inca mai are cont pe site-uri de matrimoniale

noi ne-am cunoscut pe net si ma asteptam sa nu mai intre pe site-uri de dating acum ca ne-am mutat impreuna. ce sa fac? nu pot sa ii zic ca am intrat pe calculatorul lui si ca am vazut in history ca intra aproape zilnic pe site-uri din astea.
andrada15
Postat pe 17 Octombrie 2008 15:26
De la: andrada15, la data 2008-10-17 15:26:47noi ne-am cunoscut pe net si ma asteptam sa nu mai intre pe site-uri de dating acum ca ne-am mutat impreuna. ce sa fac? nu pot sa ii zic ca am intrat pe calculatorul lui si ca am vazut in history ca intra aproape zilnic pe site-uri din astea.


crezi ca e un motiv de ingrijorare?poate intra pentru ca are prieteni ...atata timp cat e ok cu tine...nu vad de ce te-ai ingrijora!!Eu nu vad internetul ca fiind o sursa de agatat.De multe ori e o sursa de delectare...ajungi sa iti faci prieteni
si nu consider ca face un lucru rau.Daca avea alte ganduri...nu cred ca s-ar fi mutat cu tine!!!
walkiria
Postat pe 18 Octombrie 2008 09:48

Eu una nu sunt asa optimista ca walkiria...ce mai cauta pe site-uri de matrimoniale daca te-a gasit pe tine??? Sau e un vesnic cercetator???
elle
Postat pe 18 Octombrie 2008 10:47
1. daca scrie pe un forum, nu e nici o problema. forumurile de pe astfel de situri sunt simpatice. lumea vorbeste liber; mai "uman" decat pe forumurile specializate.
o gluma deocheata, o discutie fara perdea, iti faci amici, haz. aici ii dau dreptate walkiriei

2. daca siturile acelea nu au forum, e la agatat. clar. nu stai atarnat acolo, ca-ti place in ce culori e construit situl.
si_totusi
Postat pe 18 Octombrie 2008 15:37
Subscriu cu meli si "si totusi"....Trebuie sa vezi daca scrie pe vreun forum sau cauta efectiv in anunturile de matrimoniale. Incearca sa fii si tu la calculator cand este si el...sau..intra tu pe forumuri si invita-l pe el spunandu-i cat de interesant este si cati prieteni iti poti face astfel. In felul asta, poate iti va povesti si el ce face cand intra pe matrimoniale. In orice caz, nu-l lua cu gelozii, pt ca nu cred ca vei obtine ceva...

Multa bafta si sa ne tii la curent!!!
needforspeed
Postat pe 19 Octombrie 2008 10:04
off topic CUM DRAQU INTRATI PE HISTORY? CA EU nu pot .


daca intra pe forum normal ca accesta nu e nici-o problema.Inca ceva el stiie ca il controlezi ,daca nu nu ii spune ............nimanui nu ii plae sa fie controlat ,la inceput logodnicul meu facea acelasi lucru (asta ptr ca nu intelege romaneste si era curios ce tot trancan u pe aici )l-am prins din greseala si apoi mi-a aratat ca se poate uita peste tot ,eu una nu m-am suparat nu imi sta in careacter dar nu pot spune acelasi lucru de alte pers .Acum vb cu el despre tot ce postez ,ce am vazut amuzant sau ne jucam impreuna pe la teste sau alte minuni ,cred ca ar trebui sa stai de vb cu el .
yavrum
Postat pe 19 Octombrie 2008 10:20
Clar isi cauta pe alta in paralel, eu zic sa fii cu ochii in patru, cum se spune.. Si esti inca la inceput, daca vezi ca vrea si altceva.. taie raul de la radacina cat mai ai timp. Viata e scurta.
Myself
Postat pe 19 Octombrie 2008 10:55

