nu vrea.....de ce??

monisor draga, stiam ca am dreptate (ca din experienta inveti), dar nu procedezi corect!!!
Trezeste-te!!!!!!!!!!!!!!!!
Sti ce faci tu acuma? Ii spui ca el este buricul pamantului( desi nu merita) si ca il iubesti indiferent ce ar face! Gresit!!!
Ia-ti o pauza...explica-i ca te-a ranit comportamentul lui si ca esti dezamagita.. si ca nu sti daca poti sa-l ierti!!
Iar apoi, cand el o sa devina insistent si o sa fie in stare chiar sa se umileasca in fata ta ca sa-l ierti ( dupa ce ii dai 2 pumni in bot) ii zici ca-i mai dai o sansa( si ca daca o rateaza, adio!!)
Stiu ca par dura, dar iubitul meu sti ce mi-a zis?? Ca e prea sigur pe mine, ca stie ca oricum sunt a lui ( gresit)!!!
Acum stie ca daca mai greseste isi taie singur craca de sub picioare... si incearca si el cum poate sa fie bine...atat cat poate!
e alegerea ta daca il ieri sau nu, daca merita asta, dar nu te umili in fata lui, pt ca el este cel care a gresit, nu tu!!
Si schimba-te, fii independenta, fii frumoasa, si nu il mai cauta tu!
Ai grija de tine!!
Si nu te mai intreba de ce a facut-o!! N-are rost, o fac pt ca pot!!
Nu pt ca e ea mai buna!
zambila
Postat pe 15 Octombrie 2008 09:39
zambila...ai avut dreptate!ma insela...am "descoperit"greu...dar pana la urma ...adevarul a iesit la iveala!sunt sigura ca ai dreptate si cand spui ca gresesc...toti care stiu situatia imi spun acelasi lucru....si nimeni nu intelege cum pot sa ma comport ca si cum nu s-a intamplat nimic...cum pot sa nu-i reprosez si cum pot sa fiu la fel de dragastoasa cu el..pana si el e foarte dezorientat...si mult mai gelos si posesiv...mai ales ca i-am spus o data si bine...ca desii el poate nu crede eu sunt constienta atat de valoarea pe care o am... sunt constienta de calitatile pe care le am... sunt constienta de felul in care ma privesc barbatii...ca sunt constienta ca daca nu va fi el nu va fi un capat de lume pentru ca ..va fi un altul care nu e exclus sa fie chiar mai bun...ca raman langa el pentru ca il iubesc dar ca asta nu inseamna ca asa cum el desii ma iubea(ca doar asta spunea tot timpul...CA MA IUBESTE) a putut incerca si altceva...nu voi putea face si eu la fel...dar ca eu daca voi apuca sa fac asta la mine nu va fi asa doar de "proba"...i-am spus ca daca nu -i voi aduce in discutie acest subiect vreodata nu inseamna ca am uitat si ca nu ma doare...desii nu i-am cerut a incercat el sa-mi "explice" ca de fapt nu era nimic...ca am intels eu gresit
Acum desii "am inteles eu gresit"se "chinuie"sa-mi castige increderea...se vede ca se simte cu musca pe caciula...imi da explicatii pt fiecare lucru(si eu ii dau peste nas cu "mai iubii dar e treaba ta...sti ca mie nu trebuie sa-mi dai explicatii eu te iubesc..."
monisor
Postat pe 16 Octombrie 2008 17:35
Draga botisor.Sigur ca un barbat ajunge la un moment dat cand simte nevoia sa te compare si pentru asta are nevoie de altcineva ca sa-ti aprecieze calitatile tale ge femeie indragostita.Zambilici nu are dreptate.Un barbat nu-si taie niciodata craca de sub picioare, din mai multe motive.Spre exemplu:
-Si-ar putea taia alte bunuri, ceea ce l-ar transforma intr-un eunuc si ar vorbi subtire.Sigur, in atare situatie, tu poti sa-l alinti sa sa-i zici:Greierasul meu, si sa-l trimiti la piata ca la altceva nu mai este bun, decat poate sa cante opera la Scala.
-Daca isi taie craca de sub picioare, s-ar putea sa ramana cracanat, ceea ce ar diminua frumusetea lui anterioara, transformandu-l intr-un hun sau tatar din secolul XIV, cracanat si mustacios, ceea ce contravine standardului de frumusete actual.
Nu te lua dupa Zambilici, care rezolva toate problemele dand pumni in bot, in dreapta si in stanga.Daca ar fi descoperit-o Federatia de box la vreme, ar fi trimis-o la Jocurile Olimpice de la Peking, unde ar fi castigat precis o medalie de aur.
Poti insa sa-i spui ca esti pusa intr-o situatie jenanta, de a stopa calomniile pe care prietenii lui iubiti incearca sa ti le transmita, incercand cu disperare sa-l submineze, ca sa-ti faca curte.Daca mai continua asa, atunci sa nu se mire daca Gica va face gardul de la gradina, Ionel va ridica grajdurile, Florinica va construi casa si el va fi musafir la nunta la care ar fi trebuit sa fie mire sau cel putin ginere.

