nu vrea.....de ce??

"am si eu o intrebare...dar cand te tine in brate si va sarutati...se inflacareaza? ...adica consider ca dupa 4 ani petrecuti impreuna o femeie isi da seama cant barbatului ii vine pofta de a face dragoste si mai ales...cocoselul se ridica? daca el nu comunica cu tine..incearca sa il testezi ... "
Mai "si totusi".. se vede ca nu te pricepi.Ardeluta cunoaste si ea un cocosel care lucreaza la pompieri.Omul este un timid.Cum il strange fata in brate, cocoselul ei se face rosu ca cicurele de curcanas.Sunt insa si unii cocosei, care poti sa-i strangi in brate pana scot limba, ca se blegesc de tot.Astia nici macar nu sunt educati sa strige cucurigu, dar sa se catare pe gard.
Ioana007
Postat pe 29 Decembrie 2008 12:05
in cazul acesta, zic si eu cum e trendul :

femeieeeeeeeeeeeee, esti nebuna ? lasa-l , fugiiiiii !
nu te merita , daca nu reactioneaza la stimul gen graunte si cucurigi
si_totusi
Postat pe 29 Decembrie 2008 13:40
De la: zambila, la data 2008-10-15 09:39:45monisor draga, stiam ca am dreptate (ca din experienta inveti), dar nu procedezi corect!!!
Trezeste-te!!!!!!!!!!!!!!!!
Sti ce faci tu acuma? Ii spui ca el este buricul pamantului( desi nu merita) si ca il iubesti indiferent ce ar face! Gresit!!!
Ia-ti o pauza...explica-i ca te-a ranit comportamentul lui si ca esti dezamagita.. si ca nu sti daca poti sa-l ierti!!
Iar apoi, cand el o sa devina insistent si o sa fie in stare chiar sa se umileasca in fata ta ca sa-l ierti ( dupa ce ii dai 2 pumni in bot) ii zici ca-i mai dai o sansa( si ca daca o rateaza, adio!!)
Stiu ca par dura, dar iubitul meu sti ce mi-a zis?? Ca e prea sigur pe mine, ca stie ca oricum sunt a lui ( gresit)!!!
Acum stie ca daca mai greseste isi taie singur craca de sub picioare... si incearca si el cum poate sa fie bine...atat cat poate!
e alegerea ta daca il ieri sau nu, daca merita asta, dar nu te umili in fata lui, pt ca el este cel care a gresit, nu tu!!
Si schimba-te, fii independenta, fii frumoasa, si nu il mai cauta tu!
Ai grija de tine!!
Si nu te mai intreba de ce a facut-o!! N-are rost, o fac pt ca pot!!
Nu pt ca e ea mai buna!

Postat pe 31 Decembrie 2008 02:14
De la: zambila, la data 2008-10-15 09:39:45monisor draga, stiam ca am dreptate (ca din experienta inveti), dar nu procedezi corect!!!
Trezeste-te!!!!!!!!!!!!!!!!
Sti ce faci tu acuma? Ii spui ca el este buricul pamantului( desi nu merita) si ca il iubesti indiferent ce ar face! Gresit!!!
Ia-ti o pauza...explica-i ca te-a ranit comportamentul lui si ca esti dezamagita.. si ca nu sti daca poti sa-l ierti!!
Iar apoi, cand el o sa devina insistent si o sa fie in stare chiar sa se umileasca in fata ta ca sa-l ierti ( dupa ce ii dai 2 pumni in bot) ii zici ca-i mai dai o sansa( si ca daca o rateaza, adio!!)
Stiu ca par dura, dar iubitul meu sti ce mi-a zis?? Ca e prea sigur pe mine, ca stie ca oricum sunt a lui ( gresit)!!!
Acum stie ca daca mai greseste isi taie singur craca de sub picioare... si incearca si el cum poate sa fie bine...atat cat poate!
e alegerea ta daca il ieri sau nu, daca merita asta, dar nu te umili in fata lui, pt ca el este cel care a gresit, nu tu!!
Si schimba-te, fii independenta, fii frumoasa, si nu il mai cauta tu!
Ai grija de tine!!
Si nu te mai intreba de ce a facut-o!! N-are rost, o fac pt ca pot!!
Nu pt ca e ea mai buna!
Sunt total deacord cu ce scrii aici,chiar este real,nu merita atatea sacrificii,mai tarziu cum va fi daca acum e asa??Barbatul e ca un copil cum il inveti asa il ai.

