Dieta lui Catalin Crisan

Ciao,tuturor!
Sorina pot sa spun ca am ramas fara gauri la curea si pierd toti pantalonii,am slabit alte 2,5 kg in astea prime 2 saptamani.Eu cand simteam ca ma ia cu calduri si se invartea pamantul cu mine mancam ceva repede (din ceea ce este permis )si beam multa apa.Acum a 2-a oara nu mi s-a intamplat,prima oara ,da.Haideti ca merge inceputul e mai greu .
Dyada,nu poti sa folosesti fructoza in locul indulcitorilor cancerogeni?
Pe maine!

Postat pe 15 Mai 2009 23:04
De la: alina_tarta, la data 2009-05-15 23:04:38Ciao,tuturor!
Sorina pot sa spun ca am ramas fara gauri la curea si pierd toti pantalonii,am slabit alte 2,5 kg in astea prime 2 saptamani.Eu cand simteam ca ma ia cu calduri si se invartea pamantul cu mine mancam ceva repede (din ceea ce este permis )si beam multa apa.Acum a 2-a oara nu mi s-a intamplat,prima oara ,da.Haideti ca merge inceputul e mai greu .
Dyada,nu poti sa folosesti fructoza in locul indulcitorilor cancerogeni?
Pe maine!

nu stiu, oare se poate? daca da, ar fi o idee! si eu am dat pana acum 2 kg jos sper ca pana luni dim sa am 2,50 kg date jos, as fi o fericita, voi ce ziceti fetelor? e putin pentru prima saptamana?
anamiciana
Postat pe 16 Mai 2009 15:59
De luni incep si eu dieta asta. Cine a inceput-o de curand sau vrea sa o inceapa? Singura parca n-am niciun spor Nu pare prea grea, dar trebuie multa ambitie. Sper sa reusesc sa o tin pana la capat, sa-mi tineti pumnii
puma_girl
Postat pe 16 Mai 2009 16:40
Buna PUMA. Eu am inceput dieta lunea trecuta, asa ca nu ar fi o mare diferenta intre noi. Conteaza extraordinar de mult sustinerea. Mult succes.
Vreau sa va mai spun ca am citit mesajele de la inceputul acestei diete si asa m-am hotarat s-o tin, pana au termina cura SILVIA si PAUL, acum...am reusit sa mai citesc cam de la mijloc, si vreau sa spun tuturor celor interesate de efectul toxinelor de la carne, de acidul uric si de pierderea de calciu. Ceaiul din coada calului este eroul meu. Curata si spala rinichii de toxine si in acelasi timp este mineralizant si fixeaza bine calciu in os. Eu beau zilnic 3 cani. De luni voi adauga si putina urzica. Asa ca nu va speriati.
Si mai am o rugaminte, cine vrea sa vorbim pe mess, ID meu este anamiciana.
Va pup pe toate si va urez SUCCES!
anamiciana
Postat pe 16 Mai 2009 16:48
Buna Dyada!
Tocmai ti-am dat add pe mess, sper sa ne incurajam reciproc. Sper sa o pot tine pana la capat si sa slabesc atat cat am nevoie. O sa-mi iau si eu ceai din coada calului si ceai verde. Vorbim in curand pe messenger! Weekend placut
puma_girl
Postat pe 16 Mai 2009 17:16
buna fetelor,am inceput si eu de azi dieta si sper sa pot sa o tin pana la capat
azi am mancat doar parizer si am baut dimineata o cana de cafea dar iam pus zahar cred ca de maine nu ii mai pun nimic deocamdata e totul ok mai vb va pup
nicoletaivu
Postat pe 16 Mai 2009 20:16
Nicoletaivu, ai inceput de sambata ca neoamenii?
