l-am inselat ii spun?

da majoritatea popilor sunt oamenii dracului..ahtiati dupa bani,masini,vile!sunt pusi pe capatuiala!nu ii inghit deloc!!

dar in cazul tau Ioana...cand vii despuiata la slujba..meritai.. cateva apostrofari...si niste bice!:))..draga biserica nu e disco!!
superbus
Postat pe 15 Decembrie 2008 20:16
superbus, depinde unde lucreaza... poate ca la mitropolie si din cand in cand, in loc de prima, li se permite o spovedanie din partea casei...
anakin
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:49
Draga Superbus, bicele am sa le pastrez pentru tine, poznasule.Tu nu stii ca in fata lui Dumnezeu, toate fiintele se prezinta goale?Ce crezi ca nu stiu ca la ultima spovedanie, te-ai prezentat numai in ciorapi?
Ioana007
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:53
intre "l-am inselat,sa-i spun" si postarile de pe forum,se afla popa,ori popii,s-ar putea sa fie multi da cine n-a trecut parleazu sa nu scrie, apoi,saracii popi,vedeti voi,bine e sa te duci la popa,imbracata pana-n gat...nu de alta dar ultima mea spovedanie s-a lasat cu un canon fff ciudat -o asa numita contributie in bani la cutia milei si...o invitatie la cafea si bineinteles ca de atunci,am renuntat la spovedanii(la popii tinerei )
si vorba aia acusica,"daca femeia n-ar salta coada,mai putine pacate ar exista si mai multe casnicii fericite!
or la fata cu topicutu',ma intreb de ce a dat constiinta peste ea,asa deodata!
nicoll
Postat pe 17 Decembrie 2008 13:24
Parerea mea este sa pacatuiesti direct cu taica popa. In felul acesta sentimentul de vinovatie dispare din clipa in care te-ai dat jos din pat.
Ioana007
Postat pe 17 Decembrie 2008 18:14
la mine faci referire,ioana agent007?!


ca fata nu raspunde provocarilor si m-am decis sa-i fiu purtator de cuvant. asta daca ma lasa
nicoll
Postat pe 18 Decembrie 2008 12:38
care o fi femininul de la "purtator de cuvant"?
purtatoare de vorbe ?

si iote asa , mai afla lumea ce face popa. ca, ce zice, stim cu totii
si_totusi
Postat pe 18 Decembrie 2008 17:35
De la: Ioana007, la data 2008-12-10 19:00:42Raspunsul pe care l-am dat, era pentru o colega care a avut sinceritatea sa-si marturiseasca in mod public un pacat, iar superbus a tabarat pur si simplu pe ea,ca inchizitia pe bietele vrajitoare.Ma asteptam ca el fiind barbat, sa dea dovada de delicatete.Din punctul meu de vedere s-a purtat exact ...ca un barbat.Eu nu inteleg o relatie cu minciuni.Dar nici o relatie cu inchizitorul sef,cu un dictator care trebuie sa stie absolut tot ce face sau misca nevasta-sa.Ceea ce nu accepta unii dintre noi, este ca exista si alte moduri de gandire, ca nu intotdeauna gandirea noastra este perfecta, si un fel de buric universal pe care trebuie sa il pupe toata lumea.Vreti sa auziti modul cum gandeste superbus?
"..de aceea se zice ca toate femeile sunt coarde."Barbatii nu sunt coarde, ei reprezinta ce este mai superb in univers.Si fiti atente doamnelor, ca nu sunteti toate "blonde":Nu o femeie sau doua, zece sau doua zeci sunt coarde.Ci toate.Si tu blairwitch, intri in categoria asta.Poti sa fii tu serioasa si moralista, si eu te iubesc pentru ca esti cinstita, si iti spui o parere in mod deschis.Primesc palma de la tine, pentru ca este o palma pe care mi-o da sora mea.Dar nu de la cineva care baga toate femeile in aceeasi oala, iar daca in evul mediu ar fi fost mare inchizitor, ne-ar fi ars pe toate pe rug, pentru ca am avut curajul sa gandim sa simtim, sa fim cu adevarat femei, bune sau rele, dar femei.Si vine un barbat plin de ipocrizie si fumuri, cu panasul fluturand pe cap ca o creasta de cocos, si impune el regulile asa cum i se misca panasul.Popa e de vina dragule pentru ca este la fel de pacatos ca tine, la fel de pervers si de ipocrit.Sunt mandra de sanii mei, de faptul ca sunt femeie.Tu cu ce mandresti superbus?Cu conditia moderna de stapan de sclave?




