el sagetator ea taur,el sagetator ea peste

as vrea sa stiu ce puteti sa-mi spuneti despre aceste combinatii
sagetator el si ea peste si sagetator el si taur ea
astept ceao
puiut_micut
Postat pe 31 August 2008 16:46
ea peste si el sagetator, o relatie excelenta. acum, depinde si de pestoaica. daca e un peste din acela din apele repezi de munte, relatia va fi nemaipomenita. sagetatorii sunt barbati ageri . le place ca cei de langa ei sa fie intelegenti, comunicativi, cu nerv , viata si.... sa aiba umor.
daca pestele bantuie prin ape lenese de shes, nu prea se intelege cu sagetatorul zgubilitic.
problema e cu pestii din adancurile sarate ale marilor si oceanelor
lumea lor e mai diversificata insa, un lucru e clar. nu se impaca cu rechinii.nu le plac pradatorii.

e greu cu pestii astia
si_totusi
Postat pe 2 Septembrie 2008 13:53
multumesc pt raspuns si_totusi
altii ma mai pot ajuta
fostul meu sot sagetator "m-a lasat" pt o pestioaica care nu a ezitat sa intre in patul nostru stiind ca el era casatorit si asa............am ajuns sa ne despartim ....si el sa se racasatoreasca cu ea,
credeti ca-i va fi mai bine alaturi de o pestioaica?

puiut_micut
Postat pe 5 Septembrie 2008 16:18
Draga mea daca tu esti taurul atunci esti foarte posesiva,geloasa ,incapatinata.E drept ca nu -ti faci 100 de planuri odata ,numai unul si pe acela il duci la capat orice ar fi ,esti devotata pina adincul sufletului familiei ,dar si cind dai cu cornul...Saracul sagetator e dornic de libertate,nu suporta sa fie acaparat sau cel putin sa stie ca e controlat si cind doarme....Poate ca pestioaica aceea care se descurca-n orice situatie oricit ar fi de incurcate itzele,si are si un har de-a pluti peste toate deosebit ,l-a acaparat tocmai pentru ca nu-i cere nimic (aparent)si i-a oferit o relatie mai libera.

La noi eu sunt sagetatoare ,el taur si fiica mea peste-asa ca am de toate in casa.

Dar nu dispera ,poti oricind sa-ti gasesti de ex un rac care merge super cu zodia ta.

toate cele bune si mai vorbim
elena_rodica
Postat pe 11 Septembrie 2008 15:01
multumesc mult o fi taurul cum zici tu dar...........
la faza cu posesivitatea nu e chiar asa.la mine cel putin,pt libertate avea cat cuprinde doar ca nu-mi placea ca era cam "liber" noptile si se intorcea acasa tarziu si un pic afumat,
si stiu cum e cu libertatea dar cand ai decis ca vrei o familie ti-ai asumat niste responsabilitati.......si un anumit respect pt cel care-ti sta aproape.am si eu luna in sagetator deci stiu cum e cu libertatea pt ca am nevoie si eu de spatiul meu asa ca inteleg treaba asta.
si apoi spune-mi si mie cum poate iubi un peste fara sa ceara nimic cand ei sunt de-a dreptul posesivi si dependenti de parteneri......ca trece pestele peste toate o fi dar cum poti avea o casnicie in care tu participi cind vrei si intorci spatele cand vrei sa crezi ca defapt nu e nimic.cum fac pestii.
nu stiu stiti voi careva mai bine?
pupici la toti si scrieti........
puiut_micut
Postat pe 12 Septembrie 2008 16:03
dar,ce spuneti ea-rac si el-leu oare va merge relatia?
alina200780
Postat pe 30 Octombrie 2008 13:08
..el sagetator...ea nu conteaza ce zodie...trebuie sa fi supewoman sa stai ce un sagetator....la inceput sunt dar in casnicie
mimosa
Postat pe 20 Noiembrie 2008 11:13
cred ca e deja mare prostie cu zodiile. tata e sagatator si mama taur. a fost o casnicie.... nici foarte bune si nici foarte rea. dar nici unul din ei nu respecta zodia: mama era genul care sa se plimbe, sa citeasca, orice dar sa nu tina de casa. iar tata era genul care sa nu plece mai mult de 2 zile de acasa si sa le faca pe toate in casa. acum, eu sunt taur si sotul varsator. teoretic, nu ar trebui sa ne intelegem deloc. practic, e super! tine cont de dorintele mele, ma ajuta, e de-al casei. deci...? ignorati zodiacul. conteaza mult mai mult cum te intelegi cu persoana respectiva.
gm_ignat
Postat pe 4 Martie 2009 08:50
De la: si_totusi, la data 2008-09-02 13:53:54ea peste si el sagetator, o relatie excelenta. acum, depinde si de pestoaica. daca e un peste din acela din apele repezi de munte, relatia va fi nemaipomenita. sagetatorii sunt barbati ageri . le place ca cei de langa ei sa fie intelegenti, comunicativi, cu nerv , viata si.... sa aiba umor.
daca pestele bantuie prin ape lenese de shes, nu prea se intelege cu sagetatorul zgubilitic.
problema e cu pestii din adancurile sarate ale marilor si oceanelor
lumea lor e mai diversificata insa, un lucru e clar. nu se impaca cu rechinii.nu le plac pradatorii.

e greu cu pestii astia


vezi ca nu-i frumos sa pove ashe despre zodia lu' peshte
cu cinste si onoare, declar, subscriu, sustin si semnez,ca apartin acestei zodii. ma rog, cu ascendent in leu, deci dupa mixer as fi pisica de mare?

