fiecare data cand primeam un stiri de pe garbo referitoare la acest topic.


voi cele de 30 de ani, e adevarat ca vedeti din perspectiva voastra, pentru ca va stiti cum erati cu 10 ani in urma, datorita educatiei tinute in frau de parinti, datorita bunei cresteri (excesiv vorbind), si datorita necunoscutului, ezitarii de a prelua initiativa, de gura lumii, etc.. si sunt foarte multe din acest sens care acum s'au schimbat!
noi la 20 si ceva de ani v'am cam ajuns din urma la stadiul asta..
noi acum simtim ceea ce simtiti voi alaturi de un barbat, de sentimente, suflete, idealuri, cariere..

indeed, suntem la inceput de drum, dar nici voi nu ati ajuns prea departe la doar 30 de ani.. noi cand ne vom vedea peste 10 ani de acum incolo nu o sa dam acelasi raspuns pe care l'ati dat majoritatea dintre voi acum, pentru ca noi ne iubim corpul acum, si nu avem atatea complexe cum poate aveati voi, si nu semanam deloc cu fetele de acum 10 ani pe cand aveam in jurul celor 20 de ani ai lor....

si'apoi, nu generalizez, eu vorbesc doar de anumite exceptii,cazuri,prietene, cunostinte si despre voi, pur si simplu niste straine care impart idei si experiente si dorinte si sperante, si tot ce vrei...

diferenta e uriasa, dar nu poti spune ca tu, ca femeie de 30 de ani, crezi ca voi fi ca tine peste 10 ani, din moment ce eu traiesc acum exact cum traiesti si tu in clipa asta.doar ca nu am copil si nici familie de intretinut. asa ca avantajele sunt.. cam in aceeasi masura in care exista si minusuri.. dar nu exagerate.
pt ca asta ar fi sa traiesti dramatic si nu ideal..


Normal ca ne-ati ajuns din urma daca ati si inceput sa faceti sex de la 13 ani.
Micass
Postat pe 19 Martie 2009 19:27
Avantajul lor ca vor imbatrani repede.
Suzuki se intalneste cu o veche cunostinta de-a lui, care se numea Marla.
-Ce faci Suzuki.
-Buna ziua Doamna,-zise Suzuki, nestiind de unde sa o ia.
-Sunt colega ta de liceu, Marla.
-Vai dar ce te-ai schimbat.Mai sa nu te recunosc.
-Daca vrei sa ma recunosti, pot sa-ti arat dintii mei din fata, care au ramas asa din clasa a IX-a.Ca in buletin, poza a iesit cam umbrita.
Ioana007
Postat pe 20 Martie 2009 16:08
De la: Micass, la data 2009-03-19 19:27:16
De la: Greenie, la data 2009-03-18 16:26:20am tot citit comentariile voastre de fiecare data cand primeam un stiri de pe garbo referitoare la acest topic.


voi cele de 30 de ani, e adevarat ca vedeti din perspectiva voastra, pentru ca va stiti cum erati cu 10 ani in urma, datorita educatiei tinute in frau de parinti, datorita bunei cresteri (excesiv vorbind), si datorita necunoscutului, ezitarii de a prelua initiativa, de gura lumii, etc.. si sunt foarte multe din acest sens care acum s'au schimbat!
noi la 20 si ceva de ani v'am cam ajuns din urma la stadiul asta..
noi acum simtim ceea ce simtiti voi alaturi de un barbat, de sentimente, suflete, idealuri, cariere..

indeed, suntem la inceput de drum, dar nici voi nu ati ajuns prea departe la doar 30 de ani.. noi cand ne vom vedea peste 10 ani de acum incolo nu o sa dam acelasi raspuns pe care l'ati dat majoritatea dintre voi acum, pentru ca noi ne iubim corpul acum, si nu avem atatea complexe cum poate aveati voi, si nu semanam deloc cu fetele de acum 10 ani pe cand aveam in jurul celor 20 de ani ai lor....

si'apoi, nu generalizez, eu vorbesc doar de anumite exceptii,cazuri,prietene, cunostinte si despre voi, pur si simplu niste straine care impart idei si experiente si dorinte si sperante, si tot ce vrei...

diferenta e uriasa, dar nu poti spune ca tu, ca femeie de 30 de ani, crezi ca voi fi ca tine peste 10 ani, din moment ce eu traiesc acum exact cum traiesti si tu in clipa asta.doar ca nu am copil si nici familie de intretinut. asa ca avantajele sunt.. cam in aceeasi masura in care exista si minusuri.. dar nu exagerate.
pt ca asta ar fi sa traiesti dramatic si nu ideal..


Normal ca ne-ati ajuns din urma daca ati si inceput sa faceti sex de la 13 ani.


