spuma pentru parul ondulat

tot caut o spuma care sa nu imi incarce parul si sa fie potrivita pentru parul ondulat. aveti sugestii? multumesc!
AlexaGrigore
Postat pe 1 August 2008 14:01
mie imi place wella flex pentru par degradat. o prietena se intelege bine cu nivea pentru par ondulat. mie nu imi fac bine astea special pentru par ondulat, il imbacsesc mult prea tare
AlexiaLaDieta
Postat pe 4 August 2008 13:19
eu folosesc Intesa de ani de zile.e cretz si are multa personalitate pe care sunt nevoita sa o controlez zilnic.
imi place si wellaflex, le alternez.
wellaflex e mai usurel, mai flexibil, iar Intesa e pentru cazuri mai disperate cand nu-l pot potoli.
lorellley
Postat pe 5 August 2008 21:23
vezi spuma de la satinique de amway si mai este si sculpting gel-ul tot de la satinique
nebuna
Postat pe 6 August 2008 08:59
Si eu am parul ondulat. Ondulat, nu cret! De obicei il intind cu placa insa cand nu am chef ma spal pe cap si ma dau cu spuma. Si eu caut de multi ani o spuma pt. par ondulat. Ciudat, insa si mie mi-a placut cel mai mult tot Intesa (e foarte strong, insa). Cea mai proasta e Pantene (pt par ondulat - imbacseste parul ingrozitor!) iar celelalte gen Wella, Nivea, Londa, L'oreal nu au nici un efect dupa parerea mea, chiar daca pe tub scrie: pt. bucle perfecte! Vrajeala curata!
Gaby211081
Postat pe 6 August 2008 11:18
Cum,cum,Pantene imbacseste????cred ca nu vb,de aia speciala pt bucle.... eu am folisit-o anii la rand si e the best. vorbesc de produsele aflate in magazine,nu de cele profesionale. acum am schimbta o ca ma saturasem de ea cu Taft cea negru cu roz. Imi da si rezistenta.si increteste si nici nu imbacseste parul. dar cred ca revin la pantene,desi nu am mai vazut o prin magazine...
curlly_23
Postat pe 23 Septembrie 2008 13:52
eu folosesc TAFT ROSU de cativa ani si sunt foarte multumita
arina_rbk
Postat pe 16 Octombrie 2008 21:03
Salut.Eu ti-as recomanda produsele de la Santinique.Rezultate garantate.Mai multe informatii:allexia55@yahoo.com
allexia
Postat pe 8 Decembrie 2008 07:29
Alexa, eu iti recomand tot ceva de la wella, mai exact, wella design pt bucle, pt mine e cea mai buna spuma, nu imbacseste, nu incarca parul, nu-l deterioreaza, miroase foarte fain, e suficient de puternica ca sa-ti mentina coafura pe durata zilei..eu nu pot fara ea
imaginary_diva
Postat pe 11 Februarie 2009 10:00
Fetelor cea mai buna este cea de la l'oreal pentru bucle.....lasati-ma cu intesa..intesa face parul prea batos si deloc nu da parului niste bucle naturale ci mai degraba zici ca sunt niste sarme rebele
kmytza23
Postat pe 5 Martie 2009 18:36
Si eu am parul ondulat natural. Am folosit toate spumele din comert. Dar de aprox. 1 an am descoperit Londa Profesional(tub gri cu albastru).E super!!!! si nu costa foarte mult: 25 lei si ma tine cam 4-5 luni.
aurelialeu
Postat pe 11 Martie 2009 10:43
eu am parul cret folosesc PANTENE PT PAR CRET e foarte buna cel putin mie imi place cum imi face parul dar folosesc si sampon si balsam pt par cret de la PANTENE pt mine sunt super
garbo000340
Postat pe 11 Martie 2009 22:47
Am parul ondulat si nu m-am pieptanat de ...multi ani, de fapt chiar nici nu am pieten ori perie. In fine. Acum ceva vreme am intrat intr-un magazin. Aveam putintei bani la mine, era musai sa cumpar doua chestii, le-am cumparat si mi-am amintit ca nu am spuma de par- si din aia era musai sa iau. Satula de spumele deja consacrate pe care le-ati enumerat si voi, care ori sunt prea storng ori incarca parul ori mai shtiu eu ce inconvenient si ramanand si cu bani putini am pus ochii si mana pe o spuma ieftina, 5 lei tubul, se numeste Giulia, tub de 200 ml culoare alba pe care scrie "HAIR CARE/Haire Mousse" cu argintiu si "Giulia" cu liliachiu, este produs in Italia si este distribuit printr-o firma din Voluntari Ilfov. Ei bine, vreau sa spun ca spuma mai buna ca asta nu exista si am incercat tot felul, trebuie sa ma credeti pe cuvant. FIe ca o aplic pe parul umed sau pe parul uscat, aspectul parului ramane natural, e placut la pipait, nu raman suvite rigide sau tepoase. NU este nevoie decat de o cantitate mica la fiecare folosire. Mi-am facut stoc ;). Exista si fixativ insa nu l-am incercat pentru ca nu folosesc. In orice caz, nu cautati produsul in magazine de fitze nici chiar in supermarketuri ca nu o sa il gasiti, mai degraba exista in magazine si magazinashe cu de toate de cartier.
Zaraza
Postat pe 16 Martie 2009 21:35
mie mi-au placut Nivea si Welaflex
doracarmen
Postat pe 17 Martie 2009 14:24
Buna eu iti recomand sa mergi intr-un salon din zona in care stai dar acest salon sa lucreze si sa vanda produse wella .aceste produse sunt profesionale si iti pot spune ca le cunosc foarte bine.gama de stylig la wella se numeste high hair si daca ai parul subtire cere o spuma cu bulina albastra daca ai parul mediu (normal)cere o spuma cu bulina galbena iar daca parul este foarte gros si sticlos cere spuma cu bulina portocalie.Sper ca ti-am fost de ajutor .
florinradu80
Postat pe 4 Aprilie 2009 13:20
multumesc de sfat,deci wella cu bulina portocalie
danacristina
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:59
BUNA EU AM FOLOSIT APROAPE TOATE SPUMELE DE LA TAFT SI M-AM OPRIT LA CEA ROSIE DEOARECE NU INTARESTE PARUL DOAR IL FIXEAZA SI NICI NU SE CUNOASTE CA MI-AM DAT CU SPUMA. RAMANE MOALE, MA DAU CU EA PE PARUL UMED SI APOI DOAR IMI UD PARUL DIMINEATA SI SE ASEAZA FOARTE BINE.
SPER SA MERGA SI LA TINE
garbo000519
Postat pe 27 Mai 2009 10:05
eu nu ti-as sugera o spuma, ci mai degraba, o crema pentru bucle, care texturizeaza foarte bine parul si arata foarte natural
ana02
Postat pe 1 Iunie 2009 10:10
Shiseido Curl Activate + Curl define Shampoo+ Curl Define Conditioner
ana02
Postat pe 1 Iunie 2009 10:10
Toata gama de la Wella pentru par cret e forte buna! ti-o recomand!
Eu nu folosesc spuma, decat conditioner pentru par cret , si ser de varfuri ..si sunt foarte multumita
mca
Postat pe 4 Iunie 2009 11:04
altceva se mai pote cere oare aici ?
piper
Postat pe 30 Iulie 2009 13:06
eu folosesc orice tip de spuma ... o aplic in cantitate mica dupa ce imi spal parul si astfel a doua zi nu mai trebuie sa-i mai dai cu spuma din nou ;).Iti recomand sa fai l fel macar sa vezi rezultatele
StefaniaStefy
Postat pe 19 August 2009 16:05
Eu ti-as sfatui cu toata increderea Satinique . Sampon cu balsam delicat, apoi balsam ptr descalcirea parului, spuma Volumising Mousse si cand il coafez acasa folosesc Ultra fine Finisfing Spray. Samponul contine ceramine, ma pot lauda cu un par natural, ondulat, sanatos si tenul meu la fel e de hidratat ptr ca folosesc produsele Artistry. WWW.AMWAY.RO
garbo008875
Postat pe 21 August 2009 11:12
Nu stiu daca la noi a aparut reteaua de super marketuri Mercadona!Dar au un produs de la Dehly ,keratina pentru orice tip de par
ajuta la pieptana la descurcat parul bla bla
eee cu aia ma dau dupa baie
si imi stau super buclele
si am parul odulat natural cretz chiar
si e super
:)
asa ca ,nu stiu ,cautati kertina leave in in farmacii
poate se gaseste!SUCCES:)