loanna...oare...crezi tu ca...acest misoginism al tau...face bine pe site?
sincer...chiar e necesar sa starnesti patimi...acum...in aju de...sarbatori?
oare...tu...cum te simti?
ce simte un om cand citeste ceea ce expui tu?
ce vrei sa ....seintample avand in vedere ca...multa lume cere un sfat sau...ajutor...pe acest fel de...site-uri?
vrei sa fii un...formator de...opinii?
te crezi stapana sa dezvolti asa ceva?

iertare pt ce am scris dar...atitudinea ta...exagerat misogina...m-a facut sa scriu asta!!
poate in viitor...cand am sa inteleg si eu cum e cu..netu` asta...am sa scriu mai ponderat!!
ovidiu42
Postat pe 18 Decembrie 2008 20:31
De la: si_totusi, la data 2008-12-18 17:35:41care o fi femininul de la "purtator de cuvant"?
purtatoare de vorbe ?

si iote asa , mai afla lumea ce face popa. ca, ce zice, stim cu totii



sincer...tie ti se pare firesc ce se scrie aici?
mie...sincer...mi se pare ostentativ...si...putin misogin!
ovidiu42
Postat pe 18 Decembrie 2008 20:33
ovidiu, eu vad partea plina a paharului. inteleg altfel ce zice ioana. mai bine zis, inteleg gluma . nu e misogina ci, ironica
si_totusi
Postat pe 18 Decembrie 2008 21:38
Si totusi..ai un pupic de la mine.
Ioana007
Postat pe 19 Decembrie 2008 07:43
ai facut-o l-ai inselat nu stie la ce bun sa-i spui acum daca t iubeste intradevar fii sigura ca o sa-l pierzi asa ca tine-ti gura ca asta nu te framanta la nervi nu-ti inseli perechea chiar si sa te razbuni pe el asta nu e o modalitate de a te razbuna sau descarca tu insuti prin asta ti-ai pierdut onoare ta de fata si respectul tau mai bine stateai acasa si te masturbai decat sa bei si sa ai aventuri de fete asa sunt satulaaaaaaaaaaaaaaaa

Postat pe 19 Decembrie 2008 18:00
Ar fi trebuit ca, inainte de a-l fi inselat, sa-i fi spus ce te deranjeaza ( si asta fara draci ) si , daca nu ar fi inteles, atunci sa-i fi spus de ce o sa fi capabila sa faci daca nu te intelege si, daca nici atunci nu ar fi "percutat", sa-l lasi , pentru ca nu merita sa ajungi sa ai mustrari de constiinta ca ai inselat un ignorant caruia putin ii pasa de ce vrei, simti, poti, sti,.. etc. Si, daca tot ai facut ce ai facut, las-o asa, ca nu se despica cerul daca nu-i spui.Oricum, intr-un fel sau altul , o sa afle ( poate chiar tu, cand o sa mai ai "draci pe el", o sa-i spui ce ai facut ). Noapte buna !
factory_cmp
Postat pe 20 Decembrie 2008 00:41
-Am sa te insel, fiindca esti un bou.
-Nu-i adevarat.Coarnele pe care le vezi, sunt de la nevasta dintai.
Ioana007
Postat pe 20 Decembrie 2008 08:00
Candva mi-a spus o persoana:
"Si daca te vede cu altul deasupra tu sa ii spui ca nu e adevarat deoarece barbatul crede ce aude, nu ce vede".
In concluzie: e bine sa nu ii spui nimic.