NU, eu nu vorbesc deloc de cele care isi incep viata sexuala cand eu ma jucam inca cu papusi in curtea de la tara a bunicilor mei.
vreau sa adaug ca sexualitatea la femei are un avant de proportii destul de mari zic eu, comparativ cu ce a fost acum 10 ani pe vremea cand erati de aceasi varsta cu noi. 20 de ani. de aia vorbesc.
timpul se duce f rapid si noi simtit asta, nu doar voi ca aveti casa, familie si alte nebunii.. tocmai despre asta vorbeam in mare, ca evolutia sexualitatii se produce in timp nebun, rapid, nu mai e nevoie de cativa ani pentru a fi dezinhibata, e nevoie de un partner bun pe nebunii si de putin mai mult curaj si tupeu pentru a te rupe de realitate si de a nu'ti pasa de ce se intampla in jurul tau, de putin mai multe nesimtire! si uitam complet de bunul simt.
astfel incat, da... imbatranim mai repede, si vad asta in jurul meu, in jurul varstei mele.. si e trist..
Neghinitza
Postat pe 20 Martie 2009 17:27
Imbstraniti mai repede pentru ca va doriti asta. La 20 de ani va trebuie "experiente sexuale". Am auzit cum la 16 ani daca nu facusera sex, fetele erau considerate proaste. La 20 de ani deja aveti ca si experienta sexuala 2-3 sau chiar mai multi parteneri si in continuare sunteti in cautare de noi experiente. Poate nu e cazul tau, pentru ca pari cumva ancorata in normal si in realitate dar cele mai multe fete la varsta asta asa sunt.
Micass
Postat pe 21 Martie 2009 08:47
De la: Micass, la data 2009-03-21 08:47:03Imbstraniti mai repede pentru ca va doriti asta. La 20 de ani va trebuie "experiente sexuale". Am auzit cum la 16 ani daca nu facusera sex, fetele erau considerate proaste. La 20 de ani deja aveti ca si experienta sexuala 2-3 sau chiar mai multi parteneri si in continuare sunteti in cautare de noi experiente. Poate nu e cazul tau, pentru ca pari cumva ancorata in normal si in realitate dar cele mai multe fete la varsta asta asa sunt.


inca o data, nu vorbesc de sex la 16 ani!!!
si eu sunt la fel de impotriva ca si voi cand e vorba de asta...
Neghinitza
Postat pe 21 Martie 2009 15:50
Ai dreptate Greenie ! E trist . Si va simtiti imbatraniti pentru ca multi din cei tineri cred ca la asta se reduce tot . Si nu-i asa . Poate ca sunt atatea bucurii simple pe care nu le-ati experimentat fiindca nu-i asa, nu le-a facut nimeni atata reclama cata se face sexului!
blanca
Postat pe 21 Martie 2009 15:57
Uite, daca s-ar face reclama la brodat, -spre exemplu,-m-as apuca de mileuri.
Ioana007
Postat pe 22 Martie 2009 15:50
Alege si tu Ioano un subiect tabu ?? Altfel merge , nu ??( rima involuntara )
blanca
Postat pe 23 Martie 2009 21:35
Iar barbatul prelungirea inutila a membrului...
Micass
Postat pe 29 Martie 2009 12:20
De la: Micass, la data 2009-03-29 12:20:31Iar barbatul prelungirea inutila a membrului...
Acum te inteleg Micass
roby_cado
Postat pe 29 Martie 2009 12:31
Intelegi prost ca de obicei. I-am raspuns la fel de mojic la cum a postat el. Atat.
Micass
Postat pe 29 Martie 2009 12:32
De la: Micass, la data 2009-03-29 12:32:50Intelegi prost ca de obicei. I-am raspuns la fel de mojic la cum a postat el. Atat.
A fost doar o gluma.Acum......Intrebare:dc trebuia sa raspunzi?.si saru'mana ptr apreciere.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 29 Martie 2009 12:39
Poate din cauza ca nu am inteles caq e o gluma si poate pentru ca mi te-ai adresat? Oricum. Este ca te-a deranjat ca am generalizat? Am exagerat. Intelegi si bine, dar nu e bine sa generalizezi.
Micass
Postat pe 29 Martie 2009 12:43
De la: stololeo, la data 2009-03-29 11:58:48femeia este obictul de care te tii cind te f---.


Mai sa fie ! Sclipitor .
blanca
Postat pe 29 Martie 2009 12:59
Nici macar stolo nu stie care din ei doi vorbeste.
Ioana007
Postat pe 29 Martie 2009 13:00
Esti prea indulgenta Ioana ! Eu zic ca e mare lucru se fie doi . La el ma in-DOI-esc .
blanca
Postat pe 29 Martie 2009 13:04
Micass,de curiozitate,ce zodie esti?.stiu ca nu are legatura,dar..... .Si cand am spus gluma,ma refeream la postarea mea.Si intrebarea,se referea la postarea lui Stolo.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 29 Martie 2009 13:07
De la: stololeo, la data 2009-03-29 11:58:48femeia este obictul de care te tii cind te f---.