s-ar putea ca intr-adevar sa caute sa mentina legatura cu prietenii de pe acele site-uri, sa discute pe forumuri subiecte care-l pasioneaza... trebuie sa aveti o discutie in care sa-i spui sincer si cu calm ca ai dori sa intelegi de ce mai intra pe acele site-uri... . stiu ca e cam greu sa avem incredere insa daca e sa te insele te poate insela fara sa-si gaseasca pe acele site-uri pe cineva.
In speranta ca nu te vei mai consuma pentru nimicuri...caci nu are rost sa fii tensionata sper sa auzim numai de bine
suras
Postat pe 19 Octombrie 2008 11:09
Andrada,si eu am trecut prin aceeasi situatie...Initial el era in alta tara si il vedeam in mod constant pe site-uri de genul asta...Azi asa,maine asa...pana intr-o zi cand nu m-am mai putut abtine si i-am spus...Mi-a replicat ca nu e nimic,mai intra si citeste mesaje,etc...Nu am mai zis nimic,desi eram constienta ca ma minte pentru ca statea ore de-a randul pe site-urile respective...Cand a venit in tara si ne-am mutat impreuna,el in mod constant statea cu ''fetele'' de vorba pe mess....La un moment dat ,intamplator trecand pe acolo,fara sa-si dea seama ,am vazut ce -si scria cu una care habar n-avea nici macar sa scrie corect:mare dragoste si declaratii....Cand am izbucnit si i-am spus ca e doar un mincinos cautator de relatii facile si sta cu toate analfabetele si-si ''impartaseste dragostea"m-a facut posesiva si geloasa...Asa ca i-am facut vant din viata mea....Un golan....Asa ca , mai gandeste-te ,Andrada..........
sea_shell
Postat pe 19 Octombrie 2008 12:58
am patit candva ceva f neplacut cu un idiot. eram langa el si, desi nu ma interesa ce facea si nici nu il spionam sau ceva de genu', s-a ferit cand a deschis mailul. si m-a facut suspicioasa, mai ales ca in viata mea nu ii dadusem motive de "fereala" sau sa fi fost invaziva. m-a facut curioasa, suficient cat sa ii aflu parola si sa intru pe mail. n-a fost greu. ce sa vezi. mesaje de la fatuci, mai ceva decat oferta de servicii la billa. face aia si aia, costa atat si atat si tot asa. si, frate, nici nu erau spamuri, macar. erau mailuri f familiare. mi-a venit rau. sa aflu ca aveau alea adresa lui de pe site-uri pt idioti, gen matrimoniale si alte "frectii". a fost suficient cat sa ma infurie si sa ii copiez tot mailul, desi continea si chestiuni de business, intr-un mail paralel, si chiar i-am aranjat putin relatiile de afaceri, trimitandu-le unor colaboratori mesaje de bine, in numele lui. cred ca si acum ma mai tine minte, dat fiind ca m-ar fi strans de gat la propriu. dar eu pe el......

Postat pe 19 Octombrie 2008 13:12
uite ce as face eu. as tacea ca pestele si mi-as face cont pe unde bantuie domnul. cum in virtual e posibil orice - doar tot discutam noi asta de ceva timp pe aici - mi-as face un cont de zana. beton!!! adica, ca mine nu s-ar gasi 2 pe lume. odata bijuterita asta trebusoara, as trece la atac. l-as 'importuna' pe om cu un mesaj de genul " ma poti ajuta si pe mine ...?" gasesti tu o dilema. barbatii sunt morti dupa femei din astea neajutorate, plapande, chinuite de talente nedescoperite. de aici, e simplu. trebuie sa ai grija si sa te plangi: ca viata e grea, ca nu ai avut noroc, ca admiri barbatii sufletisti, puternici, care stiu sa aprecieze o femeie , bla, bla, bla. daca nu-ti da papuci ( semn ca nu e la pescuit pe acolo ), converseaza cu el cat rezisti ( sigur o sa-ti vina sa rupi din pereti cand vei afla cat de chinuit e si el ) apoi, cumpara o matura cu coada lunga. cat mai lunga. de aici, pe descurcate. dumnezeu cu mila. ai grija sa-l altoiesti bine !
si_totusi
Postat pe 19 Octombrie 2008 15:55
Buns ideea lui "si totusi".....merita incercata si cred ca e cea mai buna!!!
needforspeed
Postat pe 19 Octombrie 2008 16:15
ce pierdeti? nimic. va edificati. daca ati gresit voi , el nu va sti si viata va merge inainte fara scandal, gelozii, certuri aiurea. daca baiatul e pus pe cuceriri , va dati intalnire, nu-i spuneti cum veti fi imbracata , ajungeti mai devreme, vedeti ce flori are in mana. daca vine cu frezii, e jale. i-ati trezit interesul si va vede o persoana deosebita, diferita de cea de acasa . daca-s garoafe, nu va temeti! astea se aduc si la vii si la morti. nu au mare insemnatate sentimentala. sunt alese asa, ca-s mai ieftine. trandafirii pot sa arate ca baiatul vrea sa impresioneze. gerberele arata ca omul e pus pe cuceriri.
in functie de flori luati hotararea daca ii scoateti un ochi pe loc sau daca ii dati tel. si ziceti ca nu puteti aparea la intalnire pentru ca a aparut o problema de moment
si_totusi
Postat pe 19 Octombrie 2008 16:46



SUPER TARE!!!BRAVO!
rapoltis
Postat pe 19 Octombrie 2008 17:40

Bravo si_totusi...tocmai la asta ma gandeam si eu, mi ai luat-o inainte..
elle
Postat pe 19 Octombrie 2008 19:26
Asa ca "Si totusi", ai putea sa ne spui ce flori ti-a adus.Nu ne lasa draga sa murim de curiozitate.

