dragoste sau frica de despartire?

Pai este normal sa fie numai fete.Daca ar fi barbati, s-ar isca vorbe.

Postat pe 21 Noiembrie 2008 17:18
offff....cata naivitate ....pt un om matur...20 de ani e varsta pentru care ai da tu orice sa o retraiesti...excluzand ironiile celor din jur ma simt minunat in pielea mea si ma bucur ca pot ajuta cu un sfat...asa cum stiu eu...Sa ai sanatate si recolta bogata!
klarakla
Postat pe 23 Noiembrie 2008 00:13
Decat sa retraiesc viata la fel de prost cum am trait-o la douazeci de ani, mai bine batran la 60, cu toate betesugurile acumulate intre timp.Nu este o virtute sa traiesti prost o perioada din viata ta.La un moment dat, aceasta parte a vietii te face sa te rusinezi ca ai trait-o si o stergi tu, sau se sterge ea din memorie.Atunci cu ce ramai?Gandeste-te ca ceea ce spun acum, se poate aplica de catre unii intregii lor vieti, ca acestia isi bat joc de viata pe care o irosesc in mod inutil, prosteste.La sfarsit, cand ajungi la forumurile supreme si te intreaba sf.Petru ce ai facut cu viata ta, raspunsul va fi jalnic:
-Nimic.
Si ca sa traiesti poentru nimic, la ce atata risipa de energie inutila?

Postat pe 23 Noiembrie 2008 10:07
draga beye, vina mea,( pe care mi-o asum),este aceea de a iubi o femeie orbeste,de a avea o familie fericita,si de a nu duce lipsa de nimic.asta a fost (si ramane) visul meu.(inca mai exista si astfel de barbati, sa stiti.). din pacate, in zilele noastre, se pare ca nu se mai cere asa ceva.


Buna, asta ai scris tu cateva pag mai sus; din ce ai scris eu nu vad decat ceea ce tu ai dorit si iti doresti, dar nu privesti si ce isi doreste ea. Nu se numeste asta egoism?
Nu vreau sa crezi ca nu inteleg prin ce treci (e cumplit de dureros), am trecut si eu prin asa ceva, dar spre "norocul" meu sotul m-a ales pe mine. La momentul respectiv am luat in calcul toate variantele, printre care si cea in care sotul ar fi recunoscut ca o iubeste pe amanta. Situatie in care as fi renuntat la el (indiferent cat de greu mi-ar fi fost) pt ca m-am gandit nu la iubirea mea pt el ci la ceea ce el isi dorea. Eu asta inteleg a fi iubire.
Tu esti singurul care hotaraste, dar ai in vedere (daca o iubesti atat de mult) si ceea ce ea doreste. Dragoste cu sila nu se poate.
Clm
Postat pe 23 Noiembrie 2008 11:08
Pt roby cado este mesajul de mai sus.
Clm
Postat pe 23 Noiembrie 2008 11:09
Dar de ce nu se numeste egoism cand ea nu vede ce isi doreste el?N-am inteles: Daca merge in sens invers, face mecanicul de tren infarct la mersul cu spatele?Sa faca vaccin cu fetiscanele acelea de 4 ani, sa nu faca cancer de col uterin sau de vezica biliara.

