Relatia cu un barbat inselat in casnicie

De 6 luni de zile am o relatie cu un barbat divortat. De ce sufar daca il iubesc si simt ca si el tine la mine? Pentru ca este in permanenta gelos, imi controleaza orice miscare, nu acorda deloc credibilitate spuselor mele chiar daca nu i-am dat niciodata motiv de suspciune. Stiu ca a suferit atunci cand a divortat si mai stiu ca motivul a fost infidelitatea sotiei... care l-a inselat de mai multe ori. Cum sa-i explic insa ca eu nu i-as face ce i-a facut fosta sotie daca el nu vrea sa inteleaga? Nu l-as insela pentru ca tin enorm la el, insa insistentele si banuielile sale nefondate ma obosesc. Pentru ca in dragoste se fac compromisuri, am facut si eu... Cum sa-l asigura de dragostea mea? Cum sa-l fac sa priceapa ca nu l-as insela vreodata?
greatexpectations
Postat pe 4 August 2008 16:44
Da ti-ai pus intrebarea, sau ai vb cu sotia lui,de ce a ajuns sa-l insele?Poate e o persoana prea suspicioasa si vrea sa controleze orice miscare.Ei eu pe astia nu i-as suporta nici un min langa mine.Mie-mi place libertatea si n-am inselat niciodata pana acum.Poate si fosta lui sotie sa saturat sa fie "pisata la cap"si...a cautat iubirea si linistea in alta parte.
emagl
Postat pe 4 August 2008 16:57
e clar ca fosta lui sotie i-a calcat increderea in picioare,el trece printr-o perioada mai dificila(increderea),acum fiind intr-o relatie cu tine nu ai cum sa-i ceri acest lucru,lasa-l sa vina de la sine,timpul isi v-a spune cuvintul,incearca si comunicati si sigur in timp va realiza faptul ca poate avea incredere din nou,v-a dura ceva dar ai incredere in relatia voastra fi tare si totul se va rezolva cu bine...

Postat pe 5 August 2008 21:36


Am probleme cu sotul in ceea ce priveste partea financiara ,nu vrea sa mai cheltuie nimic ,nu cumpara cele necesare ,alimente ,imbracaminte,etc.Nu e vorba de o criza financiara ...pentru ca castiga bine ...
Este o ambitie a lui ...si-a facut un bilant si a constatat ca el a cheltuit mai mult decat mine in casa ..si ca atare ...nu vrea sa-si cheltuie bani..
Frigiderul este gol...
Ce sfat imi dati? Eu am un venit mic..
ica2
Postat pe 6 August 2008 18:23
trebuie sa ai fff multa rabdareeeeeeeee
iubih
Postat pe 7 August 2008 16:52
emagl are dreptate. faptul ca-i divortat nu are nimik deaface cu caracterul lui. studiaza mai mult "problema"!!!!!
iubih
Postat pe 7 August 2008 16:58
De la: greatexpectations, la data 2008-08-04 16:44:45De 6 luni de zile am o relatie cu un barbat divortat. De ce sufar daca il iubesc si simt ca si el tine la mine? Pentru ca este in permanenta gelos, imi controleaza orice miscare, nu acorda deloc credibilitate spuselor mele chiar daca nu i-am dat niciodata motiv de suspciune. Stiu ca a suferit atunci cand a divortat si mai stiu ca motivul a fost infidelitatea sotiei... care l-a inselat de mai multe ori. Cum sa-i explic insa ca eu nu i-as face ce i-a facut fosta sotie daca el nu vrea sa inteleaga? Nu l-as insela pentru ca tin enorm la el, insa insistentele si banuielile sale nefondate ma obosesc. Pentru ca in dragoste se fac compromisuri, am facut si eu... Cum sa-l asigura de dragostea mea? Cum sa-l fac sa priceapa ca nu l-as insela vreodata?

draga mea, gelozia este o boala, o boala grea care evolueaza in sens negativ cu trecerea timpului.Te-ai gandit cumva ca de fapt ea divortat din cauza crizelor de gelozie care au devenit de nesuportat? Esti sigura ca ea a fost infidela, si daca a fost nu cumva el a indepartat-o?
Eu, acum 30 de ani am trecut prin asa ceva si l-am lasat fara sa privesc in urma.S-a casatorit, i-a facut viata un cosmar sotiei lui, drept sa-ti spun o convinsese sa renunte la serviciu, nu avea voie sa iasa din casa decat cu el, sau insotita....mai rau ca la musulmani.
nu ai de ce sa suferi, decat o viata de chin, mai bine lipsa.
nebuna
Postat pe 19 August 2008 07:49
draga mea,daca intr-adevar omul a fost inselat de sotie, indiferent de motivele pe care le-a avut,(cred ca era mai de bun simt sa divorteze inainte de a face asa ceva) va trece foarte mult timp pana sa-si revina.el vede acum,in toate femeile din lume,pe fosta lui sotie. este nevoie de multa rabdare si intelegere din partea ta, daca intr-adevar il iubesti.succes,si sa auzim de bine.cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 28 August 2008 09:07
Daca omul intradevar a fost inselat si nu a fost o inchipuire de a lui (avand in vedere ca e gelos) atunci fa-l sa priceapa ca tu nu esti asa si ca daca vrea sa aveti o relatie bazata pe incredere e ok, daca nu, atunci fiecare isi vede de drum. Este ca mereu te simti vinovata de ceva ce nu faci? Este ca atunci cand incerci sa te disculpi desi nu esti vinovata cu nimic te simt ca si cum ai fi facut ceva rau? Daca nu da crezare celor spuse de tine nu merita sa iti bati capul. Da-i ultimatum si nu accepta sa te desconsidere (ca da, asta e desconsiderare) sub nici un motiv, mai ales daca stii ca esti integra. Capul sus si nu accepta sa fii calcata in picioare.
Micass
Postat pe 31 August 2008 20:09
De la: ica2, la data 2008-08-06 18:23:49