Postat pe 19 Octombrie 2008 19:28

apoi , nu stiu. cred ca margarete ar fi fost. au ele niste petale ce tot le smulgi cu delicatete de le merg fulgii , ca sa vezi cum si in ce fel hotarasti. la plezneala. ce-o iesi: cu ea, fara ea, cu aia, cu ailalta. si tot asa.

cand eram eu tinerea, nu existau atatea oportunitati. discutiile amoroase se purtau pe aripi de scrisorica. ar fi fost greu sa-l prinzi cu mata-n sac dar si mai greu , sa-i dai intalniri . daca-i trimeteai misiva, iti cunostea scrisul, daca ii dadeaai telefon, iti recunostea vocea. acum, e simplu. imaginatie si tupeu sa ai .


si_totusi
Postat pe 19 Octombrie 2008 21:08
...pai si eu zic sa nu te ingrijorezi! si eu mai intru pe site uri de-astea cu toate ca locuiesc cu cineva! nu prea gasesti mare lucru pe acolo! faptul ca voi v-ati gasit, a-ti avut noroc! sincer! a iesit si eu cu cativa de pe niste site-uri si erau "praf"! asa ca...si fetele sunt la fel! daca s-a hotarta sa locuiti impreuna eu zic ca nu-i motiv de ingrijorare! si daca mai da si el "o buca" acu' nu-i asa un pacat de moarte! totul este sa nu afli tu! toti sunt nemernici te asigur! eu i-am gasit in telefon niste mesaje recente de la o anume "Yolanda"! si suntem de 5 ani impreuna! asa ca...sfatul meu este sa ai si tu "PLANUL B"!
BAFTA!
MarianaSAnghel
Postat pe 19 Octombrie 2008 21:57
Mariana, daca eu am salvat pe Favorite,- La tortura,- pe care mi-o canta Shakyra, crezi ca imi insel nevasta?Sarah Brightman, spune ca nu.Si pentru ca seamana cu Fecioara Maria cand canta, imi vorbeste si ea despre -La Passion.De se transforma calcul intr-o inima de purpura, din care pleaca dragostea in toate partile.

Postat pe 20 Octombrie 2008 20:27
Siturile de matrimoniale, sunt niste instrumente. Iti asigura niste servicii ale vremurilor noastre, de care ne folosim toti deopotriva, femei si barbati. Intr-o relatie trebuie sa iti cunosti bine partenerul, chiar si dupa ce va mutati impreuna cauta sa il cunosti. Afla-i metehnele ascunse ale caracterului. Nici dupa cativa ani nu poti avea pretentia ca il cunosti suficient. Barbati si femei, avem o lume interioara in care nu lasam pe nimeni sa patrunda. Increderea se castiga greu si se pierde usor. Gandeste-te daca tu ai lucruri pe care i le-ai ascuns si asteaptate-te sa fie reciproc.
anarax
Postat pe 29 Octombrie 2008 02:20
O prere sincer:tipul este nc n cutare i nu se tie cnd se va opri... Fii obiectiv,deci analizeaz la rece ce simi pentru el i modul lui de a se comporta fa de tine i fa de alte femei.Altfel,riti s ai o grmad de probleme!
nicoll
Postat pe 2 Noiembrie 2008 15:19
Cine stie ce ganduri are el..poate mai cauta in continuare aleasa..daca nu a gasito...
adinus
Postat pe 2 Noiembrie 2008 16:00
nu e corect sa mai fie pe matrimoniale! Si al meu a fost asa si el propusese sa iesim de pe net, daca suntem impreuna si el era acolo bine mersi, scriind mesaje la fete de toate categoriile din orasul lui si le dadea nr de telefon! M-a suparat tare chestia asta si o prietena l-a agatat si a percutat. Nu scria ca o iubeste, dar nu e corect! In fine, i-am spus ca stiu ca e pe net si ca sunt socata de acest lucru si a iesit de pe site. Dar...cine stie cat dureaza!
calla
Postat pe 3 Noiembrie 2008 22:11
De la: elle, la data 2008-10-18 10:47:02
Eu una nu sunt asa optimista ca walkiria...ce mai cauta pe site-uri de matrimoniale daca te-a gasit pe tine??? Sau e un vesnic cercetator???
>>>ESTE UN VESNIC VANATOR ! si daca s-a mai mutat si la tine ...INSEAMNA CA : ESTE UN "x" cu ismenele rupte in c... >>TREZESTE-TE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SI AI NOROC

