Dieta lui Catalin Crisan

dragele mele eu nu spun ca aceasta cura a lui catalin nu este buna, dar daca tot consumi de toate de ce ei si pastile din farmacie atentie ce doriti sa faceti el nu a facut-o de unu singur a fost supravegheat, daca doriti sa slabiti ma puteti contacta , si puteti slabi dar si sanatos sa aveti toate vitaminele necesare, contactati-ma stefania_dareli
garbo003981
Postat pe 31 Mai 2009 08:10
Scuteste-ne stefania_dareli! Du-te si vinde-ti produsele pe alt topic.
puma_girl
Postat pe 31 Mai 2009 08:36
bine puma! ce mai faceti fetelor?Kg au mai scazut?O noapte placuta si vise frumoase!
Luana24
Postat pe 1 Iunie 2009 22:22
bai rotofeielor...

fiti atente la moshu... doa oo fierte tari dimineata, pui la gratar la pranz, legume fierte seara.. fara alcool, apa plata la bunu' simtz... sare mai fara... beti ceaiuri usor laxative seara, ca va constipati dreacu... 16 kg in sase saptamani...

da' nu bagati in voi ca spartele friptane si legume.. asa, mai frantzuzeste...
zambil
Postat pe 1 Iunie 2009 23:43
asa zambile mama..

auzi, dar nu-i cam mult 16 kile..??
gabitzza
Postat pe 1 Iunie 2009 23:47
ia intreaba-le tu pe disperatele astea daca-i mult...
zambil
Postat pe 1 Iunie 2009 23:49
eu ma chinui de 2 saptamani si am reusit sa dau jos0,400gr atat mi-a aratat cantarul,ce sa fac daca am facut sport national din mancat
pufoasa67
Postat pe 1 Iunie 2009 23:51
pai cu ce dieta, mami?...
zambil
Postat pe 1 Iunie 2009 23:52
pai e mult frate..te-aduna de pe jos, ca sa nu mai zic de piele..
adica de excesul de..

cand mi se pune pata de slabit, ma gandesc asa..cam la 1 kg pe saptamana, asa mi se pare ok..
gabitzza
Postat pe 1 Iunie 2009 23:54
cu pastilele alea de ti-se umfla in stomac de se fac ca un balon gastric si spune acolo ca slabesti din primele zile cate 1 kg dar pe zii dar eu am inceput al doilea flacon si nu se vede nimic adica,,,......pardon se vede 0,400.
pufoasa67
Postat pe 1 Iunie 2009 23:56
gabitzza...nu e mult deloc 16 kg pentru un barbat in 6 saptamani....uite-te la primii care au deschis topicul...e unul zeul ar parca...daca nu ma insel, a slabit enorm, ceva la 20 de kg....metabolismul barbatilor topeste mai repede....noi, in schimb, damele, slabim mai greu.....si daca te-ai invatat sa mananci mult e si mai greu....eu, de ex, nu pot manca 5 mese pe zi...desi ma chinui, nu pot neam sa mananc cele 5 mese pe zi...cred ca la mine cu 5 mese ar fi regim de ingrasare....
tutankhamon
Postat pe 1 Iunie 2009 23:56
gaboantzo, un kil pe saptamana e nimic... trebe sa declansezi mecanismu'... asa, doar o lalai si te si descurajezi...

daca organismu' se prinde ca joci la bambilici, incepe sa tina cu dintii de grasimicile alea... nu degeaba se zice ca grasimea are un sistem nervos propriu... tine minte-a dracu'...
zambil
Postat pe 1 Iunie 2009 23:57
puf mama...pastilele alea sunt balon de sapun...a luat si tata 3 flacoane si nimic....bine el manca ca disperatul....o paine pe zi ....si 5-7 mese....
tutankhamon
Postat pe 1 Iunie 2009 23:57
ideal este maximum 2 kile pe saptamana....pentru ca dupa ce ai scapat de privatiunie alimentare si reincepi sa mananci, se depune iar pe tine...trebuie sa lasi organismul sa scape el de ceea ce nu-i convine....usurel....
tutankhamon
Postat pe 1 Iunie 2009 23:59
eu nu mananc mult dar sunt nevoita sa gust tot timpul mancarea prin prisma meseriei pe care o am si cred ca de asta nu reusesc sa dau jos
pufoasa67
Postat pe 2 Iunie 2009 00:00
pai zici s-o iau in forta nene..
pai nu-mi incetinesc metabolismu`..ca-s si defecta la hormoni cred..

bai, de cand ma chinui sa-mi fac o testare hormonala, ceapa ma-sii, mereu uit..
gabitzza
Postat pe 2 Iunie 2009 00:00
si iar ajung la o porcarie care a inundat piata romaneasca..... pastila de slabit....cea chinezeasca, la 70 de ron pachetul, sau aproximativ....am auzit atatea cazuri de fomei nenormale la cap care vroiau sa slabeasca repede si mult......de au ajuns pana la urma de au intrat in spital cu ficatul varza.....desi cica sunt avizate de ministerul sanatatii, se pare ca, totusi, contin ceva...ceva...amfetamine....poate chiar "naturale"(exista plante care pot contine asa ceva)....cert este ca multe dintre persoanele pe care le stiu si au folosit aceasta capsula de slabit, s-au plans de insomnie si au avut o putere de munca fantastica...ceea ce numai amfetaminele pot da asa ceva....
tutankhamon
Postat pe 2 Iunie 2009 00:04
puf....nu e problema daca gusti...totul e sa nu-ti pui in farfurie o tona si sa bagi in tine ca disperata care nu a mai vazut mancare de 4 saptamani....si eu am gatit pentru sotul meu si a trebuit sa gust de sare....piper....alea alea.......si ciorbita de cartofi cu afumatura, si varza cu carne....si tot am dat ceva jos.... nu m-am cantarit pentru ca nu vreau.....simt pe mine ca se aseaza suncile altfel....intru altfel in pantaloni....dar nu m-am cantarit inca
tutankhamon
Postat pe 2 Iunie 2009 00:09
bai...