Am probleme cu sotul in ceea ce priveste partea financiara ,nu vrea sa mai cheltuie nimic ,nu cumpara cele necesare ,alimente ,imbracaminte,etc.Nu e vorba de o criza financiara ...pentru ca castiga bine ...
Este o ambitie a lui ...si-a facut un bilant si a constatat ca el a cheltuit mai mult decat mine in casa ..si ca atare ...nu vrea sa-si cheltuie bani..
Frigiderul este gol...
Ce sfat imi dati? Eu am un venit mic..


Cum e? S-a umplut frigiderul?
Micass
Postat pe 31 August 2008 20:10
ica, eu zic sa-l dezgheti. frigiderul, bineinteles si sa incingi cuptorul. da, ai grija. papi pe ascuns. fripturica, placintele, bea si un pahar cu vin si zi-ti singura: hai noroc ! .

cand vine el, ii pui cartofi prajiti ca astia-s ieftini. tine-l asa o saptamana. dar , ai grija sa-i zambesti iubitor.ai sa vezi ce darnic va deveni cand ii vor ghiorai matzele. e o poveste cu zgarcitul si nevasta. asa l-a lecuit aia pe zgarca. poate functioneaza
si_totusi
Postat pe 31 August 2008 20:29
f tare ultimul comentariu...subscriu ....desi din cate stiu zgarcenia asta nu are leac!
lief
Postat pe 2 Septembrie 2008 13:20
Parerea mea este ca el a fost un barbat f gelos si nu ar fi exclus ca el sa fi inselat apoi sa fi adus acuze asupra sotiei sale care poate era la fel de fidela si la locul ei ca si tine...probabil daca a ajuns sa insele este vina lui ...s-o fi saturat si ea sa fie acuzata de ceea ce nu a facut si atunci a considerat ca daca tot sufera sa fie pe drept...un astfel de barbat nu va fi niciodata fericit pt ca este bolnav si tu cat vei sta langa el vei fi f nefericita si poate intr-o zi vei alege aceeasi cale ca fosta sotie.

Postat pe 2 Noiembrie 2008 16:37
PARASESTE-L!!!E cea mai inteleapta decizie pe care o poti lua.In relatia voastra nu e vorba de voi.E vorba de tine si de el.Daca nu te poti descurca fara el,mergi pe burta ca n-ai ce face(pana iti rezolvi tu,ceva)Daca esti independenta financiar,lasa-l naibii cu banii lui cu tot.Daca face astfel de socoteli si bilanturi,nu te iubeste deloc.Are doar nevoie de tine pt.ca singur,probabil ca i-ar fi mai greu...PARASESTE-L,PARASESTE-L,PARASESTE-L!!!!!!!!
liviu_k
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:12
dar daca el nu ar fii suspicios cum spui tu si l-ar insela doar ca s-a indragostit pur si simplu?a da acum o sa zici dar cde ce s-a indragostit,nu?offfffffffff...dragostea asta oare a inteles-o cineva???
alberto_uby_2006
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:38
Am cunoscut barbati care au fost inselati de sotiile lor, si cu toate astea n-au devenit gelosi. Asta tine de caracterul lui.
zuzy
Postat pe 2 Martie 2009 13:52
Pai daca frigiderul e gol, atunci nici el nu are ce sa manance. Prin urmare, lasa-l sa-i chioraie matzele vreo doua-trei saptamani si sa vezi dupa aceea cum se apuca de facut cumparaturi, sau macar va aloca un buget mai mare cheltuielilor pentru aprovizionare .
donacris
Postat pe 2 Martie 2009 15:12
IN GENERAL FEMEILE INSEALA MAI GREU DACAT BARBATII ASA CA MAI INTERESEAZATE CU INSELATUL SOTIEI SI ORICUM INTR-UN DIVORT DE OBICEI FIECARE ARE PARTEA LUI DE VINA
garbo000057
Postat pe 6 Martie 2009 15:54
SI DE CE TIIPI!!!!
Micass
Postat pe 6 Martie 2009 19:19
totusico...o legatura exista...Sulla a fost primul prefect al Romei...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Martie 2009 20:31
stiam. a infiintat primele prefecturi romane insa, nu cred ca a divortat si daca, sigur nu a fost gelos
si_totusi
Postat pe 6 Martie 2009 20:38
pai nah...ei imparteau frateste fomeile...intre ei, intre altii...si Caligula ala...pervers, nene...si-a luat toate surorile la rand...

