Un barbat poate renunta la iubire din cauza zgarceniei?

Am avut o relatie de doi ani cu un barbat care locuia la 2000 km distanta de mine.Devenise costisitor si totodata obositor sa ne vedem. Singura solutie era sa ne mutam impreuna,numai ca asta insemna ca eu sa renunt la job-ul meu , si sa ma intretina el atat pe mine cat si pe copilul meu. Initial a fost el cu propunerea, spunand ca va trebui sa ma multumesc cu ceea ce ne poate oferi, dupa care s-a gandit mai bine ca ar trebui sa punem punct, caci el nu are forta mentala si economica. Situatia lui materiala nu este tocmai rea,dimpotriva, dar el are un mare defect: este foarte zgarcit. Credeti ca cineva poate renunta la iubire din cauza avarismului ?
zuzy
Postat pe 11 Decembrie 2008 15:13
Nu stiu cum ai gasit tu individul la asa de mare distanta,dar te felicit daca l-ai scapat.Mergi cu fruntea sus ca sa mai vezi si prin preajma ta.Sunt convinsa ca sunt barbati misto din toate punctele de vedere mai pe aproape.
BAFTA MAXIMA
Sa inteleg ca copilul e doar al tau?
cameluta
Postat pe 11 Decembrie 2008 15:21
De la: kmyk, la data 2008-12-11 15:21:41Nu stiu cum ai gasit tu individul la asa de mare distanta,dar te felicit daca l-ai scapat.Mergi cu fruntea sus ca sa mai vezi si prin preajma ta.Sunt convinsa ca sunt barbati misto din toate punctele de vedere mai pe aproape.
BAFTA MAXIMA
Sa inteleg ca copilul e doar al tau?


Daca nu ai nimic de raspuns la ceea ce ma interesa pe mine, nu era neaparata nevoie sa te bagi in seama.Si atentie la cacofonii
zuzy
Postat pe 11 Decembrie 2008 16:20
mica,


fata a vrut sa fie amabila,te asigur....

vaaaai fetelor! zicea urania sa avem grija ca sunt planetele asezate sui, si suntem usor ofensabile....

micaela,

raspuns pozitiv

da, se poate renunta la o relatie din cauza zgarceniei...
iasomia
Postat pe 11 Decembrie 2008 19:25
Nu numai un barbat poate renunta la sentimente de iubire pt bani. Haideti sa fim serioase fetelor, suntem si noi destule care am face asta...dc trebuie intotdeauna sa dam vina pe ei? eu cred ca e culpa comuna, nici noi nu suntem toate niste gingase si nevinovate !

Postat pe 11 Decembrie 2008 19:30
asa, 69 fii rea!
si_totusi
Postat pe 11 Decembrie 2008 19:31
nico,

eu nu am dat sexul acolo...

si de-o parte... si de alta este valabil...
iasomia
Postat pe 11 Decembrie 2008 19:36
iasomia are dreptate.Fata cu chiloteii in vine:Nu ti-e teama draga ca ai sa racesti la ovare?Si pe urma, daca iti vede cineva mustatile, o rupe la fuga, mai ceva ca zgarcitul acela.
O piranda, care avea sotul mai mototol statea in curte cu fundu-l in tarana si isi ridicase poalele strigand de mama focului, dupa sotiorul ei:
-Costica, mancati-as, ia vino repede sa vezi matale, ce-am prins io.
Apare Costica in pragul usii si striga si el la Piranda.
-Faaaaa, nebunooo.Da-te jos ca nadusii pisica.Ia uite ce limba a scos.
Bancul este numai pentru fetele cu varsta peste 18 ani.
Ioana007
Postat pe 11 Decembrie 2008 19:40
:) Ideea este ca noua femeilor ne place sa ne invartim in jurul cozii...sau dupa deget, oare dc ne lipseste curajul de a recunoaste unele lucruri? acum cinstit vorbind...eu ca femeie nu mi-as cheltui banii pe vizite la un barbat aflat la 2000 km de mine...pt ca s-ar putea ca relatia sa nu mearga si sa sfarsesc plangand ca nu mi-am cheltuit banii aia pe haine, bijuterii si cosmetice :P

