as vrea sa invat sa nu ma mai plictisesc de oameni

As vrea sa ma ajutati sa invat sa nu ma mai plictisesc asa repede de baieti.cum imi fac un prieten,stau o luna,doua cu respectivul,cand de odata mi se pare ca nu mai simt nimic pentru el.Absolut nimic.Mi se face sila sa-l mai privesc,sa-l mai sarut...si nu stiu ce sa fac.stiu ca nu e bine asa...daca aveti sugestii....
cupidon
Postat pe 21 Martie 2008 19:20
Fii mai ingaduitoare si visatoare, inchide ocii la anumite defecte care nu sant prea mari si grave...
umblataprinlume
Postat pe 27 Martie 2008 00:48
Draga Cupidon,nu stiu daca mai esti interesata de vreo opinie, insa eu m-am oprit la postarea ta datorita asemenarii izbitoare intre ceea ce mentionezi aici si comportamentul meu din adolescenta ,tinerete.Esti prima persoana care descrie aceleasi sentimente traite si de mine la acea vreme.La fel ca tine imi faceam probleme de comunicare,nesocializare,incompatibilitate, toate acestea duse pina la extrem .Aveam toate intentiile bune si deschiderea incadrata in limitele bunului simt pentru a avea o relatie frumoasa cu partenerul,dar in doua saptamini(tu ziceai de una -doua luni) lucrurile nu mai erau "miscibile",ajungeam la acelasi sentiment de greata,de risipire a timpului si nu-l invinuiam pe" el",ci pe mine ,ca ma complac si "vind " iluzii.Asadar ,citindu-mi -se sinceritatea pe fata,relatia se rupea de la sine ,destul de repede,fara eforturi sau regrete.Ajunsesem sa nu mai imi faca placere nici petrecerile, numai la gindul ca cine stie ce "faptura' mai trebuie sa mai suport acolo.Facind parte din categoria persoanelor care cred ca o singura data in viata iubesti,iar daca ai nesansa sa nu se concretizeze aceasta iubire intr-o casatorie,restul ......e respect,compromis,comoditate,etc,abia dupa ce am intilnit si eu iubirea patimasa,mi-am explicat reactiile mele considerate nefiresti pina atunci.Sa nu crezi ca mi-am pierdut capul dupa vreun neispravit ,care sa ma impresioneze cu tupeul inradacinat in capul oamenilor inculti,cum poate, de multe ori li se intimpla fetelor inocente.Nicidecum!Am avut norocul sa intilnesc omul mult visat,care cu inconstienta specifica virstei aceleia mi-l conturasem in imaginatia mea chiar pina la amanunt,fapt care implica si un anumit grad de risc ,in cazul in care te incapatinezi sa-l "cauti',deoarece poti ajunge cu usurinta la obsesie.Si astfel nu regret nimic,nu ma gindesc la nici un" fost" si nici la un "viitor"......Probabil si tu ai o anumita stacheta ,iar inima,constiinta ,nu-ti da pace pina nu intilnesti ceva pe gustul tau.Nu-i de mirare ca multi dintre tineri sunt banali,plictisitori,nu sclipesc prin nimic,nu mai lectureaza pentru imbogatirea vocabularului, a limbajului,nu-ti capteaza atentia prin nimic interesant.Sabloanele cer telefoane mobile sofisticate si inutile pentru cerintele preocuparilor lor,masini care sa reziste la stilpi de beton:)),tzoale tip acelora pe care eu demult le-am dus acasa la mama si stau in pod (largite,rupte,decolorate,fara viata),iar risul sau mai bine -zis isteria le este provocata de sticla de alcool sau si mai rau ,de batjocora revarsata asupra colegilor sau profesorilor,comunicarea se face mai mult pe chat sau YM ,ceea ce o face lipsita de substanta,prin fraze scurte,cuvinte stilcite si prescurtate(nu sunt o fire romantica,dar nici nu ma induioseaza acest gen de conversatie,reuseste doar sa ma irite ,sa-mi pierd rabdarea).Nu vreau sa aduc un blam tinerilor,am si eu copii din generatia ta si sunt prietena cu ei,le ascult muzica,vorbim de toate,ridem impreuna ,visam impreuna,ma imbrac in ton cu trendul zilelor noastre,dar tinind cont si de virsta.Cind vei intilni un tinar care te va fascina prin cultura,umorul lui,bunul -simt si profunzimea gindirii, a seriozitatii, a preocuparilor lui pentru o cariera profesionala,vei vedea si la tine o transformare si nu te vei mai recunoaste:).Te sfatuiesc sa profiti de aceasta perioada cind ai libertatea de a alege,esti foarte tinara,nu e momentul sa faci compromisuri.Daca stii ce vrei, cu atit mai bine ,iti va fi mai usor si nici nu pierzi timpul.In aceste conditii ai toate sansele ca alegerea facuta sa fie pentru o viata.Pina atunci triaza la ei .....: 0)))))Succes!
miralia
Postat pe 31 Martie 2008 20:21
Eu pana sa ma insor ma indragostisem de o ratza.Chestia aia cu pene, care merge pe apa ca pe uscat, si face mac-mac.Era o ratza foarte desteapta.Cand o tineam in brate, ma ciugulea de urechi.M-am intrebat de ce oare, barbatii sau femeile nu ar avea voie sa se insoare cu cine vor ei.Pentru ca ratele sunt foarte curate, ca si gainile de altfel, si daca ii dai putin cu deodorant, nu mai miroase a namol, si poti sa iesi cu ea in oras.Dragostea noastra a incetat dintr-o pricina extrem de stupida.Am iesit cu ea la plimbare.Pe drum, a vazut o balta ramasa de la niste lucrari, si s-a aruncat in mijlocul ei, macaind bucuroasa, si scufundandu-si capul sum valuri, mai ceva ca submarinul Nemo.Eu am ramas pe mal, nu pentru ca nu m-ar fi tentat sa fac o baie.Dar eram in plin centrul orasului, eram imbracat, si pe urma, sa vi-o spun pe a dreapta, nu stiam sa inot.Asa ca ne-am despartit in mod amiabil, pentru nepotrivire de caracter.Am auzit ca a gasit un ratoi care lucreaza la salubritate, si acum are un card de boboci.Vedeti?N-a fost sa fie.