by the way...ziceau astia la tembelizor ca se discuta noul cod penal...cica incestul nu mai e incest daca e consimtit si nenii si tantile sunt majore...

adica...da-ti bataie fratilor ca e liber de la marire...

a'nnebunit lumea, totusico...

si ca sa revin la topic...eu zic ca barbatul inselat se fereste si de umbra lui...si de umbra vecinului...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Martie 2009 20:45
lasa, fata, nu ziceau surorile ca vine apocalipsa? se da lumea la trup

si apoi, copchii si avererile, raman in familie .
si_totusi
Postat pe 6 Martie 2009 20:50
perversi rau totusico...ce capete alese avem in parlamentul ala...sa ne traiasca...de fiecare data imi spun ca nu ma mai surprinde ceva, si de fiecare data raman cu gura cascata...

si dupa duda cu incestul legalizat, urmeaza cireasa de pe tort...cica prostitutia va ramane infractiune...

adica, savarsiti incest ca e de bine, dar prostitutia e de rau...

vai si-amar de noi...astia se joaca cu vietile noastre...si noi tacem ca tampitii...

sa te tii atunci copii cu malformatii...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Martie 2009 20:53
BUNA!draga mea,eu cred ca daca a fost inselat de sotia lui,poate ca ia a avut un motiv,nu crezi?daca spui ca este gelos si posesiv cu tine cred ca acest comportament la avut si cu sotia lui,ai grija ca poate fii o boala foarte urata gelozia!daca tu il iubesti si crezi in aceasta poveste de dragoste merita sa lupti dar daca vezi ca abereaza si fara motiv devine gelos atunci eu asi zice sa te opresti pana nu te implici prea tare.eu iti doresc tot cei mai frumos si sa fiti fericiti.cu drag TABY
kiss72
Postat pe 7 Martie 2009 12:13
Mai ce sa spun....cam delicata situatia,dar cum spunea si emagl,poate fosta a avut un motiv bine intemeiet de la inselat.Nu?
Sa stai cu o asemenea persoana ....cam greu.Un astfel de om nu se va schimba niciodata,poti sa fii tu sfanta sfintelor,si plus de asta....nu incerca tu ,s-al faci sa inteleaga ,ca tu nu ii vei face niciodata ce i-a facut ,,fosta,, n-o sa vrea sa inteleaga pentru ca asa sunt toti cei ca EL.
mariana_alex_69
Postat pe 9 Martie 2009 15:40
As vrea sa-ti propun un truc:vorbeste cu o buna prietena de a ta,sau cu un grup de prietene,faceti o cina impreuna,si cineva dintre fete sa cerce sa-l corupa...e interesant de vazut ce reactie are.Apoi gelozeste-l si tu,sa vada cum se sta in aceasta postura...Asta in cazul in care tu ai valide motive sa il suporti.Succes.
daniel_m67
Postat pe 10 Martie 2009 22:23
Acesta (inselatul) nu este un motiv de rezolvare a unei crize de cuplu.
Ioana007
Postat pe 10 Martie 2009 23:17
De la: daniel_m67, la data 2009-03-10 22:23:22As vrea sa-ti propun un truc:vorbeste cu o buna prietena de a ta,sau cu un grup de prietene,faceti o cina impreuna,si cineva dintre fete sa cerce sa-l corupa...e interesant de vazut ce reactie are.Apoi gelozeste-l si tu,sa vada cum se sta in aceasta postura...Asta in cazul in care tu ai valide motive sa il suporti.Succes.



cum e emisiunea aia la antena 1 ??
doamne , da' prost regizor au!
geo32
Postat pe 16 Martie 2009 13:09
chestia cu gelozia este o boala naspa rau cred ca tot un medic o rezolva nu poti trai toata viata uitandu-te peste umar sa vezi daca nu este el in spatele tau sau sa nu poti vorbi cu un coleg la telefon
garbo000057
Postat pe 16 Martie 2009 15:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mor de durere! 90 De la: daniilia 28 Februarie 2010 06:46
Dar e greu 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 11:27
cınd trebuie sa le vorbim copiilor despre sex? 22 De la: Clm 8 Mai 2009 16:08
este posibil sa iubesti doi barbati? 3 De la: sorinara 25 Noiembrie 2008 13:30
barbat scorpion cu ascendent in leu 1 De la: 19 Octombrie 2009 00:04
Setari Cookie-uri