nu vrea.....de ce??

suntem impreuna de 4 ani jumate!!am inceput sa iesim cand eu eram pe la sfarsitul clasei a 12-a....totul a fost ok pana acum aproximativ 1 an...cand am inceput sa-mi dau seama ca el nu mai vrea sa facem dragoste...adica no..sa nu intelegeti gresit..nici inainte nu aveam noi f multe relatii intime dar...parca nici asa de rare nu erau....la incept m-mam gandit ca e vb de altcineva...apoi m-am gandit ca e vb de faptul ca nu avem un spatiu al nostru unde sa ne putem desfasura asa cum am vrea(ar vrea)..motiv pt care anul asta in vara ne-am luat amandoi 2 saptamani de concedu si am plecat departe de toti si de toate....am crezut ca va fi altfel...dar in 2 saptamani...m-a tinut numai in brate,m-a pupat ,mi-a spus ca ma iubeste...si ATAT...mi-am spus atunci ca probabil nu mai e atras de mine(logic)...nu-mi explic ce se intampla...spune ca ma iubeste dar nu inteleg de ce nu ma doreste??lucrez cu oameni deci...ingijita sunt...de aratat bine arat,educata sunt,grijulie cu el sunt,dragastoasa...nu stiu ce sa mai fac!am vb cu el despre asta dar...nici un rezultat...mi-a parut jenat cand am deschis discutia asa ca...am evitat sa vb despre asta si cu alte ocazii!a mai trecut cineva prin asta???e cineva in aceeasi situatie??e vre-un psiholog pe aici care sa ma ajute???
monisor
Postat pe 23 Septembrie 2008 13:01
Pot exista 1001 cauze. Cel mai bine ar fi sa-ti zica el care este motivul.

Postat pe 23 Septembrie 2008 20:17
Nu contest ca nu pot exista 1001 de motive, dar sincer, tare mi-e ca a gasit pe cineva mai "nou".
Nu vreau sa te supar, dar din proprie experienta iti zic, daca nu sunt probleme medicale, asta este primul motiv la care ar trebui sa te gandesti!
Iar daca tu crezi ca tie nu ti se poate intampla asa ceva....macar deschide ochii si cerceteaza!
Asa sunt eu, mai pesimista, si iti doresc sa ma insel eu!
Poate intre timp mai afli ceva si ne anunti si pe noi!
Ai grija de tine!
zambila
Postat pe 24 Septembrie 2008 15:35
corect.

Postat pe 24 Septembrie 2008 15:55
De la: monisor, la data 2008-09-23 13:01:21suntem impreuna de 4 ani jumate!!am inceput sa iesim cand eu eram pe la sfarsitul clasei a 12-a....totul a fost ok pana acum aproximativ 1 an...cand am inceput sa-mi dau seama ca el nu mai vrea sa facem dragoste...adica no..sa nu intelegeti gresit..nici inainte nu aveam noi f multe relatii intime dar...parca nici asa de rare nu erau....la incept m-mam gandit ca e vb de altcineva...apoi m-am gandit ca e vb de faptul ca nu avem un spatiu al nostru unde sa ne putem desfasura asa cum am vrea(ar vrea)..motiv pt care anul asta in vara ne-am luat amandoi 2 saptamani de concedu si am plecat departe de toti si de toate....am crezut ca va fi altfel...dar in 2 saptamani...m-a tinut numai in brate,m-a pupat ,mi-a spus ca ma iubeste...si ATAT...mi-am spus atunci ca probabil nu mai e atras de mine(logic)...nu-mi explic ce se intampla...spune ca ma iubeste dar nu inteleg de ce nu ma doreste??lucrez cu oameni deci...ingijita sunt...de aratat bine arat,educata sunt,grijulie cu el sunt,dragastoasa...nu stiu ce sa mai fac!am vb cu el despre asta dar...nici un rezultat...mi-a parut jenat cand am deschis discutia asa ca...am evitat sa vb despre asta si cu alte ocazii!a mai trecut cineva prin asta???e cineva in aceeasi situatie??e vre-un psiholog pe aici care sa ma ajute???