Postat pe 17 Octombrie 2008 07:32
vanghelis draga, imi esti foarte simpatic si promit ca ma las de box , nu vreau sa te ranesc nu de alta, dar imi place de Suzuki si i-as simti lipsa!!!
dragostea asta...fiecare face cum crede ca e mai bine pt el, si toti dam sfaturi in functie de experientele traite...evident ca putem sa ne inselam, dar incercam sa ajutam, nu dam cu parul (poate doar cu pumnul...in masa!!!)
zambila
Postat pe 17 Octombrie 2008 08:46
asa....bun...............
dar totusi nu ne mai tine si pe noi nimeni la curent cu ce s-a mai intamplat???
ce mai faceti fetelor??
zambilutza draga.........cum mai e viata ta??
monisor.......fetita scumpa.....ce ai mai facut??

cum mai sunteti??

nu mai avem vesti...........



va pup dulce

Postat pe 22 Octombrie 2008 08:56
monisor

cred ca asta se numeste dragoste
... ai un suflet frumos,felicitari
bogdana180
Postat pe 24 Octombrie 2008 13:25
da, asta se numeste dragoste, asa e ....din partea ei, sigur!!
el imi pare putin egoist
zambila
Postat pe 24 Octombrie 2008 15:10
are un suflet frumos si din prea multa dragoste faci compromisuri si ierti...........dar totusi nu trece peste dragostea fata de tine, nu te neglija..........esti un om care merita respect, stima..........esti o persoana care merita sa fie iubita, alintata, adorata..........cu totii meritam asta
intr-adevar primesti ceea ce oferi.....dar cand esti singurul care ofera balanta nu mai e egala......daca accepti o situatie de genul asta ai grija sa primesti ce meriti...........si aici ma refer strict la atentie si dragoste.


nu spun ca ai facut bine sau rau, nu poti sa stii niciodata.....si eu l'am iertat cand m'a inselat.....dar era la 3 luni dupa ce ne cunoscuseram.......n'a avut impactul pe care l'ar avea acum

ma bucur ca am trecut peste ca sa pot avea parte de momente frumoase si fericite...mi'a castigat increderea si si'a indreptat greseala.........sper sa fii fericita, sa reuseasca sa inteleaga ca din punctul asta de vedere ii esti net superioara, sa se straduiasca sa lupte pentru tine, sa te faca fericita....


numai bine

Postat pe 25 Octombrie 2008 09:39
De la: monisor, la data 2008-09-23 13:01:21suntem impreuna de 4 ani jumate!!am inceput sa iesim cand eu eram pe la sfarsitul clasei a 12-a....totul a fost ok pana acum aproximativ 1 an...cand am inceput sa-mi dau seama ca el nu mai vrea sa facem dragoste...adica no..sa nu intelegeti gresit..nici inainte nu aveam noi f multe relatii intime dar...parca nici asa de rare nu erau....la incept m-mam gandit ca e vb de altcineva...apoi m-am gandit ca e vb de faptul ca nu avem un spatiu al nostru unde sa ne putem desfasura asa cum am vrea(ar vrea)..motiv pt care anul asta in vara ne-am luat amandoi 2 saptamani de concedu si am plecat departe de toti si de toate....am crezut ca va fi altfel...dar in 2 saptamani...m-a tinut numai in brate,m-a pupat ,mi-a spus ca ma iubeste...si ATAT...mi-am spus atunci ca probabil nu mai e atras de mine(logic)...nu-mi explic ce se intampla...spune ca ma iubeste dar nu inteleg de ce nu ma doreste??lucrez cu oameni deci...ingijita sunt...de aratat bine arat,educata sunt,grijulie cu el sunt,dragastoasa...nu stiu ce sa mai fac!am vb cu el despre asta dar...nici un rezultat...mi-a parut jenat cand am deschis discutia asa ca...am evitat sa vb despre asta si cu alte ocazii!a mai trecut cineva prin asta???e cineva in aceeasi situatie??e vre-un psiholog pe aici care sa ma ajute???


