cum este sexul dupa 30 de ani?

curioasa nevoie mare....ma apropii de 30...ma cam sperie....am dreptate sau e totul ok?

Postat pe 15 Noiembrie 2008 03:33
daca ai cu cine, esti bazata,adica, e super.Asta nu inseamna ca trebuie sa ai sot.Ca, daca nu ai aflat, barbatul, nu e edcat o prelungire inutila a penisului.
cameluta
Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:20
draga mea,am 31 de ani si tocmai am descoperit ca sexul la anii astia e....minunat,important e sa ai cu cine sa -l faci.... partenerul vietii mele e...,cum sa zic,foarte doritor or dupa cum stim toti,creierul e principalul organ sexual,asa ca....nu-ti fa probleme despre sex,fa-ti orice alte probleme....intelegi tu...
nicoll
Postat pe 19 Noiembrie 2008 13:42
eu zic ca e de rau. de la 32 e groaznic.

intai incep junghiurile. adica, el sau ea e un junghi. apoi, te tin carceii. mai de o mana, mai de un picior, necaz.

daca apar astia, apare si senzatia de somn. te tragi la pat, nevoie mare. si odata cazut la pat, boala e instalata . incep frectiile, ventuzele, masajul. belea !


si cum boala e boala, uite nici nu simti cand te inteapa. adica faci injectii. batranete, ce sex dupa 30 ani?
si_totusi
Postat pe 19 Noiembrie 2008 14:16
De la: si_totusi, la data 2008-11-19 14:16:46eu zic ca e de rau. de la 32 e groaznic.

intai incep junghiurile. adica, el sau ea e un junghi. apoi, te tin carceii. mai de o mana, mai de un picior, necaz.

daca apar astia, apare si senzatia de somn. te tragi la pat, nevoie mare. si odata cazut la pat, boala e instalata . incep frectiile, ventuzele, masajul. belea !


si cum boala e boala, uite nici nu simti cand te inteapa. adica faci injectii. batranete, ce sex dupa 30 ani?


NU MA SPERIA

e relativ,este diferit pt fiecare cuplu.eu cunosc persoane care nici la 25 nu au o viata sexuala prea...nu stiu cum

Postat pe 19 Noiembrie 2008 14:35
lasa, cristina ca un junghi e binevenit uneori. simti unde te tine si acolo apari cu presupunctura

si_totusi
Postat pe 19 Noiembrie 2008 15:04
Mai pisicuto, ai inebunit? Ce naiba esti asa de pesimista?Vai de capul meu, imi vinde sa nu fac mai mult de 40 de ani.Brr
cameluta
Postat pe 19 Noiembrie 2008 15:05
kamyk, ce am scris eu e de rau ?ia reciteste si vezi
eu zic ca-i de bine
si_totusi
Postat pe 19 Noiembrie 2008 18:56
si_totusi! Sunt trecuta de 30 de ani si abia acum pot sa zic : fiecare partida de amor e insotita de satisfactie garantata! Sa inteleg ca nu o sa mai tina mult? Pai, mai bine sa ne "incarcam bateriile" cat mai putem...

Postat pe 22 Noiembrie 2008 09:20
am auzit ca barbatii prefera sexul cu femei dupa 30 ptr ca sunt mai experimentate!

Postat pe 24 Noiembrie 2008 18:44
anita,ai auzit gresit,le prefera p'alea trecute de 40 ....
nicoll
Postat pe 25 Noiembrie 2008 08:26
Am 36 de ani , si vreau sa va spun ca ceea mai placuta perioada din viata mea in materie de sex a stat dupa 34-35 ani. Asa ca nu va speriati , sa aveti doar cu cine......Iar femeile peste 30 de ani sunt din ce in ce mai cautate.
giuliaalfio
Postat pe 26 Noiembrie 2008 10:39
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:48
Buna fetelor! Sunteti foarte tinere, nu trebuie sa va faceti probleme
fiti optimiste si totul va fi ok. Eu am 41 de ani si nu ma plang, doar de cativa ani am cunoscut adevarata arta, ma simt implinita.Ce pot sa va mai spun este ca doresc tuturor femeilor din lume sa fie cel putin pe un sfert la fel de implinite ca si mine...toate ar fi fericite. Aveti incredere in voi! Va pup!
daniela300
Postat pe 5 Decembrie 2008 11:30
STITI CARE E SINGURA DIFERENTA INTRE SEXUL DUPA 30 DE ANI SI CEL INAINTE DE 30...CA DUPA 30 E MAI MULTA CALITATE...
gia100
Postat pe 6 Decembrie 2008 19:18
SI STITI CARE E CEA MAI MARE ASEMANARE INTRE SEXUL PANA LA 30 SI DUPA? CA IN MARE PARTE,CALITATEA DEPINDE DE FAPTUL CE PARTENER AI... CUM SE SPUNE, DIN C...T CIOCOLATA NU FACI.
Cler_hi
Postat pe 7 Decembrie 2008 10:02
Nu trebuie sa se sperie nimeni ,de varsta care trece de 30 ani,eu ma apropii vertiginos de 50 si viata sexuala s-a inbunatatit dupa 40 si acum aproape la varsta de 50 este ok Tot inainte fetelor.
2407
Postat pe 8 Decembrie 2008 20:10
Fetelor femeia cat traieste si barbatul...cat poate
emagl
Postat pe 8 Decembrie 2008 21:36
Sexul dupa treizeci de ani, este mai misto ca la 19 ani.Ceea ce pierde din nebunie, se inlocuieste cu senzualitate, durata, profunzime.
Ioana007
Postat pe 9 Decembrie 2008 17:44
am 32 d ani ,iar sexul e din ce in ce mai bun,aproape perfect pot spune!nici nu se compara cu cel de acum cativa ani.se spune k la 30 d ani femeia e coapta cu adevarat si e cea mai frumoasa varsta,va spun din experienta ca ASA ESTE!ai incredere in tine si mergi mai departe k sexul k la 30 nu se compara cu nimic!
sammy
Postat pe 11 Decembrie 2008 09:13
eheeeeeeeee, nimic nu stiti.sa-l vedeti p'ala de la 40 (sexul adica).Mama ce placere, mama ce extaz.ce apa-n gura,.....uf, mortal ce sa mai zici.
cameluta
Postat pe 11 Decembrie 2008 15:07
kmyk, in principiu sunt de acord.Dar n-ar fi bine sa o lasi pe mamica ta in pace?Sau roag-o sa ne spuna ea personal, cum este sexul pe la 70-80 de ani in sus.
Ioana007
Postat pe 11 Decembrie 2008 17:55
....intrebare de baraj ..........cum este sexul la 30ani?daca la 42ani cati am eu este SUPER cum crezi tu ca este la 30ani?sexul daca tie iti place va fi minunat si la50ani si la 60ani ....asa ca nu iti mai fa probleme degeaba,traieste-ti viata!
brasoveank
Postat pe 13 Decembrie 2008 10:30
Pentru acela caruia ii plac strugurii si stafidele sunt delicioase.
Ioana007
Postat pe 13 Decembrie 2008 15:57
mda sunt femei la 4o de ani care arata m bine ca alea la 20 care s pline de celulita, vergeturi si sunt 4 x4 majoritatea
domo
Postat pe 13 Decembrie 2008 17:05
De la: anita_ro2007, la data 2008-11-24 18:44:09am auzit ca barbatii prefera sexul cu femei dupa 30 ptr ca sunt mai experimentate!


