Dieta lui Catalin Crisan

Buna, fetelor! Si la multi ani sarbatoritilor!!!
Nu e o zi splendida? Afara e frumos...e sarbatoare, uit cat am de lucru...sunt pe balcon cu laptop-ul in fata si ma prefac doar ca muncesc...sunt in sezlong si e asa bineeee!
Dimineata ne-am cumparat, mie si Anei, clar, niste batoane substitut al unei mese, de la Kaufland. Sunt de la GERLINEA. Am luat cu teama, stiind cum sunt de obicei la gust toate substitutele astea. Nu mai spun ca desi doua batoane inlocuiesc o masa, cand am vazut cat de mic e unul m-am speriat. Dar....surpriza! Sunt si bune la gust si satioase....si dulci...si...si incercati si voi! Mie mi-a ajuns unul, deci am facut economie pt cand o sa imi fie iar foame! O sa uitati de dorinta de dulce, in primul rand! Au si un site: www.gerlinea.ro
Fug si eu acum sa-l studiez putin. O zi placuta in continuare!
Aaaaaa, daca aveti nevoie de mine ma gasiti pe mess: tenplusfocsani
Va puuuup!
Mihaela72
Postat pe 21 Mai 2009 14:37
LA MULTI ANI -pentru toti sarbatoritii,Mihaela ce faci?nu ai voie decit carne si produse din carne,peste,ficatei,pipotele,pate si alte alea,nicidecum ce papi tu,chiar vrei sa tii dieta sau e doar asa(nu te supara pe mine dar trebuie sa te cert) asa poate o sa te inveti sa papi mereu sa nu faci o obisnuinta din asta,deci sa ne continuam dieta ca e mai bine fara sunculita de e pe noi va pup
sorina17
Postat pe 21 Mai 2009 15:01
Ciao tuturor!

Nu am mai scris de ceva vreme dar vad ca se ingroasa randurile celor care vor sa slabeasca !Felicitari !Toate sunteti la inceput in prima sau a doua saptamana si vad ca incercati sa mai "pasati" un pic dieta.E normal e greu sa te obisnuiesti cu un alt stil de a manca dar...sincer eu, in afara de vegeta uneori in primele 2 saptamani nu pot spune ca am gresit cu ceva. Pe prima pagina gasiti exact ce e voie sa mancati si...nu cred ca e tocmai bine sa veniti cu tot felul de inovatii(ulei de masline,batoane,perisoare,miere de albine,lapte,branza de vaci degresata,etc)pentru ca rezultatele nu o sa fie chiar cele asteptate-cred.Eu o tin a doua oara mi-e usor si in curand sper ca asa o sa va fie tuturor!In februarie ziceam ca arat ca o "tanti" la 33 de ani 1.58m si 73.5 kg - cu care am ramas dupa ce am nascut acum 1 an si 4 luni fetita mea dar acum la 60 kg e mult mai bine si...e loc pentru mai bine!!!!
Va pup si va doresc tuturor rezultate excelente la terminarea dietei!
Cristina
cris240775
Postat pe 21 Mai 2009 15:37
De la: alina_tarta, la data 2009-05-20 22:56:46Ciao!
Tutankhamon,fructoza vroiam sa spun ,dar dieta face si alte efecte .Dyada nu poti manca ulei si miere,nu pentru cantitate ci pt. combinatiile pe care le faci cu ele.Eu azi am mancat doar de 3 ori pt. ca aici sunt 34:ou,pui la cuptor,ficatei fierti,2 cafele si ....apa.Pestele la cuptor imi ramane pe maine seara.
Haideti ca soseste caldura si o sa bem butoaie de apa (pt. ca din cate citesc avem aceeasi problema toate ,e dificil pt. noi sa bem multa apa).Tot in seara asta mi-am ales hainele care mai pot sa le imbrac ,de cele ramase largi.
Pe maine!


Alina nu mananc miere, reteta de producere a otetului de mere este din mere cu miere si rezulta un acid natural! adica otetul din mere! cat despre ulei...este ulei din masline, colesterol zero, daca stai sa analizezi putin exista mai multa grasime in mezeluri...decat intr-o felie de carne macra de vita, grasimi zero, cu o cantitate infima de ulei de masline...! asa ca imi permit dreptul sa fiu rezervata si a-mi mentine parerea personala! cu consideratie pentru interventia ta, caci ea a fost facuta cu o intentie pozitiva, multumesc frumos! :)
anamiciana
Postat pe 21 Mai 2009 18:36
si ULTIMA STIRE! am luat 9 si azi! si regim si examene, merge!
rezultate la examen, rezultate la regim, sunt FERICITA! L-as pupa pe CATALIN CRISAN1 de nu s-ar vedea!
Stiti ce ma gandeam fetelor? Sa aranjam o intalnire cu el...!
:))
va las sa va ganditi...si cand om fi noi slabe si frumoase...;) il provocam...la o intalnire!
hai ca va las acum...bafta in continuare!
anamiciana
Postat pe 21 Mai 2009 18:41
De la: dyada, la data 2009-05-21 18:41:23si ULTIMA STIRE! am luat 9 si azi! si regim si examene, merge!
rezultate la examen, rezultate la regim, sunt FERICITA! L-as pupa pe CATALIN CRISAN1 de nu s-ar vedea!
Stiti ce ma gandeam fetelor? Sa aranjam o intalnire cu el...!
:))
va las sa va ganditi...si cand om fi noi slabe si frumoase...;) il provocam...la o intalnire!
hai ca va las acum...bafta in continuare!