Postat pe 31 Decembrie 2008 02:16
De la: Ioana007, la data 2008-12-29 12:05:52"am si eu o intrebare...dar cand te tine in brate si va sarutati...se inflacareaza? ...adica consider ca dupa 4 ani petrecuti impreuna o femeie isi da seama cant barbatului ii vine pofta de a face dragoste si mai ales...cocoselul se ridica? daca el nu comunica cu tine..incearca sa il testezi ... "
Mai "si totusi".. se vede ca nu te pricepi.Ardeluta cunoaste si ea un cocosel care lucreaza la pompieri.Omul este un timid.Cum il strange fata in brate, cocoselul ei se face rosu ca cicurele de curcanas.Sunt insa si unii cocosei, care poti sa-i strangi in brate pana scot limba, ca se blegesc de tot.Astia nici macar nu sunt educati sa strige cucurigu, dar sa se catare pe gard.
asta a fost tare de tot

Postat pe 31 Decembrie 2008 02:19
TEORIA, CA TEORIA, DAR EU VREAU SA STIU CUM STATI CU SARMALELE SI CU VINUL.
Ioana007
Postat pe 31 Decembrie 2008 07:55
vinul este, dar la ce bun, singura nu beau, iar fiica mea inca nu pofteste la alcool... sarmale nu fac, nu am rabdare si oricum noi doua nu mancam carne...
citeam ce a zis sadonlife mai sus nitel... si eu am avut problema "nu vrea... de ce?". la inceput m-a intrigat. cum naiba inainte sa stam impreuna era mai des decat de cand stam impreuna??? cum naiba inainte dura, nu gluma... iar dupa, zece amarate de minute care zau nu justificau dusul de dinainte si de dupa... cati de cum naiba din astia nu mi-au brazdat creierii, nici eu nu mai stiu... comunicarea sa fie cheia? am incercat si asta. am comunicat pana am facut scurta la limba. nu intelegeam si pace cum de eu, la 38 de ani, am chef non stop si el, la 24, nici gand de cocosei care sa cucurigeasca. i-am facut si testul cocoselului si cocoselul s-a inveselit, dar s-a inveselit degeaba, ca iubitul meu l-a ignorat si pe el cum ma ignora si pe mine. sa fie alta femeie? m-am intrebat. era. dar nu una de asternut, ci mami. mami, care, desi nu l-a crescut, il iubeste si il sfatuieste de bine: "de ce sa cumperi vaca, daca poti sa iei lapte la litra, mami?" - pentru necunoscatori, vaca eram eu. si cu vitica. mami si buni il intrebau chiar daca nu cumva il antrenez pentru fi-mea... si nu numai femeile familiei lui, familie buna, deh, oameni cu situatie... , dar si barbatii erau impotriva si ii recomandau sa se debaraseze mai repede de "ruginita" si de "tencuita-fatzuita". ba chiar s-a ajuns la amenintari cu moartea. ei ma amenintau pe mine ca ma scot din "campul muncii" si din judet, ba chiar ca ma impusca daca nu le las copilul in pace. in tot timpul asta, copilul ma tinea in brate, ma dragalea, imi facea declaratii de iubire, e drept ca de o vreme se rarisera, facea planuri sa plece in lume sa munceasca sa ne cumparam casa si sa ne casatorim, si-si facea griji de felul in care o sa ma descurc singura, ca sunt sensibiloasa la sanataturi... sexul insa tot rarut... si cum s-a intamplat? am mai povestit pe aici pe un topic, a plecat la schimbul trei si nu s-a mai intors. si-a dat demisia de la serviciu. are telefonul inchis chiar din ziua aceea. nici haine sau incaltaminte nu si-a luat. a facut datorii enorme la oamenii cu care lucreaza, acum aflu ca se imprumuta ca sa ma duca pe mine la doctori si la spitale, cand el de fapt juca la ruleta banii aia... stiu ca unchiul i-a platit o parte din datorii. toata lumea imi spune ca a plecat in legiune... mi-e greu sa cred asa ceva. stiu ca a jucat iar, mai platise unchiu cateva sute de milioane acum cativa ani, inainte sa ne apropiem noi doi mai mult... cred sincer ca sursa racelii lui fata de mine, si ma refer acum la cocosel - fireste - erau presiunile externe. ma mintea si nu ii era usor, ca de regula imi dadeam seama si il puneam in situatia de a spune el ce a facut, dar niciodata nu a vrut sa recunoasca din prima adevarul. ai lui trageau de el sa ma paraseasca fara sa le pese de anii in care el a stat aici cu mine fiindca asa a vrut. datoriile - datorii, creditorii - creditori. inteleg ca nu ii mai ardea de zbenguiala.
doamne, cata telenovela v-am insirat aici!
sa am iertare!
pentru voi, un an cum si cu cine vi-l doriti!
pentru mine, un an mai bland sa dea dumnezeu, ca sunt convalescenta din iubire...
catwalk
Postat pe 31 Decembrie 2008 13:37
Exista posibilitatea ca uneori iubitii, daca rezista la amenintari, sa fie mai receptivi la santaj, sau cel putin la un anumit tip de aranjament.Iti dau exemplu de scenariu, care nu trebuie sa-l iei de baza, pentru ca este o fictiune.Exista doua personaje:Un barbat si un unchi.
-Unchiule sunt disperat.Creditorii ma asteapta la colt si muierea in pat.Ce sa fac, sunt disperat.Am nevoie de bani.
-Te ajut nepoate.Iti dau bani sa scapi de creditori.Cu o conditie.Schimbi si patul, sau faci dragoste pe dusumea.
-Dar unchiule, este calduroasa.
-Toate pisicile sunt calduroase dragul meu motanel.Ai sa gasesti tu alta pisica, altfel te pandeste...ceasul rau, pisica neagra.Si uite, daca asculti sfatul unchiului tau, iti acord un bonus.
-O pisica siameza?
-Nu dragule, un serviciu in alta parte, unde sa nu te stie nimeni.
Acesta este scenariul.Daca oamenii presedintelui sunt linistiti, ai fost lucrata in foi de vita si smantana.Daca aceeasi oameni sunt agitati, inseamna ca nu stiu nimic ce s-a intamplat si atunci s-ar putea ca o doamna in negru sa ii fi furat inima.Defectul scenariilor, ploiesteanca mea, este ca sunt stiintifico-fantastice.
Ioana007
Postat pe 1 Ianuarie 2009 19:11

