Dieta lui Catalin Crisan

Ciao,Tutankhamon! Si eu aveam cantarul defect......asa l-am cumparat.Pana am depistat chestia asta ma apuca disperarea .Al meu arata 4 kg in plus si nu se putea regla nicicum.Cumpara unul cu baterie sa-ti arate exact greutatea ,hai ca maine ne dai vestea cea mare dupa ce-l schimbi .Si.....culca-te ca si somnul slabeste

Postat pe 26 Mai 2009 01:22
ce bine ar fi......sa vad daca gasesc temporar unul mai ieftin ca nici nu stau acuma prea bine cu banii....am avut niste cheltuieli neprevazute....off doamne.....de ce toate trebuie sa vina o data????multumesc alina de sfat.....si, mai ales, de grija.....pupicei....nu-mi doresc sa fi slabit mult....atat doar 2 kg...atat....doua pe saptamana si sunt supermultumita....
tutankhamon
Postat pe 26 Mai 2009 01:25
Mersi frumos Alina! O zi cat mai placuta tuturor!
Luana24
Postat pe 26 Mai 2009 10:41
ce fac dolofancele?...ce fac ursoaicele trecaretze?... iar ghiojdesc carnati ca sa slabeasca?...

hai, s-aveti spor si lasati-o mai usor cu aia cu miroase de usturoi, ca lasati dreacu' lumea fara par pe cap pe unde treceti...
zambil
Postat pe 26 Mai 2009 14:15
buna ziua dragutiior, ce mai faceti voi cum merge dieta la voi ? eu am trecut in ziua 11 , ce sa zc nu prea stiu ce sa mai mananc,felicitari tuturor pentru rezultate si la dieta si la examene cele care au avut de dat, si nu cedati fiti tari rezultatele vin in timp, trebuie sa avem rabdare si o sa fie totul ok nu trebuie sa va dezamagiti,tuatnkamon o sa fie totul ok daca ai rabdare cu organismul tau care acum simte o schibare in bine si nu stie incotro sa se indrepte o sa vezi ca o sa aleaga calea cea buna spre victorie, acordai potina rabdare si ai sa vezi ca o sa-si intre in ritm te ,celorlalte surioare nu pot sa le zic decat multa bafta si multa rabdare si vom slabi va pupacesc pe toti
nicoletaivu
Postat pe 26 Mai 2009 14:58
Eu am slabit 3 kg intr-o saptamana sunt happy! Dyada unde esti? mi-e dor de tine, pupici
puma_girl
Postat pe 26 Mai 2009 18:13
Subject: " n vara aceasta ce vrei s fii: sirena sau balena?"

Acum cteva zile, intr-un ora din Frana, pe un afi cu o tanara spectaculoasa la intrarea intr-o sala de gimnastica, scria:
"n vara aceasta ce vrei s fii: sirena sau balena?"

Se spune c o femeie tanara, ale crei caracteristici fizice nu conteaz, a rspuns la ntrebarea de publicitate n aceti termeni:

"Drag domnilor:
Balenele sunt mereu nconjurate de prieteni (delfinii, leii de mare, oamenii curiosi). Acestea au o viaa sexual foarte activ, rmn gravide i au balenute micute dragalase, pe care le alapteaza.
Se distreaza de minune cu delfinii, umplandu-si burta cu creveti. Se joaca si inoata, cutereira mrile, cunoscand astfel de locuri minunate ca Patagonia, marea Barens sau recifii de corali din Polinezia.
Balenele cnt foarte bine i chiar inregistreaza CD-uri. Sunt impresionante i, practic, nu au nici un dusman care sa le vaneze, in afara de om. Ele sunt iubite, aprate i admirate de toata lumea.

Sirenele nu exist. i dac ar exista, ar sta la coad la cabinetele de psihoterapie, deoarece acestea ar avea o problem serioas de
personalitate: "femeie sau pete?".
Nu au viata sexuala, pentru c-i omoare pe brbaii care se apropie de ele, si pe langa acest aspect, pe unde si cum ar putea? Deci, din aceasta cauza, nu au copii. Ele sunt frumoase, adevrat, dar singure i triste. Oricum, cine ar vrea sa apropie de o tipa care miroase ca un peste?
Pentru mine este clar, doresc sa fiu o balena.