ai discutat cu el.......OK
ce ti-a spus???
e normal sa para jenat dar tu trebuie sa insisti si sa-l faci sa inteleaga ca iti faci griji, ca e o problema in viata voastra de cuplu si ca nu poti trece peste.....ia-l prin invaluire...povestestei si tu ceva jenant pt tine....
nu inteleg cum de sunteti de atata timp impreuna si nu sunteti deschisi???
mi se pare ciudat.....
poate totusi are o afectiune, o infectie si nu poate cu toate ca vrea.....
trebuie neaparat sa discutati si sa afli motivul...cel real.
n-as zice neaparat ca e vb de altcineva.....si mie mi se intampla sa am o perioada cand pur si simplu nu am chef....am toate conditiile dar simt nevoia doar sa fiu dezmierdata si mangaiata....
poate e mai sensibil din fire.....
mult noroc! si comunicati fratilor ca d-aia aveti grai!!!

Postat pe 26 Septembrie 2008 15:52
ce mi-a spus???...ca trebuia sa stric eu asa o zi placuta...cu niste chestii care nu au nici o importanta!!atat....cat despre comunicare...sa sti ca am incercat mereu sa comunic...dar...degeaba...intr-un dialog e nevoie de 2 si daca el nu vrea...asta e!!!si credema ca atunci cand nu vrea....poti sa faci orice...singurul lucru p care -l spune e "te iubesc pui"..apoi..nu mai spune nimic pur si simplu!!
dezmierdat si alintat este tot timpul...poate ca i s-a luat cu binele ...mai sti??
monisor
Postat pe 27 Septembrie 2008 18:12
daca vrei sa discutam mai amanuntit iti dau adresa mea de mess si acolo putem sa povestim si sa iti dau un sfat sau doua care poate te ajuta......
macar acolo intru mai des si pot sa-ti raspund in timp real....eu am cateva trucuri care merg intotdeauna....dar nu minciuni sau lucruri de genul....ci modul de a purta o discutie si de a te comporta cu el...
sunt cu iubitul meu de 6 ani si pot sa bag mana in foc ca ma iubeste la nebunie si ma doreste la fel de mult ca si acum 4 ani...poate chiar mai mult...
si inafara de asta mai barfim si noi ca fetele





Postat pe 28 Septembrie 2008 14:17
bubutza draga, poate ne inveti si pe noi cateva trucuri!! sau sunt secrete?? glumeam
la mine, singurul truc care functioneaza se numeste "indiferenta"....
daca nici asta nu da roade, inseamna ca nu mai are rost sa te chinui!!
daca aveti alte sfaturi, as vrea sa aflu si eu!!
Va pup
zambila
Postat pe 29 Septembrie 2008 15:29
poi deeci si prin urmare nu zic ca nui posibil dar si eu am ajuns la concluzia sa nu mai vreau ...de ce ?' poi simplu prea multa munca, preludiu alea alea ma pregatesc toata ziua sa fie bine sai inspir starea de spirit ca mai apoi nici sa nu incepem bine ca sa si terminat se intoarce pe partea cealanta ca si cum nu sa intamplat nimik.. si atunci la ce sa ma mai chinui ca nici macar o vorba buna sa nu aud de ex cand vine de la munca .... buna iubitule mia fost dor de tine .... nu te gandi eu ii zic mereu si nu odata am avut impresia ca zic la pereti .. zice un simplu buna se intoarce si-si vede de ale ei ca si cum am salutat vecina de vizavi....cat despre comunicare e la pamant de cate ori deschis un subiect ii pune capat cu ceva sa-mi inchida gura si sa-mi treaca pofta de vorbit... singurele lucruri despre care discutam bani..cumparaturi si ce sa mai ia prin casa ..cat despre noi discutiile sunt zero .. nevoile mele si daca as vrea sa-mi iau un pix ceva mai special ..raspunsul ar fi :..da avem atatea pixuri in casa in rest aud doar imi trebuie aia imi trebuie ailanta
Dragonfly
Postat pe 30 Septembrie 2008 18:16
bate palma, dragonfly! barbatii intretin o relatie, iar femeile sunt rele, fara suflet... Glumesc. Depinde de la caz la caz. Noi sa fim sanatosi