si eu am descoperit-o zilele astea, dar astept pana luni sa o incep. O sa fim colege de suferinta. Sa-mi spui cum te simti, daca ai probleme.. Weekend placut si spor la slabit cat mai multe kg
puma_girl
Postat pe 16 Mai 2009 21:10
De la: puma_girl, la data 2009-05-16 16:40:49De luni incep si eu dieta asta. Cine a inceput-o de curand sau vrea sa o inceapa? Singura parca n-am niciun spor Nu pare prea grea, dar trebuie multa ambitie. Sper sa reusesc sa o tin pana la capat, sa-mi tineti pumnii
Buna puma_girl,de miine reincep si eu dieta asa ca stai linistita ca nu esti singura Alina multumesc pentru mesaj mai vorbim.Deci fete si baieti continuati dieta,sau reincepeti-o,pentru ca da rezultate asta va asigura cei care au incercat-o si au fost multumiti,hai sa fuga kilogramele de pe noi va pup pe toti si multa bafta in continuare
sorina17
Postat pe 17 Mai 2009 10:54
salut tuturor grasutelor ca mine.....viitoare manechine de inalta clasa....baaa....m-ati convins.....incep si eu de maine...tre sa dau jos muuulte kg.....am 1,70m si 94 kg.....stiu...sunt purcel....eh....sunt pofticioasa si gurmanda....si mai sunt si jumate ardeleanca.....dar nu gatesc cu rantasuri si prajeli....off, viata mea!!!....sper sa pot intra in fiecare zi sa va comunic ce si cum, si mai ales daca ficatul nu-mi face figuri, pentru ca am in vezica doua cataroaie imense care mi-au facut pastele un calvar....va pup pe toate si hai sa le aratam slabanoagelor si scandurilor care nu au nevoie de chin ca tot noi suntem mai tari....si o sa fim si mai frumoase.....
tutankhamon
Postat pe 17 Mai 2009 13:25
referitor la intrebarile puse pe aici....sunt medic....raspunsuri:
1. diareea poate fi de la grasimile in exces, de la apa prea rece sau de la intoleranta organismului la atata proteina animala.... furazolidonul, imodiumul sau ceaiul de afine fac minuni.
2. constipatia apare clar cand se mananca putin.....nu cred insa ca 5 mese pe zi ar trebui sa dea neaparat constipatie.....oricum, ceaiurile laxative vad ca fac minuni...iar plafare sunt ce miile in toata tara.
3. glicemia poate sa scada rau....avand in vedere ca nu mancam dulciuri, nu paste fainoase, nu cartofi....de unde zahar???...sau derivatii acestuia care pot da zaharul din sange?
4. pentru fetele care pun intrebari aiurea - dieta este pusa la inceputul acestui topic - deci....fara paine, paste, cartofi, orez, seminte, alune, smantani si alte grasimi inutile.
tutankhamon
Postat pe 17 Mai 2009 13:31
Bine ai venit in club, Tutankamon! eu mi-am facut un program pt maine cu orele de masa si mancarica. Cel mai greu mi se pare ca nu este voie nimic dulce, dar asta e... babele sufera la frumusete Sa ne auzim cu bine si cu cat mai multe kg lipsa
puma_girl
Postat pe 17 Mai 2009 14:38
eu...am stagnat, nimic jos de ieri...sunt trista, sufar profund!
anamiciana
Postat pe 17 Mai 2009 17:08
buna fetelor,a trecut si a doua zii din dieta si deocamdata e totul ok, ce nu am inteles eu este daca putem combina la o masa si branza sau cascavalul cu carnea sau mezelul sau trebuiesc m,ancate separat la mese diferite , in rest totul ok ,si Puma stai linistita caci daca ai ambitie nu conteaza cand ai inceput:sambata sau luni , vointa sa ai caci chilogramele le dai jos oricum chiar daca incepi sambata ca "neoamenii"sau lunea ca oamenii, va pup si mai tinem legatura.
nicoletaivu
Postat pe 17 Mai 2009 20:37
Bun venit incepatoarelor si spor la dieta veteranelor!
Carnea si branza trebuie mancate separat,asta e misterul-disocierea .Eu am trecut f. bine si peste cele 3 zile de lactate,tot ok.
Spor la dieta! .

