l-am inselat ii spun?

n-ar trebui sa-i spui ,pastreaza secretul pt tine
irinuca_alintata
Postat pe 26 Octombrie 2008 07:57
de acord...mai bine taci...in fond si la urma urmei nici el nu e sfant ;)...la fel cum ti s-a intamplat tie..i se poate intampla si lui...daca e sa o iei asa... de cate ori nu ti-a raspuns la telefon?sau de cate ori iese intr-o saptamana cu baietii la bere ?
shhhh
Sky
Postat pe 26 Octombrie 2008 20:13
ca sa nu-ti tradezi secretele, poti sa i le spui celei mai bune prietene a ta cu conditia sa le publice in monitorul oficial dupa 50 de ani.

Postat pe 27 Octombrie 2008 15:56
parerea mea e ca nu ar trebui sa-i spui . chiar daca te astepti poate sa fie incantat pe de o parte ca i-ai spus si ca ai fost sincera nu va aprecia asta si probabil se va enerva . iar daca pentru tine nu a insemnat nimic atunci mergi mai departe si considera ca nu ai facut nimic grav de vreme ce a fost doar la suparare si o data . poti sa scrii tot ce simti pe o foaie de hartie si dupa sa o arunci undeva ...poate te vei simiti mai eliberata .
dar parerea mea e sa nu risti ca in fond fiecare om mai are cate un secret si altfel risti sa te paraseasca si sa suferi mult mai tare.
andreeamaria
Postat pe 28 Octombrie 2008 09:13
De la: andreeamaria, la data 2008-10-28 09:13:14parerea mea e ca nu ar trebui sa-i spui . chiar daca te astepti poate sa fie incantat pe de o parte ca i-ai spus si ca ai fost sincera nu va aprecia asta si probabil se va enerva .
dar parerea mea e sa nu risti ca in fond fiecare om mai are cate un secret si altfel risti sa te paraseasca si sa suferi mult mai tare.


Sunt si eu ferm convins ca nu va aprecia corect onestitatea persoanei. Eu pariez ca s-ar putea sa nu aiba nici macar minimum de educatie incat sa ii spuna ca este alaturi de ea in momentele ei grele, prin care taman ce a trecut... si apoi cine stie cum o chinuit-o dezaxatul ala al carui nume nici nu l-a retinut??? voi chiar credeti ca ei i-a fost usor???...
Vezi cum e viata, barbatii astia nu stiu sa aprecieze corect sinceritatea unei femei, isi bat joc de sentimentele ei profunde. Tu ii spui sincer ca i-ai pus cornitze si el.. pffuii!! In mod clar ca nu va merita, fetelor, toti barbatii sunt niste badarani.
anakin
Postat pe 30 Octombrie 2008 17:29
daca ai fi gindit putin gaseai alta solutie una demna de o d-ra respectabila daca a fost clubul la iondemina sunt convinsa ca o vei repeta probabil cum zice multa lume ,inceputul e mai greu
ghelene_06
Postat pe 30 Octombrie 2008 19:53
ce faci draga?dupa ce il inseli, tot pe el dai vina si il faci badaran?Mai bine fa-l locotenent major sau cel putin capitan.Suzuka i-a spus lui Suzuki:
-Ca sa vezi cat sunt de sincera cu tine si cat te iubesc, sa stii ca te-am inselat de 14 ori, si am s-o mai fac de patru ori mai mult.
-Draga mea, iti apreciez sinceritatea, dar sunt ingrijorat de un singur lucru:Nu are importanta cu cati ma inseli, atata timp cat ma iubesti.Dar fiind atat de multi, nu ti-e teama ca are sa ti se faca rau?

Postat pe 31 Octombrie 2008 19:15
Eheei...!
Daca ai sti ce sacrificii am facut si cu cati a trebuit sa ma culc pana sa reusesc a te aduce la rangul de AMIRAL...
umblataprinlume
Postat pe 1 Noiembrie 2008 00:46
La un bal al aviatorilor, o domnisoara danseaza cu Suzuki.
-Dvs., domnule amiral, nu sunteti la supersonice?-intreba tanara naiva care se lovise pe rand de mansa unui sublocotenent si a unui capitan, in timpul dansului.
-Nu domnisoara, eu sunt la elicoptere, ii raspunse amiralul Suzuki, lingandu-se oftand, pe buze.