Postat pe 30 Septembrie 2008 23:44
De la: Dragonfly, la data 2008-09-30 18:16:30 poi deeci si prin urmare nu zic ca nui posibil dar si eu am ajuns la concluzia sa nu mai vreau ...de ce ?' poi simplu prea multa munca, preludiu alea alea ma pregatesc toata ziua sa fie bine sai inspir starea de spirit ca mai apoi nici sa nu incepem bine ca sa si terminat se intoarce pe partea cealanta ca si cum nu sa intamplat nimik.. si atunci la ce sa ma mai chinui ca nici macar o vorba buna sa nu aud de ex cand vine de la munca .... buna iubitule mia fost dor de tine .... nu te gandi eu ii zic mereu si nu odata am avut impresia ca zic la pereti .. zice un simplu buna se intoarce si-si vede de ale ei ca si cum am salutat vecina de vizavi....cat despre comunicare e la pamant de cate ori deschis un subiect ii pune capat cu ceva sa-mi inchida gura si sa-mi treaca pofta de vorbit... singurele lucruri despre care discutam bani..cumparaturi si ce sa mai ia prin casa ..cat despre noi discutiile sunt zero .. nevoile mele si daca as vrea sa-mi iau un pix ceva mai special ..raspunsul ar fi :..da avem atatea pixuri in casa in rest aud doar imi trebuie aia imi trebuie ailanta


imi pare rau...dar totusi daca esti nemultumit de relatia asta de ce continui?
eu una n-as putea...toate problemele pe care le avem le rezolvam, fiecare vine cu o propunere, o solutie, discutam si apoi luam o decizie - in orice domeniu
si ca sa-ti spun ca eu nu iau pt acasa cate ia el si ma rog de el sa-si cumpere pantofi si jeansi....ceva pt sufletul lui
noroc ca dau comenzi pe net si ii mai iau cate un parfum, un ceas...ceva ...weste generos in ce priveste banii dar zgarcit in altele
de exemplu nu suporta sa-mi indrept atentia catre altceva, isi cere tributul de rasfat si dragaleala zilnic...daca nu fizic macar sa-i spun ceva frumos si dragut

suntem diferiti, gandim si ne comportam diferit dar daca nu as fi fericita si as avea probleme de genul asta in cuplu n-as sta cu mainile in san......daca nu vrea sa discute inseamna ca nu-l intereseaza...deci nu-l intereseaza ce simt, ce gandesc....deci nu-l intereseaza relatia ....simplu si logic, nu?


multa bafta si rabdare!

Postat pe 1 Octombrie 2008 15:40
De la: Falcone, la data 2008-09-30 23:44:52bate palma, dragonfly! barbatii intretin o relatie, iar femeile sunt rele, fara suflet... Glumesc. Depinde de la caz la caz. Noi sa fim sanatosi


rautaciosule!!!
nu toate femeile sunt rele..
nu poti sa le ai pe toate dar nu cred ca numai barbatii intretin o relatie.....eu sunt impulsiva iar el e extraordinar de calm, eu sunt incapatanata si ambitioasa iar el sta si cantareste de 30 de ori orice lucru.....dar numai el stie cum sa ma rasfete, cum sa treaca peste toanele mele si sa vada ce e bun in mine...
e un echilibru ( nu perfect ) dar care merita cautat
eu am invatat sa fac compromisuri, sa nu mai fiu asa mandra si orgolioasa si el a invatat sa fie mai razboinic.....
deci cine intretine relatia???

Postat pe 1 Octombrie 2008 15:45
Mie oricum imi esti simpatica. Asa ca

Postat pe 4 Octombrie 2008 11:48
De la: Falcone, la data 2008-10-04 11:48:35Mie oricum imi esti simpatica. Asa ca


ms-ms-ms

deja ma simt mult mai bine


Postat pe 4 Octombrie 2008 17:22

Postat pe 4 Octombrie 2008 22:33
bubutaaaaa,nu ma fa pe secretoasa,caaaa si nooiii vrem sa aflam niste mici trucuri,poate sa le si aplicam , dupa caz ...