Postat pe 22 Mai 2008 22:58
Trebuie doar sa te integrezi in tiparul varstei tale si sa inveti sa traiesti si sa te intrebi ce iti doresti de la aceasta viata, care este rostul tau in viata celuilalt, ce te atrage, ce il atrage, sa stii sa te privesti si prin ochii altora si nu in ultimul rand sa te lasi iubita asa cum ai vrea tu sa iubesti!
Bogdan38
Postat pe 12 Iunie 2008 14:29
esti prea exigenta dar gandeste-te oare tu esti perfecta?
oana200320
Postat pe 21 Iulie 2008 14:38
fitze maxime de corvet de 17 ani, si care probabil se viseaza un viitor manechin plus studenta la drept; si care spera sa isi gaseasca Virinelul ei si sa scape de foame...deja cred ca i-am acordat prea mult timp citindu-i postarea, despre care, sincer sa fiu, m-a lamurit si asupra IQ-ului,...intersant ca de pe contul ei a intrat doar o singura data.
anakin
Postat pe 22 Iulie 2008 22:54
O, Anakin, lamureste-ma bre si pe mine ce este "virinelul," ca seamana cu visinelul, dar nu vreau sa ies la pendie si sa mor nevinovat.Daca imi spui, te invit la o sarailie si un pahar de braga, si-l chem pe Harun -al-Rashid sa jucam tabinet draga, in trei persoane, fara sa punem la socoteala si matza.

Postat pe 24 Iulie 2008 09:38
Nu mai spun ca nici "corvet" nu stiu ce inseamna.Nu cumva te-ai inselat si ai vrut sa spui Corveta?Vasul meu de pirat international, este o biata goeleta, si eu ii spun"batrana carapace".

