l-am inselat ii spun?

BRAVO BINE SPUS NUMAI DUMNEZEU POATE SA IERTE ,ASA ESTE BRAVO ANAKIN
papusika_72
Postat pe 12 Ianuarie 2009 16:50
daca tot ai comis-o zii..nu mai ai nik d pierdut ..sau preferi sa traiesti in continuare langa el cu minciuna in buzunar..si cand ai sa disperi din nou..ai s-o comiti DIN NOU..
bogdan2009
Postat pe 15 Ianuarie 2009 17:44
Buna paulamona si e mi-am inselat prietenul dar la inceptul relatiei cand aveam 2 luni, dupa ce a facut greseala mi-am dat seama cat de mult reprezinta el pentru mine. A trecut un an jumate de la fapta comisa si acum cateva zile i-am spus nu stiu ce m-a apucat pentru ca noi hotarasem sa ne casatorim pe 30 aprilie. El a reactionat in felul urmator mi-a zis sa-l las o zi, doua trei sa-si revina ca nu se astepta la asa ceva de la mine, i-am explicat ca a fost la inceputul relatiei si nu am vrut sa-l pierdde aceea nu i-am spus. Au trecut doua zile si sincer iti spun nu m-a certat nu mi-a reprosat nimic dar mi-a spus ca am facut bine ca a aflat de la mine si nu de altcineva, ca si-a pierdut increderea in mine, si sa astept ca sa se decida sa vada daca e de acord si daca accepta sa mergem mai departe ca fapta e deja comisa. As fi preferat sa-mi dea o palma, sa tipe la mine, sa ma bata dar el a vorbit atat de calm cu mine incat nu stiu cum sa reactionez mi-am propus sa nu-i aduc aminte de nimic. Imi doresc ca el sa accepte sa mergem mai departe ca lumea mea acum se invarte in jurul lui si mi-as da si viata sa nu-l pierd. As inebuni fara el. Daca ma iarta sau nu voi afla, nu stiu cand. Dar te voi anunta si vei decide singura daca vrei sa-i spui sau nu. Multa bafta.
zenaida
Postat pe 16 Ianuarie 2009 12:00
Apropo noi stam impreuna din primele zile ale relatiei si avem aproape doi ani de cand suntem impreuna(in mai se fac doi ani).
zenaida
Postat pe 16 Ianuarie 2009 12:03
Vrei sa-i spui ?de ce? sa_ti fie tie mai usor ?sau pt ca altfel ai putea sa mai repeti figura vazand ca nu esti prinsa?

Postat pe 23 Ianuarie 2009 20:38
-Buna, Paula!Daca tu cu tine esti impacata nu-i spune,dar daca nu va trebui sa-i spui deoarece nu vei putea juca tEatru mult timp si aceasta umbra neagra te va urmari mereu.
adelaraducan
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:00
De cand ai postat sub. s-a schimbat ceva? Mai e valabil? Ce s-a mai schimbat in ecuatie...i-ai spus sau nu???

Anyway...dupa ce dracu sa-i spui?...care barbat ar spune ca a avut o aventura de o noapte?

Nu fii naiva...faza s-a consumat, e moarta treaba...lasa mustrarile de constiinta ca pt. barbati nu e cazul sa le ai ca nici unu nu e destul de " a la carte" ca sa merite efortul.
TSVVVV
Postat pe 27 Ianuarie 2009 01:23
doamne cata puritate, cata frumusete si gingasie in sufletul femeii de azi care mai de care cu un sfat mai intelept si plin de curatenie sufleteasca...
asta este femeia pe care o cunosc
da-l in colo de prost ce-i trebuie sa stie un detaliu atat de nesemnificativ
nu stiu cum ai sa te poti privi in oglinda si ai sa-i cresti copii traind o viata de tradator
daca nu va intelegeti fa un gest moral si te speli si tu de pacate
,,LASA-L,,daca nu ti-a facut aceiasi chestie, dar daca a facut atunci stai linistita ca va meritati si o sa traiti fericiti pana la adanci batraneti
sa stii ca oricum o sa-i zici intr-un tarziu pentru ca asa sunteti voi femeile si atunci poate ai sa platesti mult mai scump
mereu o sa iasa la lumina ori cat de bine ai ascunde aceasta fapta intr-un coltisor intunecat din mintea ta
iti doresc o viata frumoasa