Postat pe 17 Mai 2009 23:30
Buna dimineata, fetelor, in curand slabutelor! Eu am inceput foarte bine ziua si n-am deloc pofta de dulciuri ceea ce este foarte bine. Am baut o cafea de dimineata fara zahar si nu imi este deloc foame. Am primit aseara doua ciocolatele si le-am pus la loc de cinste, astept sa le pap peste 66 de zile Sa aveti o zi frumoasa si usoara, va pup
puma_girl
Postat pe 18 Mai 2009 08:37
buna fetelor,sunt in a treia zii de dieta si deocamdata e ok sa speram ca nu intervine nimic pe parcurs nici o schimbare in rau,va pup si mult noroc
nicoletaivu
Postat pe 18 Mai 2009 14:53
Buna ziua tuturor. Eu as vrea sa incerc, impreuna cu fetita mea, cat mai curand...dar eram curioasa cine mai incepe odata cu noi? Este cineva dispus? Astept raspunsul vostru.
Mihaela72
Postat pe 18 Mai 2009 16:05
Buna ziua tuturor. Eu as vrea sa incerc, impreuna cu fetita mea, cat mai curand...dar eram curioasa cine mai incepe odata cu noi? Este cineva dispus? Astept raspunsul vostru.
Mihaela72
Postat pe 18 Mai 2009 16:05
buna tuturor! !Ce mai faceti fetelor?Merge bine cura?Dyada cum te mai simti?O zi placuta !!!Bafta la lupta cu kg!! Va !!
Luana24
Postat pe 18 Mai 2009 16:20
Buna fetelor! Cum a trecut prima zi de dieta? mie nu mi s-a parut deloc grea si sunt foarte incantata. Cred ca cea mai importanta este voianta. Mihaela, multe dintre noi am inceput azi, incepe si tu de maine... nu-i diferenta mare. Sau poti incepe de lunea viitoare daca ti-e mai usor de la inceputul saptamanii. Pupici si mult succes!
puma_girl
Postat pe 18 Mai 2009 16:40
Bun venit celor noi...va urez succes si multa vointa.
Eu am terminat azi prima etapa a seriei 2 a dietei CC si sarbatoresc cu o salata de fructe de mare fripta...merge bine dar tot asa greu cu sportul dar cum alerg peste tot ziua sa zicem ca ma apropii de 5 km de mers:D
heartbraker_angel
Postat pe 18 Mai 2009 19:00
Buna tuturor,mult succes la toate,si aveti grije cum papati,nu aveti voie sa amestecati carnea cu oul sau cu lactatele,trebuiesc mincate separat si beti apa,nu uitati ca trebuie sa beti 3l pe zi va pup si va tin la curent cum merge dieta la mine.
sorina17
Postat pe 18 Mai 2009 19:33
eu sunt in a 5-a zi de dieta si sincer nu mi se pare greu de loc, mai de graba mi se pare usor ca sa fie adevarat. pana acum am slabit 2.7 kg, deci pana la urma chiar merge....ma simt bine, nu ma simt slabita si sincera sa fiu am un sentiment destul de placut, parca am reusit in cele din urma sa fac o schimbare...astapt sa vad si alte progrese. va multumesc pentru suport si va tin la curent. am vazut ca suntem multe sau multi....formam o echipa puternica si ne sustinem reciproc, asa ca...mult succes si perseverenta
ancadimache
Postat pe 18 Mai 2009 20:33
De la: puma_girl, la data 2009-05-18 16:40:50Buna fetelor! Cum a trecut prima zi de dieta? mie nu mi s-a parut deloc grea si sunt foarte incantata. Cred ca cea mai importanta este voianta. Mihaela, multe dintre noi am inceput azi, incepe si tu de maine... nu-i diferenta mare. Sau poti incepe de lunea viitoare daca ti-e mai usor de la inceputul saptamanii. Pupici si mult succes!


Multumesc de incurajare. Nu, nu de lunea viitoare, nu de la inceputul saptamanii viitoare....de ACUM...doar asa putem reusi. M-ai convins sa incep cu intarziere de o zi si sa ma tin dupa voi incepand de maine. Doar ca aveam nevoie, asa cum am, din pacate si in viata de zi cu zi, de un prieten alaturi. Multumesc inca o data! Mereu am avut nevoie de un "click" sa fac un asemenea pas. Acum am doua motive: incurajarea prietenilor de aici si...fiica mea, ce are si ea nevoie de o alimentatie sanatoasa, ca are doar 10 ani si deja greutatea a inceput sa ii creeze probleme. Trebuie sa o ajut sa nu fie prea tarziu!