Postat pe 1 Noiembrie 2008 09:46
Stii ceva :cui pe cui se scoate.Du-te din nou intr-un club ,bea iarasi putintel mai mult ,si poate ai sansa sa iei niste pumnisori ,asa ca sa simti din nou ceva si pt. omul de linga tine,si poate te mai infierbinti cand il simti aproape.Se spune ca bataia e rupta din rai.
bindilaliliana
Postat pe 2 Noiembrie 2008 00:58
Nu, niciodata sa nu-i spui, cub nici un motiv/pretext. Mai bine vezi daca esti OK la sanatate, prin partile pe unde s-a consumat chestiunea... Microbii sunt foarte parsivi, mai ales in zilele noastre, s-au specializat si astia.Invatatura ca se trage de aici este ca s-ar putea sa se repete, daca mai ai....nu stiu ce, si te duci in club etc...Aici e totul. Dar nu uita prezervativul!
natalita
Postat pe 2 Noiembrie 2008 08:01
incearca sa uiti si tu, nu-i spune nimic, adevarul doare, ti-o spun ca am trecut prin asa ceva...
dennissa
Postat pe 2 Noiembrie 2008 09:55
Daca noi, femeile, ne inselam partenerii atunci cand ne vin dracii, si apoi nu o sa le spunem, pastram secretul si poate mai repetam "figura", ... oare mai avem dreptul sa pretindem de la barbati sinceritate in relatia cu noi??? sau mai are sens o astfel de relatie???
blairwitch
Postat pe 2 Noiembrie 2008 13:59
Daca tot nu a insemnat nimic pentru tine ce rost are sa-i spui.Pastreaza intr-un colt amintirea acelei aventuri si continua relatia ca si cum nu s-ar fi intamplat .
marinela_diana
Postat pe 2 Noiembrie 2008 14:43
Daca aveti incredere unul in celalt, poti sa ii spui, ca nu ii capat de lume, doar in cazul, ca nu e gelos..a fost intamplare..viata merge mai departe...
adinus
Postat pe 2 Noiembrie 2008 15:13
De la: Sky, la data 2008-10-26 20:13:25de acord...mai bine taci...in fond si la urma urmei nici el nu e sfant ;)...la fel cum ti s-a intamplat tie..i se poate intampla si lui...daca e sa o iei asa... de cate ori nu ti-a raspuns la telefon?sau de cate ori iese intr-o saptamana cu baietii la bere ?
shhhh




hmmmmmmmmmm!!!!!!!!!!
misoginism?
rautate?
sau...ce sa fie...daca ...o sotie...poate gandi asa?
de ce oare...ne adunam...doi cate doi?
sa ne ...amaram zilele?
sau...sa creem ...motive de...iertare?
urata...vata...asta...
dar...fiecare...primeste...in functie de...cum gandeste...
mai tarziu...vom vedea pe aici...postari...de toate complicatiile!!
deci...nu ne raman decat sa asteptam....
sigur vor veni!!!
ovidiu42
Postat pe 2 Noiembrie 2008 15:18
Ideea e simpla in acest topic. Majoritatea celor care au postat aici sustin ca daca o femeie isi inseala partenerul este ok, fiindca lucrul asta se mai intampla (unele spera ca li se poate intampla si lor), daca insa un barbat inseala partenera, atunci cu totii sunt la fel, o apa si un pamant, niste afemeiati si niste brute; iar mitocanul care a facut-o acum, o va face si a doua, si a n-a si a mia oara, samd, va intra oriunde si oricum, de parca ar fi vorba despre obeuri...
Un astfel de comportament utopic am mai vazut descris intr-o lucrare orweliana, in care toata lumea era egala in drepturi, doar ca unii sunt mai egali decat ceilalti.
anakin
Postat pe 2 Noiembrie 2008 16:49
Laura, E bine sa nu spui tot ce ai pe suflet, dar e si mai bine sa nu ai pe suflet decat ceea ce poti spune!
Parere mea e sa nu-i spui daca vrei sa nu-l ranesti. Daca-i spui va suferi, se va rupe ceva din sufletul lui si nu va mai avea incredere in tine. Daca il iubesti, scuteste-l de aceasta suferinta. Faptul e consumat. Pupici
iulia_TM
Postat pe 3 Noiembrie 2008 10:26
Parerea mea este sa nu ii spui. A fost, a trecut, dar nu ii mai face pereche.
Crezi ca el ar fi spus daca te-ar fi inselat?
A fost o aventura si atat.
Nu este intotdeauna bine sa fii sincera.
lidia44
Postat pe 8 Noiembrie 2008 12:26
sigur o va repeta asa ca era mai bine sa o sfatuiti sa-i spuna prin ce cluburi umbla poate o sa mearga impreuna
ghelene_06
Postat pe 8 Noiembrie 2008 14:46
Ar fi o mare prostie sa ii spui. Nu-ti va ajuta cu nimic la relatie, ba din contra. Asemenea intamplari se tin ascunse bine de tot pentru totdeauna.
AlexRac
Postat pe 8 Noiembrie 2008 16:54
de ce sa nu-i spui?de teama ca va crede ca esti o femeie usoara? de teama ca te va parasi si nu vei mai avea pe cine insela cand te infurie?de ce trebuie sa existe minciuna si tradare intr-o relatie?
moldo_van_dana
Postat pe 9 Noiembrie 2008 08:46
Cunoaste-ti zicala:"Numele prostilor pe toate gardurile?"Dupa ce iti inseli sotul, sau sotia, sa te mai lauzi cu asta la TVR, PROTV sau alte posturi nationale, mi se pare o totala lipsa de bun simt.Iar ca crima sa fie mai completa, ii mai spui si bietului om de langa tine cat de ticalos sau ticaloasa ai fost?Asta mi se pare o culme a magariei, va rog sa ma iertati.