Postat pe 23 Noiembrie 2008 15:23
in pimul rand ,buna la toti!!!citsc cu uimire ce se intimpla aici....nu cred... cum poti folosi un copil ptr.a tine o relatie...e un fel de santaj....majoritatea se bazeaza pe asta...daca avem copii suntem legati pe veci...nu este adevarat...si eu am 2 copii si sunt marisori....dar soarta a facut sa ne despartim...bine la noi nu a fost dragoste in sensul cuvantlui....dar un sfat pot sa dau si eu ....NU INCERCA SA TI PE CINEVA LINGA TINE DOAR PTR.FAPTUL CA AVETI UN COPIL IMPREUNA,NU VA MERGE RELATIA ASTA ORICIT AI INCERCA....INTR-O I VA PECA CIND ITI VA FI LUMEA MAI DRAGA....pune piciorul in prag pina mi poti..asa e mai bine ptr.amindoi...spun eu ca asa e cl mai bine...O INTREBARE:-CAT TMP CREZI CA VA STA ALATURI DE TINE?
VinDiesel_TripleX
Postat pe 23 Noiembrie 2008 15:36
fluturi traiesc numai 1 zi..........................
cobilita
Postat pe 23 Noiembrie 2008 20:08
ruxbut2005
riana look, poate pentru ca majoritatea care posteaza pe acest forum sunt femei . Ce zici de asta?

De acord... pentru ca ele sunt parasite, in sensul ca raman singure si se simt singure...
Aici mai alunga singuratatea si mai trag si concluzia ca nu sunt singurele...

Toti oamenii au nevoie de iubire...Fie copii, fie adulti, fie batrani...
destiny
Postat pe 25 Noiembrie 2008 09:18
Ea oricum e o egoista pt ca se gandeste doar la ea, nici macar la copil nu se gandeste. Era vorba de chinul lui, nu de egoismul ei.
Ea nu-l mai iubeste, asa ca ce ai vrea sa mai ceri de la o persoana care nu mai simte nimic pt sot si famili?
Clm
Postat pe 25 Noiembrie 2008 15:21
Dragostea nu moare niciodata!
Eventual poate ca lesina si ramane in stare de inconstienta, dar cand e stropita cu atentie, cuvinte frumoase, clipe de tandrete de care toti uitam la un moment dat sau le lasam pe planul doi, se intampla sa revina la viata...
Faclia dragostei trebuie intretinuta tot timpul viettii, asta daca omul nu a ajuns sa-l intereseze doar partea materiala.
Riana_look
Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:58
buna ,mirela sunt si nu m am putut abtine sa nu ti scriu.....am descoperit ca mai simte cineva asa ca mine.....eu tot incerc de vreo doi ani sa ies dintr o alta relatie ,sa ma indragostesc de sotul meu ,,,desi nu am fost nicidata....si nu reusesc nicicum.
am crezut ca le pot duce pe amndoua....dar am inceput sa ma intreb oare de la varsta asta ar trebui sa renunut la placerea de a iubi?
stii sunt exact ca in proverbul "rau cu rau dar mai rau fara rau".
nu vroiam decat sa ma bucur in scris de faptul ca am gasit acele randuri ce ti apartin.
salutari si toate cele bune
mirellasarbu
Postat pe 10 Decembrie 2008 19:31
ROBY _CADO stiu ca este foarte greu si probabil crezi ca nu mai este nici o urma de fericire.esti foarte norocos ca a fost sincera cu tine,inseamna ca totusi mai are un pik de respect fata de tine!uite aici un exemplu :parintii mei au fost casatoriti timp de 16 ani dar tatal meu a avut o relatie in paralel timp de apox 10 ani,fara ca mama sa stie...sa banuiasca ceva..era prea ocupata cu 3 copii,serviciu..etc..asadar bucurate ca te a anuntat din timp si ca poti sa ti refaci viata!aaa...si inca un sfat de la cineva care a trait asa:nu accepta sa traiesti langa sotia ta de dragul copilului!ii faci cel mai mare rau cu putinta! iti lasa urme pe toata viata treaba asta!succes si capul sus

