cursuri de machiaj

[quote name='' date='2008-10-17 15:23:4si mie mi-ar prinde bine dar as dori sa am o calificare sa pot face meseria!de priceput ma pricep sa machiez!!!!!!dar unde ?sunt iteresata sa fac sa ma pot angaja !daca aflati fetelor sa ma anuntati si pe mine !!!!sunt din piatra neamt!!!!!!!!multumesc !!!!klaudia
garbo017178
Postat pe 7 Noiembrie 2009 10:27
eu am facut un curs de machiaj unde se invata cateva lucruri simple (tipuri de ten ,trusa de machiaj,ordinea operatiunilor),parerea mea este ca machiajul este o arta ca si pictura,iar sa te angajezi numai pt machiaj este greu (cosmeticiana face si machiaj )...pe youtube gasiti tipuri de machiaj
garbo021624
Postat pe 23 Noiembrie 2009 18:18
Accesati www.cursuricalificare.com
Ieftin si bun!
Lisabella
Postat pe 1 Decembrie 2009 13:12
Vrei sa.ti deschizi propria/ afacere? Afacere de care te poti ocupa chiar de acasa. Vrei sa ai un castig pe urma acestei afaceri? Ai un spirit de convingere bine determinat? Atunci ai primit mesajul potrivit ! Eu (Alexandra) sunt lider Avon, dispusa sa inscriu persoane care vor sa devina reprezentanti Avon ! Repezentantii mei se pot baza pe sprijinul si sfaturile pe care le voi acorda! Toti cei care isi doresc cele de mai sus ma pot contacta la adresa de e-mail: alexandra.avon09@yahoo.com un sfat: Credeti in voi, doar asa veti putea reusi in viata! Orasul de unde provii nu conteaza la fel si varsta !! daca nu te intereseaza personal pe tine, dar daca cunosti ale persoane/cunoscuti care ar fi interesati spunemi ! ma poti contacta si pentru detalii daca nu esti sigura ...
garbo090420
Postat pe 23 Decembrie 2009 16:41
Vrei sa.ti deschizi propria/ afacere? Afacere de care te poti ocupa chiar de acasa. Vrei sa ai un castig pe urma acestei afaceri? Ai un spirit de convingere bine determinat? Atunci ai primit mesajul potrivit ! Eu (Alexandra) sunt lider Avon, dispusa sa inscriu persoane care vor sa devina reprezentanti Avon ! Repezentantii mei se pot baza pe sprijinul si sfaturile pe care le voi acorda! Toti cei care isi doresc cele de mai sus ma pot contacta la adresa de e-mail: alexandra.avon09@yahoo.com un sfat: Credeti in voi, doar asa veti putea reusi in viata! Orasul de unde provii nu conteaza la fel si varsta !! daca nu te intereseaza personal pe tine, dar daca cunosti ale persoane/cunoscuti care ar fi interesati spunemi ! ma poti contacta si pentru detalii daca nu esti sigura ...
garbo090420
Postat pe 23 Decembrie 2009 16:42
ei nu ca te si bilbii!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 23 Decembrie 2009 16:44
nazi, asta-i trendu'
nazi, asta-i trendu'
nazi, asta-i trendu'
sora_ilsi
Postat pe 23 Decembrie 2009 16:45
ecou.......
nazirra
Postat pe 23 Decembrie 2009 16:46
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...........
sora_ilsi
Postat pe 23 Decembrie 2009 16:47
nazirra
Postat pe 23 Decembrie 2009 16:48
..... ....... .......
garbo_C
Postat pe 23 Decembrie 2009 16:50
Buna fetelor , eu sunt din cluj si mar interesa un curs de make-up dar si diploma , stiti careva unde se poate face cursu?si sa fie recunoscut.
Va rog sa-mi trimiteti mes ID n_cezarina@yahoo.com
butterfly_01
Postat pe 30 Ianuarie 2010 16:49
M-ar interesa unde se pot face cursuri de machiaj in Constanta
Vreau sa invat cat si pt mine si pt mai departe sa ma pun in tema mai bine cu micile trucuri care exista.
Elena_
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:31
Incearca aici
http://www.bella-mar.ro/cursuri.php
http://www.cursuri-formare-profesionala.ro/
Mult succes
louisemiky
Postat pe 14 Februarie 2010 02:44
Salut,
Si eu sunt tot din Constanta si ma uit de ceva vreme atat pe acest forum cat si pe altele in incercarea de a gasi un curs de make-up profesional in urma caruia sa primesc o certificare internationala. Cel mai bine, atunci cand cautati un astfel de curs, este sa va ganditi la ce va va folosi dupa absolvire si mai exact unde vreti sa ajungeti odata ce il terminati, deoarece meseria de make-up artist este un solicitanta dar frumoasa si care va poate asigura un castig substantial, in functie de priceperea si dedicarea fiecareia. Totusi, trebuie sa stiti ca instruirea nu este ieftina, cursurile ajungand si la 6000 de euro in prezent. Din punctul meu de vedere, Avon nici nu poate intra in discutie avand in vedere calitatea produselor folosite deoarece in timpul unei scoli de machiaj inveti sa folosesti produse profesionale, care sunt mult diferite fata de cele traditionale, indiferent de brand (fie Avon sau Dior sau orice altceva).