Postat pe 9 Noiembrie 2008 09:03
Ma maritasem si eu si credeam ca fraiera ca intr-o casnicie nu trebuie sa fie secrete ii spuneam tot ce fac ,ce gandesc,ce planuri aveam pt noi etc si la ce mi-a folosit?Daca n-a fost in stare sa te pastreze numai pt el ...si apoi nu-ti ajunge experienta trista pe care o ai vrei sa suferi si mai mult?Nu cred ca merita sa suferi pt ca vina nu este numai a ta...ai fost mai slaba...ai crezut ca te razbuni dar acum ai vazut si tu cat de amara este razbunarea si ca nu te-a facut mai fericita ci din contra ti-a dat o durere de cap in plus.Daca vrei sa fii si mai nefericita nu te opreste nimeni hotararea iti apartine .Barbatii se pare ca au un talent in a-si arunca femeile in bratele altora.
yzabela_03
Postat pe 9 Noiembrie 2008 11:44
De la: vanghelis007, la data 2008-11-09 09:03:57Cunoaste-ti zicala:"Numele prostilor pe toate gardurile?"Dupa ce iti inseli sotul, sau sotia, sa te mai lauzi cu asta la TVR, PROTV sau alte posturi nationale, mi se pare o totala lipsa de bun simt.Iar ca crima sa fie mai completa, ii mai spui si bietului om de langa tine cat de ticalos sau ticaloasa ai fost?Asta mi se pare o culme a magariei, va rog sa ma iertati.
LASA BAİTUL IN PACE CA ORİCUM NU LA-İ İUBİT İ LASA-L ALTEİA CARE IL MERİTA

Postat pe 11 Noiembrie 2008 16:13
De la: yza_my, la data 2008-11-09 11:44:02Ma maritasem si eu si credeam ca fraiera ca intr-o casnicie nu trebuie sa fie secrete ii spuneam tot ce fac ,ce gandesc,ce planuri aveam pt noi etc si la ce mi-a folosit?Daca n-a fost in stare sa te pastreze numai pt el ...si apoi nu-ti ajunge experienta trista pe care o ai vrei sa suferi si mai mult?Nu cred ca merita sa suferi pt ca vina nu este numai a ta...ai fost mai slaba...ai crezut ca te razbuni dar acum ai vazut si tu cat de amara este razbunarea si ca nu te-a facut mai fericita ci din contra ti-a dat o durere de cap in plus.Daca vrei sa fii si mai nefericita nu te opreste nimeni hotararea iti apartine .Barbatii se pare ca au un talent in a-si arunca femeile in bratele altora.

Mama mea s-a casatorit foarte tanara (la 17 ani) iar o baba i-a spus: fato, barbatu' nu trenuie sa stie cati dinti ai in gura si pe ce scaun te asezi. N-am sa uit niciodata sfatul babei si ma bucur ca am ocazia sa-l impartasesc si altor femei!
iulia_TM
Postat pe 12 Noiembrie 2008 21:10
oricat te ai simti de vinovata nu ar trebui sa i spui...putini sunt barbatii care iarta o greseala ca asta.eu n as risca sa l pierd....
loriana
Postat pe 12 Noiembrie 2008 21:11
Iulia ,la aceeasi concluzie am ajuns si eu dar dupa un an de casnicie.Nu mai sunt fetita naiva care sa creada totul sau care sa se spovedeasca.In viata se fac multe greseli ...uneori gresim noi alteori gresesc ei depinde de la caz la caz dar pt ca adevarul doare in unele cazuri mai bine ar sta ascuns undeva in adancul sufletului sa doara doar pe cel care il stie nu si pe altii.
yzabela_03
Postat pe 13 Noiembrie 2008 18:49
Este in firea omului sa se laude si cu lucrurile bune si cu ticalosiile pe care le face.La un restaurant, se intalnesc trei oameni.Stau la masa si beau bere.La un moment dat, unul dintre ei zice:
-Stiti, eu sunt director general.
Ceilalti doi il lauda si aplauda discret.
-Eu sunt ziarist.-zice cel de-al doilea.Am luat un mare premiu ieri si am dat mana chiar cu primul ministru.
-Minunat, lumea aplauda iarasi.
-Dar tu Suzuki?-il intreaba ziaristul pe cel de-al treilea.
-Eu, fac pipi pana la 4m distanta, dupa ce beau bere.
Morala:
Fiecare se lauda cu ce poate.

Postat pe 16 Noiembrie 2008 08:50
iza my Esti cea ma idesteapta femee de pe acest forum.Felicitari, draga mea Asta e un sfat de femee cu picioarele infipte acolo unde trebuie.M-ai cucerit cu parerea ta simpla si la obiect.
cameluta
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Papadia 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:09
povestea mea de suferinta 33 De la: garbo061493 21 Octombrie 2009 08:13
IMI ESTE TEAMA CA SOTUL MEU V-A AFLA DESPRE TRECUTUL MEU 17 De la: Roxxynela 13 Aprilie 2009 01:10
Casatorie sau concubinaj? 506 De la: gmpa 21 Aprilie 2010 17:59
Vrei un venit supimentar?? 1 De la: garbo2206 26 Septembrie 2012 22:38
Setari Cookie-uri