Postat pe 27 Ianuarie 2009 08:25
in nici un caz sa nu ii marturisesti, dar ai grija sa nu afle cineva din prietenii vostri comuni, in cazul acesta v-a trebui sa ii marturisesti..dar fa-o intr-un mod cat mai placut, cu dragoste, arata-i ca iti pare rau...mai vb ca tre' sa plec:*
Lady_M
Postat pe 27 Ianuarie 2009 10:44
cel mai bine este sa uiti si sa nu-i pomenesti niciodata partenerului despre aventura ta, pt ca nu ti-o va ierta!!!!
raluka_bucur
Postat pe 27 Ianuarie 2009 14:29
El nu ti-o va ierta.Dar tu?
Ioana007
Postat pe 27 Ianuarie 2009 17:27
incearca sa treci peste momentul asta si nu ii spune nimik.s-ar putea sa regreti toata viata,daca afla.si ca un sfat:data viitoare cand iti vin dracii incearca sa te calmezi altfel,poate discutand cu el,k?
alberto_uby_2006
Postat pe 30 Ianuarie 2009 10:35
Un badaran nu spune niciodata ca este badaran.Afla de la altii.
Ioana007
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:16
Hop si eu la spartul targului...

Never ever sa nu ii spui. Nici macar taiata sau picata cu ceara.

Plus, ca de fapt, o femeie nu inseala niciodata, ea doar compara...

Tine pentru tine.

Postat pe 9 Februarie 2009 16:09
Cred ca indiferent de ceea ce afirma un barbat la un moment dat si chiar daca el este "infidel" continuu,nu va trece niciodata cu vederea , abaterea partenerei lui . Pentru aceasta greseala din punctul de vedere al unui barbat (gelos) nu exista justificare si nu poate fi uitata sau iertata vreodata.Cand iti va fi lumea mai draga isi va.....aduce aminte .Cred ca tebuie retinut ca toti barbatii (si deasemenea femeile) sunt gelosi mai mult sau mai putin , unii se pot stapanii altii nu.Stiti cum se spune:iert dar nu uit!
cristina57m
Postat pe 10 Februarie 2009 11:37
Si uite asa incep sa imi dau seama de ce toti barbatii e niste porci...
anakin
Postat pe 10 Februarie 2009 17:08
ehee...anakin, my friend...pai ce credeai tu? doamnele care nu spun nimic, o fac din prea mare dragoste ptr barbatii lor...adica incearca sa ii protejeze...suflete miloase, deh...
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Februarie 2009 18:51
Ca sa generalizam asa, trebuie sa existe pe undeva si o Circe.
Ioana007
Postat pe 10 Februarie 2009 21:28
nu ii spune nimic si cand mai ai draci mai cauta-en si pe noi:))
dlal
Postat pe 16 Februarie 2009 14:10
De la: papusika_72, la data 2009-01-12 16:50:13BRAVO BINE SPUS NUMAI DUMNEZEU POATE SA IERTE ,ASA ESTE BRAVO ANAKIN




de ce mereu cand greshim...dam vina pe...D-zeu?
sa fie el...vinovat de...ceea ce facem noi...constient?
hai sa fim seriosi!!!
viata e asa cum e...si...trebe sa ne asumam...responsabilitati!!!
cine nu poate...e ok...dar...sa nu demareze actiuni pe care nu le poat efectua!!
doamne!!!...ce ti-e cu lumea asta...sucita si...multi din ei...neaveniti in lumea reala!!
ca...stau pe net...tot timpu`...si...cred ca asta e viatza!!
ovidiu42
Postat pe 16 Februarie 2009 15:31
ce am spus eu si ce s-a inteles.... whatever, nu asta era sensul.
blairwitch
Postat pe 16 Februarie 2009 16:35
De la: paulamona, la data 2008-10-17 15:34:07nu a insemnat nimic. pur si simplu aveam draci ca nu imi mai acorda atentie, am iesit intr-un club, am baut cam mult si am avut o aventura de o noapte. nu am facut schimb de numere de telefon, nu mai vreau sa se repete. nu a insemnat absolut nimic. si totusi ma simt al naibii de vinovata. partenerul meu nu are cum sa afle si nu stiu daca sa fiu sau nu sincera cu el. a vazut ca m-am schimbat, ca sunt mai rece si ma tot intrebaa ce am patit. ce sa fac? [/quote
daca iti pare rau ce ai facut.....incearca sa nu mai faci....dar sa nu-i spui..daca crezi ca vrei sa te desparti de el.....??!!
petrica_56
Postat pe 18 Februarie 2009 15:53
-Doamna, dupa moartea sotului Dvs., sunteti singura mostenitoare.
-Domnule avocat, ma duc sa-i spun sotului meu ca i-am fost necredincioasa.Merita macar acum, cand este grav bolnav, o clipa de sinceritate.
-Dar Doamna, nu va temeti ca asta ii va aduce sfarsitul?
-Ba da.Dar omul trebuie sa fie sincer poermanent in viata, ceea ce eu nu am reusit si ma caiesc.Si pe urma, daca moare, nu intru mai repede in posesia mostenirii?
Ioana007
Postat pe 19 Februarie 2009 16:26
De la: alinpoe, la data 2009-02-16 14:10:22nu ii spune nimic si cand mai ai draci mai cauta-en si pe noi:))