Ionica draga, cat esti tu de receptiva si creativa...!!! La sensibilitate daca ai mai lucra putin....
Ella34
Postat pe 1 Ianuarie 2009 19:56
Ai perfecta dreptate.Adevarul, ca si istoria, este indiferent.Viata este indiferenta.Putem minti frumos.Cui foloseste?
Ioana007
Postat pe 1 Ianuarie 2009 21:02
ioana draga, locuiesc in foi de vitza. oamenii aceia sunt foarte fericiti si linistiti, altminteri ma tarau pe la sectiile de politie sa le scot copilul din pamant, din iarba verde, ma rog, cu iarba mai aveau de asteptat... poate tanarul are bonus si vreo siameza, dar cu timpul iti dai seama ca uneori rasa pisicii nu tine de sosetele negre, alea pot doar cosmetiza jegul si ca soiul nu e garantie ca matza respectiva stie sa foloseasca litiera... cand se va lovi de excrementele cu care se inconjoara, o sa isi zica: ce prost am fost!
pana atunci eu o sa ispravesc doliul si bocitoria.
in ciuda stilului in care scriu aici, mor pe dinauntru...
si vreau sa cred ca o sa ma doara mai putin maine.
puteam intelege orice, minciuna nu o inteleg. nu era necesara.
cam atat.
voua si lor tot binele din lume.
catwalk
Postat pe 2 Ianuarie 2009 15:52
uneori istoria deformeaza realitatea, adevarul...
adevarul e o sala a oglinzilor...
catwalk
Postat pe 2 Ianuarie 2009 15:58
si, ca sa ne intoarcem la chestiunea in discutie aici, uneori sexul e uitat din alte motive decat cealalta femeie...
catwalk
Postat pe 2 Ianuarie 2009 15:59
scumpa cat,

esti prea speciala ..nu ai cum sa "mori pe dinauntru"...


"din malul suferintei se naste lotusul cunoasterii"...

si oricum era prea mic...


vezi ca sarmale se pot face si cu ciuperci,(dar stii si tu asta)la oltenii (in post) in loc de carne se pun seminte de dovleac,ia-o pe aia mica si bucatariti...
iasomia
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:58
Ma impresionezi Cat.Intr-adevar, istoria este forma denaturata a realitatii.
Ioana007
Postat pe 4 Ianuarie 2009 09:03
Ioano ma uimesti cu scenariile . Ma intreb daca placandu-ti povestile ajungi clarvazatoare!
...Nu de alta dar daca-i asa, "ma bag" si eu!
blanca
Postat pe 4 Ianuarie 2009 11:00
bubutza.....am 17 ani..si as avea nevoie de niste sfaturi(despre comunicare..cu baiatul de care imi place) ..im place cum gandesti.. ...mi-ar placea sa imi spui parerea ta..ai putea sa imi trimiti un id?ms
laly_byank
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:37
Gaby211081
Postat pe 12 Ianuarie 2009 15:12
Laly, putem sa ti-o trimitem si pe Gianiblue.Toata problema este sa fii atenta daca ii pui fata in fata, sa nu dispara amandoi.
Ioana007
Postat pe 12 Ianuarie 2009 17:13
Ioano, pare ca te bazezi pe ceva cand afirmi asta despre mine... Pe ce?!! Pe rautatea ta care si-ar dori sa confirm porcaria asta. iaca, nasol... nu as confirma-o.
gianiblue
Postat pe 13 Ianuarie 2009 22:41