so,fi fata de gasca si spune si celor mai putini stiutori cum sa dregem...'busuiocul"

pleaseeeee


baieti! mai puneti si voi umarul sa o convingem pe bubutza noastra sa vb cu noi
bogdana180
Postat pe 8 Octombrie 2008 23:41
De la: monisor, la data 2008-09-27 18:12:09ce mi-a spus???...ca trebuia sa stric eu asa o zi placuta...cu niste chestii care nu au nici o importanta!!atat....cat despre comunicare...sa sti ca am incercat mereu sa comunic...dar...degeaba...intr-un dialog e nevoie de 2 si daca el nu vrea...asta e!!!si credema ca atunci cand nu vrea....poti sa faci orice...singurul lucru p care -l spune e "te iubesc pui"..apoi..nu mai spune nimic pur si simplu!!
dezmierdat si alintat este tot timpul...poate ca i s-a luat cu binele ...mai sti??


dump him.. nu merita sa iti bagi capu cu unu asa..
daca nu exista comunicare in relatie, degeaba faci tu sa fie altceva.. ce nu prea e...
nu te minti singura..
Neghinitza
Postat pe 9 Octombrie 2008 13:02
De la: bogdana180, la data 2008-10-08 23:41:55bubutaaaaa,nu ma fa pe secretoasa,caaaa si nooiii vrem sa aflam niste mici trucuri,poate sa le si aplicam , dupa caz ...

so,fi fata de gasca si spune si celor mai putini stiutori cum sa dregem...'busuiocul"

pleaseeeee


baieti! mai puneti si voi umarul sa o convingem pe bubutza noastra sa vb cu noi


nu sunt secretoasa...pot sa dau sfaturi cui vrea sa le auda.........dar nu presupun ca toata lumea vrea sfaturi.....

Postat pe 9 Octombrie 2008 15:04
noi vrem...
zambila
Postat pe 9 Octombrie 2008 15:18
De la: zambila, la data 2008-10-09 15:18:11noi vrem...


ma bucur sa aud asta.....
nu sunt o mare cunoascatoare, eu dau sfaturi doar din experientele proprii....

in primul rand eu nu-mi cical iubitul - fa aia, du-te acolo, vezi ca stai nu stiu cum, de ce te-ai imbracat asa, de ce te-ai dat cu parfumul asta,cate beri ai baut, cu cine ai fost, unde,de ce ai venit la ora asta...

nu-l injosesc de fata cu prietenii lui - chestii intime ce tin de sex, declaratiile pe care mi le face, micile atentii....odata ce iei in ras un lucru nu-l va mai face niciodata si se va inchide inel.....apoi el are o imagine in ochii prietenilor ( la fel cum avem toti in ochii prietenilor nostri )...de ce sa o stric...de ce sa fac singura rau relatiei??

nu-i dau telefoane sa vad unde si cu cine e - pot spune ca am incredre in el si mereu l-am incurajat sa fie deschis si sa vb cu mine despre orice - drept dovada a venit si mi-a zis singurel cand m-a inselat ( la inceputurile - inceputurilor relatiei )....am apreciat curajul pe care l-a avut ( a dat dovada de barbatie ca a recunoscut), am discutat despre ce l-a deteminat sa faca asta si alte detalii si l-am iertat....de atunci imi spune orice ( chiar si ce nu vreau sa stiu )

de fiecare data cand avem probleme ( ne certam ca nu ne-am inteles, ca s-a intamplat nu stiu ce ) intai de toate fiecare are o pauza de gandire - cel mai important e sa nu discuti nervos....
dupa o ora - doua problema oricum nu ti se mai pare asa mare...si cand esti calm esti mult mai rational si mai lucid...

discutam deschis despre sex, despre ce ne place sau nu, despre ce simtim, ce dorim - cel mai important aspect al unei relatii e sexul insotit de comunicare

fiecare are prietenii lui cu care se vede si inafara cuplului - eu am prietenele cu care merg la o cafea, la cumparaturi, barfim, radem ...etc....el are prietenii cu care iese la bebe, joaca table, barfesc.....etc

nu ne petrecem tot timpul impreuna - fiecare are nevoie de timp cu el si pentru el

suntem spontani - ne facem mici surprize ( ii scriu cate un biletel de amor pe care il umplu de inimioare si sarutari si i-l ascund in buzunar sau i-l dau cand nu poate sa-l citeasca ca sa fie si mai curios.....sau ii trimit in mijlocul zilei un mesaj sexy....el imi ofera flori foarte des, ma asteapta dupa ce ma suna si imi spune ca nu poate ajunge....) - lucruri marunte care te fac sa te gandesti cu drag la persoana de langa tine si sa zambesti

timpul petrecut impreuna are o calitate aparte - mereu facem ceva deosebit.....vine si ia pranzul cu mine cand e liber ( am o ora pauza de masa de la munca ), ne plimbam de mana pe alei, mergem la film, organizam diverse excursioare.....ne intalnim cu prietenii la o cafea....sau la un gratar.....dar mereu altceva..

