Relatia cu un barbat inselat in casnicie

Si ce sa faca medicul?Sa i-o taie ca sa-l scape de gelozie?
Ioana007
Postat pe 17 Martie 2009 14:26
da tu ai auzit vreodata de un psiholog sau psihiatru cu astfel de medici trebuie sa vorbeasca e ceva dintrecutul lui care ii provaca un astfel de comportament
garbo000057
Postat pe 17 Martie 2009 15:28
mai sa fie toata lumea vb numai de inselat,aici nu se stie care la care ii fura caciula,,,de noi femeile se spune ca suntem slabe si de....cadem mai usor prada sentimentelor,,,,,,dar ei?referitor la emisiunea de pe antena 1,,,cati barbati au spus NU? UNEI ISPITE ....ASA CA....ce sa zicem nu generalizam dar nici nu infirmam....va las si pe voi!!!cu drag taby
kiss72
Postat pe 18 Martie 2009 18:25
femeile inseala mai greu barbatii este prin natura lor si nu cred ca exista vreunul care sa nu isi fi inselat vreodata nevasta dar depinde cum o fac in modul elegant sau mitocaneste
garbo000057
Postat pe 19 Martie 2009 08:28
Raspunsul este sa ai timp si rabdare.Orice i ai spune va fii greu de crezut si il vei obosi ..si poate va renunta...
Are nevoie de timp sa isi "linga ranile"...Si in tot acest timp fii langa el...trup si suflet,asta daca il vrei pentru toata viata...
Eu am cunoscut un astfel de om.E un barbat frumos ,de casa cu defecte si calitati ca fiecare dintre noi...
A renuntat la serviciu ca sa isi creasca copiii...
Eu am renuntat la avocatura si la tot pt atrai langa el...departe de tara...
A trebuit sa il fac sa simta pasiune,nebunie si multa dragoste...
L-am invatat sa ma ia in brate si sa ma lipesc de el ca o pisica cand dorm...Cu exa dormea fiecare cu patura lui...A durat cam 3 ani ,dar a meritat...
L am invatat sa iubeasca plantele(pt ca eu nu suport sa vad plante taiate pt ca urasac sa vad florile cum mor)...M-a bufnit rasul cand mi aluat odata 3 ghivece de flori....cred ca acum am cam 30!Nu suporta animalele si acum avem un caniche cu care iese el din proprie initiativa afara...
L-am invatat ca si el e suflet si merita ce e mai bun...
Desi a cunoscut multe femei l am facut sa descopere dragostea astfel incat a marturisit ca ce atrait cu mine ca si femeie nu a mai trait cu alta femeie...
Radem,ne iubim,traim,ne certam si mergem mai departe...
Daca omul cu care esti merita,atunci ai rabdare si multa dragoste...Nici o planta nu infloreste peste noapte si unele infloresc si la 1 an sau la 6 ani ca maslinul...
Depinde ce iti doresti tu cu adevarat de la aceasta relatie si cat esti dispusa sa investesti moral si afectiv...
Eu iti pot spune ca merita,daca stii sa faci din orice infrangere o mica victorie...Si daca vrei si crezi cu adevarat minunile se intampla...
avocat_anca_paun
Postat pe 19 Martie 2009 13:07
Minunile se intampla, dar rar.
Ioana007
Postat pe 19 Martie 2009 17:35
De la: ica2, la data 2008-08-06 18:23:49

Am probleme cu sotul in ceea ce priveste partea financiara ,nu vrea sa mai cheltuie nimic ,nu cumpara cele necesare ,alimente ,imbracaminte,etc.Nu e vorba de o criza financiara ...pentru ca castiga bine ...
Este o ambitie a lui ...si-a facut un bilant si a constatat ca el a cheltuit mai mult decat mine in casa ..si ca atare ...nu vrea sa-si cheltuie bani..
Frigiderul este gol...
Ce sfat imi dati? Eu am un venit mic..