Postat pe 4 Noiembrie 2008 08:46
Fetelor, cu increderea pe care i-am acordat-o...eu nu am facut nimic.
Si fostul meu sot obisnuia sa petreaca zi si noapte pe genul acesta de site-uri, asa s-a indragostit... mai vreti si continuarea?!...am divortat intre timp, sunt mai linistita chiar fericita as putea spune, dar cu cine credeti?! cu un tip cunoscut pe un astfel de site... asa ca NEVER say NEVER! sunt convinsa ca si aceste "cautari" sunt generate de ceva "lipsuri" in relatie, in cazul in care exista o relatie... sfatul meu este sa ai o discutie serioasa si sa lamuresti problema, daca nu... keep on searching!
alinastinga
Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:08
Discuta cu el urgent si dac face pe nebunul, da-i papucii! Viata asta e atat de scurta si meritam tot respectul! Cauta-l in alta parte , pana mai ai sanse! Stiu ca vei zice ca e usor de vorbit, dar orice durere trece si asta nu merita sa fie cu un tip in viata ta, mai bine singura si in cautare de ceva de calitate. Magari sunt destui si nu merita sa te framanti pentru ceva fraier! Meriti mai mult , tu, ca femeie, ca fiinta! Puneti tinte inalte si uita de duplicitari, ca vei ajunge sa te desparti cand va fi mai dureros( copii, casnicie, bunuri comune )
calla
Postat pe 4 Noiembrie 2008 19:12
Eu cred ca problema este alta:Daca el are bani in cont, nu daca are cont pe matrimoniale.