monotonia, banalitatea, lipsa de imaginatie, de implicare si de comunicare sufoca orice relatie.....

si noi avem probleme ( de exemplu zilele astea ma confrunt cu o criza - o lipsa de atentie nemaintalnita si inexplicabila din partea lui) dar incerc sa le depasesc.....discutam...propunem solutii...
cel putin eu nu sunt genul care sa tipe, sa ameninte si sa plece....de fiecare data cand ma deranjeaza ceva ii spun ce si de ce....si el face la fel....
nu suntem perfecti, nici nu incercam sa fim.....doar incercam sa ne adaptam, sa ne maturizam, sa realizam ceva, sa folosim defectele celuilalt in favoarea noastra....



cred ca v-am plictisit ( exista posibilitatea sa ma fii repetat )deja asa ca inchei aici

numai bine



Postat pe 9 Octombrie 2008 18:51
Multumesc bubutzaaaaa, esti o scumpa - emoticon care-ti da mii de pupici marunti si lipiciosi -

Felicitari pentru relatia sanatoasa - nu este putin efortul care-l depui pentru a pastra strarea de normalitate ...doar un visator poate sa-si imagineze ca totul vine de la sine

....acu'i randul meu : bubutzooooo,soarele meu mic,pai ziceai de niste trucuri atunci cand nu exista partener de conversatie - adica tu vorbesti...tu auzi, el ...tace,zambeste frumos,iti mai da si cate un pupic...dar ... atat !
bogdana180
Postat pe 9 Octombrie 2008 19:18
bubu chiar nu mai inteleg nimic.

acum scrii asa :

"suntem spontani - ne facem mici surprize ( ii scriu cate un biletel de amor pe care il umplu de inimioare si sarutari si i-l ascund in buzunar sau i-l dau cand nu poate sa-l citeasca ca sa fie si mai curios.....sau ii trimit in mijlocul zilei un mesaj sexy....el imi ofera flori foarte des, ma asteapta dupa ce ma suna si imi spune ca nu poate ajunge....) - lucruri marunte care te fac sa te gandesti cu drag la persoana de langa tine si sa zambesti
timpul petrecut impreuna are o calitate aparte - mereu facem ceva deosebit.....vine si ia pranzul cu mine cand e liber ( am o ora pauza de masa de la munca ), ne plimbam de mana pe alei, mergem la film, organizam diverse excursioare.....ne intalnim cu prietenii la o cafea....sau la un gratar.....dar mereu altceva.."

ieri ai scris asa:


"Eu sunt implicata intr-o relatie de mai multi ani care insa scartaie - dar nu din vina mea exclusiv ( fac tot posibilul sa-l inteleg, sa-l accept, sa-i fiu aproape).
Acest barbat mai in varsta mi-a spus ca isi doreste o relatie cu mine - eu i-am spus ca sunt prea multe obstacole intre noi....dar am indoiala....
Ma simt in siguranta cand ma gandesc la el, ma simt protejata, alintata.....lucruri pe care nu le-am mai simtit de mult in relatia pe care o am (iubitul meu isi petrece foarte mult timp cu prietenii)."

tu intelegi?
si_totusi
Postat pe 9 Octombrie 2008 19:23
si totusi ...

unii dintre noi ne mai permitem sa avem zile mai "albastre" ;zile mai insorite;uneori cu o usoara "nuanta" de migdale

nu mai fi ca o condica de evidenta , mai recunoaste si tu zilele mai " blue "

tu ...judeci,ori aici se vrea a fi o discutie (cat de cat )

hai mai bine si zambeste ! nu mai fa pe V.Tepes
bogdana180
Postat pe 9 Octombrie 2008 20:34
De la: bogdana180, la data 2008-10-09 19:18:39Multumesc bubutzaaaaa, esti o scumpa - emoticon care-ti da mii de pupici marunti si lipiciosi -