PS: In vremurile astea, in care toata mass-media ne baga in cap ideea ca doar femeile slabe sunt frumoase, eu prefer sa ma delectez cu o inghetata impreuna cu copii mei, cu o cina buna cu un barbat care ma face sa vibrez sau cu o cafea si prajiturele impreuna cu prietenele mele.
Cu timpul ctigam n greutate, pentru ca acumulam multe cunostinte si informatii si cand nu mai au loc in cap sunt distribuite in restul corpului. Aa c nu suntem grase, suntem teribil de culte. De astzi, cnd o sa ma uit la fundul meu n oglind, o sa ma gndesc:"Dumnezeule, ce inteligenta sunt ... "
tutankhamon
Postat pe 26 Mai 2009 22:08
buna ziua! eu astazi termin prima etapa si ma simt bine, am slabit 4,7 kg. nu stiu sincer daca este bine sau nu, dar eu sunt tare mandra....au inceput sa stea hainele pe mine ca pe gard. maine incep zilele de legume si fructe si sincera sa fiu nu mai inteleg... m-am uitat eu pe prima pagina si zice acolo, in prima faza ca zarzavaturile se mananca si crude si supe si ghiveci, dar mai jos la recomandari se spune ca nu se mananca crude. imi puteti spune si mie, cei ce au mai tinut dieta sau cei care stiu, cum se pot manca zarzavaturile? va multumesc mult!
ancadimache
Postat pe 27 Mai 2009 10:58
De la: ancadimache, la data 2009-05-27 10:58:20buna ziua! eu astazi termin prima etapa si ma simt bine, am slabit 4,7 kg. nu stiu sincer daca este bine sau nu, dar eu sunt tare mandra....au inceput sa stea hainele pe mine ca pe gard. maine incep zilele de legume si fructe si sincera sa fiu nu mai inteleg... m-am uitat eu pe prima pagina si zice acolo, in prima faza ca zarzavaturile se mananca si crude si supe si ghiveci, dar mai jos la recomandari se spune ca nu se mananca crude. imi puteti spune si mie, cei ce au mai tinut dieta sau cei care stiu, cum se pot manca zarzavaturile? va multumesc mult!


Esti supeeer tare! Felicitari!
Si apropos....chiar suntem inteligente!
Mihaela72
Postat pe 27 Mai 2009 13:48
De la: tutankhamon, la data 2009-05-26 22:08:08Subject: " n vara aceasta ce vrei s fii: sirena sau balena?"

Acum cteva zile, intr-un ora din Frana, pe un afi cu o tanara spectaculoasa la intrarea intr-o sala de gimnastica, scria:
"n vara aceasta ce vrei s fii: sirena sau balena?"

Se spune c o femeie tanara, ale crei caracteristici fizice nu conteaz, a rspuns la ntrebarea de publicitate n aceti termeni:

"Drag domnilor:
Balenele sunt mereu nconjurate de prieteni (delfinii, leii de mare, oamenii curiosi). Acestea au o viaa sexual foarte activ, rmn gravide i au balenute micute dragalase, pe care le alapteaza.
Se distreaza de minune cu delfinii, umplandu-si burta cu creveti. Se joaca si inoata, cutereira mrile, cunoscand astfel de locuri minunate ca Patagonia, marea Barens sau recifii de corali din Polinezia.
Balenele cnt foarte bine i chiar inregistreaza CD-uri. Sunt impresionante i, practic, nu au nici un dusman care sa le vaneze, in afara de om. Ele sunt iubite, aprate i admirate de toata lumea.

Sirenele nu exist. i dac ar exista, ar sta la coad la cabinetele de psihoterapie, deoarece acestea ar avea o problem serioas de
personalitate: "femeie sau pete?".
Nu au viata sexuala, pentru c-i omoare pe brbaii care se apropie de ele, si pe langa acest aspect, pe unde si cum ar putea? Deci, din aceasta cauza, nu au copii. Ele sunt frumoase, adevrat, dar singure i triste. Oricum, cine ar vrea sa apropie de o tipa care miroase ca un peste?
Pentru mine este clar, doresc sa fiu o balena.

PS: In vremurile astea, in care toata mass-media ne baga in cap ideea ca doar femeile slabe sunt frumoase, eu prefer sa ma delectez cu o inghetata impreuna cu copii mei, cu o cina buna cu un barbat care ma face sa vibrez sau cu o cafea si prajiturele impreuna cu prietenele mele.
Cu timpul ctigam n greutate, pentru ca acumulam multe cunostinte si informatii si cand nu mai au loc in cap sunt distribuite in restul corpului. Aa c nu suntem grase, suntem teribil de culte. De astzi, cnd o sa ma uit la fundul meu n oglind, o sa ma gndesc:"Dumnezeule, ce inteligenta sunt ... "


O zi frumoasa, prietena mea inteligenta! Ce bine ca suntem asa!
Mihaela72
Postat pe 27 Mai 2009 13:50
sunt foarte suparata caci cu mine nu vb nimeni nu ma baga nimeni in seama ,am crezut ca suntem unite dar am ramas un pic dezamagita,o zi bunt tuturor
nicoletaivu
Postat pe 27 Mai 2009 15:12
vorbesc eu cu tine, nu mai plange...

