casatorie cand dicteaza mama?

hai sa iti spun ceva m, intre mine si sotul meu este 14 ani diferenta , eu fiind cea mai mare , de multe ori soacra mea a vrut anumite chesti , dar am facut ca noi

asa ca ,depinde cat de slab este el...daca stie sau nu sa se impuna in fata maica-sii , in final , cineva face ce vrea numai daca ii se permite de catre celalalt

asa ca atata timp cand el permite ca masa sa ''dicteze '' nimic nu se va schimba , o asemenea relatie nu iti va aduce bine in casa si nici tie sufleteste
De la: hazliamaria2, la data 2008-08-13 16:44:37oare nu este nimeni care sa aiba probleme cu soacra? oare sunt singura care am luat aceasta decizie din cauza soacrei?
cinezee
Postat pe 2 Martie 2009 15:08
Da ,Vanghelis.Razbunarea cae mai crunta, este cand dusmanul tau e silit a recunoaste, ca esti bun si dansu-i rau.
cercelmarilena
Postat pe 2 Martie 2009 15:10
hopa...alt "scandal" pe firmament...

pai bine, Mihaela, cum de nu ai zis tu noutatea asta ?...bine-ai venit in club...

eu sunt "scandalul" no. 1
wife_de_zmeu
Postat pe 2 Martie 2009 15:13
nu sunt genul ca sa fac ram tam tam de soacra si atitudinea ei de ce

sa ma explic : eu stau cu al meu in casa bunici -mi ( o sda fie casa mea ca e cu contract vanzare cump pe numnele meu) iar in weeknd socrii mei pleaca la tara , deci mergem la ei sa nu ramana aprtamentul lor gol

aasa ca in final eu sopun si eu fac , cum am chef in casa mea , cu ea ma vad foarte rar , dar e adevarat si pe noi nea ameninta cu aceeasi chesti ca daca nu se face nunta cum vrea ea nu vine la nunta ( noi avem nunta acum in sept pe 5 ) in concluzie am tras un scandal destul de urat cu ea , am tipat la ea , a ramas socata ca domle in casa ei nu se tipa si gata , fac acum in asa fel incat sa nu dau de loc ochii cu ea

in final , se face partea cum vrea ea ca domle ce o sa spuna neamurile , dar pe alta parte am sa ma razbun si eu in ziua nuntii cu machiaj cat mai plin de culoare si o coafura sa sochez neamurile si la restaurntat nu o sa fiu in rochie de mireasa ( in opinia mea nu are rost mai mult de bisericasa fii imbracata in ea ) fara voal in biserica si multe altele , asa ca daca era vrut sa inchida gura la neamuri , alea o sa ramana orpilate si o sa ii planga soacra-mii de mila cu ce nora are

specific , sotul meu este singur la parinti

asa ca depnde foarte mult tu ca om ce permiti si ce nu in mod diplomat fara scandaluri altele , nu de alta dar ele sunt bine mersi si noi ne consumama fara rost nervii , sunt n feluri de a te rezbuna pe ele fara a face scandal
cinezee
Postat pe 2 Martie 2009 15:22
Cinezee, presupun ca nu ai copii, pt ca daca aveai ti-ai fi dat seama ca roata se poate intoarce si nu cred ca ti-ar placea ca nora sa urle la tine. Indiferent de conflictul dintre tine si soacra nu cred ca este normal sa nu o respecti.
Nu vreau sa-i tin partea soacrei tale, pt ca e posibil sa ai dreptate, dar daca vrei sa nu strici si relatia cu sotul tau, atunci incearca sa ai o relatie normala si cu soacra.
Cand vei avea copii, vei gandii altfel.
Clm
Postat pe 11 Martie 2009 11:23
LE-AS DA IN CAP LA SOACRELE ASTEA NU LE SUPORT SI MA MIR OARE CUM AI REZISTAT 2 ANI ...????????EU DACA O FI VREODATA SA MA MARIT N-O SA POT SA-I ZIC MAMA ASTA E UN FIX AL MEU ....O PRIETENA PANA SA SE MARITE CU ACTUALUL SOT VENEA SOACRA EI PE LA IN VIZITA VORBEA FRUMOS...BLA BLA BLA ...CREDETI-MA IA SI PUPAT PICIOARELE LA NORA AM FOST DE FATA SI AM RAMAS ASA DAR NU VA GANDITI CA-M ZIS IN MINTEA MEA:VAAAAAAAAAAIIIIIIIII CE SOACRA BUNA ARE CI AM ZIS :CE BINE JOACA TEATRU PT CA FIUSO E URAT DE INTARCA COPII ASA SI DUPA CE-A NASCUT EA GATA INCEPURA SI SCANDALURILE N-AU MAI SUPORTAT SA STEA CU EA IN CASA SI SAU MUTAT CU CHIRIE SI ACUM SUNT BINE E TOTUL OK......ASTA TREBUIA SA FACI SI TU SA VA MUTATI......IMI PARE RAU DAR ASA SUNT MAMELE CARE AU BAIETI .......
garbo000340
Postat pe 11 Martie 2009 23:59
De la: cinezee, la data 2009-03-02 15:22:58nu sunt genul ca sa fac ram tam tam de soacra si atitudinea ei de ce

