casatorie cand dicteaza mama?


Postat pe 9 Septembrie 2008 18:50
E o vorba,,soacra,soacra poama acra ,Asa sunt soacrele,nu le poti intra nicicum in voie Tot ce trebuie pt o casnicie e sa nu stai nici cu soacra ,nici cu mama .si cat mai departe ,sa va intalniti mai rarut ca-i mai dragut
marinela_diana
Postat pe 9 Septembrie 2008 20:18
Cum ar fi lumea fara soacre? Boring.

Postat pe 9 Septembrie 2008 20:48
AsA SUNT soacrele mereu le place lor sa comande si sa detina controlul in casa!!Cred ca nu este vreo soacra care sa nu aiba vrun defect... cateodata cred ca sunt invidioase pe noi ca le iubim copii si in felul asta ele pierd dragostea baiatului lor!!

Postat pe 11 Septembrie 2008 09:43
Ai o soacra de pus la rana - ca-n bancul ala:

- poti sa pui baza pe mine
- as pune baza, dar inca mai am acid.

Postat pe 11 Septembrie 2008 11:19
Dulcik, frumoas-o, ai copii? Intrebarea am pus-o nu pentru ca ne-ar interesa ce activitati patriotice vei efectua cu ei, ci sa aflam potrivit testului cu pricomigdale, cat de buna soacra ai sa fii tu.

Postat pe 11 Septembrie 2008 12:47
la 19 ani de unde copii?abea sunt la facultate pana la copii mai dureaza dar stiu despre soacre cum sunt de la prieteni si stiu cum e mama iubitului meu

Postat pe 11 Septembrie 2008 18:09
Soacra e acida? O combini cu o baza si rezulta o sare.

Postat pe 12 Septembrie 2008 13:53
A va rog sa inchidetii ochii imaginativa o lume fara soacre ....... Va place ?neeeeee ar fii mult prea plictisitor
yavrum
Postat pe 12 Septembrie 2008 13:59
Din ciclul "Trai-ti-ar soacra", Yavrum, ti-ar sta bine ca soacra sau i-ai face ginerelui viata iad?

Postat pe 12 Septembrie 2008 14:36
VAI VAI barbatii GINERI_SOACRE catastrofa.dar cand se ajunge la ceva de genul: nurori si soacre :MAMA ARE IN TODEAUNA DREPTATE .
yavrum
Postat pe 12 Septembrie 2008 14:40
Prea tare! Din ciclul "Maica-ta-i baiat de traba". Auzi, tu parca ai un frate care-i sora la spital, nu?

Postat pe 12 Septembrie 2008 15:51
Da dar cu toate ca sunt ele asa nesuferite fara ele ne-am plictisis ca nu am mai avea cu cine sa ne certam :))

Postat pe 12 Septembrie 2008 17:53
E bine cand dicteaza mama. Astfel, tanarul poate deveni in mod elegant un papagal cu vointa paralizata - cam ceea ce vor multe femei, numai ca baiatul de fatza e sub papucul mamicii, nu al sotiei. Hmm, rau pentru sotie.

Postat pe 12 Septembrie 2008 20:06
Se tot vorbedte ca soacrele sunt rele .Eu pot sa va spun ca soacra mea e f buna si intotdeauna imi da mie dreptate si niciodata nu mi-a facut nici o observatie .Ganditi-va ca pina la urma sunt tot femei si invatati-va baiatul sa respecte femeia
marinela_diana
Postat pe 12 Septembrie 2008 22:45
Marinela, problema e foarte simpla. Cand cineva incearca sa exercite control asupra celorlalti, fie vorba de sot, sotie, soacra, socru, frate, sora sau mai stiu eu cine, filmul s-a rupt. Din ciclul "ce tie nu-ti place, altuia nu-i face' - iti place ca femeie sa fii mintita, controlata, batuta etc? Nu! Ce doresti tu de la restul familiei, ofera-le lor (Vorbesc la modul general).

Postat pe 12 Septembrie 2008 23:22
Parca - ti vine sa ai control asupra situatiei, nu?

Postat pe 12 Septembrie 2008 23:32
Dar sunt cazuri in care ne intelegem bine cu soacrele asa ca acum depinde de aceea femeie!!Sunt femei si femei soacre si soacre desi in mai toate cazurile sunt scandaluri cu soacrele!!

Postat pe 15 Septembrie 2008 09:25
Barbatul care se lasa condus de maica-sa intr-o relatie sau care o lasa pe maica-sa sa-i conduca nevasta e cel mai penal papagal.