nu am ragaz sa citesc celelalte postari, dar iti spun sigur ce ar face un barbat, in aceeasi situatie: fetita nu vrea, te refuza, te neglijeaza? o lasi, nene! mai sunt duduci. cred ca doar femeile sufera de chestia asta, cu despicat firu' in patru si gasit sau cautat, macar, explicatii... si eventual chiar pretexte pt comportamentul barbatilor. numai bine...

Postat pe 27 Octombrie 2008 10:54
draga botisor, nu-i mai da carti ca de acolo se inspira.cred ca ti-a citit toate romanele tale de dragoste si de aceea stie cum sa te triseze.parerea mea sa lasi pe noptiera numai carti de bucate.va ajunge in felul acesta un bucatar foarte bun.De unde stii ca nu o sa fie propus pentru premiul oscar de cel mai bun bucatar al anului?iar in cazul ca te inseala, o va face doar cu furculita si oala cu ciorba de zarzavat, pentru ca sunt singurele de genul feminin.si pe urma, o oala cu ciorba, poate fi pusa mai bine in capul lui, decat o fata care are vreo 80 de kilograme.Pentru asta trebuie sa ai conditie fizica nu gluma si sa incepi sa faci haltere de mica.

Postat pe 27 Octombrie 2008 15:41
De la: monisor, la data 2008-09-23 13:01:21suntem impreuna de 4 ani jumate!!am inceput sa iesim cand eu eram pe la sfarsitul clasei a 12-a....totul a fost ok pana acum aproximativ 1 an...cand am inceput sa-mi dau seama ca el nu mai vrea sa facem dragoste[..........]e cineva in aceeasi situatie??e vre-un psiholog pe aici care sa ma ajute???


eu spun ca voi chiar avetzi o problema...insa te-ai gandit ca ar putea avea vreo problema jos???adik nu mai reacctioneaza si ii e rusine sa iti spuna???chiar daca e tanar..nu se stie niciodata!!!
eu si iub meu suntem impreuna de 4 ani si o facem super des..adik de cateva ori pe zi...iar in weekend batem recordul saptamanii...stam mai toata ziua in pat si o facem nuj...macar o data de doua ori pe ora!!!!ne-am pastrat relatzia la fel ca la inceput...avem acelashi apetit sexual!!!

nu trebuie sa te gandesti neaparat ca are pe altcineva...parerea mea...poate barbatul chiar are o problema!!!




Postat pe 27 Octombrie 2008 22:45




cu siguranta baiatul are o problema
zambila
Postat pe 28 Octombrie 2008 15:33
De la: k3ntutza, la data 2008-10-27 22:45:11
De la: monisor, la data 2008-09-23 13:01:21suntem impreuna de 4 ani jumate!!am inceput sa iesim cand eu eram pe la sfarsitul clasei a 12-a....totul a fost ok pana acum aproximativ 1 an...cand am inceput sa-mi dau seama ca el nu mai vrea sa facem dragoste[..........]e cineva in aceeasi situatie??e vre-un psiholog pe aici care sa ma ajute???


eu spun ca voi chiar avetzi o problema...insa te-ai gandit ca ar putea avea vreo problema jos???adik nu mai reacctioneaza si ii e rusine sa iti spuna???chiar daca e tanar..nu se stie niciodata!!!
eu si iub meu suntem impreuna de 4 ani si o facem super des..adik de cateva ori pe zi...iar in weekend batem recordul saptamanii...stam mai toata ziua in pat si o facem nuj...macar o data de doua ori pe ora!!!!ne-am pastrat relatzia la fel ca la inceput...avem acelashi apetit sexual!!!

nu trebuie sa te gandesti neaparat ca are pe altcineva...parerea mea...poate barbatul chiar are o problema!!!





