relatie veche,monotona....vreau un sfat

buna!as dori sa ma ajutati cu un sfat...sunt intr-o relatie de aproape 8 ani.l-am iubit pe acest om mai mult decat mi-as fi imaginat vreodata.am inceput de mici..mi-a gresit cu multe lucruri dar am trecut cu vederea pt ca il iubeam si nu imi vedeam viata fara el.de un an...dupa ce am simtit eu ca s a umplut paharul.am vrut sa rup aceasta relatie pt ca nu mai simt ce simteam.tin enorm la el.simt nevoia de a sti ce face..dar nu mai e nici un fel de atractie.nu mai imi vine sa il sarut..de pat nici nu mai vorbim.pt ca nu mai am dorinta..dar in acelasi timp mi-e f.greu sa ma rup.de fiecare data m-am intors la el..si am ajuns de unde am plecat.am cautat solutii sa incerc sa ma reapropii de el..dar nu prea reusesc.crede-ti ca se mai poate remedia situatia?ca o sa mai simt ceva...cu acest om?sau e doar obisnuinta?:( chiar nu stiu ce sa fac.nu mi-e bine cu el dar nici fara el..nu stiu..sunt planuri de viitor,ne leaga multe..dar intre noi nu mai merge..ca intr-o relatie normala.si asta din partea mea.el nu are probleme de acest gen.astept sfaturile voastre!
pile
Postat pe 24 Iulie 2008 10:10
E destul de asemanatoare situatia ta cu ce ai patit si eu...numai ca la mine intervenise altcineva pe care l-am gasit intr-o perioada in care eram despartita de "marea mea iubire".
Acum dupa ce nu l-am ales nici pe primul si nici pe al doilea nu pot decat sa iti zic ca imi este foarte bine.
Da, te inteleg: sunt ani, planuri de viitor, dar intreaba-te daca tie iti convine viitoarul langa o persoana de care nu mai esti atrasa: citez" nu mai imi vine sa il sarut..de pat nici nu mai vorbim.pt ca nu mai am dorinta.."???!!!
Tu stii ce vrei cu adevarat si sa stii ca e doar obisnuinta si teama ca poate nu vei gasi pe altul care sa te inteleaga ca el, ca a trecut atata timp si nu stii cum sa dai cu piciorul...dar deja nu mai ai la ce sa dai cu piciorul.Iubirea care o simteai a reusit sa o stinga si din cate spui tu cauza a fost ca ti-a gresit cu multe lucruri..
Gandeste-te bine ca pana la urma e vorba de fericirea ta: daca nu mai e langa el incearca sa o gasesti, iar daca crezi ca relatia va redeveni ce a fost canda lupta
black_girl
Postat pe 25 Iulie 2008 16:25
Suzuki era foarte suparat.
-Ce-ai mai Suzuki?-il intreaba unul dintre prietenii lui.
-Mai, nu ma mai inteleg bine cu navasta-mea la pat.
-Si mie mi s-a intamplat la fel.
-Si ce-ai facut?
-Mi-am cumparat un hamac.

Postat pe 2 August 2008 09:14
-Exista doua cai, zise marele filozof Merlin.Daca ai o haina veche si rupta pe ici si colo, sa pui mana si sa o carpoesti.Daca este foarte rupta si nu mai ai ce sa carpesti la ea, cumpara-ti alta.

Postat pe 4 August 2008 06:50
roxana_stan
Postat pe 8 August 2008 12:46
-Sa mai ai incredere in femei.-zise Suzuki.-Cand te uiti la avatar, o vezi ca sta cuminte cu fundul in sus, si cand colo, ea topaie langa tine, si te ispiteste ca o serpoaica.

Postat pe 8 August 2008 15:51
Nu ii zic sa fac ca mine...doar am spus ca prin ceva asemanator am trecut si eu
black_girl
Postat pe 8 August 2008 16:21
Fiecare trecem prin altceva.Blacky, rochia pe care o imbraci, este a ta.Tie iti vine bine, pusa pe alta femeie, ea sta anapoda.Nu uita ca te imbraci potrivit gusturilor tale.Daca te strang pantofii, de ce nu cumperi unii cu un numar mai mare?

Postat pe 9 August 2008 05:09
De la: vanghelis007, la data 2008-08-04 06:50:32-Exista doua cai, zise marele filozof Merlin.Daca ai o haina veche si rupta pe ici si colo, sa pui mana si sa o carpoesti.Daca este foarte rupta si nu mai ai ce sa carpesti la ea, cumpara-ti alta

"Gandeste-te bine ca pana la urma e vorba de fericirea ta: daca nu mai e langa el incearca sa o gasesti, iar daca crezi ca relatia va redeveni ce a fost candva lupta "

Eu zic ca amandoi i-am dat acelasi sfat doar ca tu i l-ai oferit asa cum stii doar tu;)
black_girl
Postat pe 9 August 2008 18:38
Dar ce ne facem draga Blacky, daca ei ii place sa faca plaja numai la nudism?

Postat pe 10 August 2008 15:45
o sa incerc sa mai pun un petec pe unde se mai poate...oricum ms.pt sfaturi
pile
Postat pe 11 August 2008 21:52
Vai draga, dar fericirea se cladeste pe petice?