Postat pe 5 Noiembrie 2008 20:54
m.am amuzat teribil de tare.
dragilor si dragelor..dar de cand a trai cu cineva inseamna a ne pune un sac in cap si a nu mai privi in jur? de ce a comunica cu cineva devine o problema? chiar si pe un site de matrimoniale? caci unde altundeva iti poti descarca frustarile si tensiunile si poti fi cine ai chef decat pe net pe situri de genul?
apoi fiecare are o lume interioara..fiecare are o nevoie de a fi cucerit sau apreciat sau dorit sau pur si simplu se plictiseste.
insa va intreb cata vreme omul de langa tot in pat langa cealalta persona se duce..si totul este neschimbat unde e problema? ca eu nu m.am prins.
si sotul meu sta pe siteuri de genul..si vrajeste muieri cu gramada ..si nici nu tre sa zica prea multe caci arata in primul rand foarte bine..si apoi are un mod de a scrie si de a vorbi de iti vine sa te urci pe pereti de placere.
apoi si eu stau pe net..la celalat calc de langa el...si eu vb cu o groaza de barbati..eu ma plictisesc teribil din diverse motive ..si tre sa am si eu cu cine vb...ca doar nu poti conversa cu omul de langa 24 din 24 ca te plictisesti naibii si dispare farmecul si nici sex nu poti face 24 din 24 ca la un mom dat te plictisesti si de ala. dar noaptea tot langa mine vine in pat si tot langa el ma duc in pat indiferent cate i.au spus ca il iubesc si ca il doresc si tot asa. apoi si muierile sunt proaste rau. ca daca omul spune ca are o relatie stabila care merge bine si alea se dezbraca si se masturbeaza pe net ele fiind in ro si noi in italia...va dati seama cat sunt de proaste sunt si alea. eu stau langa el si ma distrez teribil de tare ...se mai intampla sa apara prea des numele uneia si abia atunci incep sa pun intrebari insa..am incredere in el si ceea ce spune aia e. este nevoia lui interioara de a descarca anumite lucruri de a se simti dorit si iubit.. si atunci va intreb nu mai bine sa stea pe net langa mine decat sa nu imi vina acasa si sa ma minta si sa ma insele? nu mai bine sa imi spuna mie ca una arata bine sau nu..si ca i.ar trage-o dar noaptea sa vina sa faca sex tot cu mine? deci care e problema? va intreb pe voi femeilor..ce voi de cand sunteti cu un el nu mai vorbiti si nu mai vedeti in jurul vostru nici un alt el? ma indoiesc ca doar nu purtati ochelari de cal. insa una e sa vorbesti si alta e sa doresti mai mult. lasa.ti.le libertate si spatiu..ca si voi aveti nevoie de ele..voi cand va duceti sa va epilati sau sa va faceti nu stiu ce tratament daca va streseaza cu telefoane va convine? ma indoiesc..sau daca va duceti cu fetele si va suna din 5 in 5 min va convine? ma indoiesc...toti avem aceleasi tipuri de nevoi..indiferenmt ca suntem de sex masc sau fem.
ma indoiesc ca vreti un barbat care sa nu fie barbat..si ma indoiesc ca barbatii vor o femeie care sa nu fie femeie.
uneori nici nu exista motive de gelozie..ele doar se inventeaza.
si atunci cand sunt motive de gelozie..pana nu testati..nu aveti de unde sa stiti ce si cum. si nu teste de genul..iti faci un cont si te agata caci in lumea virtuala fiecare joaca un rol dupa cum are chef in ziua aia..sunt putini cei care sunt reali si aici pe net. apoi a te intalni cu cineva de sex opus nu implica si sex suta la suta. totul e posibil dar si probabil in acelasi timp. in romania cand eram aveam in proportie de 80 % prieteni barbati..siiiiiiiiiiii? erau prieteni cu mine dinainate sa il cunosc pe el..si sunt prieteni cu mine si acum cand sunt cu el..si ma intalneam cu ei si inainte si acum fara el. sau daca ii spun ca plec acasa in ro..niciodata nu m.a intrebat unde am fost si la ce ora m.am intors acasa.
dar asta se cheama incredere. care o acorzi intr.o prima faza..si in timp o capeti toatal sau nu.
si apoi...carei femeie nu ii place ca barbatul ei este curtat? in loc sa va mandriti ca aveti barbati misto..voi faceti scene..pai d.,aia va si inseala..ca daca pana atunci nu aveati motive macar sa aveti.
si carui barbat nu ii place ca femeia lui e dorita si ea e lesinata doar dupa el?
deci sa fim seriosi...ca daca ai o relatie nu inseamna ca nu mai vorbesti cu nimeni. sau ca nu mai vinzi gogosi celor care au timp sa le manance. sau ca nu te mai joci din cand in cand..doar asa pentru a.ti confirma ca inca o poti face.
dar ia spuneti voi barbatilor vostri, mai des decat o faceti deja, cat de minunati sunt si ce amanti grozavi si tot tacamul..dar sa si simtiti ceea ce spuneti si o sa vedeti cum in timp preocuparile se vor schimba..si printre 2 vb duioase mai spuneti.le si ca v.ar placea sa vina in pat langa voi inainte de a se pune la fata calculatorului..si o sa vedeti cum in timp netul o sa ajunga pe planul 2.
si inca ceva..cand unul este plin sentimental si sexual de celalalt...apoi atunci normal ca are nevoie de un timp de singuratate in care sa faca ce are chef..avem nevoie de timpul nostru fiecare dintre noi.
ll1
Postat pe 12 Noiembrie 2008 03:55
da, asta e parerea ta, insa in unele aspecte nu sunt de acord.
Daca el stabileste anumite lucruri si la incalca, normal ca ma supar. Si sa stii ca eu chiar nu umblu dupa gagicareli pe net. Nu simt nevoia asta, sunt atatea lucruri de facut, mai constructive, nu sa minti pe unu-altu...
Ajungi la un moment dat sa te dedublezi, sa nu mai stii cine esti.
Aici nu e vorba de libertate , ci de respect pentru tine si pentru cel de langa tine. Ar fi multe de spus, dar acum nu am timp ... Revin...
calla
Postat pe 12 Noiembrie 2008 15:54
"ma indoiesc ca vreti un barbat care sa nu fie barbat.." - pai da, in ziua de azi a fi barbat este egal cu a fi curvar. daca nu esti curvar nu esti barbat.. Nu draga mea, barbat inseamna sa fii masculin. Degeaba inseala daca este fitos si efeminat mai ceva ca nevasta-sa, numai barbat nu se numeste.
Myself
Postat pe 12 Noiembrie 2008 22:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Virgina la 30 de ani 358 De la: Micass 8 Mai 2009 08:48
"DEZMAT FIERBINTE-NOAPTE....." 2 De la: iasomia 11 Noiembrie 2008 21:35
partenera nu mai vrea?? 49 De la: geo32 17 Martie 2009 10:15
la a cata intalnire se face sex??????? 115 De la: pik_nik 12 Ianuarie 2010 09:30
Lumea nedezvaluita a culturii arabe 2 De la: pustietate_in_floare 13 Octombrie 2011 20:55
Setari Cookie-uri