Eu zic sa divortezi... poate parea radical... si probabil e ... Dar mie mi se pare ca doi oameni formeaza o familie daca impart totul, si bune si rele, si in mod clar el nu e dispus sa faca asta.
kitty2008
Postat pe 19 Martie 2009 18:12
Lasa-l sa moara de foame.Si daca te intreaba de ce, ii spui ca este dupa buget.Iarta-ma, dar daca ai bani si faci foamea nu este ceva in regula.De ce nu impartiti cheltuielile in doua?Aduna toate facturile, si cheltuielile care trebuiesc facute, si imparte-le pe din doua.Sau, il trimiti pe el sa faca piata si ce cumpara aia mananca.
Ioana007
Postat pe 20 Martie 2009 16:28
Sigur, daca bugetul te ajuta numai sa mananci rabdari...prajite, incearca.Dar este o solutie de scurta durata.
Ioana007
Postat pe 27 Aprilie 2009 18:25
pt greatexpectensions.Scuze daca gresesc dar mai bine lasa-l,inseamna ca din cauza geloziei a divortat de sotia lui,si l-a fel va proceda si cu tine,naravul din fire,n-are lecuire.Sa stii ca pe un om nu-l putem schimba,daca-l iubim o facem asa,luindu-l cu tot cu defecte si calitati...daca vei reusi sa rezisti acceselor lui de gelozie...ramane pana la urma sa decizi numai tu.
danacristina
Postat pe 5 Mai 2009 06:41
De la: greatexpectations, la data 2008-08-04 16:44:45De 6 luni de zile am o relatie cu un barbat divortat. De ce sufar daca il iubesc si simt ca si el tine la mine? Pentru ca este in permanenta gelos, imi controleaza orice miscare, nu acorda deloc credibilitate spuselor mele chiar daca nu i-am dat niciodata motiv de suspciune. Stiu ca a suferit atunci cand a divortat si mai stiu ca motivul a fost infidelitatea sotiei... care l-a inselat de mai multe ori. Cum sa-i explic insa ca eu nu i-as face ce i-a facut fosta sotie daca el nu vrea sa inteleaga? Nu l-as insela pentru ca tin enorm la el, insa insistentele si banuielile sale nefondate ma obosesc. Pentru ca in dragoste se fac compromisuri, am facut si eu... Cum sa-l asigura de dragostea mea? Cum sa-l fac sa priceapa ca nu l-as insela vreodata?
Avind rabdare !!faptele se demonstraza in timp..dar cu rabdare!!El asuferit si ca atare ..."cine se frige cu lapte sufla si in iaurt!!"Bafta si rabdare!!
luc70
Postat pe 9 Mai 2009 21:58
De la: avocat_anca_paun, la data 2009-03-19 13:07:00Raspunsul este sa ai timp si rabdare.Orice i ai spune va fii greu de crezut si il vei obosi ..si poate va renunta...
Are nevoie de timp sa isi "linga ranile"...Si in tot acest timp fii langa el...trup si suflet,asta daca il vrei pentru toata viata...
Eu am cunoscut un astfel de om.E un barbat frumos ,de casa cu defecte si calitati ca fiecare dintre noi...
A renuntat la serviciu ca sa isi creasca copiii...
Eu am renuntat la avocatura si la tot pt atrai langa el...departe de tara...
A trebuit sa il fac sa simta pasiune,nebunie si multa dragoste...
L-am invatat sa ma ia in brate si sa ma lipesc de el ca o pisica cand dorm...Cu exa dormea fiecare cu patura lui...A durat cam 3 ani ,dar a meritat...
L am invatat sa iubeasca plantele(pt ca eu nu suport sa vad plante taiate pt ca urasac sa vad florile cum mor)...M-a bufnit rasul cand mi aluat odata 3 ghivece de flori....cred ca acum am cam 30!Nu suporta animalele si acum avem un caniche cu care iese el din proprie initiativa afara...
L-am invatat ca si el e suflet si merita ce e mai bun...
Desi a cunoscut multe femei l am facut sa descopere dragostea astfel incat a marturisit ca ce atrait cu mine ca si femeie nu a mai trait cu alta femeie...
Radem,ne iubim,traim,ne certam si mergem mai departe...
Daca omul cu care esti merita,atunci ai rabdare si multa dragoste...Nici o planta nu infloreste peste noapte si unele infloresc si la 1 an sau la 6 ani ca maslinul...
Depinde ce iti doresti tu cu adevarat de la aceasta relatie si cat esti dispusa sa investesti moral si afectiv...
Eu iti pot spune ca merita,daca stii sa faci din orice infrangere o mica victorie...Si daca vrei si crezi cu adevarat minunile se intampla...
luc70
Postat pe 9 Mai 2009 21:59
Cine se inhama la o carutza trebuie sa traga,daca nu iti convine rolul,desfa haturile
scrichy
Postat pe 9 Mai 2009 22:09
De la: roby_cado, la data 2008-08-28 09:07:50draga mea,daca intr-adevar omul a fost inselat de sotie, indiferent de motivele pe care le-a avut,(cred ca era mai de bun simt sa divorteze inainte de a face asa ceva) va trece foarte mult timp pana sa-si revina.el vede acum,in toate femeile din lume,pe fosta lui sotie. este nevoie de multa rabdare si intelegere din partea ta, daca intr-adevar il iubesti.succes,si sa auzim de bine.cu stima CATALIN.
luc70
Postat pe 9 Mai 2009 22:16
Crezi Scrici, ca este mai preferabil sa necheze in fata casei, ca sa vada lumea ce roib frumos paste in fata casei Mandrutei?
Ioana007
Postat pe 10 Mai 2009 16:17
pt greatexpectation:FUUUGI,CAT TE TIN PICIOARELE,TE VA COMPARA VESNIC CU FOSTA SOTIE CARE L-A INSELAT.ORICE AI FACE TU ,VA FI IN VAN.NOROC SI CURAJ.LAC SA FIE ,CA BROASTE SUNT,ADICA NU E EL SINGURUL BARBAT DE PE LUMEA ASTA...
danacristina
Postat pe 11 Mai 2009 15:07
De la: ica2, la data 2008-08-06 18:23:49