In momentul in care am inceput sa-mi caut un curs care sa ma avantajeze am avut de ales intre cotimanis make-up, kruger brands si make-up academy Julia Nahmani&Fleurimon (ultima din ele fiind de departe cea mai scumpa). Argumente pro si contra cred ca gasiti la fiecare dintre ele pe diverse forumuri. In cele din urma am aflat de o alta firma consacrata care in urma cu cateva saptamani a decis sa-si deschida o academie de make-up si in Romania. Firma se cheama Il Makiage, iar pane de curand avea doar magazine de desfacere a produselor in Baneasa Shopping si in Afi Palace. http://www.il-makiage.com/
Din cate am aflat eu despre ei, sunt cea mai mare academie de make-up, numele lor legandu-se de industria televiziunii si a filmului, ultima colaborare fiind la realizarea peliculei Avatar. Dupa ce am participat la o prezentare realizata de make-up artistul Alex Radulescu (cel care tine si cursul), am fost orientata de una dintre consilierele lor si am decis sa urmez cursurile la ei. Principalul avantaj, pentru mine care sunt din provincie, este ca toate cursurile se desfasoara sambata. Apoi, din punctul meu de vedere, preturile sunt cele mai mici de pe piata comparativ cu prestigiul scolii si cu celelalte avantaje oferite. Eu am optat pentru cursul Master care include si make-up pentru televiziune si efecte speciale (masti din latex, etc) pentru aproximativ 2750 de euro, pret in care intra si trusa de machiaj ce valoreaza in jur de 1000 de euro. Ca si oferta de scolarizare, eu am optat pentru cel mai scump curs si am obtinut un discount insa stiu ca pot fi luate si separat, sunt destul de flexibili, iar banii ii pot plati in cateva rate. De mentionat ar fi si faptul ca voi obtine 30% discount la produsele lor (pentru completarea trusei). Eu am fost consiliata de Roxana Minea (0722613798) si tot ea mi-a oferit si discountul pentru cursul ales. Din punctul meu de vedere este cea mai buna afacere in momentul de fata. Din cate am inteles, fiind la inceput, din primele promotii ii vor opri pe cei mai buni pentru a-si consolida echipa cu care vor participa la evenimente (si care vor fi si platiti, evident). Oricum, partea de orientare si consiliere a semanat mai mult cu un interviu pentru un job deoarece am inteles ca isi selectioneaza atent viitorii studenti. Mult succes in alegere unui curs care sa vi se potriveasca si care sa va ofere perspective. Daca va mai pot ajuta cu informatii va stau la dispozitie pe mail la adm.andreea@gmail.com.
Andreea_Adm
Postat pe 20 Februarie 2010 16:04
Buna fetelor! In martie vor avea loc niste workshop-uri de machiaj tinute de make-up artist Suzana Visan. Workshop-urile sunt practice, si vei invata cum sa te machiezi rapid si corect de la zero, ce culori ti se potrivesc, etapele unui machiaj personalizat, machiaj de zi, de seara, de ocazie, smokey eyes, etc. Vi le recomand cu caldura. Pentru detalii si informatii poti suna la: 0724295130 sau e-mail: suzanavisan@yahoo.com.
garbo100818
Postat pe 24 Februarie 2010 14:07
Buna ziua ! Pentru cine este interesata, exista un minicurs de machiaj personalizat, cu durata de 2 ore si super pret. 0724258899. Pentru Bucuresti si orase la mai putin de 100 km.
machiaj
Postat pe 16 Martie 2010 17:18
mesaj pt. Ariana 27....am primit un mail cu un curs de machiaj constand din 7 lectii,daca vrei sa ti-l dau si tie da-mi o adresa de mail, si mai am si un cd de la avon cu tehnici ale machiajului,ti le dau de gratis daca vrei neaparat sa inveti.
O zi buna si un weekend minunat iti doresc....Lumy
lumylux
Postat pe 26 Martie 2010 14:47
e valabil si pentru tine!daca ai sansa sa incerci sa machiezi asa o tipa energica,iti trimitem flori la urgenta!
li_mo
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fond de ten bun 156 De la: 25 Aprilie 2018 15:07
LEPTEN COSMETIC...Sunteti curioase sa vedeti in oglinda cum plantele fac minuni cu tenul vostru? 29 De la: garbo103847 26 Mai 2010 20:16
tenul si ridurile 3 De la: dianavandici 1 Aprilie 2011 15:38
de ce nu raman insarcinata? 465 De la: creatzaely 23 Octombrie 2019 10:44
emi Make-up 1 De la: garbo_8161 3 Octombrie 2012 21:04
Setari Cookie-uri