Cum sa inseli fara sa afle?

Daca ajungi intr-un moment ca asta(adica sa inseli), inseamna ca nu mai ai nici un pic de respect fata de relatia in care esti implicata si nu vad atunci rostul pentru care sa inseli.Nu te casatori daca vrei sa mai "copilaresti".
asineta
Postat pe 21 Martie 2009 11:31

mey ce pasiuni ascunse continua sa starneasca subiectu' asta "atragator"!
oameni pasionati, eu propun o alta explicatie: toti apartinem tuturor, ne cautam si inca nu ne gasim !
fortelion
Postat pe 24 Martie 2009 16:01
Forti, esti geniala.
Ioana007
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:50
Adulterul este o trdare a fidelitii pe care i-o datoreaz soul i soia i este pcat mare. n adulter, n afar de pcatul de necurie (desfru), se comite pcat mpotriva dreptii i mpotriva legturii matrimoniale sacre. Greesc cei care consider cstoria ca un simplu contract fcut pe baza unor acte. Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv.

Mai multe putei citi i vedea pe blogul urmtor :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gsii: nregistrri video cu miracole; videoclipuri ; legturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele dintre ele conin i posturi TV on-line i posturi de radio); cri foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fr a necesita descrcare n calculator); articole; adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofera servicii caritative, etc.

V rog intrai pe blog i trimitei-l mai departe mpreuna cu acest mesaj, ca s foloseasc i altora. Chiar se merit.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 11 Aprilie 2009 04:04
Am intalnit o obsedata si acum dau de un obsedat.Cand va dat neica drumul, ca ziceau ca va mai tine cativa ani.
Ioana007
Postat pe 11 Aprilie 2009 18:52

multumesc pentru atentie ioana...dar sint barbat, chiar trebuie sa dovedesc !?
fortelion
Postat pe 21 Aprilie 2009 17:39
asta da problema existentiala!...de ce?vrei sa intri tu in actiune?sau vrei sa te prinzi daca-i ceva in neregula cu parteneru-ti scump si drag?god!
mia79x
Postat pe 10 Mai 2009 10:40
ai doar 23 de ani si vrei sa-l inseli???? deja????wow....
tutankhamon
Postat pe 10 Mai 2009 10:53
da,da' nu asa...cu un plan bine pus la punct.mai cheama si alte minti luminate pentru asta!...scoala,frate aici,nu gluma...iti dai seama in ce lume traim?ca ma iau durerile de cap...
mia79x
Postat pe 10 Mai 2009 10:58
pe mine m-au luat de mult mia, de cand vad toate tinericile de 18-20 de ani care se dau mari familiste si mari destepte...si o dau cu oistea in gard intr-o veselie....si cand stau sa ma gandesc ca, poate, habar nu au cum se face o ciorba si cum se calca o camasa...dar se dau mari "duoamne"....
tutankhamon
Postat pe 10 Mai 2009 11:19
he...he...ce credeti voi, fetelor...scoala inalta, nene

iote ce determinata e didona asta...cica tre' sa ai un plan stabilit si sa te tii de el...ca daca tot inseli, sa o faci cu cap, cam asta e ideea...

cheia succesului e sa nu fii prins ??? pai de cand adulterul e o chestie de succes ?

wife_de_zmeu
Postat pe 10 Mai 2009 11:26
wifo....dar am si eu o intrebare.....cand inseli, folosesti capul de sus??????
tutankhamon
Postat pe 10 Mai 2009 11:28
habar n-am...ca eu intru la categoria fomeilor care nu au inselat si care e atat de naiva incat sa isi inchipuie ca nici nu o sa insele vreodata

