nu vrea.....de ce??

bubu, cum zicea si cryle, timpul este totul si rabdarea. poate e atractiv barbatul de pe net insa, am vazut ca tii la prietenul tau. da-i o sansa si dupa ce iti lamuresti bine sentimentele incearca alt drum. a jongla cu mai multe mingi deodata poate fi periculos
si_totusi
Postat pe 10 Octombrie 2008 14:31
si totusi .... acum imi place de tineeee ,defapt mi-ai placut tu ... si pina acum

bubutzaaaa,mersi - asa procedez si eu ,i-am dat timp si spatiu si expunerea detailata - " a Lady always must be a Lady "

sentimentul care ma incearca e ca si guma de mestecat dupa ce nu mai are aroma si numai o intinziiiiiii ( precum copii )si acest sentiment imi displace ... se cer masuri,cat de curind
bogdana180
Postat pe 10 Octombrie 2008 15:04
De la: bogdana180, la data 2008-10-10 15:04:59si totusi .... acum imi place de tineeee ,defapt mi-ai placut tu ... si pina acum

bubutzaaaa,mersi - asa procedez si eu ,i-am dat timp si spatiu si expunerea detailata - " a Lady always must be a Lady "

sentimentul care ma incearca e ca si guma de mestecat dupa ce nu mai are aroma si numai o intinziiiiiii ( precum copii )si acest sentiment imi displace ... se cer masuri,cat de curind


frumoasa si nimerita metafora........la mine nu e chiar asa
..........mai are gust....
o sa am astea 2 zile de pauza cand imi voi da seama exact ce simt
(din principiu acasa nu-mi petrec timpul la calculator sau pe mess)

Postat pe 10 Octombrie 2008 15:20
De la: si_totusi, la data 2008-10-10 14:31:25bubu, cum zicea si cryle, timpul este totul si rabdarea. poate e atractiv barbatul de pe net insa, am vazut ca tii la prietenul tau. da-i o sansa si dupa ce iti lamuresti bine sentimentele incearca alt drum. a jongla cu mai multe mingi deodata poate fi periculos


tocmai ca nu vreau asta....pentru ca in primul rand asta ar insemna o lipsa de respect fata de mine insami


d-asta v-am cerut o parere....un sfat.....sa-mi aprind beculetul de urgenta care sa-mi zica ce sa fac......

numai bine si multumesc din suflet pt raspunsuri

Postat pe 10 Octombrie 2008 15:21
Stii ceva, sa fiu sincera si eu cand am ceva imi place sa-i spun ce ma roade, dar ma gndesc si-mi fac 10 mii de planuri cum sa abordez problema, pt ca sa nu las loc la alte interpretari si sa nu rabufnesc ca taranca sa-i spun ce ma doare, incerc sa fiu diplomata ......sa iasa bine de ambele parti....
Dar timp ii las, numai ca ma roade asteptarea, si parca nu mai vine o data raspunsul, stie ca sunt asa si ii place sa se joace cu mine.....cand se intampla sa avem si noi situatii rezolvabile , pana la urma, dar astia suntem , cu rele cu bune cu.....nebunii....
Trebuie sa fie si asa ceva intr-o relatie pt ca altfel ar fi monotonie si ....sigur nu ne place nici monotonia

Postat pe 10 Octombrie 2008 15:40
Draga bubutza, ai dreptate, indiferenta doare cel mai tare!!
Si sunt f. bune sfaturile tale in principiu, asa eram si eu inainte, tot asa, avem incredere, il lasam sa faca ce vrea... cu mine nu iesea in club ca era aglomeratie si fum, dar cand era cu prietenii nu il deranja...si m-a inselat....punct. N-as fi crezut asta niciodata, dar pana la urma a recunoscut...e cumplit sa-ti insele increderea dupa 4 ani, parca se prabuseste cerul peste tine!
l-am iertat, oarecum, dar inca ma mai macina asta, nu mai am incredere oricat as vrea.
nu sunt paranoia, dar e greu sa te porti mereu frumos cand primesti numai critici, cand nu primesti nici macar de ziua ta o floare!
Suntem de 5 ani impreuna, cu bune si cu rele, incercam sa ne rezolvam problemele, dar nu stiu sigur daca o sa reusim sa trecem peste...desi as vrea pt ca il iubesc. El sustine ca ma iubeste....dar indoiala asta imi macina sufletul.
Aveti grija de voi!
zambila
Postat pe 10 Octombrie 2008 15:55
Nu am sti ce ne lipseste cu adevarat dak nu am avea optiunea de a .....alege