Mihaela72
Postat pe 18 Mai 2009 21:37
salutare! am venit sa semnez condica....am papat numai trei mese, ca nu mi-a fost foame...eu de obicei nu manac des si mult..cred ca aveam prostul obicei de a mai rontai o punga de pufuleti, un croissant, dar nu snaksuri si biscuiti....ma simt bine, am papat salam victoria, sunca de praga si cremwursti....am baut pana acuma aproape 2 litri de apa, mai fortat, pentru ca eu nu prea consum multe lichide....acuma fac la tigaia tefal 2 piepti de pui taiati bucatele si inabusiti cu vegeta si menta....outz nu prea pot, ca am avut o criza de ficat de pasti si mi-e frica...branza fermentata nu aveam...mi-am luat acuma cascaval hochland si o cutie de branzica topita...sa am pe 3-4 zile...sincer????...am un tonus fan-tas-tic....dimineata am avut o mica durere de cap, dar a trecut cu un modafen....e foarte usor acest regim, mai ales cand va am pe voi, dragele mele alaturi ........va multumesc scumpelor!
tutankhamon
Postat pe 18 Mai 2009 22:17
Ciao,tuturor!
Angel,avem voie fructe de mare?Eu tot am intrebat dar nu mi-a raspuns nimeni.Cred ca doar griliate nu fripte .Tu cum ai sarbatorit azi,le-ai fript?
Sorina ,spor la dieta!
Tutankhamon scrii niste mesaje foarte simpatice,cu umor ardelenesc,ma bucur ca a intrat un medic in clubul slabanoagelor in devenire
Va .

Postat pe 18 Mai 2009 23:50
Buna seara doamnelor!!!Eu intr-o saptamana am dat jos 3 kg ...nu stiu daca trebuia mai mult dar oricum eu sunt multumita! !Bafta celor care au inceput acum !Va pup!
Luana24
Postat pe 19 Mai 2009 00:29
n-apai na, alina.....mi-s jumate ardeleanca...de-aia mai batoasa din sibiu.....nu muratura de-aia facuta pe puncte...si mi-s tare mandra ca mi-s ardeleanca....numa kilele astea si sunca nu se mai topesc in ma-sa de pe mine...si mor de ciuda....mi-s ca tancul....inalta si lata in umeri si solduri....femeia barbat....ioi, doamne...da si cand voi da jos tonele da pa mine...pre multi voi raspopi.....ca de-acuma la 94 de kile mai intorc capul masculii dupe mine.....dara-mi-te la 68, unde vreau cu ambatz sa ajung....
tutankhamon
Postat pe 19 Mai 2009 00:41
Buna dimineata, fetelor! Astazi este a 2-a zi de dieta si ma simt excelent, parca deja ma simt mai usoara. Eu am inceput sa beau si o cana de ceai verde seara si ceai de coada calului. Cel mai greu imi este cu apa, nu prea pot sa beau 2-3 l pe zi , dar in curand sper sa ma obisnuiesc. Mihaela, bine ca te-ai hotarat inseamna ca ai ambitie. Esti norocoasa ca incepi odata cu fiica ta, va incurajati reciproc. Sa ne povestesti diseara cum a trecut prima zi la tine. Pupici si bafta la slabit!
puma_girl
Postat pe 19 Mai 2009 07:06
Buna dimineata!Dyada nu mai zici nimik? Bafta la lupta cu kg!!
Luana24
Postat pe 19 Mai 2009 10:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dietele pot fi periculoase,daca se respecta moda ! 1 De la: VOIAJOR 9 Ianuarie 2013 21:10
Mituri dietetice 11 De la: eu_geminy 10 Noiembrie 2010 22:41
DIETA CRUDIVORA DE REFACERE 22 De la: Rotty 20 August 2012 12:25
Dieta Montignac 3 De la: garbo_1155 27 Martie 2012 19:09
dieta mea 25 De la: garbo225639 1 Februarie 2012 19:15
Setari Cookie-uri