Postat pe 11 Decembrie 2008 19:42
In primul rand se scrie "fundul", nu "fundu-l"...apoi ..nu o sa-ti raspund asa cum meriti dintr-un singur motiv: tu faci parte din acele pers care judeca un om prin, prisma aparentelor, mai pe scurt esti destul de limitata...:)

Postat pe 11 Decembrie 2008 19:46
"fataaaa"...



eu sunt din alt secol..2000km?

eu m-as duce si pe Marte dupa el....





iar la bani nu m-am uitat niciodata,am avut si parte de baieti buni...da si io..buuuunaaa ca painea calda...


nico,

lasa ca mie imi plac chiloteii tai...

da' nu vad ce reprezinta tatuajul,baba ce vrei...vai fetelor! rad cu lacrimi....
iasomia
Postat pe 11 Decembrie 2008 19:50
Iasomia tu razi de ce-ti aduci aminte, ca stim noi cine.. ...iar daca erai cu 5 secunde mai isteata (valabil si pt cealalta nelamurita), observai ca este o poza descarcata de pe net! tu n-ai decat sa mergi si pe luna pt un barbat, e numai problema ta...probabil din cauza ca esti atat de "serviabila" plictisesti destul de usor...

Postat pe 11 Decembrie 2008 19:59
nico,

mda..stiu ca cine...

dar tu stii vorba aia?

"eu cu mila dupa tine,tu cu "****" dupa mine?...





si nu mi-am dat seama ca este poza descarcata de pe net,rad de ce imi aduc aminte,stii tu...

ati vazut daca sunt amabila fetele?

imi parea rau ca a luat-o Ioana la bani marunti...
iasomia
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:05
Tu nu esti amabila Iasomia, esti rautacioasa si sarcastica, iar daca pe naive le pacalesti cu atitudinea asta, e spaga ta, insa cu mine nu tine...respecta ca sa fii respectat! Cat despre "cealalta" nu cred ca m-a "luat la bani marunti" si eu nu am facut fata..asa ca nu te bucura inainte de vreme ah...e mai bine asa?

Postat pe 11 Decembrie 2008 20:09
Si nu le mai mentiona atat pe "fete"..nu poti sa discuti cu mine fara carcoteala lor ieftina?

Postat pe 11 Decembrie 2008 20:12
dupa cum scoti limbuta la mine, (totusi) pari sa te bucuri de conversatia pe care o avem....

cred ca iti plac astea rele si sarcastice....


daca asa zici tu, asa sunt,nu ma apuc sa-ti demonstrez contrariul...

iasomia
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:17
intr-o oarecare masura as putea sa spun ca nu-mi displace sa vb cu tine, pt ca intotdeauna am admirat femeile care au ceva de spus, si tu pari sa fii una dintre ele...insa...daca ai mai scapa din ironia afisata in exprimare, cred ca ne-am putea tolera reciproc

Postat pe 11 Decembrie 2008 20:20
si totusi, de ce ai ales poza cu pantalonasii in vine ?
e singura de pe net?
si_totusi
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:24
Tu esti oarba?..sau nu cunosti diferenta dintre chiloti si pantaloni? ma gandesc ca tu porti chiloti cu manecuta de esti asa lipsita de feminitate si straina de lucrurile astea

Postat pe 11 Decembrie 2008 20:26
aham...ori e alba,ori e neagra..puica...