mauinboots
Postat pe 31 August 2009 03:10
De la: AlexaGrigore, la data 2008-08-01 14:01:30tot caut o spuma care sa nu imi incarce parul si sa fie potrivita pentru parul ondulat. aveti sugestii? multumesc!








eu folosesc o lotiune pentru definirea buclelor de avon. Este foarte buna...ii ofera un aspect natural si nici nu incarca parul precum spuma.
Poti incerca ...
b_roxanna
Postat pe 31 August 2009 13:09
ti-as recomanda masca de la wella curl intensive mask e foarte buna nu iti incarca parul deloc...decand si-a deschis mama salonul am intrebat fel si fel de profesionisti si la fel mi-au zis cel putin prin magazine nu gasesti masti foarte bune si speciale pentru parul cret...eu folosesc sampon de la wella curl shampoo si masca de care ti-am zis si pe deasupra mai folosesc si un spray tot de la wella curl refresher sunt foarte bune asta e parerea mea.tu pana acum ce produse foloseai ? si apropo adresa mea de mess este andreea_thb
andreea_thb
Postat pe 23 Septembrie 2009 19:22
si eu caut o spuma buna pt par ondulat pt ca mi se lasa f usor din cauza greutatii sale:(
alintici
Postat pe 25 Octombrie 2009 19:23
Eu folosesc produsele din gama Avon si sunt foarte multumita.
Puteti accesa si voi urmatorul link si comanda online.
http://avononline.home.ro
AuraN
Postat pe 5 Noiembrie 2009 23:04
buna,eu folosesc spuma intesa si sunt multumita,acum mai depinde si de firul de par...
aurash_ingeras
Postat pe 19 Noiembrie 2009 12:59
Eu m-am impacat bine cu Wellaflex -Waves^Curves, il recomand.

http:verze.ro Site-ul verzelor, fff. simpatic!
pretty_varza
Postat pe 19 Noiembrie 2009 16:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
henna 25 De la: plesa_gabi 16 Mai 2012 19:23
Produse de par profesionale Tigi - Fudge - Joico 14 De la: Robrom 9 August 2016 17:12
Cosmetice Femei - Barbati la super pret! 3 De la: Robrom 16 Mai 2012 18:54
Concurs label.m 1 De la: Dianna01 27 Februarie 2012 14:42
Produse profesionale pentru par Joico Tigi Fudge 3 De la: Robrom 16 Mai 2012 18:57
Setari Cookie-uri