ce te doare ? hai, ca azi sunt mama dolores...
wife_de_zmeu
Postat pe 27 Mai 2009 15:15
De la: nicoletaivu, la data 2009-05-27 15:12:11 sunt foarte suparata caci cu mine nu vb nimeni nu ma baga nimeni in seama ,am crezut ca suntem unite dar am ramas un pic dezamagita,o zi bunt tuturor


nico..ce-i cu tine mami...hai, ca nu esti singura....
tutankhamon
Postat pe 27 Mai 2009 21:48
De la: Luana24, la data 2009-05-23 19:09:52buna tuturor! valentino u doar comentezi sau vrei sa slabesti?Adica fetele care vb aici tin o dieta!U ce faci? va


Cum de nu te-ai prins???.Pun fetele pe cintarul meu sa ma conving cum e cu slabitu'...Acum ,pe bune,ma minunez de cita constiinta dau dovada fetele p-aci...ce-i drept,eu fac di- ETA de vro...20 de ani,dar ma simt excelent... si pt cine a reusit: ...
valentino
Postat pe 28 Mai 2009 17:54
buna dimineata tuturor! Ce mai faceti doamnelor?cum mai stati cu kg?Dyada nu mai zici nimik?Mai ai mult pana termini examenele?Va pup si bafta la dat kg jos!!!
Luana24
Postat pe 29 Mai 2009 10:26
buna dimineata! mie nu mi-a spus nimeni cum este cu legumele alea (crude sau nu)dar pana la urma nu cred ca mai conteaza, oricum nu mai am decat doua zile si iarasi carne...stiu ca trebuie sa ma cantaresc saptamanal dar nu ma pot abtine....astazi, dupa 15 zile de dieta am dat jos 6,1 kg...imi vine sa zbor...va multumesc din suflet, pentru ca datorita voua si exemplului vostru am ajuns pana aici. va pup si spor la slabit...
ancadimache
Postat pe 29 Mai 2009 10:44
neatza fetele...nu am mai trecut ca ma iau cu forumul si uit....dar sincer ...ma gandesc la voi....nu mi-am luat cantar.....nu gasesc decat aceeasi marca pe care o am si eu si care desi e laudata ca e buna, s-a stricat dupa 3 luni de folosire....cred ca va trebui sa bat drumul pana in carrefour....nu ma mai cantaresc...ideea e ca observ pe mine ca ma conturez altfel.....pantalonii stau un piculetz altfel pe mine.....colegele mi-au spus ca parca parca e ceva modificat...si chiar eu ma simt un pic mai altfel....eh...vedem peste inca 50 de zile....va pup pe toate si nu va lasati, asa cum nu ma las nici eu....
tutankhamon
Postat pe 29 Mai 2009 10:51
Hallo,
revin si eu cu noutati bune!
Am inceput si eu dieta de luni si acum la abia 4 zile dupa am deja 2 kg minus!Aseara ma batea gandul sa musc un patratel de ciocolata,dar dimineata dupa ce m-am cantarit si am vazut rezutatele m-am ambitionat si mai mult sa rezist....deci de la 73,500 am acum 71,500 kg!Mie mi se pare super cool!Iubitelul meu care tine si el impreuna cu mine...abia rezista...din pacate la masuratoarea de dimineata rezultatul a fost doar 500 gr pe minus...dar eu cred ca e o greseala la mijloc...pt ca nu s-a cantarit corect la inceputul dietei....in tot cazul de la 118,500 la 118.00!
Am sa va tin la curent in continuare!!!Multe "SUCCESURI" si voua dragelor!
garbo001923
Postat pe 29 Mai 2009 13:56
buna all!bv anca super rezultate.... bafta in continuare!!Eu legumele le'am mancat doar fierte !bafta in continuare si tie garbo001923 ...poate ca iubi tau nu prea tine cura ...asa ca u..si poate... de aia nu prea se cunosc rezultatele! Va pup!
Luana24
Postat pe 29 Mai 2009 15:49
cantariti-va doar o data pe saptamana,cantarirea zilnica duce la depresie,o sa deveniti niste acrituri...

