l-am inselat ii spun?

Nu crezi ca in principiu ar trebui sa nu se ajunga la o astfel de situatie?
Ioana007
Postat pe 28 Februarie 2009 15:41
grea intrebare, vanghi...ma tem ca doamnele cu retete de succes, nu vor raspunde la ea...
wife_de_zmeu
Postat pe 28 Februarie 2009 22:19
o intrebare pentru mariile voastre :i-a spus sau nu i-a spus?mai are mustrari de constiinta?(daca o are)
ghelene_06
Postat pe 2 Martie 2009 17:52


tanti care a initiat topicul a vizitat ultima data forumul acu' 136 de zile....

eu cred ca i-a zis, si au hotarat amandoi sa mearga in Argentina si sa toarne o telenovela de succes...
wife_de_zmeu
Postat pe 2 Martie 2009 17:59
WIFE nu inteleg eu de ce argentina nu avem si in romania pe ale noastre telenovele?si inca de succes(regina )ne invata foarte multe.e bine sa se uite cei mici au ce pune in practica,se scolesc in toate.
ghelene_06
Postat pe 3 Martie 2009 16:01
pisi...m-ai pierdut...

despre ce vorbesti?

telenovea romaneasca ?

ptiu, avem si noi de-astea?
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Martie 2009 16:04
NU SUNE NIMIC SI REVINOTI..FII TARE
stololeo
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:46
De la: ghelene_06, la data 2009-03-03 16:01:08e bine sa se uite cei mici au ce pune in practica,se scolesc in toate.


E clar de ce se tampesc copii, atata vreme cat nici adultii nu sunt pe alta creanga.
anakin
Postat pe 1 Mai 2009 10:43
l-ai inselat...mai are importanta daca-i spui?fapta e consumata.
gandeste-te cum treci tu peste asta.apoi ocupa-te de el.problema e a ta si-ti apartine.ce dragut ar fi fost sa te fi gandit inainte la asta.nu te judec,dar sincer...ar mai conta acum daca-i spui sau nu,din moment ce oricum ai facut-o?oricum sufera cineva:el,daca afla si mai vrea sau nu sa fiti impreuna,tu,atata vreme cat consideri ca il mai vrei alaturi,dar nu-i poti spune.
mia79x
Postat pe 8 Mai 2009 23:59
nu stiu,eu-s mai radicala la faza asta.daca ma apuca,ii spun pa si merg sa-mi fac de cap cu cine mi se aprinde,daca nu apuc sa-i spun,ca vezi doamne e intempestiv ,merg si-i spun dupa:"am fost o vaca si am comis-o,dupa un pahar de...ce dracu facem acum?"ce sa fac?am si eu un fix-ma instiga sinceritatea asta,nevoie mare,defectul meu.sau oi fi eu mai conservatoare,naiba stie?dar chiar sunt alergica la verbul a insela.numai cat il rostesc si ma enerveaza,really,people.e pierdere aiurea de energie.
mia79x
Postat pe 9 Mai 2009 00:05
De la: anakin, la data 2009-05-01 10:43:30
De la: ghelene_06, la data 2009-03-03 16:01:08e bine sa se uite cei mici au ce pune in practica,se scolesc in toate.


E clar de ce se tampesc copii, atata vreme cat nici adultii nu sunt pe alta creanga.

cam asta-i ideea anakin,din pacate...trist,dar asta e.
mia79x
Postat pe 9 Mai 2009 00:16
te sfatuiesc sa te gandesti foarte bine. Daca ii spui poti distruge relatia, iar daca nu ii spui pot aparea chimbari majore sau alte neplaceri. Oricum chestia asta va va afecta relatia(in ce masura nu stiu, depinde de voi). Si mai este o vorba ,,Ce nu stii, nu-ti poate face rau!!! Deci iti urez succes si daca ii povestesti ar fi bine sa o faci cand are el un moment mai bun.
kasandra_klm_
Postat pe 9 Mai 2009 07:59
Eventual, poate atunci cand se arunca in Dunare.In clipa cand el striga din toti rarunchii, -ajutor,- poti sa-i spui:
-Dragul meu, te-am inselat cu Gigel, prietenul tau cel mai bun.Sper ca acest adevar, n-o sa te traga la fund.
Ioana007
Postat pe 9 Mai 2009 13:37
De la: Ioana007, la data 2009-05-09 13:37:34Eventual, poate atunci cand se arunca in Dunare.In clipa cand el striga din toti rarunchii, -ajutor,- poti sa-i spui:
-Dragul meu, te-am inselat cu Gigel, prietenul tau cel mai bun.Sper ca acest adevar, n-o sa te traga la fund.


laura_laura
Postat pe 9 Mai 2009 13:43
Iar daca vezi ca se duce, poti sa te miri.
-Ia uite draga, si pe mine m-a tras la fund, dar altfel.
Ioana007
Postat pe 9 Mai 2009 13:50
Buna Paula, am revenit sa-ti dau raspunsul, prietenul meu m-a iertat, am hotarat de comun acord ca daca nu ne convine ceva sa discutam, si am facut si nunta pe 30 aprilie.