Postat pe 20 Decembrie 2008 08:34
nuu, nu ii spune! ce inseamna sa inseli?? si de ce ai facut-o? tie nu ti-a placut?? cum poti sa te gandesti sa ii spui asa ceva?
si apoi viata e lunga! o sa iti puna treaba asta in spate de cate ori i se va parea ceva suspect..si ambiguu. deci NU!!!!!!!!!!!!!! sa nu cumva sa ii spui!
pupici
fleur_de_lis
Postat pe 20 Decembrie 2008 11:13
Daca sunt fara sare, sa imi trimiti si mie cativa.
Ioana007
Postat pe 20 Decembrie 2008 18:44
Daca este sa fim cinstite, nu ar trebui sa-l avertizam mai inainte de treaba asta?Adica, te duci la el, il ciocanesti pe umarul drept si ii spui:
-Alo, domnu, vezi ca maine la ora 11 si 30 fix, te voi insela cu prietenul tau Costel.
-Dar de ce cu Costel, mai bine cu George.Cel putin asta este mai simpatic.
-Sa vad daca am sa pot schimba programarea, ca este cam tarziu.
Ioana007
Postat pe 21 Decembrie 2008 09:02
Nu-i spune sau spune-i pe jumate, schimband persoanele si locurile. N-ai idee cat de posesivi pot fi bar barbatii...
Marisa
Postat pe 23 Decembrie 2008 12:19
Mai bine pune-l sa urmareasca o telenovela, si cand ajunge la episodul cu inselatul, ii spui:
-Vezi, uite-asa te-am inselat si eu.Numai ca pe el nu-l chema don Rodrigo, iar hotelul a fost in fan, deasupra grajdului.
Ioana007
Postat pe 24 Decembrie 2008 08:02
Ioana, esti MOR-TA-LA.
cameluta
Postat pe 26 Decembrie 2008 20:46
Asa imi spun si barbatii draga, desi eu nu folosesc machiaj nici rochite foarte scurte.Este suficient insa sa pasesc cu gratie, si toata strada face infarct.Doctorii de la spitalul de urgenta, mi-au oferit si un premiu substantial, ca le-am dat si lor o paine.
Ioana007
Postat pe 27 Decembrie 2008 08:09
Salut Paulamona,
Din punctul meu de vedere te sfatuiesc sa nu-i spui ,tine secret este ce-l mai bun sfat ,si incearca sa fi mult mai tandra cu el si mai iubitoare toate cele bune
papusika_72
Postat pe 7 Ianuarie 2009 10:44
In lumea asta toti gresim ,sunt poate foarte putine cazuri sa nu cedeze ispitei ,tentatiei si anturajului dar viata merge inainte .
papusika_72
Postat pe 7 Ianuarie 2009 10:49
bineinteles ca viata va merge inainte ca , inapoi , cica nu-i place sa o ia.

depinde si cum merge: taras, pe burta,pe papaioage, schiopatand sau tzopaind . cum s-ar zice, unde nu-i cap, vai de picioare. ele suporta totul . acum, ca e vorba de picioarele noastre sau de cele care le simtim intr-un loc mai dosnic, ca sa prindem viteza, asta e alta discutie.

aici e aici. nu e vorba de ispite, santaj sau mai stiu eu ce motivatii ci, de o hotarare pe care o iei la un moment dat. sa nu-mi zica nimeni mie ca cineva accepta sa faca sex din acest motiv, cum nu cred nici in cele tentatii ale anturajului.

e ceva clar. accepti sa te culci cu unul ca asa doresti in acel moment.
si_totusi
Postat pe 7 Ianuarie 2009 13:52
Daca vrei sa te alegi cu capul spart, spune-i.
Ioana007
Postat pe 7 Ianuarie 2009 15:52
Daca l-as insela...as merge la preot; el nu este capabil sa ierte, chiar daca si-ar dori. Te vei simti mai eliberata si vei scapa de stresul cauzat de invinovatire pentru ca numai Dumnezeu poate sa ierte. Ai marturisit pe acest forum ca te simti vinovata; fa-o si la preot!
lumi75
Postat pe 9 Ianuarie 2009 18:29
De la: lumi75, la data 2009-01-09 18:29:19Daca l-as insela...as merge la preot; el nu este capabil sa ierte, chiar daca si-ar dori. Te vei simti mai eliberata si vei scapa de stresul cauzat de invinovatire pentru ca numai Dumnezeu poate sa ierte. Ai marturisit pe acest forum ca te simti vinovata; fa-o si la preot!



Mare dreptate ai Lumi. Oare de ce trebui sa ne manance tenisii innainte de vreme?
cameluta
Postat pe 10 Ianuarie 2009 15:07
,
anakin
Postat pe 10 Ianuarie 2009 16:27
De la: lumi75, la data 2009-01-09 18:29:19Daca l-as insela...as merge la preot; el nu este capabil sa ierte, chiar daca si-ar dori. Te vei simti mai eliberata si vei scapa de stresul cauzat de invinovatire pentru ca numai Dumnezeu poate sa ierte. Ai marturisit pe acest forum ca te simti vinovata; fa-o si la preot!


eu zic ca e mai bine sa il convingi sa faca teologia, iar dupa ce se va hirotonisi, sa i te marturisesti - dar sa iti notezi totul in carnetel, ca altfel ramai cu pacate neiertate...
anakin
Postat pe 10 Ianuarie 2009 16:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
epilarea inghinala 33 De la: prometeus_wife 4 Mai 2009 18:52
Parerea prietenilor conteaza pentru el mai mult decat persoana mea 40 De la: Ioana007 5 Aprilie 2009 12:26
ma iubeste? 11 De la: Micass 30 Ianuarie 2009 10:14
FEMEIA -cea mai artistica fiinta... 48 De la: Ioana007 10 Mai 2009 08:48
povestea mea de...iubire? 7 De la: Ioana007 17 Martie 2009 14:36
Setari Cookie-uri