Clientu
Postat pe 18 Septembrie 2009 15:08
De la: gm_ignat, la data 2009-03-04 08:50:57cred ca e deja mare prostie cu zodiile. tata e sagatator si mama taur. a fost o casnicie.... nici foarte bune si nici foarte rea. dar nici unul din ei nu respecta zodia: mama era genul care sa se plimbe, sa citeasca, orice dar sa nu tina de casa. iar tata era genul care sa nu plece mai mult de 2 zile de acasa si sa le faca pe toate in casa. acum, eu sunt taur si sotul varsator. teoretic, nu ar trebui sa ne intelegem deloc. practic, e super! tine cont de dorintele mele, ma ajuta, e de-al casei. deci...? ignorati zodiacul. conteaza mult mai mult cum te intelegi cu persoana respectiva.


sau poate esti tu exceptia care confirma regula, la sata te-ai gandit? sau nu, ca esti taur si totul e dupa tine...:)

deci, statistic vorbind, horoscopu are dreptate, cam 41,97%
asta pe calculatelea, studiu de corespondenta pe esantion.
Variabilele sunt functie de om, situatie si interactiuni, totul supra factori externi, bagat in shaker si dupa aia vezi ce iese
Clientu
Postat pe 18 Septembrie 2009 15:11
De la: puiut_micut, la data 2008-09-05 16:18:01multumesc pt raspuns si_totusi
altii ma mai pot ajuta
fostul meu sot sagetator "m-a lasat" pt o pestioaica care nu a ezitat sa intre in patul nostru stiind ca el era casatorit si asa............am ajuns sa ne despartim ....si el sa se racasatoreasca cu ea,
credeti ca-i va fi mai bine alaturi de o pestioaica?



ei in nici un caz nu ii va fi, in timp
si inca o chestie,nu intra nimeni in pat daca nu e si primit.
iar ca sa faca asta o peshtoaica, hmmm, trebuie efort, munca de aburire (pardon, lamurire) si nu ca la alte zodii.
Clientu
Postat pe 18 Septembrie 2009 15:15
De la: alina200780, la data 2008-10-30 13:08:19dar,ce spuneti ea-rac si el-leu oare va merge relatia?


apa+foc=sex in draci, balamuc in timp, cand e invers iese telenovela, insa daca ea e rac si el leu,... stiu un cuplu care a imbatranit impreuna si i-am surprins in parc mana in mana, cealalta era cu bastonul...


Clientu
Postat pe 18 Septembrie 2009 15:19
dar el sagetator si ea rac?
surubel
Postat pe 6 Octombrie 2009 09:28
Si eu am avut o reletie de cinci ani cu un sagetator, si m-a parasit pt o varsatoare! Eu sunt balanta! Apropo, sa nu uit la 4 saptamani dupa ce ne-am despartit sa aflu ca pune si data de nunta ce varsatoarea, dupa o luna de relatie (asta cred eu, dar adevarul - cine stie?)!
Concluzie: sagetatorul din cazul meu a fost un las si un egoist, a preferat sa aleaga calea cea mai usoara decat sa incerce, alaturi de mine, sa infrunte niste obstacole aparute. In plus tb sa ai fff multa atentie cu un sagetator, daca ii dai ocazie sa te calce ii picioare, o va face fara ezitare, cand te astepti mai putin. Au si parti bune, dar care pot defeni cosmar pentru noi, sunt extrem de inteligenti, fapt care ii fac fff orgoliosi...
intradevar sagetatorilor le plac femeile "perfecte" - tb sa fie frumoasa, sa se intretina tot timpul, tb sa fie desteapta, independenta, sa aiba cariera, descurcareata, femeie de casa etc etc
Cosmarurile mele: au trecu 7 luni de cand ne-am despartit si inca il iubesc fff mult, nu pot sa mi-l scot din cap, ma culc cu gandul la el, ma terzesc cu gandul la el, sunt tot timpul cu gandil la el...groaznic...
garbo013316
Postat pe 5 Decembrie 2009 22:10
Eu sunt taur si ea este sagetator si ne intelegem foarte bine de 20 ani ; desi eu am avut niste aventuri.....si acum si le mai aminteste!
garbo071951
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:41
De la: puiut_micut, la data 2008-08-31 16:46:13as vrea sa stiu ce puteti sa-mi spuneti despre aceste combinatii
sagetator el si ea peste si sagetator el si taur ea
astept ceao

nu cred ca zodiile sint explicatiile aici...
quasaria
Postat pe 28 Ianuarie 2010 00:44
De la: garbo071951, la data 2010-01-27 11:41:22Eu sunt taur si ea este sagetator si ne intelegem foarte bine de 20 ani ; desi eu am avut niste aventuri.....si acum si le mai aminteste!


asta nu tine de zodie ..partea cu amintirea aventurilor tale
reyya
Postat pe 28 Ianuarie 2010 00:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu taur el taur 41 De la: garbo300473 6 Decembrie 2010 21:08
EU BERBEC EL GEMENI 15 De la: iruna01 29 Iulie 2012 00:08
Cand o femeie Fecioara intalneste un barbat Pesti... 8 De la: Verseau 19 Septembrie 2010 12:14
Femeia sagetator barbatul varsator 2 De la: Micass 5 Septembrie 2009 17:30
COMPATIBILI? 10 De la: roby_cado 24 Iulie 2010 05:57
Setari Cookie-uri