Postat pe 12 August 2008 21:17
Suzuki era foarte suparat! avea motive intemeiate: i s-a rupt haina cea noua si i s-a stricat relatia cu nevasta. Costumul lui de mire ii venea bine, dar s-a ros pe la maneci,sotia era frumoasa, dar dragostea era platonica.
-Ce sa fac, l-a intrebat Suzuki pe un prieten.
-Tu la ce te-ai gandit?
-Sa-mi repar haina, pentru ca e mai ieftin decat sa imi cumpar una noua si sa imi caut alta sotie, ca sa gasesc din nou dragostea din tinerete.
-Haina reparata va fi doar o vechitura carpita, dar o dragoste incercata este mai de pret decat tot aurul din lume.
Daca e un tip istet, Suzuki va investi in ceea ce merita cu adevarat.
gabriela_esty
Postat pe 13 August 2008 04:08
Suzuki, catre Gabriela:
-Trimite repede aurul.Despre restul, vorbim mai tarziu.

Postat pe 13 August 2008 07:19
Suzuki oricum n-are nevoie de aurul Gabrielei, insa doreste sa o scape de ispita banului ca ea sa ramana cu dragostea si sa fie bogata in sentimente. La urma urmei, unde dragoste nu e... nimic nu e

Postat pe 5 Septembrie 2008 17:42
Sunt de-a dreptul impresionata de intelepciunea lui Suzuki-san ! stie cineva cum as putea sa-l contactez ?am atat de multe de reparat in viata mea incat ....cred ca pina la urma solutia ar fi un Suzuki personal,asaaaaa,mai la \"purtator\" dar tot atat de intelept

daca-l vedeti aminti-i va rog frumos adresa mea :strada Sperantei,la parter ...sa mai sper ?
bogdana180
Postat pe 9 Septembrie 2008 21:52
Cand Vanghelis e plecat, Suzuki e-mprumutat. Suzuki e interesant

Postat pe 11 Septembrie 2008 11:53
Mai interesant era daca se intampla invers.

Postat pe 11 Septembrie 2008 12:32
Da pile draga iti scriu pt k si eu trec prin aceeasi situatie k tine numai k nu sunt d 8 ani la mine sunt 6 dar destul d multi......nici eu nu stiu ce sa fac pt k la mine e cam anapoda imi spune k nu ma mai iubeste k nu mai tine la mine si noaptea ma ia in brate si ma strange tare......eu ce sa inteleg din asta ma iubeste ori ba?cate-o data ne intelegem bine altadata ne certam groaznic...deci suntem in situatii similare nici eu nu stiu ce sa fac....si nici mie nu imi da nimeni nici un sfat...
julyana2k
Postat pe 1 Octombrie 2008 15:30
sfat..ce sfat sa vi se dea mai fetelor..Daca au aparut intrebarile e clar ca situatia nu e buna, ca urmare relatia nu ar ajunge nicaieri bine. deci, aveti intrebari, aveti dubii..ce dubii c auna dintre voi a zia ca i s-a spus c anu mai e iubita...deci ce mai astepti mai mult decit atit???

mergi fata draga, mergi si cauta altceva..exista si acel barbat calm, blind si iubitor..

nu ma intrebati unde se gasesc astfel de specimene c anu am descoperit inca...dar eu sunt o persoana pozitiva din fire..:-)
dede
Postat pe 2 Octombrie 2008 01:14
Daca esti pozitiva, eu zic sa mergi cu noi la pescuit.Tu arunci undita si noi adunam salaiasii si platicile.

Postat pe 2 Octombrie 2008 18:28
julyana2k
Postat pe 3 Octombrie 2008 15:10
vanghelis, merg si la pescuit..ca-mi place mult..da, nu poti fi tu cel care sa arunce undita??? si eu sa adun ce-o fi de adunat?
dede
Postat pe 3 Octombrie 2008 19:14
Ma gandeam sa ii dau un raspuns lui Pile, dar cred ca si-a rezolvat problema de atata timp. Asa e, Pile?

Postat pe 4 Octombrie 2008 11:58
Cine are pile, se descurca intotdeauna.

Postat pe 4 Octombrie 2008 18:34
si baterii...

Postat pe 5 Octombrie 2008 16:14
da.am rezolvat..am incercat sa vad de unde a plecat ruptura..am realizat ca gresala pleca de la amandoi..la mine de fapt era dorinta pentru ceva nou...am inceput sa mai las de la mine..asa a aparut schimbarea si la el..si acum e ok..sper sa ramana asa.
pile
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:16
Da culmea si la mine e la fel ...dorinta d ceva nou si din cauza asta gasesti nod in papura la orice face celalalt....si p mine ma sfatuieste toata lumea sa las d la mine k va fi bine dar eu sunt cam incapatanat...........e bine ma bucur k ti-ai rezolvat problema la mine e ok, se mai intampla cred k toti se mai cearta din cand in cand as vrea sa vad si eu o relatie perfecta!
julyana2k
Postat pe 6 Octombrie 2008 22:31
N-ai sa prea vezi.Relatiile perfecte, fug din cauza oamenilor imperfecti.

Postat pe 7 Octombrie 2008 18:21
Mda bine zis....
julyana2k
Postat pe 8 Octombrie 2008 16:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma simt atras de sotia fratelui meu 76 De la: valentino 28 Aprilie 2009 14:35
ca nu stiu unde sa apuc 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 13:02
Party pentru femei COOL. 10 De la: iasomia 10 Decembrie 2011 09:43
manifest pentru dragoste 52 De la: zuzu63 13 Octombrie 2012 23:54
Buna,caut iubita? 63 De la: garbo_409202 11 Mai 2016 22:07
Setari Cookie-uri