bafta!
iasomia
Postat pe 29 Mai 2009 15:56
Da,normal nu tineam mortis sa ne cantarin inainte de o saptamana,dar am dat cu ochii de cantar si m-a ispitit oarecum.....iubi meu s-a cantarit din nou linistit,fara topaieli si miscari pe cantar,si rezultatul e de fapt 116.00kg.Eu sunt f multumita in orice caz!Multumin pt. raspunsuri!Pupici!
garbo001923
Postat pe 29 Mai 2009 17:56
buna seara , ce mai faceti voi ?
eu maine trec in etapa a II a si nu am mai dat jos nimic sunt cam dezamagita au trecut 14 zile si am dat jos abia 2.4 kg abia astept ziua de maine sa mananc legume si fructe si sa beau un pahar de lapte, spuneti-mi si mie va rog care sunt lactate nefermentate ca nu imi dau seama in prima etapa am avut voie lactate fermentate branza topita cascaval si telemea ,acum in etapa 2 a lactate proaspete lapte proaspat branza dulce cas iaurt si in alta etapa trebuiesc lactate fermentate care sunt oameni buni|?ma consolez singura crezand ca perioada asta organismul a incetat sa mai dea jos kg a luat o pauza dar am dat cam putin jos doar 2,4kg acum am 70,30kg. va pupacesc si astept raspuns
nicoletaivu
Postat pe 29 Mai 2009 21:37
Mai Nicole,ce zici daca in fiecare dimineata si seara ai face cite 30 minute de alergaturi???
valentino
Postat pe 29 Mai 2009 21:41
buna val,omuletule, merg in fiecare zii la servici 20 min pe jos si la munca slava domnului fac km cateodata asa ca ..si o sa ma apuc din seara asta sa dau si la bicicleta o ora pe seara caci am mai dat dar m-am cam puturosit,multumesc pentru sfat
nicoletaivu
Postat pe 29 Mai 2009 21:51
si voi va mai intrebati ce cauta val pe topicul asta...uite ce dragalas este si cum va incurajeaza el
wife_de_zmeu
Postat pe 29 Mai 2009 21:52
Tu Wife stai doar cu cronometru-n mina...si-asa se aud vorbe ca ai dat jos cam mult...
Brava Nico,perseverenta e mama succesului...
valentino
Postat pe 29 Mai 2009 21:55
Buna fetelor,nu am avut timp sa scriu,sa va incurajez,felicitari voua tuturor,chiar daca au fost mai putine sau mai multe kg in minus,eu nu ma pot lauda cu mult pentru ca sotul meu a facut ani si................................. dar o sa va tin la curent;nu ma cintaresc decit o data la saptamina,deci in prima saptamina,nu prea a miscat cintarul sa vedem dupa cea de a2a saptamina,cum stau, va urez bafta in continuare,sa fuga kg dupa voi Pentru Cristina,CASA DE PIATRA tinerilor casatoriti,sa nu uiti sa ne arati poze,sa vedem o nasa tare de tot,distractie placuta Alina tu ce faci?cum merge dieta? lasa un mesaj un sfirsit de saptamina placut si distrati-va cum puteti mai bine,va pup pe toate
sorina17
Postat pe 29 Mai 2009 22:43
De la: sorina17, la data 2009-05-29 22:43:03Buna fetelor,nu am avut timp sa scriu,sa va incurajez,felicitari voua tuturor,chiar daca au fost mai putine sau mai multe kg in minus,eu nu ma pot lauda cu mult pentru ca sotul meu a facut ani si................................. dar o sa va tin la curent;nu ma cintaresc decit o data la saptamina,deci in prima saptamina,nu prea a miscat cintarul sa vedem dupa cea de a2a saptamina,cum stau, va urez bafta in continuare,sa fuga kg dupa voi Pentru Cristina,CASA DE PIATRA tinerilor casatoriti,sa nu uiti sa ne arati poze,sa vedem o nasa tare de tot,distractie placuta Alina tu ce faci?cum merge dieta? lasa un mesaj un sfirsit de saptamina placut si distrati-va cum puteti mai bine,va pup pe toate

Postat pe 30 Mai 2009 02:03
Ciao!tuturor frumoaselor.
Eu sunt in Franta pana miercuri ,aici e cam nasol ca sunt musafir si trebuie sa-mi aleg dieta din ce mi se ofera,dar pana acum tot OK.Va .

Postat pe 30 Mai 2009 02:06
bravos fetele...daca eu nu mai apuc sa intru. nu mai intreaba nimeni de mine....pai e frumos????hai...va pup pe toate si bafta in continuare...io tot nu pot manca de 5 ori pe zi...abia ma fortez sa mananc de 3 ori....iar la munca nu mai am timp si pauza sa respir, d-apai sa mai si mananc????
tutankhamon
Postat pe 30 Mai 2009 20:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
feminitate-ce intelegem prin ea 2 De la: garbo055472 3 Februarie 2010 11:19
dieta 8 De la: garbo166660 9 Noiembrie 2011 11:06
Carti despre dieta 17 De la: myry 10 Mai 2010 15:18
dieta cu banane 46 De la: letitia1 15 Aprilie 2014 17:36
ce droguri sunt sapte pacate si diavol rosu????? 2 De la: panty_C 29 Ianuarie 2012 16:25
Setari Cookie-uri