Felicitari pentru relatia sanatoasa - nu este putin efortul care-l depui pentru a pastra strarea de normalitate ...doar un visator poate sa-si imagineze ca totul vine de la sine

....acu'i randul meu : bubutzooooo,soarele meu mic,pai ziceai de niste trucuri atunci cand nu exista partener de conversatie - adica tu vorbesti...tu auzi, el ...tace,zambeste frumos,iti mai da si cate un pupic...dar ... atat !



m-am confruntat de putine ori cu aceasta situatie....dar atunci a fost destul de aiurea......si l-am convins macar sa ma asculte daca nu poate dialoga......si in timp ce-mi expuneam pledoria si aratandu-i cum se vede pe pe partea mea normal ca a simtit nevoia sa-si spuna si el parerea....cand vorbesc cu el il privesc in ochii, vorbesc calm si pe un ton ferm....sa inteleaga ca e serioasa treaba...ca unui copil.....

am avut si zile cand nu i-am vorbit pur si simplu...nu i-am raspuns la telefon, nu l-am sunat....i-am spus ca sunt foarte suparata pe atitudinea lui si pe felul in care trateaza situatia si ca am nevoie de timp sa ma gandesc, si el are nevoie sa se gandeasca si sa-si dea seama daca, unde si cum a gresit....cel mai tare doare indiferenta.... dupa o zi- doua i-am spus "daca vrei sa vorbim - atunci vorbim amandoi, nu vorbesc singura.....intr-o relatie sunt doi oameni, doua pareri, doua moduri de viata "....si asa ajungem sa discutam....
nu zic ca eu sunt perfecta.....am si eu angoasele mele....si eu il supar si de fiecare data cand se intampla asta el imi spune ce l-a deranjat si eu ii spun ce s-a intamplat cu mine atunci.....asa reusim sa ne intelegem....


Postat pe 10 Octombrie 2008 09:37
De la: si_totusi, la data 2008-10-09 19:23:50bubu chiar nu mai inteleg nimic.

acum scrii asa :

"suntem spontani - ne facem mici surprize ( ii scriu cate un biletel de amor pe care il umplu de inimioare si sarutari si i-l ascund in buzunar sau i-l dau cand nu poate sa-l citeasca ca sa fie si mai curios.....sau ii trimit in mijlocul zilei un mesaj sexy....el imi ofera flori foarte des, ma asteapta dupa ce ma suna si imi spune ca nu poate ajunge....) - lucruri marunte care te fac sa te gandesti cu drag la persoana de langa tine si sa zambesti
timpul petrecut impreuna are o calitate aparte - mereu facem ceva deosebit.....vine si ia pranzul cu mine cand e liber ( am o ora pauza de masa de la munca ), ne plimbam de mana pe alei, mergem la film, organizam diverse excursioare.....ne intalnim cu prietenii la o cafea....sau la un gratar.....dar mereu altceva.."

ieri ai scris asa:


"Eu sunt implicata intr-o relatie de mai multi ani care insa scartaie - dar nu din vina mea exclusiv ( fac tot posibilul sa-l inteleg, sa-l accept, sa-i fiu aproape).
Acest barbat mai in varsta mi-a spus ca isi doreste o relatie cu mine - eu i-am spus ca sunt prea multe obstacole intre noi....dar am indoiala....
Ma simt in siguranta cand ma gandesc la el, ma simt protejata, alintata.....lucruri pe care nu le-am mai simtit de mult in relatia pe care o am (iubitul meu isi petrece foarte mult timp cu prietenii)."

tu intelegi?



si parca am scris ca zilele astea ma confrunt cu o lipsa de atentie din partea lui...ca nu inteleg ce il determina sa se poarte asa....nici nu am avut timp si starea de spirit sa initiez discutia...asa ca astept week-end-ul ca sa putem sta linistiti la o cafea si sa vorbim.....
petrece mult timp cu prietenii in sensul ca in ultima vreme prefera sa iasa exclusiv cu ei ( am fost la o cafenea impreuna cu niste prieteni si la ora 11 a spus ca e obosit sa mergem acasa, apoi a doua zi a iesit singur cu un prieten si a stat pana la ora 2 noaptea si a pierdut vremea.....apoi intr-o seara cand trebuia sa iesim in parc m-a sunat ca are treaba cu un prieten si ca nu iesim....pana acum nu a mai facut asa ceva.....)