pai tu mai ai timp si de alte lucruri?! daca tota ziua stai in pat ....
fluturasalb85
Postat pe 31 Octombrie 2008 16:35
bubutza poate ami dai si mie un sfat ca nici eu nu ma inteleg cu al meu adica nu comunica cu mine e rece nu doarme cu mine in pat nu ai place sa fie atins sau rasfatat...chiar m-ar ajuta un sfat adresa mea pe msn mess este aceiasi ca aici... mi-ar prinde bine un sfat te rog! mersi frumos
marciapm2000
Postat pe 4 Noiembrie 2008 21:12
Bubutza, nu te poate sfatui, pana nu repeta experientele tale diurne si nuptiale, cu individul tau laga ea, asezat intre cearsafuri.Altfel, s-ar putea ca rezultatele sa fie cu totul altele iar sfaturile sa fie contaminate.

Postat pe 5 Noiembrie 2008 21:31
vanghi...de ce esti asa de rau??
in fond si la urma urmei nu e vorba sa'i spun ce sa faca la litera....
e vorba sa'si descarce sufletul si cum poti face asta mai bine decat cu un strain, cu o persoana obiectiva??

s'a intamplat ceva?? esti suparat pe mine??

Postat pe 6 Noiembrie 2008 09:32
Se poate Bubu, doar stii ca te ador.Si eu ma gandeam ca nu poate sa respecte totul la litera.Sunt unii oameni care calca literele asa ca pe struguri.Suzuki i-a spus unei fete pe net,
-Draga mea, descarca-ti sufletul.
Si ea, cred ca lucra la Electrica, ca s-a produs un scurt circuit de toata frumusetea de i-a cazut lui Suzuki netul.Nu mai spun ca neavand net, Suzuki s-a apucat sa dea iama in gainile maica-sei, si pe masura ce acestea scadeau, burta lui Suzuki crestea.Ca ajunsese chiar maica-sa sa se roage lui Dumnezeu:
-Doamne, fa sa vina netul mai repede, ca ma lasa nebunul fara gaini si oua taman de craciun, cand trebuie sa fac cozonacii si sarailia.
Mai vreau Bubusor sa-ti spun, ca strainii nu sunt obiectivi si profitand de sufletul tau inocent ca de ingeras, mint ca niste diavoli impielitati si lipsiti de respect fata de cele sfinte.Pe ei nu trebuie sa-i lamuresti, draga mea ci sa torni peste apa sfintita adusa in galeata taman din raul Iordan.Si sa le zici cu o voce tare:
-Te lepezi de Satana?
Si ei sa nu aiba incotro si sa zica:
-Ma lepad.
Si numai cand vezi ca le cad cornitele si codita, atunci sa stii ca te-au inteles.

Postat pe 6 Noiembrie 2008 21:03
De la: monisor, la data 2008-09-23 13:01:21spune ca ma iubeste dar nu inteleg de ce nu ma doreste???

Ehheee, replika in trend: "Honey, it's not u, it's me".
Sigur s-a pliktisit.
Lasa-l tu, inainte sa te lase el.
Bafta.