Postat pe 10 Octombrie 2008 15:58
nu stiu ce simti dar pot sa-mi imaginez.......
e cumplit sa afli ca un om in care ai investit timp, energie, sentimente si in care ai avut incredere sa-ti insele asteptariele si increderea.......el stie ca pe tine te doare faptul ca te-a inselat?? e constient de faptul ca nu mai ai incredere in el??
cum s-a purtat cu tine in ultima perioada?? regreta ce a facut??
astea sunt importante.....ca sa poti merge mai departe.....

nu poti trai cu indoiala si cu durerea in suflet oricat ai vrea...
eu am avut o relatie de un an in care mi-am pierdut respectul de sine, am pierdut prieteni buni, mi-am pierdut identitatea......in acea relatie era exact la fel...cu mine nu mergea nicaieri dar cu prietenii se ducea peste tot.....nu m-a inselat dar a abuzat de sentimentele pe care le aveam pt el si practic si-a batut joc de mine....pana in ziua cand m-a lovit si l-am parasit....
atunci la nervi am sters nr de tel, am ars poze, scrisori, cadouri...tot de la el...si am plecat la mare
a fost cel mai bun lucru pe care l-am facut intr-un an si jumatate de cand eram impreuna!

si acum ma doare cand ma gandesc cat de proasta am fost sa nu vad ca se folosea de mine.....dragostea orbeste intr-adevar!

tocmai de asta eu nu vreau sa ma folosesc de nimeni in nici un scop....si mai ales sa ma joc cu sentimentele....intre dragoste si ura e un sg pas.....

Postat pe 10 Octombrie 2008 16:21
bubutza, nu ai inteles! Plictiseala este raspunsul la intrebarea: "nu vrea...de ce??". Oricum raspunsul nu era pt. tine asa ca nu te ofusca!
Gaby211081
Postat pe 10 Octombrie 2008 16:44
mentionez ca asta s-a intamplat anul trecut in mai, deci a trecut ceva timp de atunci. Presupun ca isi da seama ce simt, macar banuieste, pt ca i-am spus ca oricum nu mai am incredere in el, iar daca el accepta sa fie cu mine asa , bine, daca nu... fiecare isi vede de drumul lui...si a ales sa lupte pt relatia asta( e cam mult spus)
Nu stiu daca s-a schimbat prea mult, nu spun ca nu ma respecta sau nu se poarta frumos cu mine, dar sunt anumite gesturi ca lipsesc si pe mine ma afecteaza! El e o persoana destul de dificila, e foarte pretentios, vesnic e nemultumit, e obisnuit numai sa primeasca fara sa ofere nimic.
Probabil ca maicasa l-a rasfatat prea tare, pt ca la 24 de ani, desii il duce capul si face destui bani, nu plateste nici o ch. in casa, sta ca la hotel acolo.
Asta e un alt aspect care ma deranjeaza, ne cunostem de 10 ani, suntem de 5 ani impreuna si pe el nu l-am auzit sa zica ca vrea sa ne mutam impreuna, sa ne casatorim, vesnic i se pare ca suntem prea tineri, ca mai avem timp, ca doar n-o sa stea in chirie!??
Mi se pare un iresponsabil uneori ( desi la varsta lui a construit si vandut vreo 6 case) deci e descurcaret, vesnic se plange ca n-are bani!! Si sa nu va imaginezi ca ma intretine pe mine, pt ca si eu lucrez.
Acum vreo luna, el era in sua, si i-am zis ca vreau sa ne despartim, pt ca nu sunt fericita, nici eu, nici el, si s-a suparat f tare...ca el se schimba, ca face orice, ca pe mine ma iubeste....
sincer, nici nu stiu ce sa mai cred...ce alt motiv ar avea sa stea cu mine?? chiar atat de egoist sa fie un om? oare chiar nu stie sa iubeasca? sau sunt eu prea pretentioasa, cer prea mult?
zambila
Postat pe 10 Octombrie 2008 18:46
Pot fi multe motive pt care nu vrea .Incearca sa vorbesti cu el ,da cartile pe fata,incearca sa-l seduci ,sa-l faci gelos .....iar daca tot nimic atunci mai bine va despartiti
marinela_diana
Postat pe 10 Octombrie 2008 20:34
am cam schimbat subiectul...alta era intrebarea din topicul asta!
Monisor, ce s-a mai intamplat? vrem sa aflam noutati?
S-a rezolvat problema?
zambila
Postat pe 10 Octombrie 2008 20:57
Comercializez si distribui elemente de imbinare pentru timplarie din PVC/AL/LEMN/PAL si CONSTRUCTII... suruburi piulite saibe dibluri ancore fixare nituri si popnituri etc"...Preturi fara concurenta..!!!.... pentru informatii suplimentare puteti suna la nr:0732430182....de luni pina vineri orele 07-18:30

