Cum sa inseli fara sa afle?

De la: prometeus_wife, la data 2009-03-03 20:29:56 las' ca pana in septembrie mai e...sigur intra si maine...

eu tot nu inteleg, cum s-a ajuns de la inselat la maritat...



wife...pe bune...invatza-ma ...si pe mine...om batran...cum sa inshel...sa nu bage de seama?
exista o reteta...cumva si...pana la varsta asta...eu n-am resit s-o aflu?
doamne...cred ca..ma ia inima...!!!
ce lume...si...mai ales...e subiecte!!!
si...cat de ronic sunt eu...tot nu pot trata asta cu...ironie...si atat!!!
iertare da...chiar nu pot!!!
nu ca as fi eu...oarecine sau...un super complex de ..prsonalitate!!!
dar...sincer...nici asa!!!
ovidiu42
Postat pe 3 Martie 2009 20:48
Wife nu-i tradare ,e visare la Micabis dar sa o lasam ca viseaza frumos.Poate ne da reteta si noua.O seara buna si o noapte plina de vise doamnelor.
ghelene_06
Postat pe 4 Martie 2009 19:41



ghelene...adicatelea, daca eu visez la Jeremy Irons nu se pune ?

da' chiar pot sa visez ce vreau eu?
wife_de_zmeu
Postat pe 4 Martie 2009 19:43
eu cred ca e de gluma postu /subiectul asta

sper ca vb de actori si alte celebritati si ca nu faceti referire la actiunea reala in sine
cinezee
Postat pe 4 Martie 2009 22:34
scumpo...topicul asta se duse demult...noi invioram atmosfera...ce sa zicem si noi ? de sarmale?
wife_de_zmeu
Postat pe 5 Martie 2009 00:35
Nu prea are lumea simtul umorului.Nici pe topicul asta nici pe altele.Constat asta cu tristete, sincer, asa cum cu tristete constat in rindurile generatiei noi cum incepe sa lipseasca sentimentele.E o era de desensibilizare provocata de media in primul rind si de trend in al doilea rind.
Faptul ca nu mai sunt sentimente fierbinti (nici macar ura nu mai e fierbinte, daramite iubirea...), faptul ca virtualul ia locul realului, faptul ca pasiunea in orice am face pur si simplu nu mai exista, din pacate e semnul "modernizarii" intelectuale a secolului 21.
Aemulus
Postat pe 5 Martie 2009 17:14
Micabis , te-ai gandit vreodata ca genul asta de framantari l-a avut fiecare generatie ? De fiecare data "vina" era aruncata pe noile mijloace de comunicare pe care le imbratiseaza fara rezerva .
Poate ca lucrurile in fond sunt mai simple :se gaseste un mod simplificat de a comunica . Noi astia "vechi" ne vedem in situatia de ne readapta la acest lucru . Si ne e greu . Si dintr-o data ii vedem toate bubele pt ca e mai comod decat sa recunoastem ca e greu , ca deja exista un mod de comunicare , de ce era nevoie de unul nou , si tot asa .Carcoteli. Au un sambure de adevar , corect . Dar ce ascund ele ? Un refuz : la adaptare si mai adanc la trecerea in "alta generatie".
E imboldul progresului si refuzul conservatorismului .
O lupta cu multe argumente puternice de o parte si de alta .

Si te intreb: Cum e mai bine sa fim noi cei din ne-noua generatie : pe pozitia celui care contesta tot ce-i nou sau pe a celui care incearca sa integreze partile pozitive din acest mod de a privi ( comunica) in viata.Crezi ca nevazandu-le sentimentele celor tineri e intotdeauna o lipsa de sentiment in partea lor sau am inceput noi sa orbim ? EU zic ca amandoua si ca de obicei linia care le separa e una ff subtire .


Crezi ca tinerii nu mai stiu iubi. Eu cred ca de sufletul lui nimeni nu se poate ascunde . Poate pretinde ca o face dar va trai chinuit de impulsurile acelui " ceva" care nu-i da pace si care in momente importante ale vietii contrazice orice logica. Si-i vei cunoaste mereu pe cei ce-ncearca sa se pacaleasca fiindca in loc de zambet o sa gasesti pe acel chip o grimasa . Si-n loc sa spuna ca e fericit va pretinde ca fericirea nu exista(poate o stare de multumire ).