eu am avut in tinerete o frumusete de prietena... pocnea de sanatate, da' la modu' sexi... asa era ea facuta... s-a apucat dreacu sa ia pastile de slabit, nu mai stiu ce era la vremea aia...silutin, parca...

s-a facut ca o purcica, noroc ca eu o vedeam cu ochii aia ai nostalgiei, asa ca tot frumoasa era pentru mine...
zambil
Postat pe 2 Iunie 2009 00:09
asa ca raman io la 68 de kile ale mele..si mai dau 2 ture de stadion.. , asa, de muschi...

auzi, zici c-ai 100 de ani..
gabitzza
Postat pe 2 Iunie 2009 00:12
gabitzza, fa-ti o dozare hormonala pe hormonii tiroidieni...t3 t4....astia sunt responsabili de sunculitze...daca astia sunt ok, inseamna ca organismul tau a slabit mai mult in ultima perioada si e in "pauza"...ai rabdare si nu dispera...la un moment dat isi va aduce aminte ce comanda ai dat si vei mai slabi...ai grija insa sa nu pierzi ce ai castigat pana acuma.....sau, mai bine zis, sa nu redepui ce ai pierdut....
tutankhamon
Postat pe 2 Iunie 2009 00:12
sunt de acord cu tine una este sa faci o mancare acasa si alta este sa lucrezi intr-un restaurant si sa faci zeci de feluri de mancare intr-o zi,si eu oricum nu prea am incredere in dietele astea,sora mea este intr-o dieta continua de la virsta de 17 ani si acum are 34 a inceput cu produse naturiste ,a continuqat cu dieta astronautilor de la NASA,cu medici nutritionisti cu medici endocrinologi iar acum se chinuie cu niste zeama de sfecla si cu nu stiu ce frunze de varza ca am obosit eu decate diete a scris si a tinut
pufoasa67
Postat pe 2 Iunie 2009 00:19
mamica...nu-mi pot imagina ca pentru fiecare om care cere fasole cu costita de ex, tu trebuie sa gusti fiecare polonic de mancare gata facuta la cazan...gusti o data si gata...asa ca nu cred ca asta e buba la tine...io cred ca esti prea pofticioasa si nu te poti abtine sa nu gusti din fiecare mancare.....ia fa-ti tu un orar de masa si papa la ore fixe...si nu mai ciuguli atata din mancare....pentru ca sunt convinsa ca stii sa gatesti foarte bine si stii exact ce si cat sa pui in mancare ca sa iasa buna....nu trebuie sa o gusti mereu....
tutankhamon
Postat pe 2 Iunie 2009 00:24
asta cu mancatul e foarte adevarat ciugul din tot si lucrez intr-un restaurant cu specific chinezesc unde fiecare preparat se face la comanda nu e ca la romanesc unde ai scufundat puiul in oala si cand iti vine comnda pui din toate peste zeama si gata ciorba
pufoasa67
Postat pe 2 Iunie 2009 00:28
pai si na.....unde e problema? ...nu stii retetele, de trebuie tot timpul sa gusti de prin bucate?????.......cred ca retetele astea sunt standard....nu trebuie sa faci la fiecare diferit, nu?????
tutankhamon
Postat pe 2 Iunie 2009 00:32
da sunt stndard in meniu dar fiecare cand vine acolo vrea altceva unul vrea fara zahar si atunci iipui altceva mai mult altul vrea fara soia si atunci pui altceava si tot asa .... ,dar marea mea problema sunt dulciurile,cred ca cu asta trebuia sa incep,nu ma pot lipsi de ele.
pufoasa67
Postat pe 2 Iunie 2009 00:36
sushi....
gabitzza
Postat pe 2 Iunie 2009 00:39
scumpoooo...io de 2 saptamani am scos complet dulciurile din alimentatie...nu ca mancam exagerat de multe dar erau....un croisant la cateva zile.....1-2 patratele de ciocolata la 2 zile, prajituri o data la 2 saptamani....acuma stau si ma uit la croissante...am luat din metro....le mananca barbata-miu ca la el nu se vede...tanjesc dupa un corn cu ciocolata....ma uit cu jind dar ma abtin eroic....
tutankhamon
Postat pe 2 Iunie 2009 00:43
pufoanco...

ma uitai si eu odata la un chinezut d-asta de gatea... crez ca la shanghai garden... nu gusta ala din nimica, mami...
zambil
Postat pe 2 Iunie 2009 00:44
da avem si sushi,si chiar foarte bun,si multe alte delicatessuri,care si sa vrei sa le rezisti nu poti,eu pur si simplu sunt indragostita de mancarea asta,si se vede pe mine,acum fetelor sa nu va ganditi ca as fii o balena la 1,70 am cam 78 de kg dar cum toata viata mea de pana acum am fost o silfida de asta mi se pare acum ca sunt o umflata.
pufoasa67
Postat pe 2 Iunie 2009 00:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta dupa 60 de ani 1 De la: IOANIDE 8 Ianuarie 2012 23:05
Dieta Dukan 5 De la: mladitza 3 Mai 2012 15:13
DIETA SCARSDALE....NE BAGAM? 15 De la: CrossX 2 Februarie 2010 13:39
Dieta de slabit 1 kg pe zi 11 De la: garbo191285 7 Iunie 2018 16:19
ce droguri sunt sapte pacate si diavol rosu????? 2 De la: panty_C 29 Ianuarie 2012 16:25
Setari Cookie-uri