asa e!
dar pt ca femeile de 30 de ani deja se poarta ca barbatii in pat.
de ex stiu exact ce vor.
vreau un blowjob! FA-MI!
vreau un handjob! FA-MI!
vreau asa! vreau aia! da'mi aia! fa aia!!

ceva de genul asta!
acu pe bune, nu stiu cat de bine o fi.............

eu una.... ma intreb unde e pasiunea daca totul e mecanic in ecuatia de mai sus?? DAMN IT! credeam ca la asta se refera cand se spune ca femeile / respectiv barbatii de 30 de ani sunt mai experimentati.
dar de unde!?
ei nu mai au rabdare sa o ia cu cineva de la zero, daca ar fi sa vorbim despre asta........

Neghinitza
Postat pe 15 Decembrie 2008 15:22
********barbatul este o prelungire a penisului******
de-a lungul vietilor noastre ni s-au inradacinat anumite idei,care la unii stau pironite ,rastignite de neuronii lor ...idei preluate pe orice cale si intarite de experiente fugitive...
...s-a creat razboiul asta intre barbati si femei,pe niste realitati ,e adevarat,dar care nu sunt valabile pentru toti barbatii si ptr toate femeile...daca s-ar incepe ideea cu *uneori*,ar fi adevarat enuntul tau,preluat din citatele nu stiu caruia elitist,anonim,etc...
...adica noi barbatii nu avem sentimente,emotii,trairi sufletesti,vibratii,nu avem simturi...mde-aia multora dintre femei le plac vibratoarele,sau alte obiecte,pe-alea le insufletesc ele
...ele raman sculate pana si dupa ce are femeia nu-sh cate orgasme...
-formularea corecta era asta-*barbatul este o prelungire a penisului,doar ptr unii dintre ei*
-asa pot sa se supere toate femeile care au un barbat langa ele care sunt satisfacute sexual si....si din alte puncte de vedere
cautator_de_iubire
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:44
Eu cred ca barbatii au mai multe "sentimente,emotii,trairi sufletesti,vibratii..."dar nu stiu sa si le manifeste la timp...sau poate...de...sunt barbati Iar noi femeile nu avem nevoie numai de sex...
emagl
Postat pe 16 Decembrie 2008 17:54
la 20 sexul e emotie , curiozitate , placere, la 30 de ani e placere pura.Mi-a placut mult sa fiu de 30 de ani,poate cel mai mult, acum am 35 e ok, stiu ca nu mai urc treptele tineretii si prospetimii insa mai exista senzualitate si farmec .Bucura-te de varsta ta !
bia_ioana
Postat pe 16 Decembrie 2008 22:10
Cautatoruleeeeeeee
Te- am necajit? Imi cer scuze. E foarte adevarat ca nu trebuie generalizat. Acelas anonim de care aminteai spunea ca femeea e ceva de care te tii atunci cand faci sex. La fel, nu e general.Sper sa nu se supere nimeni pe mine.
Si la varsta ta, sunt convinsa ca ai ajuns la ganduri si fapte mai bune. Dar, fii sincer si recunoaste ca nu gandeai la fel la 30-40 de ani. Asa-i?
Sa nu te superi.
cameluta
Postat pe 17 Decembrie 2008 09:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Astenie? 10 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 18:25
HELP! 21 De la: garbo_475027 23 Septembrie 2017 08:31
Dragoste interzisa? 137 De la: pik_nik 9 Iulie 2009 00:52
Am si eu o problema ! 1 De la: ombtron 11 Mai 2009 18:06
povestea mea de...iubire? 7 De la: Ioana007 17 Martie 2009 14:36
Setari Cookie-uri