am si eu nevoie sa ma ajutati cu niste sfaturi va rog frumos....



de 3 luni si ceva am o relatie, ne-am cunoscut la o nunta in luna octombrie, a fost dragoste la prima vedere din partea amandurora.... 2 luni de zile a fost super, cuvinte frumoase, mesaje, telefoane in fiecare zi... de vreo luna a devenit alt om, am observat ca problemele de zi cu zi si activitatile lui l-au schimbat, problemea lui cea mai mare e k nu isi gaseste un serviciu, cred k asta il face sa fie maiinchis in el.... uita de noi, incepem sa ne vedem tot mai rar, mesaje frumoase de la el nu am mai primit, uneori uita sa ma sune... si tot timpul vine cu scuza k a uitat sau k a fost ff ocupat... nu as vrea sa ma despart de el.... tin foarte mult la el, as vrea sa il ajut dar nu stiu cum.... sant foarte rabdatore, intelegatoare, nu ne-am certat niciodats....si eu sant in aceiasi situatie k si el in cautarea unui loc de munca.... el are 23 de ani eu am 21, eu sant studenta ultimul an iar el e la master primul an.... knd il vad asa suparat ma doare sufletul.... si mai e o problema eu stau la tara la 16 km de oras, el sta la oras.... sper sa ne fie bine..... ce ar trebui sa fac???????
deea20fal
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:35
Iubita, ma doare sufletul sa-ti spun ca nu-l mai interesezi. Profita de faptul ca nu ati avut o relatie lunga si uita-l. asta este parerea mea. cauta un baiat aproape de tine.
gianiblue
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:41
nu stiu ce sa zic.... dak m-as desparti de el... ar insemna k nu imi pasa de el... k renunt prea usor la el....
deea20fal
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:20
daca te-ai desparti de el inseamna nu ca nu iti pasa de el, ci ca iti pasa de tine. adica el nu te suna, nu te cauta, ca e stresat...dar tu nu esti stresata?

e clar...nu sunteti pe aceeasi lungime de unda. fi fericita ca nu a durat mai mult...vorba-aia...de unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:30
De la: prometeus_wife, la data 2009-01-25 17:30:45daca te-ai desparti de el inseamna nu ca nu iti pasa de el, ci ca iti pasa de tine. adica el nu te suna, nu te cauta, ca e stresat...dar tu nu esti stresata?

e clar...nu sunteti pe aceeasi lungime de unda. fi fericita ca nu a durat mai mult...vorba-aia...de unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere...