Primul lucru pe care-l cred eu citind acest gen de topic e ca oamenii ( multi dintre ei) nu au principii. Altfel nu-mi imaginez cum poti sa ceri genul asta de sfat pe un forum ..( bine de fapt nu inteleg cum poti sa ceri un sfat pe acest subiect, dar dincolo de asta .. )Toti avem momente de nehotarare in viata . Dar tot din principiu daca ai nevoie de directie debusolat fiind ceri sfatul unui om in care ai incredere si care macar intr-o masura te cunoaste . Daca nu-i asa, ma intreb, ce valoare are acel sfat ??

Si zici ca n-avem simtul umorului . Nu cred .... dar nu aici -pe subiectul asta, doar daca deviem .
Fiindca asa cum intuim o parte din noi cu anumite lucruri nu poti glumi . Se cheama ca-ti bati joc.


blanca
Postat pe 5 Martie 2009 18:55
Mielutza, eu cred ca noi vorbim despre situatii diferite.
Iar daca nu sunt diferite atunci lipsa de principii pe care o mentionezi tu, eu o vad ca o lipsa de sentimente.Am inteles eu bine?

Cit despre diferentele dintre generatii? Firesc ca sunt, au fost si or sa fie.Fac parte din evolutie.

Mie mi-a luat-o putin mintea la vale cind vorbeam de desensibilizare pentru ca, recunosc, eram sub influenta unei stiri recente despre un pusti de 9 ani care , in joaca, si-a impuscat tatal si un amic al tatalui.El se credea intr-un din jocurile care ii umplu viata si timpul.A confundata realul cu virtualul.

Cit priveste topicul asta...pai aici nu se cere sfatul ci se da un sfat (primul mesaj cel al initiatoarei este de fapt un sfat nu o intrebare).Si niste fete mai trecute, asa ca mine si altele vin sa detensioneze o conversatie inutila iar altele chiar o iau in serios.Pai unde-i umorul fratilor? Ca e clar ca topicul asta e o bashcalie.

Aemulus
Postat pe 5 Martie 2009 20:30
cum dreaq sa nu devina bashcalie cand subiectul pus in discutie e deja deplasat din start!
adicatelea...i-auzi...cum sa insheli fara sa afle? hm?...a ce suna asta? a...cum sa ne prostim...unu` pe altu`...fara sa ne dam seama...nu?
si...cine a deschis acest topic...chiar o avea vreo scara de valori la care sa se raporteze sau...doar scrie ineptii...asa...cand are un scaun cu pb si...o apuca inspiratia...acolo...in cele chinuri?
hai sa incercam sa fim seriosi si...daca avem ceva de lamurit (spalat)...in public...sa ne mai gandim daca e bine s-o facem iar...daca luam decizia ca tre s-o facem...sa ne asumam si ironiile care sigur nu vor intarzia sa apara!!
insasi faptul ca unii chiar incearca sa desluseasca ce vor sa intrebe cei ce deschid astfel de subiecte e o dovada ca...chiar respecta ceva in viata asta!!
asa ca...cele scrise putin in afara subiectului deschis...poate sant si rautati dar...daca contextu` da asa...asta e!!
sa fim mai atenticu punem pb si mai ales...ce anume vrem sa iasa la lumina!!
o zi buna si...sper sa nu mai intalnim astfel de ineptii...cu iz de...lucruri serioase!!
ovidiu42
Postat pe 9 Martie 2009 10:02
Ca sa-l inseli fara sa afli, eu cred ca mai intai poti sa-i organizezi un flagrant.Ai avantajul sa vezi daca nu cumva se intampla invers si tu nu stii.Sau vezi daca urmareste tradati din dragoste.Daca spune,"Vai draga, ce prostie", fii sigura ca are foarte multe muste pe caciula.
Ioana007
Postat pe 10 Martie 2009 17:51
deci pana la urma intru si eu pe aici curioasa a-ti aflat reteta de inselat perfecta ????????????
yavrum
Postat pe 13 Martie 2009 06:51
De la: yavrum, la data 2009-03-13 06:51:47deci pana la urma intru si eu pe aici curioasa a-ti aflat reteta de inselat perfecta ????????????