intelegi acum ca sunt si eu nedumerita....totul a mers bine pana la un punct si acum se intampla ceva, simt asta....dar nu pot sa inteleg de ce schimbarea asta brusca......
nu cred ca e alta fata pentru ca nu e genul ( nu bag mana in foc....dar dupa atata vreme mi-as fi dat seama daca e vorba de altcineva)



si ca sa spun si din relatia virtuala pe care o am.....imi dau seama ca am refugiez in acesta barbat mai in varsta si compensez cu el lipsa de atentie din partea iubitului...si mai stiu si ca nu e corect si ca nu se procedeaza asa.....
sunt pur si simplu praf! niciodata n-am fost asa, tot timpul sunt cerebrala si cu capul pe umeri ( scuzati cacofonia ), nu ma las intimidata si influentata de simple cuvinte ....tocmai de asta abia astept sa discutam si sa- si prezinte fiecare parerea....poate sunt eu de vina si nu-mi dau seama....



Postat pe 10 Octombrie 2008 09:43
Lasa-i timp si spatiu, stiu k e al dracului de greu , dar dak incepi sa-l obosesti cu intrebari la care nu vrei raspuns......se duce draq tot, dak are o problema si nu ti-a spus nimic, inseamna ca vrea sa o rezolve singur si o sa-ti spuna cand v-a fii dispus el.....indiferent de natura sitruatiei in care e.
Nu sunt eu in masura de a da sfaturi, spuneam si eu , asa sa incerc sa te ajut, tu gandesti sanatos si stii f bine ce ai de facut, am incredere ca o sa iei decizia optima

Postat pe 10 Octombrie 2008 09:58
De la: CRYLE, la data 2008-10-10 09:58:37Lasa-i timp si spatiu, stiu k e al dracului de greu , dar dak incepi sa-l obosesti cu intrebari la care nu vrei raspuns......se duce draq tot, dak are o problema si nu ti-a spus nimic, inseamna ca vrea sa o rezolve singur si o sa-ti spuna cand v-a fii dispus el.....indiferent de natura sitruatiei in care e.
Nu sunt eu in masura de a da sfaturi, spuneam si eu , asa sa incerc sa te ajut, tu gandesti sanatos si stii f bine ce ai de facut, am incredere ca o sa iei decizia optima



multumesc tare......tocmai ca l-am lasat in pace si in continuare il las.....nu l-am stresat.....stiu ca o sa-mi spuna....
dar eu n-o sa astept la nesfarsit.....vreau sa discut cu el..daca pot sa il ajut sau daca vrea sa ma dau la o parte....asta e tot...o sa traim si o sa vedem


numai bine

Postat pe 10 Octombrie 2008 10:32
Plictiseala!
Gaby211081
Postat pe 10 Octombrie 2008 10:37
De la: Gaby211081, la data 2008-10-10 10:37:17Plictiseala!



imi cer scuze ca te deranjez ....dar daca de la inaltimea piedestalului ti se pare ca sunt plicticoasa si discutia este neatragatoare de ce postezi???



Postat pe 10 Octombrie 2008 11:27
Bubu, fa-te ca nu vezi, treci mai departe, nu are rost sa alegi decat ce e bun pt tine, nu intra in polemici cu persoane care par ca nu inteleg situatia...asa ca...next
Gaby, nu am nik cu matalutza, dar detaliaza dak tot vbn cu noi....

Postat pe 10 Octombrie 2008 12:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare ce parere are acum despre mine????? 5 De la: Ioana007 19 Decembrie 2008 15:24
Vreau sa stiu 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 13:09
Despre o posibila sarcina?? 4 De la: garbo_1348 13 Februarie 2014 05:51
Copilul altuia sa devina copilul lui? 7 De la: garbo001220 10 Mai 2009 17:17
Fericita alaturi de un barbat mult mai mare ca mine...dar "prietenele" incearca sa ma descurajeze. 4 De la: prometeus_wife 21 Ianuarie 2009 15:46
Setari Cookie-uri