nu crezi k inainte de a ma desparti de el e nevoie de o discutie?
pt a vedea de ce nu mai merge relatia si care sunt cauzele schimbarii lui, sau de ce nu il mai interesez?
nu prea am experienta in relatii, asta e a 4 relatie pe care o am....
deea20fal
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:45
am nevoie de ajutor.... va rog
deea20fal
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:00
iubita mea, esti foarte isteata ca ceri sfaturi pe aici. sunt niste babe care chiar iti pot spune cum sta treaba.
da, in principiu, asa... ca la carte, ar trebui o discutie. DAAAR. experienta noastra (eu zic ca pot vorbi in numele babelor..) zice ca nu intotdeauna mai au rost discutiile finale. invata sa intelegi din lipsa telefoanelor, mesajelor. poate nu e rau sa inveti sa te "infoi" un pic si sa devii revansharda. La modul "e stresat? si eu sunt super stresata". Cu ce rost? bebe, esti plina de candoare la varsta ta. dar nu-ti foloseste la a nu suferi. Deci... trebuie sa intelegi ca daca nu il mai interesezi, nu vei schimba asta cu o discutie. si, daca nu ii arati ca mai tii la el, cu atat mai bine. Caci oricum nu-i pasa. Nu-i vorba de a nu te umili ci DE A NU FACE LUCRURI INUTILE CARE NUMAI TIE ITI VOR FACE RAU. cauta, bebe, pe langa tine un baiat. Si il vei uita rapid pe cel care este prea stresat pentru a te iubi. Nu incepe sau continua o minciuna - asa cum au facut multi la varsta ta (inclusiv eu) - pentru ca poate dura ani pe care nu-i mai intorci inapoi. nu as vrea sa te dai cu capul de pereti peste 5 ani, de exemplu, pentru ca ai insistat pe o idee gresita. desi ai vazut ca nu te iubeste, tu ai tras de el. asta am patit prea multe. nu o face si tu. cauta un baiat care, chiar daca e stresat, esti prioriate pentru el.
gianiblue
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:08
16 km nu ie o distantsa asa de mare. Cauta-l, stati la masa si pune-ti cartile pe fatsa, dupa care trage o concluzie.
maria1
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:10
De la: gianiblue, la data 2009-01-25 18:08:32iubita mea, esti foarte isteata ca ceri sfaturi pe aici. sunt niste babe care chiar iti pot spune cum sta treaba.
da, in principiu, asa... ca la carte, ar trebui o discutie. DAAAR. experienta noastra (eu zic ca pot vorbi in numele babelor..) zice ca nu intotdeauna mai au rost discutiile finale. invata sa intelegi din lipsa telefoanelor, mesajelor. poate nu e rau sa inveti sa te "infoi" un pic si sa devii revansharda. La modul "e stresat? si eu sunt super stresata". Cu ce rost? bebe, esti plina de candoare la varsta ta. dar nu-ti foloseste la a nu suferi. Deci... trebuie sa intelegi ca daca nu il mai interesezi, nu vei schimba asta cu o discutie. si, daca nu ii arati ca mai tii la el, cu atat mai bine. Caci oricum nu-i pasa. Nu-i vorba de a nu te umili ci DE A NU FACE LUCRURI INUTILE CARE NUMAI TIE ITI VOR FACE RAU. cauta, bebe, pe langa tine un baiat. Si il vei uita rapid pe cel care este prea stresat pentru a te iubi. Nu incepe sau continua o minciuna - asa cum au facut multi la varsta ta (inclusiv eu) - pentru ca poate dura ani pe care nu-i mai intorci inapoi. nu as vrea sa te dai cu capul de pereti peste 5 ani, de exemplu, pentru ca ai insistat pe o idee gresita. desi ai vazut ca nu te iubeste, tu ai tras de el. asta am patit prea multe. nu o face si tu. cauta un baiat care, chiar daca e stresat, esti prioriate pentru el.



multumesc frumos pt sfatul dvs.... o sa incerc sa il aplic, dar nu inainte de a avea aceea discutie, mai mult pt mine k sa ma ajute sa inteleg cum stau lucrurile si k sa nu mai fac acelasi greseli.... ne vedem o data sau de 2 oripe saptamana, uneori uita sa nu ma sune.... vorbim aproape in fiecare seara la tel.....
deea20fal
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:15
Daca obosesti intre timp, parcurgand kilometri, poti sa pui cartea jos si sa stai pe ea.Nu prea mult insa, pentru ca ai sa ajungi sa ai un fund foarte destept iar o femeie umbland cu fundul pe sus, nu este o Doamna.
Ioana007
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:18
De la: Ioana007, la data 2009-01-25 18:18:53Daca obosesti intre timp, parcurgand kilometri, poti sa pui cartea jos si sa stai pe ea.Nu prea mult insa, pentru ca ai sa ajungi sa ai un fund foarte destept iar o femeie umbland cu fundul pe sus, nu este o Doamna.