o vrei tu?...crezi ca...ai nevoie de asa ceva?
si...daca da...la ce?
pe cine anume...si...de ce ai vrea sa-l insheli?
nu mai bine-i spui ca...nu mai e dorit si...cauti exact ce-ti place?
acu`...intreb si eu...sau...tu ai intrebat asa...la plezneala?
ovidiu42
Postat pe 13 Martie 2009 07:06
Minunat! Cand deschideti un topic"cum sa spargi o banca fara sa te prinda" sau "cum sa-mi bat cuie in cap fara sa doara" ??
Mare e gradina ta,Doamne!
rica_mld
Postat pe 13 Martie 2009 20:17
De la: cristina_rea, la data 2008-11-19 00:48:38nu stiu cum sa inseli fara sa afle..mi-am inselat si eu o data sotul si la cateva ore dupa eveniment a aflat
mi-a cazut ambalajul de la pastilutele de dupa ... exact la el in brate

Waw..asta da treaba. :)
Se intampla si la case mai mari. Eu am primit cateva sfaturi de la oameni mai intelepti cica..
O casnicie sa fie reusita, si sa ramana asa armonisoasa si fara rutina, partenerii ar fi bine sa mai diversifice..unele, altele, ..:)
Asta nu inseamna ca le-am si urmat sfaturile..:) !!
Kyttysweet
Postat pe 14 Martie 2009 11:18
De la: ovidiu42, la data 2009-03-13 07:06:20
De la: yavrum, la data 2009-03-13 06:51:47deci pana la urma intru si eu pe aici curioasa a-ti aflat reteta de inselat perfecta ????????????



o vrei tu?...crezi ca...ai nevoie de asa ceva?
si...daca da...la ce?
pe cine anume...si...de ce ai vrea sa-l insheli?
nu mai bine-i spui ca...nu mai e dorit si...cauti exact ce-ti place?
acu`...intreb si eu...sau...tu ai intrebat asa...la plezneala?


eeeeeeeeeee la misto si eu nu ca m-ar tenta deocamdata atata timp cand imi ofera tot ce imi doresc nu vad motiviu dar totsi sunt cuurioasa ex reteta de inselat perfecta ?????
yavrum
Postat pe 14 Martie 2009 11:50
Aici toti va erijati in lupii moralisti. Au fost si persoane care intr`adevar au recunoscut ca au inselat. Adevarata problema e de ce au inselat, nu de ce si`au spus opinia si punctul de vedere referitor la acest subiect. Si cand mai vad si persoane care se declara oripilate de subiectul acestui topic mi`e greata sincer. De parca voi niciodata nu a`ti inselat nici macar cu gandul. Nu a`ti visat..etc. Inseamna ca nu aveti nici macar imaginatie, si sunteti inchistati din toate punctele de vedere. Nici macar sa gandim liber nu mai putem.
Kyttysweet
Postat pe 14 Martie 2009 16:22
cu gandul da , dar nu stiu daca inseamna ca l-am inselat , am vazut un exemplar foarte frumos , inalt cam 1,90 , saten ochi verzi, cu niste muschi bine lucrati si am gandit , mama ce bine arata tipul
asta inseamna ca l-am inselat? oare o sa afle?
sisicleo
Postat pe 14 Martie 2009 16:36
Simplu,ori o deranjeaza totul la tine,ori nu o mai deranjeaza nimic.:)
val1979
Postat pe 15 Martie 2009 11:17
De la: yavrum, la data 2009-03-14 11:50:03
De la: ovidiu42, la data 2009-03-13 07:06:20
De la: yavrum, la data 2009-03-13 06:51:47deci pana la urma intru si eu pe aici curioasa a-ti aflat reteta de inselat perfecta ????????????



