Relatia cu un barbat inselat in casnicie

Eu zic sa cauti fasolea aia rosie care merge de iahnie, ca e mult mai usor sa gasesti apoi o moldoveanca. Daca o alaturi unei salate cu ceapa de Pericei (singura localitate din lume unde ceapa are un monument) si scapi o costita din galeata cu afumaturi, s-ar putea sa iti schimbi viziunea despre viata, dar in sens pozitiv.
anakin
Postat pe 5 Iunie 2009 17:31
bai baieti!

aveti ochelari de cal,ori ce?

e plin site-ul de moldovence...
iasomia
Postat pe 5 Iunie 2009 17:37
anakin, si despre moldovence...
iaso, good point.
gianiblue
Postat pe 5 Iunie 2009 18:05
genico,

iasomia
Postat pe 5 Iunie 2009 18:08
eeee. acumaaa... cum si vi zic? Raduleasca-i moldoveanci. da' io nu ma asoshiez. eu am luat partea buna a poveshtii cu moldovencele.
gianiblue
Postat pe 5 Iunie 2009 18:17
Mami Iaso, ce spuneam eu?.. ca mai greu se gaseste fasolea rosie..

Giani, habar nu aveam ca ai radacini moldovenesti, dar sa stii ca nu am facut nici un fel de aluzie, si nici macar malitios nu am incercat sa fiu in postarea de mai sus. Asta in cazul in care ti s-ar parea ca am postat ceva denigrator despre moldovence.
anakin
Postat pe 5 Iunie 2009 18:55
anakin, pierderea este la cei care generalizeaza. oricum eu nu am spirit de turma dar incerc sa ma pazesc de ideile preconcepute.
esential este ca - cine vrea sa ma cunoasca - sa ma ia ca individ de sine statator. glumeam, anakin... legat de gashca moldovencelor. si cand glumesti nu poti fi ranit.
gianiblue
Postat pe 5 Iunie 2009 19:06
E bine, geano, crezui ca lezai neste treburi de patrotisme locale..
anakin
Postat pe 5 Iunie 2009 19:18
anakin, eu devin patriotica daca merita. Sigur, superbul puncteaza bine ca Moldova noastra a cam dat niste minuni de oameni. dar nu pot trai in trecut. acum toata tara merita parasita. nu-mi uit radacinile dar nici nu ma bucur sa vad la ce porcarii s-a ajuns all around the country.
gianiblue
Postat pe 5 Iunie 2009 19:20
Te inteleg... si eu sunt fan Brancusi, Titulescu, Henri Coanda & others olteni de-ai mei, pe care as putea sa ii insir fara probleme.
anakin
Postat pe 5 Iunie 2009 19:24
pai da. numai ca nimeni nu a fost profet in tara lui. ne gonim valorile ca pe ciume.
anakine, zi cinstit. cum sunt barbatii olteni? a propos de prejudecati... circula niste povesti sumbre. ia zi tu adevar.
gianiblue
Postat pe 5 Iunie 2009 19:27
Depinde care adevar vrei sa il stii.
anakin
Postat pe 5 Iunie 2009 19:28
adevarul adevarat. haaaai, mai, anakine. tu intrebi de adevar? tocmai tu care nu suporti sa lingi ghete? ei?!
gianiblue
Postat pe 5 Iunie 2009 19:32
Buna propunerea.Dar nu mai stiu cui am dat galeata despre care vorbeai.
Ioana007
Postat pe 6 Iunie 2009 19:29
decat o viata asa mai bine un sot care te lasa sa il inseli cand ai u kef?sau unul care sufera sa aiba la usa o prostituata voluntara?a fi impreuna cu cineva inseamna exact asta, libertate in 2. as putea sa-ti dau un sfat ramai singura pt ca el este in relatia trecuta iar u deja ai esuat intro relatie si e mai bine sa nu strici dreptul la fericire cuiva care ar merita-o
abramerlin
Postat pe 11 Decembrie 2009 00:18
2605, toti oamenii interpreteaza ce li se intimpla in functie de experientele anterioare... E normal. Cind experientele au fost puternic traumatizate, pot avea o perioada perceptii mai mult sau mai putin deformate ale realitatii.
Depinde cit de mult tii la el, cita rabdare esti dispusa sa ai si cit vrei sa investesti in relatie. O sa ii treaca, nu ramine asa. Increderea in oameni se recapata greu, dar se recapata intr-o oarecare masura. Nu stiu daca ai copii - dar imagineaza-ti ca ai de-a face cu un copil care invata sa mearga, si a cazut si s-a lovit. Crezi ca nu o sa mai incerce niciodata?
O sa incerce, dar dupa un timp, in care i se mai sedimenteaza frica. O sa aiba mult mai multe ezitari pina face iar primul pas, dar o sa il faca. Daca insisti, il impingi inainte sau il bruschezi nu faci decit sa ii alimentezi suspiciunea. Lasa-l sa "se vindece" el natural. Si fii acolo si sustine-l cind are nevoie de suportul tau, atit. N-are nevoie, lasa-l in pace. E un proces intern, nu e bine sa intervii sau sa fortezi lucrurile.

Sigur, poti foarte bine sa gasesti si pe altcineva care nu are reminescentele astea, ar fi mai simplu pentru tine. Nu te obliga nimeni sa ii suporti suspiciunile. Dar omul asta asa e - daca vrei sa stai cu el, accepta la pachet si faptul ca sufletului lui este intr-un proces de vindecare in momentul asta. Sau lasa-l.
quasaria
Postat pe 11 Decembrie 2009 09:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HELP! 21 De la: garbo_475027 23 Septembrie 2017 08:31
Relatie foarte incurcata. Va rog, dati-mi un sfat! 80 De la: garbo_394900 4 Februarie 2014 08:40
confidential 51 De la: elodia 7 Aprilie 2010 11:45
Si nu stiu ce sa mai fac 10 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 12:32
timpul...ce ati face daca ati putea da timpul inapoi... 90 De la: Iryna_Iry 26 August 2012 16:16
Setari Cookie-uri