scuza-ma k iti spun, acesti km ii fac aproape in fiecare zi, pt k merg la facultate, eu cer aici un sfat... iar tu raspunzi in 2 peri.... frumos iti sta nu am ce zice...
deea20fal
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:23
deea, nu-i in doi peri raspunsul Ioanei. iti arata inutilitatea drumului, in felul sau unic. nu , nu e in doi peri. doar zambeste amar la gandul ca o alta femeie intra in caruselul unui barbat... ca doar Ioana e baba ca noi si stie bine cum este. NU INTRA IN CARUSEL!!! ASTA-I MESAJUL. DA-O DRACULUI DE DISCUTIE. NU FI NAIVA. ANA ARE MERE. asta spune, de fapt, Ioana.
gianiblue
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:29
E matur sa stai de vorba cu cartile pe fata, dar nu astepta ca aceasta metoda sa dea rezultatul scontat. Imi pare rau sa-ti spun asta. Te poate minti si in fata asa cum te minte sau te amana la telefon. Cred ca e mai bine sa fii cu cineva care nu uita sa te sune, care se grabeste sa ajunga la intalnirea cu tine decat cu cineva stresat poate de propriile minciuni.
stability
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:29
De la: gianiblue, la data 2009-01-25 18:29:13deea, nu-i in doi peri raspunsul Ioanei. iti arata inutilitatea drumului, in felul sau unic. nu , nu e in doi peri. doar zambeste amar la gandul ca o alta femeie intra in caruselul unui barbat... ca doar Ioana e baba ca noi si stie bine cum este. NU INTRA IN CARUSEL!!! ASTA-I MESAJUL. DA-O DRACULUI DE DISCUTIE. NU FI NAIVA. ANA ARE MERE. asta spune, de fapt, Ioana.


nu inteleg de ce e atat de greu sa ai o relatie cu cineva??? de ce e atat de greu sa fi indragostit??? doare prea tare......
maine am examen si nu pot invata.... mi ciuda k nu ma pot controla, k sa nu ma mai gandesc la problema asta, ci la ex de maine....
deea20fal
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:33
De la: deea20fal, la data 2009-01-25 18:23:38
De la: Ioana007, la data 2009-01-25 18:18:53Daca obosesti intre timp, parcurgand kilometri, poti sa pui cartea jos si sa stai pe ea.Nu prea mult insa, pentru ca ai sa ajungi sa ai un fund foarte destept iar o femeie umbland cu fundul pe sus, nu este o Doamna.


scuza-ma k iti spun, acesti km ii fac aproape in fiecare zi, pt k merg la facultate, eu cer aici un sfat... iar tu raspunzi in 2 peri.... frumos iti sta nu am ce zice...


imi cer scuze pt raspunsul meu.... dar sant putin suparata....
deea20fal
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:34
daca incepi exercitiul de a-l vedea cum este in realitate - adica un mare bou - te vei linisti si vei putea muta muntii din loc. de ce suferi tu pentru o minciuna?! habar nu am. fata mea. eu am un motto personal pentu viata mea personala: dea domnul sa intalnesc omul acela care merita sa-l plang. as prefera sa plang dupa unul care m-a lasat pentru ca sunt eu aiurea dar merita toate lacrimile, decat sa stau cu unul care nu merita. tu faci exact ce vrei. dar nu uita de ce esti aici: nu esti sigura ca merita. ei, ai aflat, porcul asta nu merita sa-ti sacrifici examenul. in timp ce tu te zvarcolesti si periclitezi examenul, el nu stie sa dea un telefon. de ce alte argumente ai nevoie?!
gianiblue
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:39
uite, deea. prin faptul ca iti ceri scuze fata de Ioana arati cat de dragalasha esti. chiar crezi ca merita cretinul asta care nu mai are credit pe telefon pentru tine sa sacrifici o asa dragalashenie? eu zi ca nu. iti tin pumnii pentru maine. ingrasa porcul in ajun- eu asa am facut mereu si a mers. Te vor insoti toate gandurile mele bune. promit.
gianiblue
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:42
De la: gianiblue, la data 2009-01-25 18:42:48uite, deea. prin faptul ca iti ceri scuze fata de Ioana arati cat de dragalasha esti. chiar crezi ca merita cretinul asta care nu mai are credit pe telefon pentru tine sa sacrifici o asa dragalashenie? eu zi ca nu. iti tin pumnii pentru maine. ingrasa porcul in ajun- eu asa am facut mereu si a mers. Te vor insoti toate gandurile mele bune. promit.