o vrei tu?...crezi ca...ai nevoie de asa ceva?
si...daca da...la ce?
pe cine anume...si...de ce ai vrea sa-l insheli?
nu mai bine-i spui ca...nu mai e dorit si...cauti exact ce-ti place?
acu`...intreb si eu...sau...tu ai intrebat asa...la plezneala?


eeeeeeeeeee la misto si eu nu ca m-ar tenta deocamdata atata timp cand imi ofera tot ce imi doresc nu vad motiviu dar totsi sunt cuurioasa ex reteta de inselat perfecta ?????



parshiva mica...vezi tu ca...aici lumea...intelege mereu distorsionat!!
deci...ce anume vrei tu ?
ovidiu42
Postat pe 15 Martie 2009 16:25
Nu exista retete de inselat perfecte.Poti insela, dar atunci te intrebi cine pe cine inseala.De foarte multe ori, inseland pe cel de alaturi , ne inselam pe noi insine.Asa ca este bine sa va uitati in oglinda sa vedeti cine poarta cornitele.
Ioana007
Postat pe 15 Martie 2009 16:31
De la: Ioana007, la data 2009-03-15 16:31:47Nu exista retete de inselat perfecte.Poti insela, dar atunci te intrebi cine pe cine inseala.De foarte multe ori, inseland pe cel de alaturi , ne inselam pe noi insine.Asa ca este bine sa va uitati in oglinda sa vedeti cine poarta cornitele.



loana...sincer...ceea ce spui tu aici...e greu de inteles pt multe persoane!!!
indiferent de sex...
si...sunt convins ca si tu stii asta...
ovidiu42
Postat pe 15 Martie 2009 16:49
''Femeia nu-l inseala decat pe cel pe care il iubeste. Pe restul.. ii paraseste...''
Asta spune ceva?
Nu mai fiti mahniti, voi barbatilor... si nici noi femeile sa nu ne mai obosim creierii cu chestii de genul.. pt ca, daca e sa se intample, se intampla!
Lucrurile planificate nu ies niciodata cum ar trebui;)
una_skumpika
Postat pe 15 Martie 2009 23:39
Uite am si eu o intrebare: de ce se poneste de la premiza ca femeia inseala si barbatul e cel inselat? Pe forumul asta bag seama ca cele inselate sunt femeile (cel putin ele o spun).

Si pisicuta dulce afla si tu ca nu toata lumea e la fel.Mai sunt si exceptii. Dar e interesant cum proverbul "sa moara si capra vecinului" se aplica chiar si intr-o problema ca asta.
Aemulus
Postat pe 16 Martie 2009 02:54
De la: ovidiu42, la data 2009-03-15 16:25:52
De la: yavrum, la data 2009-03-14 11:50:03
De la: ovidiu42, la data 2009-03-13 07:06:20
De la: yavrum, la data 2009-03-13 06:51:47deci pana la urma intru si eu pe aici curioasa a-ti aflat reteta de inselat perfecta ????????????



o vrei tu?...crezi ca...ai nevoie de asa ceva?
si...daca da...la ce?
pe cine anume...si...de ce ai vrea sa-l insheli?
nu mai bine-i spui ca...nu mai e dorit si...cauti exact ce-ti place?
acu`...intreb si eu...sau...tu ai intrebat asa...la plezneala?


eeeeeeeeeee la misto si eu nu ca m-ar tenta deocamdata atata timp cand imi ofera tot ce imi doresc nu vad motiviu dar totsi sunt cuurioasa ex reteta de inselat perfecta ?????



parshiva mica...vezi tu ca...aici lumea...intelege mereu distorsionat!!
deci...ce anume vrei tu ?