Am probleme cu sotul in ceea ce priveste partea financiara ,nu vrea sa mai cheltuie nimic ,nu cumpara cele necesare ,alimente ,imbracaminte,etc.Nu e vorba de o criza financiara ...pentru ca castiga bine ...
Este o ambitie a lui ...si-a facut un bilant si a constatat ca el a cheltuit mai mult decat mine in casa ..si ca atare ...nu vrea sa-si cheltuie bani..
Frigiderul este gol...
Ce sfat imi dati? Eu am un venit mic..

what?god!am trait s-o vad si pe asta!e vorba deja de nesimtire si iarta-ma, prostie aici...
cum sa aiba bani si sa nu ai ce manca din ambitie?scuza-ma,dar e sanatos omu' asta?ia si pleaca de langa el si lasa-l in bilantu' lui,ca mult i-a trebuit!doamne...
inceraca sa stai departe de omu' rau si prost...asa,printre altele...
mia79x
Postat pe 11 Mai 2009 15:14
mia, poate ca icutza a cheltuit banii doar pe icoane, biblii, lumanari si tamaie.. in rest a tinut posturile si s-a hranit cu citate din scripturi (ca rimeaza cu fripturi)...
anakin
Postat pe 4 Iunie 2009 12:24
anakin, nu face glume cu scripturi caci inflamezi pe unii. si te vor tarai in arena, alaturi de crestinii sacrificati. caci ei nu stiu ce-i aia toleranta fata de opiniile si optiunile omului. si de glumele lui...
gianiblue
Postat pe 4 Iunie 2009 13:14
giani, astia sunt crestini, astia nu arunca la lei ci te ard pe rug, la foc mic si mocnit, ca pe-un berbecut la protap... asadar, cel mult o sa faca friptane din ciozvarte anakiniene, dupa care o sa le garniseasca bine cu putina tamaie si lumanarele preacucernice, apoi le boteaza "pangasius" ca sa le poata hali vinerea.
anakin
Postat pe 4 Iunie 2009 16:21
ba mami..

ce trairi ai....
iasomia
Postat pe 4 Iunie 2009 16:30
mami iaso, sa le mai spun ceva si de jumari sau de bucatzile de la garnitza, trandafirii rumeniti cu fasole batuta?... ca isi rup codanele bibliile de pofta.
anakin
Postat pe 4 Iunie 2009 17:02
anakin...

tocmai mi-ai dat ideea ce sa fac de mancare maine...fasole facaluita, nene...cu carnaciori asortati
wife_de_zmeu
Postat pe 4 Iunie 2009 17:04
anakin,

eu arunc niste oua pe ele si invart o mamaliga,iti las tie fasuiu'...
iasomia
Postat pe 4 Iunie 2009 17:06
Iaso, uite aici ce tin eu minte de la bunica-mea, in privinta fasuiului batut. Stiu ca il facea ca o pasta, iar pe deasupra punea o prajeala facuta cu ceapa, bulion si o bucata de pecie maruntita minutios, toate rumenite la foc mic timp de 10 minute, apoi asezata judicios peste fasolea batuta. Iti dau cuvantul meu ca era senzationala.
Daca mai asezi niste carnati de tara langa ea, impreuna cu un gogosar in otet sau lubenicioare murate, faci fericit orice muritor, indiferent ca este pravoslavnic sau nu.
anakin
Postat pe 4 Iunie 2009 17:12
ba mami..
mie mi-au mai imbatranit matzele ,deh...

carnati d-aia taiati cu barda,cu usturoi in ei mult,mult..sa ma usture ochii....
iasomia
Postat pe 4 Iunie 2009 17:19
eee, daca am dat-o pe fasui, fasui sa fie. incercati o salata orientala in care, in loc de cartofi, puneti fasole fiarta. deci multa ceapa, masline si oua etc...
si, in loc de vanata din zacusca, introduceti fasole batuta.
in ambele cazuri mori mancand dar reinvii precum Phoenix.
anakin, eu nu inteleg nici un fel de habotnicie. iar religia da cele mai urate forme.
gianiblue
Postat pe 4 Iunie 2009 18:45
Fasui? Bleah!
Ioana007
Postat pe 5 Iunie 2009 06:50
Ioane, nu stii ce pierzi. se pare ca nu ti-a gatit nici o moldoveanca "fasui". e specialitatea noastra.
bors cu mult leustean, ehe-he etc
gianiblue
Postat pe 5 Iunie 2009 07:54
Pai atunci trebuie sa caut mai intai moldoveanca.
Ioana007
Postat pe 5 Iunie 2009 11:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu vrea.....de ce?? 130 De la: wife 25 Iunie 2009 14:43
sex...in afara dormitorului!!:-> 79 De la: superbus 31 Ianuarie 2009 17:12
as vrea sa invat sa nu ma mai plictisesc de oameni 47 De la: cercelmarilena 18 Ianuarie 2009 13:03
oare ce parere are acum despre mine????? 5 De la: Ioana007 19 Decembrie 2008 15:24
Credeti ca e buna? 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:13
Setari Cookie-uri