multumesc frumos....
o sa incerc sa ingras porcul cat pot de mult...
deea20fal
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:44
nu inteleg de ce e atat de greu sa ai o relatie cu cineva??? de ce e atat de greu sa fi indragostit??? doare prea tare......
deea20fal
Postat pe 25 Ianuarie 2009 19:40
deea, iubita, doare doar cand esti indragostita de cine nu trebuie. cand vei fi indragostita de cineva portrivit, vei simti ca zbori. promit.
gianiblue
Postat pe 25 Ianuarie 2009 19:42
De aceea incearca copilul sa prinda fluturele si nu poate.
Ioana007
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:28
De la: gianiblue, la data 2009-01-25 16:41:14Iubita, ma doare sufletul sa-ti spun ca nu-l mai interesezi. Profita de faptul ca nu ati avut o relatie lunga si uita-l. asta este parerea mea. cauta un baiat aproape de tine.


ai avut dreptate giani draga, nu il mai interesam si ne-am despartit azi, a fost frumos.... a fost si numai este... o sa ramana mereu amintirile......
deea20fal
Postat pe 26 Ianuarie 2009 20:48
E bine cind totul se termina cu bine,,capul sus domnisoara deea ,pe viitor sa fii te rog mai prudenta in alegerea celui pe care il vei numi iubit.
ghelene_06
Postat pe 11 Februarie 2009 09:03
De la: ghelene_06, la data 2009-02-11 09:03:29E bine cind totul se termina cu bine,,capul sus domnisoara deea ,pe viitor sa fii te rog mai prudenta in alegerea celui pe care il vei numi iubit.




asa am sa si fac... multumesc frumos pt incurajarii...
deea20fal
Postat pe 11 Februarie 2009 20:37
Daca vrei sa ai succes, poti sa dai o declaratie la ziar:Sunt o fata sarmana, care il are tata pe Bill Gate, mama o Rokfeller, fara frati, fara surori, mostenitoare a doua castele prapadite aflate unul in India si altul in Franta, caut sot, care sa stie sa conduca afacerile financiare ale unei banci internationale, singura avera de care dispun.Si spune-ne si noua ce se intampla.
Ioana007
Postat pe 12 Februarie 2009 18:15
bafta tuturor in relatiile voastre. tot ce vreau sa va spun este sa iubiti mult persoana de langa voi si sa apreciati fiecare moment pt ca viata e mult prea scurta. pupici
mymy
Postat pe 4 Martie 2009 12:21
Lasa persoana, vezi ce faci cu pupicii.
Ioana007
Postat pe 4 Martie 2009 20:07
Doamne...Vanghe..esti delicios..
gabitzza
Postat pe 4 Martie 2009 20:18
asa e vanghi...special

vanghi da ' am vazut ca ai postat toata Hermeneutica...ma bag in noaptea asta sa aranjez lucrurile pe site...ca vad ca de cateva zile te-ai dat lovit...nu am vorbit deloc
wife_de_zmeu
Postat pe 4 Martie 2009 20:24
Aceea nu este toata hermeneutica ci numai prima carte.
Urmeaza acum cartea a doua si pe urma, cartea a treia.Nu m-am dat lovit ci numai racit.Si eu si calcul am avut o forma de viroza.El troiana, eu sanitara.Hai sa-ti spun un banc sinistru.
Un mos se perpelea de mama focului.Baba lui il intreaba:
-Ce ete mosule.
-Uite draga, mi se arata semne ca nu mai am multsi as vrea sa stiu unde pot sa ma duc ca sa scap mai repede?
-La doctor dragule.In douazeci si patru de ore esti gata.
Ioana007
Postat pe 5 Martie 2009 10:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Durerea unei mame 23 De la: garbo_411184 18 Ianuarie 2016 15:18
sexx 1 De la: carmella 16 Ianuarie 2009 15:46
m-am indragostit de un barbat ,apoi afland ca este insurat si are si 2 copii!:( 10 De la: Dor_marunt 12 Decembrie 2009 09:33
Stiati? 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:11
Relatia ideala posibila sau egal moarte ca-n majoritatea marilor povesti? 4 De la: maimuticagogosica 24 Februarie 2009 15:21
Setari Cookie-uri