Postat pe 24 Iulie 2008 09:40
Vezi ca si eu te bagai in ceturile de pe Marea Manecii, cu cuvantul "pendie", care este de fapt cuvantul "pensie", numai ca a fost speriat de bau-bau.

Postat pe 24 Iulie 2008 09:43
Vanghelis, virinelul este un fel de unitate de masura de maxim 1,60 m, musai trecuta de 48 de ani, si pe suprafata (si averea) caruia se lipesc urmatoarele : parasute, pocnitori, sugative si alte exemplare feminine care indeplinesc concomitent functia de manechine si studente la drept. La evaluarea unui virinel ar iesi ceva de genul: un virinel = detinator al unei vile de neam prost la Snagov, proprietati in jurul Bucurestiului (desi se poate si in alte localitati), macar un auto Bentley si avere de minim 300 de milioane de euro.
Iar in privinta provenientei cuvantului "corvet", recomand cu caldura vizionarea filmului "Cuibul de viespi", adaptarea splendida facuta de regizorul Horea Popescu in 1988 a piesei "Gaitele" alui Al.Kiritescu.
anakin
Postat pe 24 Iulie 2008 16:33
Wanda, Wanda - de trei ori "Wanda!...in celula mea :))) ei, colet, cotlet, curvet, tot una-i nene - intre timp am aflat ca esti un nene - dar cred ca_confunzi virinelu' cu var inelu. ce daca are vile de neam prost? brava lui . nu ziceai tu ca femeile trebuie sa lupte pentru dragostea lor ? pai la 300 de milioane, sa-l remonteze


"ANETA: - Ce e aia, "remonteze"?
IANACHE: - S-l ntreasc, s-l mputerniceasc! "



daca ianache e cu banii, ele sunt cu stiinta; cu dreptul . dreptul de-al resuscita.
asadar si prin urmare , in ceata mintii mele , vad luminita. femeile sa lupte pentru salvarea relatiei :)))
si_totusi
Postat pe 24 Iulie 2008 23:06
Cred ca incepi sa te bagi in seama. Eu discutam aici cu vanghelis.
Te felicit insa ca ai vazut filmul, iar daca mai imi enumeri macar doua titluri de carte ale celui care a scris piesa, esti formidabila.
anakin
Postat pe 25 Iulie 2008 00:17
greu ii sa cauti pe net
oana200320
Postat pe 25 Iulie 2008 08:41
De la: anakin, la data 2008-07-25 00:17:44Cred ca incepi sa te bagi in seama. Eu discutam aici cu vanghelis.
Te felicit insa ca ai vazut filmul, iar daca mai imi enumeri macar doua titluri de carte ale celui care a scris piesa, esti formidabila.


hai sa zic trilogia burgheza:
Marcel si Marcel
Florentina
Gaitele

asta ca sa includ piesa dupa care a fost facut filmul. si ca era vorba de acest film, cred ca e unul din cele mai bune filme ale noastre.

si_totusi
Postat pe 25 Iulie 2008 10:28
Asa cum am spus, esti formidabila, stii sa cauti pe net. Ma asteptam sa imi spui si altele care nu sunt pe net, cum ar fi fost "Nunta din Perugia", "Michelangelo" sau "Dictatorul".. dar poate ca astea nu sunt pe net.. in fine, o sa te rog sa imi respecti discutia cu altcineva, ok?
anakin
Postat pe 25 Iulie 2008 11:09
Invatati pentru restanta la bac.?Multa bafta.

Postat pe 25 Iulie 2008 16:44
Catusi de putin. Al.Kiritescu este unul din dramaturgii mei preferati, si pe care il recitesc de fiecare data cu mare placere...si din cand in cand, atunci cand mai ajung in Bucuresti, nu ratez un spectacol la Teatrul de Comedie (unde se mai joaca si "Gaitele", de exemplu).
anakin
Postat pe 25 Iulie 2008 17:21
torasexy
Postat pe 25 Iulie 2008 19:28
De la: anakin, la data 2008-07-25 11:09:50Asa cum am spus, esti formidabila, stii sa cauti pe net. Ma asteptam sa imi spui si altele care nu sunt pe net, cum ar fi fost "Nunta din Perugia", "Michelangelo" sau "Dictatorul".. dar poate ca astea nu sunt pe net.. in fine, o sa te rog sa imi respecti discutia cu altcineva, ok?