Ahaaaa....deci dieta iti da forta dar si idei traznite! Tine-o tot asa!
Mihaela72
Postat pe 21 Mai 2009 23:09
De la: Mihaela72, la data 2009-05-21 23:09:28
De la: dyada, la data 2009-05-21 18:41:23si ULTIMA STIRE! am luat 9 si azi! si regim si examene, merge!
rezultate la examen, rezultate la regim, sunt FERICITA! L-as pupa pe CATALIN CRISAN1 de nu s-ar vedea!
Stiti ce ma gandeam fetelor? Sa aranjam o intalnire cu el...!
:))
va las sa va ganditi...si cand om fi noi slabe si frumoase...;) il provocam...la o intalnire!
hai ca va las acum...bafta in continuare!


Ahaaaa....deci dieta iti da forta dar si idei traznite! Tine-o tot asa!

Uitasem! FELICITARI inca o data pt rezultatele tale frumoase la examene!!!!!
Mihaela72
Postat pe 21 Mai 2009 23:12
fetele...hai ca intervin si eu ca musca in lapte...daca se spune ca regimul e disociat, atunci e disociat...nu amestecati proteina animala, reprezentata de carne, ou si lactate fermentate cu grasimile - proteina de origine vegetala - uleiul de masline sau batoanele gen fibrobar, care contin soia...trebuie sa mancam clar UN ANUMIT ALIMENT, pemtru ca, ma gandesc eu, ca medic, acesta produce niste reactii in organism, topeste grasimile din sunca noastra si alte alea.....deci nu le mai amestecati.....s-a spus clar sare si ierburi aromatice...???? atat!...altceva nu...va chinuiti degeaba....uite, eu imi fac si acuma mustrari de constiinta cu inghetata aia....offff...va pupez pe toate...

dyada...felicitari pentru examen....

fetele, voi v-ati cantarit vreuna????ca eu m-am cantarit de dimineata si nimic....cred ca trebuie s-o iau de la capat de luni si sa repet strict...nuuuumai carne si OBLIGATORIU 5 mese pe zi....
tutankhamon
Postat pe 21 Mai 2009 23:44
Dyada felicitari dar vezi ce papi,daca vrei sa te sacrifici nu o face degeaba
Tutankhamon sa fiu sincera cind am tinut dieta prima oara,in primele 2 saptamini eu nu am slabit mai mult parca de 3 kg nu stiu dar cred ca ar trebui sa tii cele 5 mese pe zi,poti sa incepi chiar de miine cu 5 mese ca sa nu mai repeti saptamina asta,si stai linistita ca acea inghetata,nu cred ca a afectat atit de mult dieta oricum ma bucur ca avem cu noi un medic care ne poate ajuta cind avem nevoie.
Cristina ma bucur ca ai reusit sa ne scrii din nou,ce faci se apropie nunta,esti fericita de cum arati sint sigura,asa cum ti-am mai spus cred ca o sa fii o nasa sa ne tii la curent,va pup pe toate
sorina17
Postat pe 22 Mai 2009 00:04
Alina scuze dar nu stiu ce sa-ti spun de fructele de mare eu nu am mincat pentru ca nu am fost sigura daca avem voie sau nu cum pe aici ca si pe la voi sint tot felul de fructe...................nu am avut curaj sa folosesc ce nu stiu daca e bun sau nu Scuze inca o data.
sorina17
Postat pe 22 Mai 2009 00:16
Ciao,tuturor!
Dragilor ,eu am mai scris si repet ca Dumnezeu ne-a lasat darul de a alege,de a experimenta chiar si pe pielea noastra .Dieta da foarte multe detalii pe prima pagina cu ce este permis si cu ce nu e permis.Grasimile din cremvusti si parizer sunt mai multe decat carnea din acestea dar amestecandu-le cu uleiul de masline nu e tot una.Tendinta fiecaruia dintre noi este de a fi transgresive(a trisa cate un pic) ca doar nu ne cade bine niciuneia dieta asta dar o facem "cu drag de musai"(se zice la mine in Maramu').Nu ne pica bine cand vedem pulpele de pui din farfuria sotului bine rumenite in ulei si cu cartofi pai alaturi + o salata si in farfuria noastra pulpele de pui uscate in cuptor si 2l de apa si........nimic altceva .(v-am facut pofta?nu era asta intentia mea) dar daca am facut alegerea asta de a ne sacrifica pt. 66 de zile,atunci merita sa nu irosim timpul degeaba.
Sorina n-ai de ce sa te scuzi,stiu cum se lucreaza in mult ravnitul occident(cel mai frecvent 8-20 ca si mine ),nici eu nu prea scriu ,scriu doar voua colegelor de suferinta.Fructe de mare la gratar am mancat (sepie,creveti,calamari) dar nu fripte in ulei.Putina lamaie si cam atat.
Tutankhamon,cum te mustra constiinta dupa inghetata aceea ,asa te mustra cand mananci altceva dupa cele 66 de zile,e teribil.Ai impresia ca tot ceea ce mananci si nu era scris in dieta pe care abia ai terminat-o o sa te faca sa te ingrasi la loc si se va termina prea curand bucuria de a fi silueta .
Cristina o sa fi o nasa perfecta daca o duci la bun sfarsit si de data asta. Pe maine,nu va lasati prada tentatiilor