Postat pe 2 Octombrie 2008 20:38
zici tu... tata niciodata nu a suportat-o pe soacra-sa, desi l-a ajutat mai mult decat maica-sa. comenta pana si faptul ca are unghiile facute sau ca isi vopsea paru'. ca sa vezi idiotenie. cu soacra-mea, cu care de altfel si locuiesc, am avut acelasi balci initial ca fiecare. am vrut sa ne mutam, nu l-am putut rupe de ea, ca sa zic asa, dar si cand m-am impus.... fiecare cu p....a ma-sii. acum nici daca o intreb sau numai daca o intreb, isi da cu parerea sau cu interventia. dar a fost nevoie sa ma infoi si eu putin, sa il traumatizez pe fii-su ca sa vada ca tre sa stea la locul ei, daca nu il vroia pe print nefericit... va pup

Postat pe 16 Octombrie 2008 11:52
Eh...se mai intampla sa existe si soacre cumsecade.
La un moment dat ajunsesem sa imi doresc ca fostul meu sot sa fie ca si soacra mea.
Eii...acu asta e...cateodata Dumnezeu iti soacra buna si barbatul rau!!!Tot e bine...puteau sa fie amandoi rai
walkiria
Postat pe 17 Octombrie 2008 10:14
Dumnezeu il intreaba pe Suzuki:
-Ce vrei Suzuki:O femeie rea de musca, si o soacra buna, sau invers.
-Doamne, cum vrei tu.Dar inainte de a face alegerea, arata-mi si mie fotografiile.

Postat pe 17 Octombrie 2008 18:52
soacrele astea nu ar putea sa taca? sa isi vada de treaba lor?da oare barbatii astia nu ar putea sa se deslipeasca de fusta mammei? eu nu am treaba cu soacra pt ca nu o bag in seama,ea spune ea aude.eu fac cum cred si sotul la fel,nu vine ea sa ne spuna c sa facem.adik spune dar nu o aculta nimeni,de obicei!insa e o femeie buna muncitoare,a trecut prin multe,are foarte multa experienta in spate.
layla21
Postat pe 22 Octombrie 2008 12:35
Cand un barbat este copil,asa cum bine ai zis, nu se dezlipeste de fustele mamei.Cand ajunge adult, si vede fustele nevestei, stii ce zice?Iar fuste?Ia sa o tai de aici, pana nu-i prea tarziu.Ar fi trebuit ca maica-sa sa-l alunge de langa fustele ei, cand era mic, ca sa te bucuri tu de prezenta lui langa fustele tale acum cand este mare.Acum daca o femeie a stricat lucrurilew, tot o femeie trebuie sa le repatre la loc.Ori oamenii de stiinta se intreaba, cum!

Postat pe 22 Octombrie 2008 13:33
E un dezastru zic eu daca esti obligata sa stai cu soacra pt ca asa sunt toate .Eu tocmai am pus piciorul in prag si i-am zis sotului meu ca nu mai suport sa stau cu ei ...el daca vrea poate sa ramana acolo cu ea .Bineinteles asa am facut in doua zile am plecat cu copilul iar certurile nu au sfarsit au continuie pt ca ma suna si ne certam prin telefon.P e soacra nu o multumesti niciodata si pampalaii lor sunt de carpa atat timp cat nu stiu si nu-s in stare sa-si conduca familia,sa fie stapani si nu slugi.
yzabela_03
Postat pe 5 Noiembrie 2008 08:23
Toate soacrele sunt rele,
Tudorito, nene,
Dar a mea are avere,
Todorito, nene.
De aceea o suport,
Tudorito, nene,
Si-o inchid noaptea in pod,
Tudorito, nene.

Postat pe 5 Noiembrie 2008 19:03
sunt cam incurcate versurile vanghelis parca erau asa :

cine te-a facut pe tine,
tudorito, nene
asa-nalta si subtire
parca m-a-ntrebat pe mine

raspuns, soacra

sau

mai badita voinicel
tare mai esti frumusel
oare cine te-a facut
ca mult dor a mai avut

raspuns, tot soacra

ia mai aveti putina intelegere si pentru soacre. daca nu erau ele, mai era flacaul sau fata draga?
si_totusi
Postat pe 5 Noiembrie 2008 20:56
BANC cica soacra i buna rece pe masa
edy_sword
Postat pe 21 Noiembrie 2008 23:26
As putea spune, ca soacrele sunt mai destepte decat noi. Ele au trecut prin viata si vor pentru fetele lor, ceea ce lor ca femei li s-a refuzat.

Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:39
vanghelis era vorba de mamele baietilor. mamele fetelor sunt intotdeauna bune.
eu deabia astept sa-mi iau revansa cu nora mea dar mai tre sa astept sa-mi creasca fiul mare si sa se insoare....o sa-i mananc sufletul...e randul meu.
ella_e
Postat pe 23 Noiembrie 2008 00:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu multe 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:15
Ce sa fac? 27 De la: Ioana007 8 Februarie 2009 16:46
buna!!! 368 De la: yony 17 Septembrie 2009 20:51
M-am indragostit pe internet de un baiat mai mic cu 12 ani 34 De la: Ioana007 25 Ianuarie 2009 20:38
sunt disperata 28 De la: garbo194630 2 Aprilie 2012 00:57
Setari Cookie-uri