da' vaz ca fetitza asta stie mai bine ce se petrece in capu' alora care is mai trecuti prin viata
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Mai 2009 11:30
wufo....e ceva de genul...care are lista cea mai lunga de cuceriri....ala/aia e cel/cea mai valabil/a.......listaci
tutankhamon
Postat pe 10 Mai 2009 11:30
si ce ziceam mai sus??????cu pustoaicele de 18-20 de ani?????eeee???????
tutankhamon
Postat pe 10 Mai 2009 11:31
pai bine ca m-am oprit doar la titlu...nu de alta,dar ma apuca oftica pe aici de atata inspiratie...
ce credeti voi?ca-i asa treaba simpla si o duce bibilica chiar asa pe orisicine?sunt secunde de studiu aici,nu asa...multe framantari,nopti nedormite...una,alta...greu de tot.nu-i chiar asa pentru oricine...trebuie sa te si duca,nene...ce crezi tu?ca toata lumea care vrea poate?eiii,dar chiar avem pretentii!...lumea buna se baga aici...ca-i cu risc,nene si asta...trebuie sa ai sange rece...sa ai curaj,sa simti viata!
mia79x
Postat pe 10 Mai 2009 11:33
mai mia...tu incepi sa vibrezi?????
tutankhamon
Postat pe 10 Mai 2009 11:35
aoleuuu,abia ma mai tine,nu asa...pana acum nu m-am priceput eu cum si ce,dar acum cred ca dau iamaa...nu vezi fataaa cate alternativee? puuupp!
mia79x
Postat pe 10 Mai 2009 11:39
heiii, astea sub 10 ani sa nu ma credeti pe cuvant...ca de pe la 12 deja vorbesc intre ele cu patratelu' rosu...
mia79x
Postat pe 10 Mai 2009 11:41
mda..."toapice" dashtepte...ce sa zic...se pierde mult masura, bunul simt...

a ajuns iubirea asta subiect demonetizat...fiecare se vaita de cate ceva...una ca inseala, alta ca inseala prea mult...alta da retete de succes...

e trist...
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Mai 2009 11:57
pitzipoance nene..

Auzi, sa tii condicuta..ce apasari au cate unele..

nu mi-am inselat partenerul niciodata si nici n-am de cand s-o fac,
si-am un somn asa de linistit..

orice relatie are suisuri si coborasuri, dar asta nu inseamna ca la prima furtuna sa te infigi in primul stremeneag intalnit!

daca esti femeie adevarata, lupti pentru relatia ta! Bine, nu pana cand atingi prostia..

gabitzza
Postat pe 10 Mai 2009 12:36
Poti sa ne arati mainile, ca ne convingem singure.
Ioana007
Postat pe 10 Mai 2009 15:33
Raspunsul este penbtru forte..
Ioana007
Postat pe 10 Mai 2009 15:59
Asa este.Iar stre-ul acela strain, il tai ca Ciomu.
Ioana007
Postat pe 10 Mai 2009 16:00
Vanghe, ca sa tai, tre` sa pui mana !
gabitzza
Postat pe 10 Mai 2009 16:55
pai da mamicule...dar stii cum se spune...nu tot ce se atinge cu mana se baga in gura.....
tutankhamon
Postat pe 11 Mai 2009 11:44
fetele, hai ca sunteti simpatice!!
voi nu stiti ca se fac si bani din asta??
exista firma de alibi-uri!! adica vrea omu sa plece cu fufa un week-end la munte, iar afaceristii ingenuosi de la firma o asigura pe doamna ca sotul e plecat in interes de afaceri....sau ma rog, diverse scuze....
zambila
Postat pe 11 Mai 2009 12:39
exista asa ceva????
tutankhamon
Postat pe 11 Mai 2009 13:11
exista, pe cuvant!!
zambila
Postat pe 11 Mai 2009 13:20
da si eu auzisem acum ceva timp in urma...na,zi daca nu au capiat cu totii...ca la nebuni...si mai fac si bani dintr-asta...hmm,respira adanc mia...easy,my girl si la ce probleme vad pe aici,sa nu crezi ca n-or fi clienti...
mia79x
Postat pe 11 Mai 2009 13:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna..am si eu o problema...sau..o dilema 117 De la: valentino 5 Mai 2009 05:26
Mor de durere! 90 De la: daniilia 28 Februarie 2010 06:46
Ajutati-ma cu un sfat! 13 De la: gabitzza11 3 Aprilie 2009 11:03
l-am inselat ii spun? 177 De la: Ioana007 30 Iunie 2009 19:32
nu am avut niciodata un orgasm sexual...de ce?si ce sa ma fac? 93 De la: garbo261038 24 Ianuarie 2012 02:47
Setari Cookie-uri