Te-ai gandit mult pana sa postezi asa ceva?
Mai sa fie ce geniu de om, vezi sa nu te fure NASA.
persidadamian
Postat pe 29 Martie 2009 13:11
De la: Micass, la data 2009-03-29 12:20:31Iar barbatul prelungirea inutila a membrului...
Avem doua genii ,NO OFENSE MICASS.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 29 Martie 2009 13:17
Ofticosu'!!!
Micass
Postat pe 29 Martie 2009 13:27
De la: stololeo, la data 2009-03-29 11:58:48femeia este obictul de care te tii cind te f---.

Ai face bine sa-ti ceri scuze de la toate femeile, incepand cu maicata, iar apoi daca esti esti casatorit sa-i pupi mainile sotiei si picioarele ca sta cu tine. Si daca nu mai sta cu tine bine ti-a facut.
persidadamian
Postat pe 29 Martie 2009 13:32
De la: roby_cado, la data 2009-03-29 13:07:10Micass,de curiozitate,ce zodie esti?.stiu ca nu are legatura,dar..... .Si cand am spus gluma,ma refeream la postarea mea.Si intrebarea,se referea la postarea lui Stolo.Cu stima CATALIN.

Acum inteleg la ce te refereai Ofti cand intrebai de ce trebuia sa raspund. Ca sa vada cum e cand esti mojic.(stiu ca si eu am fost) Si e o generalizare. Desi unii asta sunt. De exemplu stolo asta sigur e inutil.
Micass
Postat pe 29 Martie 2009 13:40
De la: Micass, la data 2009-03-29 13:40:22
De la: roby_cado, la data 2009-03-29 13:07:10Micass,de curiozitate,ce zodie esti?.stiu ca nu are legatura,dar..... .Si cand am spus gluma,ma refeream la postarea mea.Si intrebarea,se referea la postarea lui Stolo.Cu stima CATALIN.

Acum inteleg la ce te refereai Ofti cand intrebai de ce trebuia sa raspund. Ca sa vada cum e cand esti mojic.(stiu ca si eu am fost) Si e o generalizare. Desi unii asta sunt. De exemplu stolo asta sigur e inutil.
Vezi daca te grabesti?.trebuie sa alerge omu' dupa tine cu explicatiile
roby_cado
Postat pe 29 Martie 2009 14:13
De la: Micass, la data 2009-03-29 13:27:50Ofticosu'!!!




micas...lasa si tu...chestiile astea...misogine...!!
unii oameni...chiar au pb...se pare...
deci...nu c rezi ca e mai bine sa-i ignori?
sincer...observ ca`s multi frustrati aici...si..nu pot vb deschis...cand vine vb de asa ceva!
ce vrei...educatia...nu se gaseste la market...sa ia tot omu`!!!.asa ca...intalnesti si astfel de cazuri...
nu da cupietre ca...sunt convins ca nici ei n`ar vrea sa fie atat de redushi!!
ovidiu42
Postat pe 29 Martie 2009 14:20
De la: stololeo, la data 2009-03-29 11:58:48femeia este obictul de care te tii cind te f---.
Cu tot respectu' STOLO.dar ai cam dat-o de garduri.
roby_cado
Postat pe 29 Martie 2009 14:22
De la: persidadamian, la data 2009-03-29 13:32:49
De la: stololeo, la data 2009-03-29 11:58:48femeia este obictul de care te tii cind te f---.

Ai face bine sa-ti ceri scuze de la toate femeile, incepand cu maicata, iar apoi daca esti esti casatorit sa-i pupi mainile sotiei si picioarele ca sta cu tine. Si daca nu mai sta cu tine bine ti-a facut.
Nu cred ca ai vrea sa-ti raspunda STOLO
roby_cado
Postat pe 29 Martie 2009 14:24
salutari...Catalin!...lasa omu` in mocirla lui!!
asa simte...asa vede lucrurile...asa se manifesta!!
e mare lucru sa stii sa folosesti acest net!!
chiar si asa...ascuns...
ovidiu42
Postat pe 29 Martie 2009 14:26
De la: roby_cado, la data 2009-03-29 14:22:44
De la: stololeo, la data 2009-03-29 11:58:48femeia este obictul de care te tii cind te f---.
Cu tot respectu' STOLO.dar ai cam dat-o de garduri.

Nici nu se merita sa-i dam atentie,poate asta a vrut.
Mai bine ma faceam ca nu vad.
persidadamian
Postat pe 29 Martie 2009 14:26
"Nu cred ca ai vrea sa-ti raspunda STOLO"
LA felul in care vorbeste, fi sigur ca nu.

persidadamian
Postat pe 29 Martie 2009 14:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
INIMA SAU RATIUNEA... AJUTOR... 58 De la: regi_15 23 Februarie 2009 21:32
am primit de la viata exact ce nu mi-am dorit...un barbat fals 31 De la: lory89 4 Iunie 2009 01:02
la a cata intalnire se face sex??????? 115 De la: pik_nik 12 Ianuarie 2010 09:30
simt ca inebunesc si singura nu o sa i-au o decizie corecta 8 De la: art77 21 Noiembrie 2008 15:00
Dragoste interzisa? 137 De la: pik_nik 9 Iulie 2009 00:52
Setari Cookie-uri