sa ma explic : eu stau cu al meu in casa bunici -mi ( o sda fie casa mea ca e cu contract vanzare cump pe numnele meu) iar in weeknd socrii mei pleaca la tara , deci mergem la ei sa nu ramana aprtamentul lor gol

aasa ca in final eu sopun si eu fac , cum am chef in casa mea , cu ea ma vad foarte rar , dar e adevarat si pe noi nea ameninta cu aceeasi chesti ca daca nu se face nunta cum vrea ea nu vine la nunta ( noi avem nunta acum in sept pe 5 ) in concluzie am tras un scandal destul de urat cu ea , am tipat la ea , a ramas socata ca domle in casa ei nu se tipa si gata , fac acum in asa fel incat sa nu dau de loc ochii cu ea

in final , se face partea cum vrea ea ca domle ce o sa spuna neamurile , dar pe alta parte am sa ma razbun si eu in ziua nuntii cu machiaj cat mai plin de culoare si o coafura sa sochez neamurile si la restaurntat nu o sa fiu in rochie de mireasa ( in opinia mea nu are rost mai mult de bisericasa fii imbracata in ea ) fara voal in biserica si multe altele , asa ca daca era vrut sa inchida gura la neamuri , alea o sa ramana orpilate si o sa ii planga soacra-mii de mila cu ce nora are

specific , sotul meu este singur la parinti

asa ca depnde foarte mult tu ca om ce permiti si ce nu in mod diplomat fara scandaluri altele , nu de alta dar ele sunt bine mersi si noi ne consumama fara rost nervii , sunt n feluri de a te rezbuna pe ele fara a face scandal



Cinezeee, mama, nu fa prostia asta! Pe cine te razbuni fata?
E ziua nuntii tale, nu-i nunta ei! Nu stiu ce-o sa-i planga soacra-tii de mila, dar daca te vad aia sorcova, o sa rada de tine in primul rand! Si-o sa-i dea dreptate ei!
Imbraca-te elegant, ia-ti o rochie frumoasa in care sa arati ca o zana,simpla, cheama o cosmeticiana care sa te fardeze in asa fel incat sa fii cea mai frumoasa si mai admirata!
Te cununi cu omul pe care-l iubesti, nu transforma o sarbatoare intr-un circ! Ce vrei sa arati la copii vostri peste ani? Poze de toata bafta?