Postat pe 22 Mai 2009 01:10
buna dimineata!! pe mine nu ma mai incurajeaza nimeni!!! Felicitari dyada pt rezultatele bune la examene !O zi placuta tuturor!
Luana24
Postat pe 22 Mai 2009 10:13
ce grasa esti...
zambil
Postat pe 22 Mai 2009 10:14
zambile, taica, nu fii rautacios....stie si fata ca are niste kilograme in plus...si ca dovada ca stie, s-a hotarat sa tina acest regim...dar nu e nevoie sa ii reamintesti si tu ca are un defect fizic....ar fi bine sa incerci sa o incurajezi, nu sa o arati cu degetul, chiar daca nu ai avut intentia asta......nu avem toate norocul si genele sa ne nastem cu corpuri de sirena....
tutankhamon
Postat pe 22 Mai 2009 11:41
buna fetelor si la toate multe felicitari si ma bucur foarte mult pentru cele care au avut examene si au trecut cu bine de ele si mai au si progrese la dieta eu va incurajez pe toate dar pe mine nimeni ,la mine este a 7 a zi si am dat jos 1kg si 900g ce sa zc cred ca e bn nu prea stiu pentru prima saptamana, azi o sa mananc niste peste la gratar si poate niste cremvusti nu stiu nu am mancat mezel si carne in aceiasi zii parca doar in primele zile, ce sa mai zc multe incurajari ptr toate consoartele mancati doar ce trebuie si va pupacesc pe toate
nicoletaivu
Postat pe 22 Mai 2009 12:03
bravo nicoleta!!!! tot asa!!!
tutankhamon
Postat pe 22 Mai 2009 12:23
tuto... pai aia era incurajare.. ambitionare d-aia...
zambil
Postat pe 22 Mai 2009 13:10
Nico sa nu te sperii daca mai avem si barba cite una p-aci...ne plac si noua pupicii...
valentino
Postat pe 22 Mai 2009 13:14
Ciao tuturor!


Alina,Sorina multumesc pentru aprecieri!Timp sa slabesc prea mult nu mai am ca ...saptamana viitoare in 30 mai e nunta!!!!!Dar...voi stiti cum eram in februarie(din poze) si asa ca sigur sunt destul de multumita de cum arat acum.O sa pun poze!!!Ultimele sunt din aprilie.Si...daca tot veni vorba va rog sa-mi dati o idee cum sa-mi fac parul la nunta :sincer as prefera putin ondulat si lasat pe spate decat coc...Voi ce ziceti???Daca tot ne ajutam "la greu" va cer si eu sfatul ...
Va pup pe toate si...multe kilograme in minus va doresc!!!!
Cristina
cris240775
Postat pe 22 Mai 2009 15:04
buna, valentino nu ma sperii ,stai linistit,dar ma crucesc cat de rai pot fii unii asa ca zambil,iiimmm tu ce zici?sa zicem rautaciosi nu rai parca suna altfel
nicoletaivu
Postat pe 22 Mai 2009 15:05
De la: nicoletaivu, la data 2009-05-22 15:05:14buna, valentino nu ma sperii ,stai linistit,dar ma crucesc cat de rai pot fii unii asa ca zambil,iiimmm tu ce zici?sa zicem rautaciosi nu rai parca suna altfel