Postat pe 10 Octombrie 2008 22:21
De la: Gaby211081, la data 2008-10-10 16:44:14bubutza, nu ai inteles! Plictiseala este raspunsul la intrebarea: "nu vrea...de ce??". Oricum raspunsul nu era pt. tine asa ca nu te ofusca!



ma scuzi.....stiu ca sunt .....dar deh! asa sunt eu......impulsiva


puteai sa mai spui si tu 2 vb ca sa inteleg si eu


dar daca era plictiseala nu crezi ca se desparteau pana acum?? si se comporta altfel......??era mai distant, mai rece...nu s-o tina in brate si s-o pupaceasca...
eu asa cred...

ce zici???



Postat pe 11 Octombrie 2008 09:29
in mare parte pb este aceeasi...alte personaje...

ce este de facut ? aici e ... aici


Eu am tras linie, cu propriile lui metode
tot ce am "invatat" de la el ...ai aplic acum si mi-e atat de greu,cumplit de greu,dar hotarirea este luata


as avea nevoie acum,de-o imbratisare ,dar sa nu mai spuneti la nimeni ...
bogdana180
Postat pe 11 Octombrie 2008 11:22


as fi trimis un milion dar te plictiseai.....imbratisari n-am gasit sa-ti trimit......



Postat pe 11 Octombrie 2008 12:51
Bogdanica, hai la mine in bratze si ......stiu sa te ascult stiu sa-ti povestesc si eu de ale mele si multe altele, gasesti la mine un umar care sa te sprijine si sa te ajute dak se poate....asta e viatza , cu bune , cu rele, trebuie sa le depasim pe toate, capul sus si privirea inainte....

Postat pe 11 Octombrie 2008 15:40
De ce e plictiseala? Pai dupa 4 ani e oarecum normal! Eu am stat cu o persoana 8 ani si relatia noastra devenise cam la fel...De ce nu ne-am despartit imediat ce ne-am dat seama ca nu mai merge? Din obisnuinta. Poate ca e si cazul asta! Iar faza cu pupacitul si tinutul in brate, cred ca se simte vinovat. Poate ca inca o apreciaza/iubeste, insa nu il mai atrage fizic, isi da sema de asta/ii pare rau/se simte vinovat. Sunt mai multe variante...Insa oricum nu e un semn bun! De obicei, am observat ca relatiile incepute in adolescenta/liceu, dureaza mult insa majoritatea inainte de 30 de ani se destrama (daca ajung pana acolo!). Nu stiu cate se finalizeaza cu o casnicie fericita. Deoarece partenerii ajung la 30 de ani deja plictisiti si vor altceva. Practic nu au avut parte de experienta, isi dau seama ca ceea ce au nu e ceea ce au visat si atunci se gandesc ca nu e prea tarziu sa mai caute! Probabil ca el nu e pregatit sa se desparta de ea insa nici nu o mai doreste. Probabil ar vrea si alte experiente fara sa o piarda pe ea!
E doar o parere de-a mea oricum...
Gaby211081
Postat pe 11 Octombrie 2008 15:47
Multumesc, bubutza si cryle ... cu voi acum ma simnt mai bine

trag aer adinc in piept si merg inainte, nu am voie sa ma uit inapoi ; stiti voi "yesterday is history ,tomorrow mistery ...and today,today is a gift "...so