Invatati sa fiti doamne, fetelor..less is more..
gabitzza
Postat pe 12 Martie 2009 00:18
Cinezee capul plecat sabia nu-l taie. Zi ca ea si fa ca tine.
Nu-ti distruge neuronii de acum ca nu are rost.
Si nu uita ca el daca e singur la parinti sigur e mamos. Vezi cum aranjezi lucrurile pe-acolo sa nu aibe repercursiuni asupra casniciei tale mai tarziu.
persidadamian
Postat pe 12 Martie 2009 00:29
garboo34 vezi sa iti dea Dumezeu un baiat ca atunci sigur nu mai gandesti asa.
Clm
Postat pe 12 Martie 2009 19:58
buna draga
mi se intampla acelasi lucru
soacra e in spatele multor certuri intre mine si sotu
avem doar un an si deja suntem in prag de divort
fetelor un sfat: NU STATI CU SOACRA IN CASA K E UN CALVAR!!!!
sa auzim de bine
te pup
tar
Postat pe 15 Martie 2009 12:11
woow
ce asemanatoare e povestea ta cu a mea
ce soti imaturi am avut
peste 2 saptamani o sa fiu divortata
si cred k e mai bn
nu mai te gandi la trecut
incearca sa fii tare
si o sa gasesti un barbat care sa te merite si sa te aprecieze
si sper k ai invatat ceva din asta, il pui la incercare sa vezi dak tot la fusta mamei vrea sa stea si ala si odata si-o data tot trebuie sa apara si unul mai matur
e greu stiu, dar poate e mai bn asa decat sa ajungi peste ani sa regreti k ai ales sa stai langa un imatur
te pup
sper sa mai vb
tar
Postat pe 15 Martie 2009 12:15
la ora actula , nu mai imi pasa de nimic ...o lasa sa dea din gura cat o tine gura
dupa nunta va spun rezultatul , cum nu stau cu ei in casa cand m-ai vin in vizita la ei ...doar buna ziua si cam atata

machiajul este ptr placereaaa meaa , ptr ca eu de fel nu ma machez , deci imi doresc ct mai colorat ( stil arabesc ) coafura imi permit si e singura zi in care poti sa iti aranjezi paru fara sa fii ridicola ( e doar ziuanuntii ) deci faci ce fantezii

in rest , sigur aia de la tara care nu au prea vazut de astea or sa ramana far cuvinte si vor comenta , oricum nu imi pasa , NICIODATA NU MI-A PASAT DE GURA LUMIII
cinezee
Postat pe 15 Martie 2009 14:50
De la: cinezee, la data 2009-03-15 14:50:12la ora actula , nu mai imi pasa de nimic ...o lasa sa dea din gura cat o tine gura
dupa nunta va spun rezultatul , cum nu stau cu ei in casa cand m-ai vin in vizita la ei ...doar buna ziua si cam atata

machiajul este ptr placereaaa meaa , ptr ca eu de fel nu ma machez , deci imi doresc ct mai colorat ( stil arabesc ) coafura imi permit si e singura zi in care poti sa iti aranjezi paru fara sa fii ridicola ( e doar ziuanuntii ) deci faci ce fantezii

in rest , sigur aia de la tara care nu au prea vazut de astea or sa ramana far cuvinte si vor comenta , oricum nu imi pasa , NICIODATA NU MI-A PASAT DE GURA LUMIII


buna, eu stiu ca ai rochita de mireasa, ca ai si palarie, ca nu locuiesti cu sotul. nu mai inteleg nimic din ce scrii aici

Postat pe 21 Aprilie 2009 21:16
Oana, draguta, O SA AJUNGI, POATE SI TU SOACRA! Atunci ce te faci?

Ru am avut parte de doua, dar une a fost extraordinara, cealalta ar fi vrut sa ma decapiteze, dar dupa ce i-am asigurat viitorul (ca isi piarduse pensia in Ungaria, datorita gurii ei spurcate) tot nu era multumita, dar nu are incotro ca eu tin toata casa...Eh! Totusi...nu toate soacrele sunt rele.

Eu voi fi una foarte buna, dar cu conditia sa nu stam impreuna cu cei tineri. O sa ne vizitam (daca va fi posibil, tinand cont ca fiul meu sta la 500 de km de mine)...apoi fiecare la casa lui.

O sa ajut cat pot, dar fara sa mor sacrificandu-ma (aici o sa ma judecati, poate...dar si la 50-60 de ani ai dreotul la viata).

Depinde mult si de sot. Daca ala ii permite mamei...s-a dus fericirea voastra!
foreverme06
Postat pe 3 Mai 2009 22:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex anal - intrebari 189 De la: AndraMicu 5 Aprilie 2009 23:19
ce mai gatiti astazi??? 4 De la: SAL 27 Ianuarie 2012 14:59
cine este pisy blond? wanted ):):):):):):):):):) 39 De la: tutankhamon 1 Iulie 2009 00:30
Cu ce am gresit eu si ce pot sa fac ? 17 De la: prometeus_wife 8 Mai 2009 09:54
un sfat? 43 De la: fleurs_du_mal 21 Noiembrie 2009 17:41
Setari Cookie-uri