Conteaza foarte mult ce fel de persoana este cel de langa daca va intelege ca ai gresit si cat regreti poti sa-i spui, ca altfel va exista acel "ceva" care nu te va lasa sa te dedici complet lui.

pentru cei care nu mi-au citit raspunsul din ianuarie: si eu mi-am inselat prietenul in 2007 dar i-am spus in ianuarie 2009 in gluma, glumeam si noi, si mi-a scapat. Apoi am incercat prin diverse metode si l-am dus la biserica "ca este casa domnului", si i-am spus in lacrimi ca-l iubesc si ca regret nespus de mult gestul pe care l-am facut si i-am promis ca nu-l voi mai insela niciodata. Si imi iese. Nu vad pe nimeni altcineva decat pe el.
Si este mult mai bine asa ca sunt si eu impacata, si i-am recastigat increderea. Dar cel mai important este ca ne iubim in continuare.

Spune-ne si ce ai facut, sunt sigura ca si ceilalti vor sa stie ce s-a intamplat.
zenaida
Postat pe 18 Mai 2009 14:09
Felicitari Zenadia...numa ca,dupa ceva timp,cind te-o mai impinge dracu' sa ridici codita sa ai facuta o promisiune in fata ta...Eu,ca sa sa ma pot lasa de fumat,a trebuit sa-mi promit pedeapsa :atunci cind o voi face,imi voi baga tigara cu capatul aprins pe git...asa am reusit sa renunt.Conditioneaza-te si tu,ca sarsaila nu doarme...
valentino
Postat pe 24 Mai 2009 19:47
sunt de acord cu emagl.;)
mihaelact
Postat pe 27 Mai 2009 09:39
In cel mai rau caz, il bagi pe Sarsaila pe gat.Dar ii tunzi mustatile de pisica sa nu-ti ramana in esofag.Poti sa-l inghiti cu o gura de palinca.
Ioana007
Postat pe 27 Mai 2009 15:57
De la: valentino, la data 2009-05-24 19:47:01Felicitari Zenadia...numa ca,dupa ceva timp,cind te-o mai impinge dracu' sa ridici codita sa ai facuta o promisiune in fata ta...Eu,ca sa sa ma pot lasa de fumat,a trebuit sa-mi promit pedeapsa :atunci cind o voi face,imi voi baga tigara cu capatul aprins pe git...asa am reusit sa renunt.Conditioneaza-te si tu,ca sarsaila nu doarme...


las' ca l-a antrenat. de acum e mai usor. cum calca stramb, tzop in casa domnului, 3 lacrimi, un acatist si greselile gresitilor sunt radiate ca punctele halite in circulatie. va sta vreo luna fara carnet si apoi iar depasiri neregulamentare.
si_totusi
Postat pe 27 Mai 2009 16:02
NU FACE PROSTIA ASTA,TINE SECRET.
ankcasa
Postat pe 19 Iunie 2009 12:54
Poti sa i spui , dar la telefon , ca sa nu risti cateva saptamani de spitalizare in locul catorva vorbe de duh , spuse la manie , optional ar trebui sa alegi a doua varianta , daca ma intelegi
DaMarkus09
Postat pe 29 Iunie 2009 12:06
Cine s-a spurcat odata la carne dulce de barbat, aia este.Proasta ar fi sa nu mai cada in pacat.Si poe urma de ce exista biserica?Sa mergem la Doamne-Doamne sa ne ierte.
Ioana007
Postat pe 30 Iunie 2009 07:52
papushica, spune-i! adevarul te va elibera!!!

PS: da' inainte de asta ia-ti masuri de preventie. in primul rand pune o distanta serioasa intre tine si el. si vezi sa nu depisteze de unde-l suni.

in rest, urmeaza sfatul lui markus. stie el ce stie, chiar nu-i rau deloc sfatul lui...
Thor
Postat pe 30 Iunie 2009 12:11
Vezi ca stii tu , de aia am combinat atatea..
DaMarkus09
Postat pe 30 Iunie 2009 16:42
Asa este.Adevarul te elibereaza, dar te baga la puscarie.
Ioana007
Postat pe 30 Iunie 2009 19:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau si eu un sfat 27 De la: neutrino 25 Septembrie 2010 17:17
Nu multe 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:15
NU POT AVEA ORGASM...OARE DE CE? 35 De la: Alexandra20 18 Mai 2009 14:19
manifest pentru dragoste 52 De la: zuzu63 13 Octombrie 2012 23:54
Durerea unei mame 23 De la: garbo_411184 18 Ianuarie 2016 15:18
Setari Cookie-uri