gaby, aceelasi lucru l-am observat si eu ...
bogdana180
Postat pe 11 Octombrie 2008 18:18
imi vine sa rid si totusi am un gust amar.mi-au trebuit 20 de ani sa inteleg ca pt. el relatiile intime nu ii spun nimic.am luptat,am oftat,l-am facut gelos,ba ,la un moment dat chiar l-am inselat pt ca nu mai credeam in mine ca femeie.am fost terminata dar mi-am revenit nu mai simt nimic pt. el am imbatrinit si imi vine sa imi dau cu pumnii in cap ca mi-am irosit viata linga un infirm sufleteste.acum as vrea sa divortez si nu siu ca sa fac...in fine,revenind la tine iti spun doar sa fii atenta ,sa vezi cum se poarta esti tinara nu iti bate joc de anii tai daca vezi ca nu merita ,lupta dar nu o viata intreaga.stiu ca acum ti se pare fructul perfect,dar crede-ma o viata fara iubire e un big sheet.nu e corect ca unul sa dea tot sa arda ca o flacara iar celalat doar sa priveasca impasibil ca si cind asa e normal si firesc.totul se imparte la doi intr-o relatie,ABSOLUT TOT.AI GRIJA DE TINE SI PUNE ORDINE IN VIATA TA NICI NU ITI IMAGINEZI CE REPEDE SE SCURGE.BAFTA SI SA FII FERICIA.
dana_v2006
Postat pe 13 Octombrie 2008 00:48
dana_v2006 - cumplit,imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva

bubutza !
zambila !
voi cum sunteti ? s-au mai lipezit treburile ?
sper... sper sa aud vesti bune,imi doresc sa aud vesti bune despre voi

bogdana180
Postat pe 13 Octombrie 2008 08:43
sunt bine....intai si-ntai am avut sesiune de infrumusetare cu prietena mea....am fost la coafor, la manichiura...bla, bla...
am colindat prin magazin si ne-am cumparat bijuterii...o hainitza...am barfit.....
si m-am eliberat....am ajuns acasa alta persoana, am privit totul intr-o perspectiva noua...
nici nu a trebuit sa deschid gura macar pt ca el a inceput....si mi-a spus ca-i pare rau ca m-a neglijat, e constient ca nu mi-a oferit suport, intelegere si atentie in ultima perioada dar ca o sa recupereze......nu stiu in ce proportie o sa tina minte ce mi-a spus ...important e ca a stiut ce sa-mi spuna, cand sa-mi spuna....
l-am iertat...asa cum il iert mereu.....dar el inca nu stie si foarte dragut cand ma priveste cu ochii mari si albastrii ca ai unui copil....si ma intreaba "mai esti suparata pe mine?"....


il iubesc...l-am cunoscut la inceputul liceului...sunt la sf facultatii si il iubesc din ce in ce mai tare ....

happy end!


oare??

Postat pe 13 Octombrie 2008 09:23
bogdana draga, eu sunt oarecum bine, pe linia de plutire, dar cred ca trebe sa pun piciorul in prag, ca asa nu-mi place, ori de tot, ori deloc
poate daca ne detaliezi putin si povestea ta intelegem si noi mai bine si te ajutam cu un sfat...sau macar incercam monisor, nu ne mai zici nimic??
buna bubutza!!!
va pup pe toate
zambila
Postat pe 13 Octombrie 2008 11:24
bogdana....asteptam un semn de la tine....

poate reusim sa te ajutam, ce zici??


Postat pe 13 Octombrie 2008 14:44
hmmm...e greu sa-ti spuna cineva de ce el reactioneaza asa...eu am o relatie de 5 ani, si sunt momente in care iubitul meu nu vrea sa aibe relatii,am discutat cu el pe tema asta si mi-a spus k nici macar nu e vina mea k sunt la fel de frumoasa si atragatoare k si pana atunci...doar k uneori este fff stresat,obosit de la servici se gandeste tot timpul sa ne putem permite mai mult etc. daca uneori nu vrea sau nu are chef nu inseamna k nu te iubeste!!!! cel putin asta e parerea mea...eu zic sa nu-ti faci griji si sa incerci cu un masaj o cina romantica si o sa vezi o schimbare...bafta....