Postat pe 7 Noiembrie 2008 01:22
...ufik.... lasa l .....nu ti bate capul , daca el nu si l bate ptr tine....mai fetelor ce se intampla cu voi ,,chiar asa de slabe sunteti ...plangeti ptr o p...tza ce naiba , pai uite asa inspirati mila ...prietenii v iau de neveste ca de obisnuita ....care i mai a dracului decat dragostea si dupa nu stiu cati ani v treziti parasite ptr alta.......ganditi va bine.......daca inainte de casatorie scartzaie ....dupa e jale...eu inteleg ...e frumos sa te iubesti ...dar cand ajungi sa ti bati capul singura........lasi totul in urma ...si suferinta si tot....o viata aveti si pe aia v o faceti de kakao...of....
domo
Postat pe 7 Noiembrie 2008 11:10
bine acum sa nu spune ti ca vb asa aiurea .........stiu cum e sa suferi ...oho si inca cum ...insa tre as fi constient cand e de viitor si cand nu ....sa nu ne complacem...pai majoritatea au probleme si nici macar n au copii , pai daca apare si un copil ce fac se duc la divortz........si ptr ce...doar ca l a iubit ea prea mult si n a putut fara ...ete na ce sa spun...nu stiu mi e greu sa vad ac exista asa fete .......eu cand mi am terminat relatia desi imi fugea pamantu de sub picioare ....am zis mai stai asa ca nu se termina lumea ..ce a fost frumos a fost si gata , acum nu se m poate, am lasat tristetzuri , tot, in urma si gata....... iti lasa un gust amar dar n ai ce face.....daca eram slaba si acceptam anumite lucruri tot mie imi era nasol pe viitor ...
domo
Postat pe 7 Noiembrie 2008 11:31
........si nu m incercati voi femeile sa rezolvati totul in relatie ptr ca ei se culca pe o ureche si atatica nu i m intereseaza,,, sunt 2 intr o relatie ..ori amandoi ori niciunul...
domo
Postat pe 7 Noiembrie 2008 11:38
ca bine zici domo!
situatia mea e altfel, si el vrea, si eu vreau,
eu sunt mai vorbareata, deschisa, sociabila, el e mai introvertit.
as vrea sa fie mai atent, mai iubaret, mai dragostos, sa aiba mai multa initiativa, dar nu asteapta decat de la mine mai mult,
si anume, imi raspunde la tot ce fac si la ce ii zic, dar el din pura lui initiativa nu prea.. :(
oare n'are exista vreun remediu pt ca lucrurile sa fie asa cum ar trebui sa fie? sau doar din pct meu de vedere e asa??
Neghinitza
Postat pe 7 Noiembrie 2008 15:15
ca bine zici domo!
situatia mea e altfel, si el vrea, si eu vreau,
eu sunt mai vorbareata, deschisa, sociabila, el e mai introvertit.
as vrea sa fie mai atent, mai iubaret, mai dragostos, sa aiba mai multa initiativa, dar nu asteapta decat de la mine mai mult,
si anume, imi raspunde la tot ce fac si la ce ii zic, dar el din pura lui initiativa nu prea.. :(
oare n'are exista vreun remediu pt ca lucrurile sa fie asa cum ar trebui sa fie? sau doar din pct meu de vedere e asa??
Neghinitza
Postat pe 7 Noiembrie 2008 15:15
nu dau sfaturi in legatura cu relatiile altora ,,,niciodata pers de langa nu vor cunoaste cu adevarat situatia.....fiecare tre sa stie ce e bine ptr el si ce nu....si sa faca ceva in legatura cu asta....suntem responsabili de fericirea noastra......
domo
Postat pe 7 Noiembrie 2008 23:55
bUNA....AM TRAIT O EXPERIENTA ASEMANATOARE SI POT SPUNE CA DIN SENIN EL A ALES O ALTA CALE SI ANUME DE A NU SE CASATORI NICIODATA....SI MI-A PRODUS O DURERE IMENSA REFUGIUL SAU IN LUMEA BISERICII SI IN PLUS SPUNEA EU TE IUBESC ENORM SI NU TE INSEL DAR CALEA ASTA O ALEG.....
INTREABA-L TOT VB DESCHIS DESPRE ORICE.....ORICE CLIPA PIERDUTA E IN DEFAVOAREA TA...
kki
Postat pe 25 Noiembrie 2008 16:40
pai poate ar trebui,desi iti vine greu, ca atunci cand vrei ceva de la cel de langa tine, sa ai curajul sa o "ceri"....in sensul ca desi e greu sa te faci inteles intr-un mod placut tre sa faci tu primul pas, dupa aceea vor urma ocazii si in care sa te simti tu cea invitata la o partida...:)
disperata_bv
Postat pe 25 Noiembrie 2008 20:46
De la: monisor, la data 2008-09-23 13:01:21suntem impreuna de 4 ani jumate!!am inceput sa iesim cand eu eram pe la sfarsitul clasei a 12-a....totul a fost ok pana acum aproximativ 1 an...cand am inceput sa-mi dau seama ca el nu mai vrea sa facem dragoste...adica no..sa nu intelegeti gresit..nici inainte nu aveam noi f multe relatii intime dar...parca nici asa de rare nu erau....la incept m-mam gandit ca e vb de altcineva...apoi m-am gandit ca e vb de faptul ca nu avem un spatiu al nostru unde sa ne putem desfasura asa cum am vrea(ar vrea)..motiv pt care anul asta in vara ne-am luat amandoi 2 saptamani de concedu si am plecat departe de toti si de toate....am crezut ca va fi altfel...dar in 2 saptamani...m-a tinut numai in brate,m-a pupat ,mi-a spus ca ma iubeste...si ATAT...mi-am spus atunci ca probabil nu mai e atras de mine(logic)...nu-mi explic ce se intampla...spune ca ma iubeste dar nu inteleg de ce nu ma doreste??lucrez cu oameni deci...ingijita sunt...de aratat bine arat,educata sunt,grijulie cu el sunt,dragastoasa...nu stiu ce sa mai fac!am vb cu el despre asta dar...nici un rezultat...mi-a parut jenat cand am deschis discutia asa ca...am evitat sa vb despre asta si cu alte ocazii!a mai trecut cineva prin asta???e cineva in aceeasi situatie??e vre-un psiholog pe aici care sa ma ajute???





