Dieta lui Catalin Crisan

valentino poate ai dreptate nu te contrazic dar si poza aia care a pus-o m-a fct sa cred ca este un mos nesuferit ce sa zc , scuze daca am jicnit si inca cv sa nu isi mai dea cu parerea asa degeaba despre altii
nicoletaivu
Postat pe 22 Mai 2009 16:10
valentino daca intrii sii vezi profilul la varsta scrie 69 de ani ee ce sa zc nu mai vreau sa vb asa mult despre acest domn aici este un forum cu o alta tema mai draguta nu un loc de harjoneala numai bn tuturor si cat mai multe kg in minus
nicoletaivu
Postat pe 22 Mai 2009 16:19
buna fetelor, nu am mai scris demult , cu toate ca am intrat din cand in cand , deci sunt la curent cu ce faceti...va urmaresc. fetelelor , ma bucur ca nici una din voi nu a dat rateuri si ca mentineti in continuare linia si incercati sa retineti regimul. eu de cand l-am terminat adica din 26.03.09 si pana la 1 mai m-am ingrasat 1.5 kg. multe evenimente , multe sarbatori si tot felul de posfte care mi le-am satisfacut. dar m-am suparat si am trecut la treaba! am slabit, am dat jos repede cele 1.5 kg si inca vreo 2 de atunci. acum a venit vara si sper sa fie mai usor sa mai slabesc cele inca 4-5 kg pe care mi le doresc. defapt nu ca nu mi-as dori mai mult, dar o sa am probleme serioase cu pielea . offff...greu
va pup si ne tinem la curent!
dorateo
Postat pe 22 Mai 2009 17:06
Buna dorateo, ma bucur pentru tine,eu m-am hotarit sa o repet si iatama-s la pierdut kg dar e greu cu sportul(nu prea e timp)cred ca si la tine asta e problema cu pielea,eu nu am avut probleme de acest gen docamdata.
Fetelor nu va suparati,dar eu nu pot sa va scriu in parte la fiecare,atita timp cit scriu,e pentru toate asa ca papati numai ce aveti voie,ca sa aveti si rezultate pe masura Cristina,nu stiu ce sa zic,cum sa-ti aranjezi parul,depinde de cum iti place tie,cum te simti bine si bineinteles,ca depinde si ce vei imbraca sper sa faci alegerea cea mai buna,va pup
sorina17
Postat pe 22 Mai 2009 20:07
valentino asta era o gluma sau doar vroiai sa fi rautacios?Daca u crezi ca un copilas de 4 anisori poate sa vb pe net...e ceva!!! O sambata placuta!!
Luana24
Postat pe 23 Mai 2009 00:14
Ciao,tuturor!
Dorateo,...ce surpriza placuta!Ma bucur ca nu ne-ai uitat .Ce mai faceti incepatoarelor ,v-ati intrat in ritm?O sa vedeti ca va fi bine ,nu va dati batute .
Un weekend insorit (ca sa va puteti plimba ) si spor la dieta.
Va . .

Postat pe 23 Mai 2009 01:05
Cel mai indicat este sa ignoram pe cei care au citit 19 pagini de sugestii,suferinte si incurajari pe un forum al dietei CATALIN CRISAN si mai spera sa vada poze cu manechine anorexice. Daca eram asa slabe cine mai tinea dieta? .
Il mondo è bello perch vario.(Lumea e frumoasa pt. ca e variata).

