e greu sa fii femeie

buna!am nevoie de ajutor!iata povestea mea!sunt casatorita de trei ani si am o fetita de doi.inaintea vietii de familie pe care o duc acum,am avut o tinerete mai zbuciumata:mai multi iubiti,betii si tot felul de boacane pe care le fac adolescentii...fiind o fire deschisa nu am vrut sa par niciodata altceva decat ceea ce sunt.insa familia sotului meu ma trateaza f rau:pt ei nu sunt decat o c....,ba chiar cumnata mea a avut o tentativa de a ma lovi.sotul meu incearca sa ne impce pe toti.intrebarea mea e:cat trebuie sa suporte o femeie asa ceva?nici ei nu sunt usi de biserica,da fiind barbati...imi e teama ca mi-ar putea influenta copilul.ce sa fac ca sa fie bine?
rudi
Postat pe 27 Noiembrie 2008 16:33
Incearca sa racesti treptat relatiile cu ei si sa raresti vizitele cat de mult se poate. Pastreaza distanta si cere ajutorul sotului tau. Daca te iubeste si te intelege, o sa fie de partea ta. Presupun ca el stia de tine si de ceea ce ai fost inainte de a va casatori. Daca da, atunci n-are nici un motiv sa zica altfel decat ca tine.
Micass
Postat pe 29 Noiembrie 2008 09:29
puteai sa fii si c....puteai sa fii si judecatoare.....incearca sa ramai exact asa cum simti tu un sufletul tau...o casatorie chiar si un copil nu da dreptul sa schimbe viata sau parerea ta despre tine..fa i sa inteleaga pe cei diin jur ca nu parerea lor conteaza...nici pt tine nici in general...asa cum l-ai ales pe sotul tau asa te a ales si el pe tine...nu e nevoie de aprobarea nimanui si maia les sa traiesti dupa cum vrea familia lui...e o problema stupida d p m eu de vedere..nici n-ar trebui sa ti pese de famila lui...ai deja familia ta si asta e cel mai frumos lucru pt sufletul unui om..asa cred eu cel putin...mi-e ciuda sa vad cum se poate chinui un suflet pt frustrariile altora...iti dforesc sa ajung sa traiesti libera....
disperata_bv
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:57
Cladeste-ti cuibul tau.Sigur ca nu este usor.Dar nici viata de femeie nu este usoara.Cuibul tau sa fie la distanta fata de celelalte cuiburi oparentale, atata timp cat nu doresti sa existe influiente din afara.Pe urma sa stii ca un cuib, nu se cladeste de o singura pasare.Pentru asta este nevoie de o pereche.Asa ca eforturile vor fi impartite la doi.
Ioana007
Postat pe 10 Decembrie 2008 11:29
buna rudi!sa stii ca nu-i usor sa fii nici femeie nici barbat,dar fiecare are o menirea pe aceasta lume,daca sotul tau a vrut sa se casatoreasca cu tine si mai mult ati dat viata unui copil care este cel mai frumos lucru pe lumea asta.Fa in asa fel si cladesteti un camin al tau ,sa te cuprinda pe tine ,copilul si sotul tau.Sa fii tu insati si familia lui pana la urma o sa te accepte asa cum esti
2407
Postat pe 10 Martie 2009 20:21
De la: 2407, la data 2009-03-10 20:21:24buna rudi!sa stii ca nu-i usor sa fii nici femeie nici barbat,


Sunt extrem de curios ce e usor sa fii in cazul asta.. neutru cumva, ca la Marius Chicos Rostogan, care spunea ca genul neutru e ala care nu-i nici cal, nici iapa nu e, deci e magar?
anakin
Postat pe 11 Martie 2009 22:53
Eu cred ca este de-a dreptul imposibil.Dar daca nenorocirea s-a produs, asta e.
Ioana007
Postat pe 12 Martie 2009 13:11
rudi,ai avut mai multi iubiti deodata sau pe rand?

acum daca te-ai cumintit, te-ai lasat si de bautura si vrei o familie ,ia-ti barbatul si plecati in lumea larga,departe de neamuri si traiti-va viata cum va place..gura lumii n-o astupa nimeni
Roxxynela
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:48
Ba da, daca are rabdare.O astupa pamantul.
Ioana007
Postat pe 14 Aprilie 2009 15:46
.
pik_nik
Postat pe 13 Decembrie 2009 20:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu pot sa inteleg daca este normal 63 De la: garbo027119 29 Noiembrie 2009 21:51
Cand te indragostesti a 2 a oara. La 40 de ani. 1337 De la: dor72_ 22 Ianuarie 2012 14:59
Lumea nedezvaluita a culturii arabe 2 De la: pustietate_in_floare 13 Octombrie 2011 20:55
in cautarea fericirii.. 28 De la: clau_ro 13 Iunie 2016 19:57
Nu vreau sa facem sex in trei 310 De la: prometeus_wife 8 Mai 2009 00:09
Setari Cookie-uri