aline mai bine sa-i spuna tot ..si ne caute in draci!!!!

glumesc ....nu e nevoie..de asemenea specimene!oricum candva vei plati pt asta! sigur vei fi inselata !!sper ca se va intampla cat mai repede!!
superbus
Postat pe 19 Februarie 2009 20:31
superbus, pari sigur ca vine si plata... ma intereseaza subiectul platzi la actiuni (ce termeni economici, dom'le!). ia zii: ai vazut tu in jurul tau ca apare hop si ea cu calul ei plata, echitatea? poate are si coif.
of, superbus, ar fi bine daca s-ar plati toate in viata. sau poate se platesc da' cica le platesc saracii copii nevinovati, nu personajele in cauza...
gianiblue
Postat pe 19 Februarie 2009 20:42
De la: gianiblue, la data 2009-02-19 20:42:17superbus, pari sigur ca vine si plata... ma intereseaza subiectul platzi la actiuni (ce termeni economici, dom'le!). ia zii: ai vazut tu in jurul tau ca apare hop si ea cu calul ei plata, echitatea? poate are si coif.
of, superbus, ar fi bine daca s-ar plati toate in viata. sau poate se platesc da' cica le platesc saracii copii nevinovati, nu personajele in cauza...




ei...din cate stiu eu..roata se mai intoarce!! are grija cineva..acolo sus...sa aranjeze lucrurile!!sa faca dreptate!
in viata totul se plateste!! mai ales greselile!!
superbus
Postat pe 19 Februarie 2009 21:44
super! pai sa le dea, oameni buni, celor care fac rau... sa le tot dea! Sa se poata opri din a face rau... ce altceva i-ar putea opri decat o pedeapsa divina atat de bine ticluita incat inchide gura si celui mai arogant?
gianiblue
Postat pe 19 Februarie 2009 22:36
De la: paulamona, la data 2008-10-17 15:34:07nu a insemnat nimic. pur si simplu aveam draci ca nu imi mai acorda atentie, am iesit intr-un club, am baut cam mult si am avut o aventura de o noapte. nu am facut schimb de numere de telefon, nu mai vreau sa se repete. nu a insemnat absolut nimic. si totusi ma simt al naibii de vinovata. partenerul meu nu are cum sa afle si nu stiu daca sa fiu sau nu sincera cu el. a vazut ca m-am schimbat, ca sunt mai rece si ma tot intrebaa ce am patit. ce sa fac?


daca vrei sa-l pierzi spune-i...dar daca nu a insemnat nimik de ce esti rece cu el??????
micki23
Postat pe 20 Februarie 2009 01:56
Poti sa ii spui, cu conditia ca sa fie batran si sa te fi trecut mostenitoare in testament.
Ioana007
Postat pe 20 Februarie 2009 16:24
In principiu, ar fi mai bine sa nu-i spui, daca vrei sa ramai cu el in continuare. Pt ca daca a fost doar o ratacire de moment si nu e repetabila, nu vad de ce sa-l faci sa sufere inutil.Pt ca si daca te iarta, nu o sa uite si aici e problema. Si o sa vezi asta in ochii lui, chiar daca n-o sa-l mai inseli in vecii vecilor amin.
monalisa
Postat pe 27 Februarie 2009 22:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa stiu 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 13:09
Nu mai stiu ce inseamna dragostea 11 De la: scrichy 10 Mai 2009 14:17
barbati inselati 31 De la: reyya 14 Decembrie 2009 19:35
GRANITA DINTRE MINCIUNA SI ADEVAR.. 34 De la: mia79x 13 Mai 2009 20:36
singuratate 7 De la: Ioana007 19 Martie 2009 07:29
Setari Cookie-uri