Postat pe 23 Mai 2009 01:37
Buna dragelor si dragilor!
Iata ca venii si randul meu sa va scriu si sa va multumesc tuturor pentru felicitari si incurajari, sunteti f. dragute si recunosc ca m-am simtit f. bine stiidu-va aproape de mine.
Vreau sa va spun ca azi...m-am cantarit (cred ca am ceva cu ziua de vineri) si aveam la ora 17.00, 76.600 kg. Plecand de la 80 si sper din tot sufletul ca pana duminica seara sa ajung la 76 daca nu 75.500.
Pe Zambil...lasati-l in pace, i-ati oferit satisfactie bagandu-l in seama asta a fost si intentia lui...de a "atinge" suflete sensibile, dar el ramane cu zisul si noi cu facutul! Insasi nick lui...spune tot despre persoana lui...auzi barbat in varsta cu nick ZAMBIL vine cumva de la ZAMBILA?
Voi ce credeti? Dar prea putin conteaza asta. Cainii latra ursul merge. Noi sa fim hotarate si unite!
anamiciana
Postat pe 23 Mai 2009 02:48
buna ziua tuturor,a trecut si a 7a zii de dieta am trecut in a 8 si am ajuns la 71.400gde la 73.700g im ce ziceti e bn eu cred ca suna promitator si iti da mai multa vointa va pup si ne mai auzim multe incurajari pentru toata echipa
nicoletaivu
Postat pe 23 Mai 2009 12:19
Hallo,
sunt noua pe forumul asta ,dar la fel ca si voi ,cu o dorinta arzatoare de a slabi....nu am mai tinut pana acum dieta pentru ca nu a fost cazul,dar acum la un an dupa nastere vad ca trebuie sa ma pun putintel pe munca,ca asa nu mai merge....m-au motivat foarte mult randurile scrise de Cris din Timisoara,care a reusit cu prima dieta sa slabeasca 13,5 kg(cool,bravo)si ea tot mamica ca si mine care nu a vrut sa ingroase randul tantilor care stau acasa...lol...intrebarea mea este...ce se intampla cu surplusul de piele?eu una alergzilnic 5 km,dar in rest nu prea mai am timp de alt sport pt ca bebele meu activ nu imi da pace mai deloc!!!Planul meu e sa dau jos vreo 10 kg....cam cu atat am ramas in plus....Multumesc anticipat pt raspunsuri...Va pup!!!
garbo001923
Postat pe 23 Mai 2009 16:17
De la: Luana24, la data 2009-05-23 00:14:54valentino asta era o gluma sau doar vroiai sa fi rautacios?Daca u crezi ca un copilas de 4 anisori poate sa vb pe net...e ceva!!! O sambata placuta!!

Ma bucur ca ai inteles de gluma...Rautacios???,nici gind,mi-s dragi,deopotriva copiii si femeile(pastreaza mai mult aliura copilului)...
valentino
Postat pe 23 Mai 2009 16:54
buna tuturor! valentino u doar comentezi sau vrei sa slabesti?Adica fetele care vb aici tin o dieta!U ce faci? va
Luana24
Postat pe 23 Mai 2009 19:09
hai mai fetelor...nu fiti atat de exclusiviste...lasati-l si pe val sa mai zica...
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Mai 2009 19:29
nu vreau sa'l exclud!Doar vroiam sa stiu ce face el de fapt! Bafta la lupta cu kg,eu abia astept ziua de maine ca sa ma cantaresc!! Va pup o noapte cat mai placuta!
Luana24
Postat pe 23 Mai 2009 22:55
Ciao tuturor!

Pentru garbo001923: ma bucur ca te-ai regasit in situatia mea si ca vrei sa revii la vechile dimensiuni!Dupa dieta pielea, nefacand sport decat in parc cu fetita mea Annamaria la plimbare a ramas cam...ciudata dar sper ca incet -incet sa-si revina!Sigur o sa reusesti sa dai jos cat ti-ai propus o sa te sustin la fel ca si pe ceilalti carora le doresc multe,multe kilograme in minus!!!!
Va pup pe toti !
Cristina
cris240775
Postat pe 23 Mai 2009 23:04
Multumesc pentru raspuns cris si pentru sustinere....de maine incep dieta impreuna cu iubi meu care are si el gabarit depasit....eu chiar sunt motivata,sper sa se tina si el la fel de serios pe cat mi am propus eu..el zice ca da ...ramane de vazut....Duminica placuta tuturor!
garbo001923
Postat pe 24 Mai 2009 14:14
buna dimineatza!Am si eu o nelamurire ...azi incep etapa a 2-a si scrie ca ai voie sa mananci compot...dar compotul are zahar!!! ...asa ca avem sau nu voie compot?sau ce fel de compot?O zi cat mai placuta!Va
Luana24
Postat pe 25 Mai 2009 09:23
dyada...felicitari....io nu am cu ce sa ma laud....sau, poate cantarul meu e defect si nu mai inregistreaza ca lumea.......nu stiu dar sunt un pic dezamagita si deziluzionata...
tutankhamon
Postat pe 25 Mai 2009 11:35
Dieta asta chiar functioneaza, cine tine punct cu punct este imposibil sa nu slabeasca nici macar un gram
puma_girl
Postat pe 25 Mai 2009 14:12
De la: tutankhamon, la data 2009-05-25 11:35:43dyada...felicitari....io nu am cu ce sa ma laud....sau, poate cantarul meu e defect si nu mai inregistreaza ca lumea.......nu stiu dar sunt un pic dezamagita si deziluzionata...

fruntea sus si lupta cu tine tutankhamon! dezamagirea e f.greu de depasit dar trebuie sa mergi mai departe, probabil ca organismul tau e rezistent la schimbare, insa intr-o zi o sa cedeze regimului, daca nu vei merge mai departe, vei acumula kg in plus, daca insa acceptam ideea ca organismul tau e rezistent, macar vei pastra kg pe care le ai, eu ti-as sugera sa-ti cumperi totusi alt cantar!