Postat pe 14 Decembrie 2008 13:29
Fie ca sfintele sarbatori de iarna sa ne alunge durerea,suferinta si tristetea din suflete,si sa ni le umple cu multa dragoste si bucurii.SARBATORI FERICITE si LA MULTI ANI tuturor.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 26 Decembrie 2008 00:44
pentru roby_cado
Ma uit la ce copil frumos ai...
Incerc sa ma pun in pielea ta si imi dau seama cat de greu iti poate fi...Nu fac referire la partea materiala, caci asta mai putin conteaza...
Dar ai langa tine, langa pomul de iarna...cel mai frumos cadou care l-ai primit vreodata...de la viata...de la soarta...Incearca sa simti asta si vei fi cel mai fericit om, in zilele in care crezi ca-ti este greu...
Iti doresc sa ai un An Nou mai bun ca cel care va trece !!!!!
Va doresc la amandoi fericire si multumirea sufleteasca sa va umple inima de bucurie !!!
Riana_look
Postat pe 31 Decembrie 2008 09:00
Riana, unii barbati, se folosesc de sensibilitatea femeilor pentru copii ca sa le seduca.
Ioana007
Postat pe 6 Ianuarie 2009 10:42
Pentru Riana,saru'mana ptr aprecierea la adresa fiului meu.este adevarat ca este un copil exceptional. pe toate planurile.si nu spun asta ptr ca este al meu,crede-ma.o spun si altii.si,mai ai dreptate, cand spui ca el este cel mai frumos cadou pe care l-am primit de la viata.asa este.iubesc aceasta fiinta mai mult decat orice pe lume.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 6 Ianuarie 2009 23:47
ptr Ioana,da,probabil ai dreptate,"UNII BARBATI".Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 6 Ianuarie 2009 23:49
In vremea asta, ceilalti iau lectii.
Ioana007
Postat pe 7 Ianuarie 2009 15:57
cadoul de linga brad e conceptia sotiei. e foarte reusit baiatul si vad ca e vesel. cum sa-ti refaci viata??? cu cine? nu zic ca e normal sa se fi indragostit de altul...dar niciodata nu se spune toata povestea.nu te judec, nici pe ea...intotdeauna adevarul e si de o parte si de cealalta.
eu cred ca un barbat ca tine nu are chiar o problema sa-si aduca femeia la sentimentele care au animat-o la inceput. cred ca dorinta de schimbare nu a venit din cer senin.
karmenrosa
Postat pe 10 Ianuarie 2009 00:11
La multi ani!
Poate ne spui ce ai hotarat, mai sta cu tine sau a plecat?
Sarbatorile le-ati petrecut fara ea?
Clm
Postat pe 11 Ianuarie 2009 22:07
Va doresc la toti, ca anul ce a inceput sa aveti parte de dragoste multa, de iubire , de intelegere si prietenii adevarate. Va pup pe toti !
destiny
Postat pe 12 Ianuarie 2009 10:51
Trebuia sa incepi, cu: "Va pup pe toti". Ce nu stii, te invatam noi.
Ioana007
Postat pe 12 Ianuarie 2009 16:47
Clm,o parte din sarbatori le-am petrecut impreuna.ma refer la sarbatoarea de craciun(pe care intotdeauna am petrecut-o cu familia mea,nu cu neamul).la intrebarea mea, cum se simte in acele clipe,raspunsul ei a fost:"nu simt nimic,ce sa simt?".fapt care m-a infuriat foarte tare,ea stiind ce semnificatie are aceasta sarbatoare pentru mine(impodobirea bradului,fericirea de pe chipul baiatului atunci cand pune prima podoaba in brad "cea din varf",etc).n-am vrut sa stric o asa sarbatoare ,cu cearta sau mai stiu eu ce.asa ca am tacut. pentru anul nou, am primit invitatie de la sora mea,de a petrece impreuna sfarsitul de an.nu a vrut sa mearga,motivand ca nu are ce cauta acolo unde nu este binevenita(oare de ce?).ei bine,am procedat bine sau nu,am luat baiatul si ne-am dus.ea a ramas acasa.