tocmai astea sunt pe net. da cautare pe guguta si vezi ca apar.

si nu. nu am cautat pe net. le-am citit. vrei sa povestim?

ironia nu e buna si nici rautatea . vad ca-mi faci educatie. nu era o discutie privata . cat timp se posteaza se posteaza pe forum, lumea poate interveni. parca asa stiu. oricum, sunt ultimile cuvinte care ti le mai adresez
si_totusi
Postat pe 25 Iulie 2008 20:33
A citit cineva Decameronul?

Postat pe 27 Iulie 2008 09:17
Eu . Are vreo relevanta??
Anakin ...matale te hranesti cu pelin??? ( rima involuntara)
blanca
Postat pe 27 Iulie 2008 09:50
Dar Ivanhoe?

Postat pe 27 Iulie 2008 11:30
Si...si....care-i intrebarea urmatoare?
Mirabila
Postat pe 27 Iulie 2008 14:40
Cum sa facem ca sa nu ne plictisim de oameni.Unde se organizeaza cursurile astea, si cat costa.

Postat pe 27 Iulie 2008 16:05
In propria ta inima! Cursurile sunt gratuite,si poti sa le accesezi cand vrei si cum vrei!
Mirabila
Postat pe 27 Iulie 2008 16:57
E normal ce ti se intampla! Doar ai 17 ani! La varsta e normal sa nu ai chef de relatii serioase! Asteapta sa mai cresti si ai sa vezi ca te vei schimba!
Gaby211081
Postat pe 28 Iulie 2008 09:38
De la: cupidon, la data 2008-03-21 19:20:26As vrea sa ma ajutati sa invat sa nu ma mai plictisesc asa repede de baieti.cum imi fac un prieten,stau o luna,doua cu respectivul,cand de odata mi se pare ca nu mai simt nimic pentru el.Absolut nimic.Mi se face sila sa-l mai privesc,sa-l mai sarut...si nu stiu ce sa fac.stiu ca nu e bine asa...daca aveti sugestii....


sa raspund printr-o glumita. sa nu fie cu suparare. e un cantecel vechi care spune cam ase, daca mai tin eu bine minte :


foaie verde foaie lata
la marita sprincenata
bat-o dumnezeu s-o bata
de trei luni pe drum ma poarta.
cand ma vrea, cand ma alunga,
cand ma striga iar prin lunca.

fie zile, fie nopti,
mandro ,cu vorba ma porti
catelusa ta ma latra
nu pot sa intru-n ograda.
tare ma mai osandesti
ca nu stii cum sa iubesti

sa fiu caine-n patru labe
de nu ti-oi da doua palme
doua palme barbatesti
sa te-nvat cum sa iubesti

of , of, of, ce dor ,
ce chin,
ce jale ,
am la poarta dumitale :)))

si_totusi
Postat pe 28 Iulie 2008 11:28
Pe masura ce ai sa inaintezi in varsta, ai sa ajungi sa nu te mai recunosti.Nici noi.

Postat pe 28 Iulie 2008 16:46
o sa se vada diferente mari de gandire si comportament de la un an la altul asa ca ...slow down ca ai mult timp la dispozitie sa te schimbi (oricum se va intampla asta indiferent daca vrei sau nu)
gabriela21
Postat pe 29 August 2008 11:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare de ce ar trebui sa mai traiesc? 46 De la: iasomia 12 Ianuarie 2009 16:32
...voi ce ne-ati crescut... 10 De la: tzontzonica 1 Noiembrie 2015 08:21
buna,as avea nevoie de un sfat. 7 De la: garbo023662 23 Iulie 2009 16:42
femeia taur barbat scorpion? 2 De la: magdabeauty 18 Octombrie 2009 23:48
ne-a parasit un bun prieten,Vanghele007!!! 102 De la: garbo000505 6 Aprilie 2009 21:49
Setari Cookie-uri