mda... uite si mie mi sa intamplat sa nu mai am chef de facut dragoste... chiar daca vroiam... la mine sa datat din cauza grijilor... locuiam impreuna, la inceput totul a fost okay....

dar pe urma au intrat grijile... problema ptr care eu numai vroiam sa fac dragoste cu ea.. era din cauza locului de munca, din cauza ca itrasem pe carari gresite... ale cazinourilor... ai mare grija... el se prea poate sa nu aiba pe nimeni... doar ca are niste griji de care nu vrea ca tu sa stii... si tu cand o sa aflii adevarul... imi este ca o sa dai cu piciorul la tot ceea ce a fost... ai mare grija... nu`l sacai cu intrebari cu ce se intampla... sau chestii de genul asta... fii vigilenta... taci si asculti, iei aminte de toate semnele.. care ti le da... sper sa nu ma insel si sper sa nu te insele... un barbat care insela iti spun eu ca nu mergea cu tine in concediu... mai degraba ar fii stat sa te insele decat sa stea numai cu tine in concediu asta daca te insela... sunt barbat... o singura data am inselat dar de atunci regret... si prostia ce mai mare... a fost ca am si recunoscut... ea nici nu stia ce se intampla... totul era ok...


sper sa auzim de bine!!!
sadonlife
Postat pe 27 Noiembrie 2008 19:35
De la: monisor, la data 2008-09-27 18:12:09ce mi-a spus???...ca trebuia sa stric eu asa o zi placuta...cu niste chestii care nu au nici o importanta!!atat....cat despre comunicare...sa sti ca am incercat mereu sa comunic...dar...degeaba...intr-un dialog e nevoie de 2 si daca el nu vrea...asta e!!!si credema ca atunci cand nu vrea....poti sa faci orice...singurul lucru p care -l spune e "te iubesc pui"..apoi..nu mai spune nimic pur si simplu!!
dezmierdat si alintat este tot timpul...poate ca i s-a luat cu binele ...mai sti??

am si eu o intrebare...dar cand te tine in brate si va sarutati...se inflacareaza? ...adica consider ca dupa 4 ani petrecuti impreuna o femeie isi da seama cant barbatului ii vine pofta de a face dragoste si mai ales...cocoselul se ridica? daca el nu comunica cu tine..incearca sa il testezi ...

Postat pe 4 Decembrie 2008 12:58
Am intrebat cocoselul, dar el da din cap ca nu.Ori poate ca el vorbeste invers?
Ioana007
Postat pe 25 Decembrie 2008 18:52
"cocoselul se ridica? daca el nu comunica cu tine..incearca sa il testezi ... "

unde sa se ridice? pe gard? si daca se aburca mandru si cucurigeste cocoseste, e semn ca apar musafiri . adic, iti comunica ca nu e de bine . a aparut alta gaina in ograda lui si-o saluta

sau o fi vorba de alt cocos pus la teste? cin ' sa mai priceapa orataniile astea?
si_totusi
Postat pe 28 Decembrie 2008 12:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dilema 27 De la: tutankhamon 12 Mai 2009 23:53
Femeia- gemeni, Barbatul- capricorn...? 1 De la: Paulici82 5 August 2009 12:19
Buna! 2 De la: vanghelis007 16 Noiembrie 2008 20:06
Sunt insarcinata si sotul meu vrea sa divorteze 168 De la: garbo_415173 31 Ianuarie 2016 13:54
ma simt ca o prizoniera 192 De la: nicoleta_alexandra 13 Noiembrie 2011 20:45
Setari Cookie-uri