(aaaa.....,uitasem.....,iubitul ei a fost plecat din tara de sarbatori.probabil din cauza asta nu simtea nimic din spiritul sarbatorilor).imi pare nespus de rau ca am insistat sa facem impreuna ultimele sarbatori ,ca si familie.dar ma rog..... .ei se vor muta in jurul datei de 18.nu mai are rabdare sa vina decizia de la tribunal.sincer...nici eu.deci...cam asta a fost.de unde am plecat,si unde am ajuns......,si de ce... .Cu stima CATALIN.`
roby_cado
Postat pe 14 Ianuarie 2009 15:26
oameni buni, urata treaba.
Roby, sincer de tot, sper sa iti treaca durerea cat mai repede.
Da... spiritul sarbatorilor cuprinde doar pe cei cu inima. Exa ta nu a dat dovada de asa ceva.nasoooool. asta este. nu-i schimbam noi pe oameni...
gianiblue
Postat pe 15 Ianuarie 2009 20:07
Roby cado, sincer imi pare rau pt ceea ce ti se intampla, dar eu cred ca in viata nimic nu-i intamplator. Poate ca ceva s-a intamplat intre voi, de ea nu se gandeste nici macar la copil, vrea doar sa traiasca cu noul iubit. Adica are nevoie de iubire.
Mai bine iti vezi de viata ta si sunt sigura ca vei gasi ceva mai bun. Doar sa nu te uiti inapoi si sa faci comparatii.
Mergi inainte.
Clm
Postat pe 15 Ianuarie 2009 20:32
NU REZOLVI NIMIC INCERCAND SA O TI LANGA TINE DACA NU MAI VREA SI VIATA TA VA DEVENI UN CALVAR CAT AI SA SUPORTI IDEEA CA NU TE MAI IUBESTE NU PUNE COPILUL LA MIJLOC SUNTETI DOAR VOI IN ACEASTA SITUATIE SI TU VEI GASI PE CINEVA SA TE IUBEASCA SUNT CONVINSA
schatz073
Postat pe 20 Ianuarie 2009 07:57
schatz,de asta m-am convins in ultimul an.tocmai de asta am pus punct definitiv acestui capitol din viata mea.referitor la copil,nu-ti doresc sa traiesti momentele in care aflii ca ,copilul tau s-a dus la invatatoare si a rugat-o sa-l ajute intr-un fel, sa nu divorteze parintii lui.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 20 Ianuarie 2009 20:39
Uf, mai Cata. Chiar mi se rupe inima pentru copil. Dea Domnul sa capete linistea cat mai repede si tu langa el. Sigur ca nu suntem in situatia ta. Si nimeni nu ar vrea sa fie. Nu inceta sa crezi in binele tau si al baiatului. Nu fii pesimist si inarmeaza-te cu multa rabdare. Si in familia mea s-a intors unul din nepoti la sora mea dupa ceva timp. Dragostea ei l-a chemat subliminal mereu. A fost greu si pentru ea dar acum este fericita.
Stii... nu te poti lupta cu evidenta. Mai bine o accepti, te adaptezi si faci planuri de "bataie".
gianiblue
Postat pe 21 Ianuarie 2009 00:11
Buna seara, se stie ca atunci cand intervine un divort intr-un cuplu in care exista un copil, acesta este cel mai afectat.
Dupa cate vad iti iubesti enorm de mult copilul, bravo tie, pt ca sunt tati care nu stiu sa comunice cu copii lor, in special cu baietii.
Baiatul tau este un norocos ca are un asemenea tata.
Clm
Postat pe 21 Ianuarie 2009 18:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Este bolnav sau asa este el 2 De la: iasomia 19 Februarie 2009 08:27
avort - fetita de 16 ani 83 De la: DaMarkus09 15 Iunie 2009 18:31
povestea vietii mele 6 De la: Ioana007 23 Aprilie 2009 14:46
Vrstele iubirii.............. 83 De la: Musidora 9 Aprilie 2009 21:07
la a cata intalnire se face sex??????? 115 De la: pik_nik 12 Ianuarie 2010 09:30
Setari Cookie-uri