si apoi faza cu toleratul..parca sunt vorbe prea mari,sa speram ca dependenta noastra de garbo nu va ajunge la un nivel atat de naucitor ,incat sa fim nevoite sa ne toleram...
iasomia
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:26
De la: sexy_nico26, la data 2008-12-11 20:26:26Tu esti oarba?..sau nu cunosti diferenta dintre chiloti si pantaloni? ma gandesc ca tu porti chiloti cu manecuta de esti asa lipsita de feminitate si straina de lucrurile astea


puisor, nu te mai da rotunda ca nu esti. ai chilotii in vine, clar. frumoasa si edificatoare poza
a, si sa nu crezi ca o sa te iau cu binisorul. pe mine nu ma sperii
si_totusi
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:29
ca uitam " feminino !
excitanta poza.

si nu te mai lua de fete ca raia de om sanatos!
si_totusi
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:33
Iasomia...ma "dezamagesti" folosesti cuvinte ironice cu un singur scop: acela de a crede despre tine ca esti funny...am noutati pentru tine: daca nu te opresti la timp, risti sa devii penibila

Postat pe 11 Decembrie 2008 20:35
dupa modul de gandire voi nu sunteti decat niste femei trecute binisor de varsta a 3-a, singure...frustrate...si care traiesc indoctrinate cu vechiul regim comunist ..treziti-va la realitate doamnelor, lumea a fost condusa dintotdeauna de femei frumoase, puternice, si ingrijite ...faceti un efort, scoateti-va la lumina :P

Postat pe 11 Decembrie 2008 20:39
cum zici tu fetita,asa este....


nu am nici chef,nici timp de dezvoltat pe tema asta,mi-e tare bine..asa cum sunt eu,pt ca asta sunt (daca iti place sau nu,ma doare in pix,intelegi?... )


totusico,

eu ma car ..daca e ceva strigi.. ca te aud eu...sunt pe 23 august,la daciada....


iasomia
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:46
cu bine ...sa fii sanatoasa! nici mie nu-mi pasa de niste bunicute incuiate. Se pare ca pana la urma am ajuns la aceeasi concluzie :P

Postat pe 11 Decembrie 2008 20:50
iasomica, strig, pai cum altfel? si eu sunt pe 23 la Crosul iernii
si_totusi
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:52
Chiar nu se poate discuta amabil pe acest forum? Fetelor, nu va departati de la subiect, pleasss.
zuzy
Postat pe 11 Decembrie 2008 21:35
Multumesc pentru corectura.Asa este, cuvantul se scrie impreunat.Dar eu plecasem draga mea de la ideea ca este alcatuit din doua parti, numai ca nu am reusit sa-l despart simetric, astfel ca a ramas cu o fesa mai mare si cu alta mai mica.Si pe urma, nu trebuie sa te superi draga mea.Ideea de a scoate pantalonasii pe garbo, mi s-a parut minunata.Ma gandesc sa-mi fac o poza nud si sa o postez la avatar.Cine nu vrea sa se uite, sa puna mana la ochi.Sunt convinsa ca baietii au sa saliveze si au sa transpire abundent.Nu crezi ca o poza de-a ta in astfel de conditii, fiind tanara si frumoasa, ar revolutiona forumul?Poate in felul acesta am scapa de barbatii astia plicticosi, care sub nici o forma n-ar mai putea bate pe claviatura calcului cu o singura mana.
Ioana007
Postat pe 11 Decembrie 2008 22:14
ioana007 si cine te opreste dragutza? am mai dat raspunsul referitor la poza aceea, ma plictisiti ingrozitor...fiti si voi mai istete...din cauza unor femei banale si insipide isi iau barbatii "lumea in cap"

Postat pe 11 Decembrie 2008 22:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
afla daca esti misogina.. 32 De la: valericao 23 Martie 2009 15:09
cu o femeie in pat ? 155 De la: Ioana007 26 Aprilie 2009 08:39
INVATA SA IERTI ... 2 De la: minigirl 2 Noiembrie 2008 13:36
Am nevoie de un ajutor...mai ales din partea femeilor... 7 De la: Alecsx 23 Aprilie 2009 15:09
barbat scorpion cu ascendent in leu 1 De la: 19 Octombrie 2009 00:04
Setari Cookie-uri