sincer sa vad daca atunci cand inseli parteneru simte acest lucru ,sau can suntem inselati simtim asta prietenul meu are un al 6 simti bine dzvoltat si stiiu chiar daca l-ai insela fara sa stie ar simti asta oricum deocamdata nu ma tenteaza
yavrum
Postat pe 16 Martie 2009 07:20
CE DRAGUT!!!!! Vreau si eu programul ala....Sau spune-mi de unde pot sa-l procur. Am innebunit rau in ultimul timp...ca al meu nu-s ce are. Eu nu sunt geloasa, dar e schimbat mult. Avem in program un bebe mic si nu vreau sa pice intr-un moment cand e indecis. Ca eu nu sunt femeia ancora. Nu cred ca ma inseala inca, dar stiu ca tine la mine si n-o sa-mi spuna niciodata ca s-a indragostit de alta, ca sa nu-mi faca rau. Problema e ca eu nu-l iubesc. M-am maritat cu el pt ca era disperat si am crezut c-o sa-l iubesc cu timpul. Asa e cand te iei dupa sfaturile altora mai batrani....

HEELPPP!!!!
rhyann
Postat pe 16 Martie 2009 15:49
Asta da, e o mare greseala sa te casatoresti fiind nesigura pe sentimentele tale si indecisa. Simti cu sufletul nu cu ratiunea. Deci teoria e teorie, dar practica ne omoara incet si lent.:))
Kyttysweet
Postat pe 16 Martie 2009 16:52
Eu m-am insurat cu piciorul meu drept, ca este mai mamos, si traiesc in concubinaj si cu cel stang, ca sa nu se certe.E drept ca ma mai mananca cate un deget in pantofi, dar sunt o fire iertatoare, si trec cu vederea.Sigur, ca picioarele ma mai inseala, mai ales ca le-am surprins intr-o seara alergand dupa o vecina cu ochi albastri, fceea ce m-a scandalizat enorm.Si nu am inteles de ce alergau asa de hamesite dupa blonda aceea, cand vecina de la parter are ochii negri, par pe picioare si este foarte iubeata.
Ioana007
Postat pe 16 Martie 2009 17:01
Rhyann, daca nu-l iubesti de ce te mai gandesti sa-i faci un copil? mai devreme sau mai tarziu o sa te indragostesti de altul si ce ai sa faci avand si un copil? O sa ajungi sa ceri sfaturi pe forum. Ori om are nevoie sa iubeasca si sa daruiasca iubire. Tu doar primesti, dar nu o simti iubirea.
Clm
Postat pe 17 Martie 2009 12:19
Pe bune ?...da, clar nu esti pt asa ceva...Scuzati-mi greselile de ortografie sau de exprimare ... ...
Catd epsre inselat , fiecare o face mai devreme sau mai tarziu cu diplomatie experienta sau FARA ...
Important este sa fii la fel , sa nu te schimbi fata de persoana cu care esti ..o aventura poate avea orice , poti tine la mai multe persoane clar NU in aceeasi masura ...UNii considera ca tin la fel NU e asa...puneti intrebarea in felul asat : fara care nu poti tarii nici macar o secunda ?...in momentul in care ai raspunsul stii excat cine este al tau ...
Ceea ce vreau eu sa spun este ca fiecaruia dintre noi i se paote intampla sa insele,chiar si acelora cred spun ca ei nu au inselat si nu vor insela.Cheia succesului de a NU fi prins sau observat este sa fii tu , sa NU te schimbi fata de pers cu care esti in relatie , si sa fii fericita uneori o mica scapare poate sa-ti salveze casnicia ...In momentul in care tii mai mult la aventura decat la relatie , atunci te schimbi atunci esti in pericols a se afle ! deci fiti cu tact si faceti-o cu cap
Good luck

Postat pe 19 Martie 2009 16:01
ai doar 23 de ani..........
garbo000505
Postat pe 19 Martie 2009 16:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma simt atras de sotia fratelui meu 76 De la: valentino 28 Aprilie 2009 14:35
IN CAUTAREA UNEI PRIETENE 27 De la: Ioana007 17 Mai 2009 17:19
parere 7 De la: Laura_M 11 Octombrie 2010 16:18
epilarea inghinala 33 De la: prometeus_wife 4 Mai 2009 18:52
sunt indragostita de fratele meu vitreg 84 De la: ghelene_06 3 Martie 2009 16:08
Setari Cookie-uri