Postat pe 13 Octombrie 2008 15:17
apoi daca la 20 de ani nu are chef si e ostenit de stresat ce e, apoi pe la 40 de ani ce o sa mai zica?
inteleg sa fie si momente din astea insa, nu asa de dese incat sa ridice intrebari. ca altceva vaz ca nu se mai ridica . s-a intors lumea cu fundu-n sus. batraiorii vor des si tinereii nu vor deloc. incapatinata lume
si_totusi
Postat pe 13 Octombrie 2008 15:27
Iubitele mele,

eu mi-am rezolvat problema.Cel mai greu mi-a fost sa iau decizia,doar lui ai mai trebuie ceva timp sa realizeze..ca de obicei

Si mie mi-ar prinde atat de bine o \"sesiune depurativa\" cu prietenele,si parului meu mana unei coafeze sau cum se spune mai nou ..hairstylist ,dar mai trebuie sa astept un pic

bubutza ma bucur enorm ptr tine -muah-

zambiluta,va veni ziua cand vei lua cea mai inteleapta decizie,sunt convinsa,dar mai stiu ca pina atunci, te stingi incet pe dinauntru- emoticon cu imbratisari muuuulteee -

monisor,ne-ai lasat singure de ceva vreme,revin-o te rog,uite..incercam sa tot iti facem chef de vorba

si totusi : cata dreptate ai ! esti un fin observator
bogdana180
Postat pe 13 Octombrie 2008 16:07
Totusi este careva ineresat?!....Comercializez si distribui elemente de imbinare pentru timplarie din PVC/AL/LEMN/PAL si CONSTRUCTII... suruburi piulite saibe dibluri ancore fixare nituri si popnituri etc"...Preturi fara concurenta..!!!.... pentru informatii suplimentare puteti suna la nr:0732430182....sau id de messs:
Sa spuneti daca doriti ceva anume...:P

Postat pe 13 Octombrie 2008 20:21
nici o vesteeeee
bogdana180
Postat pe 14 Octombrie 2008 14:28
nu v-am l;asat singure...tot timpul am stat si am urmarit discutiile voastre ...intre timp am si aflat problema...cineva imi spunea ca poate ma inseala....si avea dreptate...pana la urma trebuia sa-mi dau seama...nu stiu de ce mi-a fost atat de greu sa accept asta...schimbarea lui a fost mult prea brusca...adica..prea dintr-o data... era el plictisit...si asa cum spun cei care ne cunosc "daca nici cum ai fost tu nu ai fost buna...."si cred ca asta a si fost problema...am fost prea buna(acu scuzati modestia)dar...chiar nu-l cicaleam,daca aveam ceva de spus...rar dar foarte rar spuneam la nervi si niciodata in public,dragastoasa am fost mereu,de discutat...am incercat mereu sa discut cu el...de ascultat il ascultam... de aratat bine ...arat...adica no...nu sunt eu top model dar sunt multe,foarte multe fete/femei mai putin frumoase decat mine!si atunci...daca tot a avut parte de intelegere,tandrete,frumusete....ce l-a determinat sa-si caute alta??-in fine...acum nu mai conteaza...avem 4 ani jumatate impreuna...de iubit EU il iubesc..el...nu stiu(el spune ca da)!cert este ca...am avut o discutie in urma "descoperiri"si am ramas impreuna!nu stiu daca inainte stia dar acum sigur stie ca va ramane langa mine atat timp cat doreste...eu nu o sa-i spun niciodata pleaca! sau ramai!
monisor
Postat pe 14 Octombrie 2008 21:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
divort la minut 47 De la: si_totusi 3 Mai 2009 21:59
MAREA DESCOPERIRE ?NU -DOAR O CONVINGERE CARE POATE NU TREBUIA 11 De la: Ioana007 10 Decembrie 2008 19:13
Nu mai stiu ce inseamna dragostea 11 De la: scrichy 10 Mai 2009 14:17
barbat scorpion cu ascendent in leu 1 De la: 19 Octombrie 2009 00:04
afla daca esti misogina.. 32 De la: valericao 23 Martie 2009 15:09
Setari Cookie-uri