Are alte prioritati, tu nu faci parte din ele.
Reaprinde flacara, fa-l gelos sau pune-l in dificultate.
Aminteste-ti ce v-a legat.Daca a fost O IUBIRE DE ZAPADA,
s-a topit,viata te va ajuta sa investesti corect in alta de granit.
cercelmarilena
Postat pe 14 Ianuarie 2009 17:25

Are alte prioritati, tu nu faci parte din ele.
Reaprinde flacara, fa-l gelos sau pune-l in dificultate.
Aminteste-ti ce v-a legat.Daca a fost O IUBIRE DE ZAPADA,
s-a topit,viata te va ajuta sa investesti corect in alta de granit.
cercelmarilena
Postat pe 14 Ianuarie 2009 17:25
Gaby211081
Postat pe 15 Ianuarie 2009 10:43
nu inteleg de ce se mai continua topicul, din moment ce initiatoarea ne-a confirmat cauza problemei: alta femeie!! (deci aveam dreptate, in cele din urma)

catwalk, imi pare rau ca treci prin asta, viata nu e intotdeauna asa cum ne-am dori noi sa fie, faptul ca unii se straduiesc sa fie mai buni nu-i ajuta cu nimic pe ceilalti sa se destepte!

si ca sa fiu la subiect, asa e, nu e neaparat intotdeauna vorba de alta femeie, se poate sa fie obosit, stresat, sau pur si simplu nu mai exista atractie din cauza monotoniei...si problemele tale pot si una din cauze, barbatilor nu prea le plac problemele, nu ne inteleg, nu-i doare de noi! ii intereseaza daor sa le fie lor bine!

si acum, dupa cate am facut ca sa fie bine, sa fim fericiti, am ajuns sa nu mai imi doresc eu sa facem sex prea des...de ce??? nu stiu, nu am pe altul, dar parca ceva s-a rupt...sau poate ca nu il mai iubesc, poate e doar obisnuinta...om vedea!

Curaj pisicuto!!! o sa iasa soarele si pe strada noastra!
zambila
Postat pe 15 Ianuarie 2009 15:33
nu vrea pentru ca e satul de tine femeie..nu intelegi?lasa-l sa isi faca de cap cu altele pana isi revine si..stai linistita se intoarce el innpoi sa tio traga asa cum iti doresti
bogdan2009
Postat pe 15 Ianuarie 2009 18:18
bogdan amore, dar tu accepti acelasi sfat? Te plangi ca prietena vrea sa te paraseasca. o lasi sa se duca cu altii sub acest motiv - ca ne plictisim unii de altii - si o primesti inapoi dupa toate paturile in care vrea sa se bage?
Ce-i asta oameni buni? Suntem caini sau oameni? Marturisesc ca nu mai inteleg nimic. chiar nimic!
gianiblue
Postat pe 15 Ianuarie 2009 19:49
bogdan inteleg de unde, de la botez... dar amore de la ce o fi?
pragmatic, barbat ce mai!!!
zambila daga mea, soare iti trebe si tie ca sa dai in floare, tot soare si mie, ca sa torc mai prrrrrrrrofund...
pana una - alta, stau si eu pe calorifer si imi legan codita.
iara pe tine sper ca te-au mutat intr-o camera cu lumina si caldura, sa treci de iarna.
stiu cam ce simti, am simtit si eu asta candva... dar a trecut, asa cum toate trec. poate tocmai roata asta a trecerii e soarele pe care uitam sa il vedem. mai stii?
catwalk
Postat pe 16 Ianuarie 2009 18:04
Gaby211081
Postat pe 17 Ianuarie 2009 15:03
Gaby211081
Postat pe 17 Ianuarie 2009 15:04
scuze....sint curioasa ce ai facut? cum s a rezolvat probleme....sint lucruri pe care trebuie sa le invatam toate din experientele altora......imi pare rau prin ce ai trecut.....nu a fost usor
elissa
Postat pe 20 Ianuarie 2009 12:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
citate celebre despre dragoste.. 552 De la: etta70 5 Noiembrie 2009 14:08
infidelitate 189 De la: mia79x 13 Mai 2009 21:22
Sex cu probleme 111 De la: sophia 6 August 2009 21:20
ce ascunde cererea de prietenie??? 587 De la: ameno 9 Aprilie 2011 22:29
inca mai are cont pe site-uri de matrimoniale 134 De la: pik_nik 13 Decembrie 2009 20:23
Setari Cookie-uri