azi am avut 2 examene, am impuscat un 10 si-un 9! mai am doua examene, apoi voi avea timp sa merg si la sala, iubesc sala dar datorita herniei de disc n-am putut merge un timp si kg s-au acumulat, acum am liber, abia astept sa-mi simt sangele cum imi circula prin corp si sa stiti dragele mele ca, este element definitoriu in curele de slabit, eliminam toxinele, sangele se oxigeneaza si metabolismul se accelereaza.

acum cu sesiunea am invatat pana dimineata la 3 sau 4, dar dupa sesiune ma voi culca la 22.00, la 5 in picioare, alergare usoara dimineata, si-apoi la servici! si din 2 in 2 zile sala!

cu ambitie se poate, in fond si la urma urmei mancam cat sa traim nu traim ca sa mancam, sau cum bine spune o vorba orice bunatate care-o vedem si dorim s-o mancam, dureaza un minut pe buze si-o viata intreaga pe...fund! :)

trebuie sa ne educam mintea si corpul asa cum dorim noi, nu ceda Tutankhamon, lupta inainte, noi suntem aici sa te sustinem!

va pup pe toate si va doresc succes!
anamiciana
Postat pe 25 Mai 2009 18:43
dyada, felicitari pentru notele frumoase...

acu'...si eu ca si val...nu am nimic de spus despre dieta, ca sunt slaba silfida...da' cum prietena tuta are piticul asta cu slabitul, intru si eu sa o sustin

si va sustin si pe voi, ca sunt fata buna...

si ca sa vedeti cat de buna sunt, nu va spun ce-am facut bun de papa azi sa nu va fie pofta

wife_de_zmeu
Postat pe 25 Mai 2009 18:49
bre dyado...

hai c-acu vazui ca luasi atitudine impotriva perturbatorilor de diete...

auzi la ea, cainii latra si ursu merge... pai mai tare de-atata nici ca puteai s-o nimeresti...parca si vad niste ursulice dolofane mergand in sir si sarind de coada-n sus la fiecare latrat la popou...n-am mai ras demult la asa o inchipuire... he,he,he...

zambil
Postat pe 25 Mai 2009 19:31
Ciao,manechinelor!
Pt Luana:poti manca compot de fructe in suc propriu fara adaus de zahar (ex.ananas la cutie) .Haideti ca incet, incet va vine pofta de......DIETA !

Postat pe 26 Mai 2009 00:51
mai zambile...esti pe aici ca ursuletul la miere...cetii eu pe un alt topic, ca te scapasi vericule, si iti plac astea cu carnitza pe ele...offf.....zambileee.....poci sa-ti dau un pusi????? unul mic pe obrajor????
tutankhamon
Postat pe 26 Mai 2009 01:03
TUTAN,nu ai somn nici tu,soro.
scrichy
Postat pe 26 Mai 2009 01:06
dyada ....felicitari pentru note...categoric ca trebuie sa-mi iau alt cantar...ma urc pe el arata 85..ma las spre dreapta, urca la 93-95, ma las pe piciorul stang cobor sub 80...ma ia cu ameteli........adevarul e ca eu slabesc mai usor daca nu mananc, ca nu prea am obiceiuri din astea sa mananc pana nu mai stiu de mine si de tz ori pe zi....oricum, de cand am inceput dieta nici nu m-am atins de paine, paste, ulei, bomboane, criossante sau ciocolata....si tzin sa iti spun ca ma abtin cu strasnicie....stiu ca trebuie sa slabesc...si asta poate datorita si voua, dragelor....multumesc pentru incurajari...
tutankhamon
Postat pe 26 Mai 2009 01:09
PW... stiam eu ca nu ma lasi la greu!!!!
tutankhamon
Postat pe 26 Mai 2009 01:10
n-am fata....n-am.....scrichule...uitashi ca sunt bufnitza???
tutankhamon
Postat pe 26 Mai 2009 01:12
BU-HU-HU,nici eu,nu ma sint bine,am o stare de imi vine sa ma bat singura,dar asta e subiect de cafenea.
scrichy
Postat pe 26 Mai 2009 01:15
pai treci in cafenea ca ma car si eu acum acolo...
tutankhamon
Postat pe 26 Mai 2009 01:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Topikul oamenilor cinstiti si sinceri 81 De la: fleurdelis 16 Aprilie 2010 08:32
A incercat cineva dieta cu pepene rosu? 31 De la: garbo_488313 26 Aprilie 2018 09:25
cura cu oua de prepelita 12 De la: garbo263104 29 Februarie 2012 21:20
dieta de 90 de zile! 12 De la: garbo193162 8 Iulie 2014 16:36
Carti despre dieta 17 De la: myry 10 Mai 2010 15:18
Setari Cookie-uri