Hai sa-ti soptesc la ureke un secret : nu te prinde cu lumea p-aci, nu sint rai,au spiritul umorului bine dezvoltat...Ne luam peste picior,ne amuzam,ne recreem,mai invatam cite ceva...Citeste-i in mai multe postari si ai sa vezi.
valentino
Postat pe 22 Mai 2009 15:14
da mai val....da stii cum e...cand ai un defect...de ex...nu ai un ochi...si cineva iti spune chiorule.....nu e asa ca te doare un piculetz????...ce vina avem noi ca suntem grase????...uite eu ma intreb din ce dracu ma ingras....nu pot manca nici trei mese pe zi, daramite 5, nu mananc ciocolate intregi si nici nu intru in cofetarii si decimez raioanele de dulciuri...paste fainoase nu am mai mancat de 3 luni, din februarie, iar cola si pepsi nu beau de felul meu, sau, daca beau, consum maximum 0,5 l, pentru ca ma satur, si asta o data la 5 luni....deci?..de ce ma ingras???....din privit, din adulmecat....daca eram o obeza din aia care manca de dimineata pana seara - asa cum face taica-miu, care mananca o paine pe zi si se mira de ce are 140 de kg... - as fi tacut si nu m-ar fi durut remarca lui zambi......dar doare sa stii...si eu vreau sa fiu slaba, sa nu mai am burta, sa nu mai am soldurile atat de generoase si fundul atat de obraznic...dar asta sunt...o femeie mai rubensiana....si, de fapt, cine ma place, ma place asa cum sunt, cine nu, nu-l oblig sa-mi fie nici prieten si nici sa ii intru pe sub piele...
tutankhamon
Postat pe 22 Mai 2009 15:24
good point vali !

gabitzza
Postat pe 22 Mai 2009 15:24
valentino,multumesc pentru sfat am tot citit si ma-am tot amuzat ca si eu stiu de gluma dar am intrat sa vizitez si profilul domnului zambil si am constatat ca este un mosulica de 69 de ani care nu are ce fc si se baga si el pe ici pe colo ia zii am dreptate
nicoletaivu
Postat pe 22 Mai 2009 15:26
beeuy...stricati si topicul asta ?

zambilica, de ce esti tu rau cu fetele ? ha ?

fetele, nu va luati dupa ce zice zambil, ca el e cam hatru, asa...eu cred ca v-a zis doar de incurajare...

wife_de_zmeu
Postat pe 22 Mai 2009 15:28
tutankhamon bine zici tu asa un mos ca tataia zambil nu are de ce rade sau face misto de noi ma bucur ca mai e cnv care ma sustine valentino cu tine nu am nimic sa nu intelegi gresit
nicoletaivu
Postat pe 22 Mai 2009 15:31
daca am putea sa ne eliberam de prejudecati si idei preconcepute . . . cu siguranta am trai o viata mai senina (e o idee personala )
susidallyama
Postat pe 22 Mai 2009 15:48
De la: nicoletaivu, la data 2009-05-22 15:26:05valentino,multumesc pentru sfat am tot citit si ma-am tot amuzat ca si eu stiu de gluma dar am intrat sa vizitez si profilul domnului zambil si am constatat ca este un mosulica de 69 de ani care nu are ce fc si se baga si el pe ici pe colo ia zii am dreptate

Ai gindit cumva ca 69 poate fi anul nasterii???.Unul de 69 ani,poate fi oriunde,numai pe net nu.Te vei convinge cu timpul: e kiar simpatic...
valentino
Postat pe 22 Mai 2009 16:02
De la: gabitzza, la data 2009-05-22 15:24:58good point vali !




Saru'mina
valentino
Postat pe 22 Mai 2009 16:05
De la: Luana24, la data 2009-05-22 10:13:33buna dimineata!! pe mine nu ma mai incurajeaza nimeni!!! Felicitari dyada pt rezultatele bune la examene !O zi placuta tuturor!

Lamureste-ma:vrei sa cresti mai repede sau sa nimeresti drumul spre casa???...din avatar asta mi se pare ca ti-e dilema...
valentino
Postat pe 22 Mai 2009 16:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dieta de 90 de zile! 12 De la: garbo193162 8 Iulie 2014 16:36
A venit vara, rau imi pare ca am alergie la soare :(! 10 De la: ana_pop 24 August 2015 18:06
Nu mai pot face dragoste cu sotia mea.. 185 De la: garbo000907 12 Noiembrie 2012 20:41
mariana39 7 De la: pik_nik 21 Iunie 2009 20:49
dieta giorgiana din slobozia 6 De la: andreea_barbieru 11 Septembrie 2009 11:09
Setari Cookie-uri