dragoste sau frica de despartire?

De la: roby_cado, la data 2008-07-25 21:15:26vanghelis 007,cand acei fluturi inseamna tot universul tau,crede-ma ca este ingrozitor de greu sa le dai drumu sa zboare.


Este trist dar cred ca trebuie sa ramai prieten cu sotia ta. Si eu sunt de parere ca atunci cand o femeie a decis acest lucru inseamna ca nu se mai poate face nimic si de la iubire la ura este doar un pas. Preferabil ar fi sa o lasi sa zboare si sa ramaneti prieteni pentru ca acea minune care este copilul sa nu sufere foarte tare. Intelepciune si rabdare, viata merge mai departe.

Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:50
-Draga mea.Tu mai ai fluturi?La mine, viermisorii aia mititei s-au transformat in gandacei.Crezi ca asta s-a intamplat ca am facut dragoste cu lampa aprinsa?
Ioana007
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:34
Dragii mei, sunt atat de incantata: am descoperit fluturii care traiesc cat elefantii, sa zicem (scuzati-mi, va rog, ignoranta. chiar nu stiu cel mai longeviv animal...). Si ca sa-i surprindeti in zborul lor... ar trebui sa imi cititi toate postarile (si tot ar fi insuficient...) ceea ce nu veti face. deci nu veti sti cum sunt acei fluturi..
gianiblue
Postat pe 30 Ianuarie 2009 18:56
e usor de zis da-le drumul sa zboare sau sa iti vezi de viata ta! dar este un lucru pe care trebuie sa il evaluezi tu si sa faci cum crezi k e mai bine! nu poate raspunde nimeni la problemele de casatorie ale anumitor persoane. degeaba iti spune cineva "tine-o si nu o lasa sa plece sau las-o" pt k nu cunoaste motivele.nici certurile si nici bucuriile casnicieie tale! mai bine faci u cum crezi.....si poate te indragostesti si tu din nou....nimic nu e imposibil!
krynul
Postat pe 31 Ianuarie 2009 09:24
Un rau nu vine niciodata singur.Unele dintre ele vin cu soacra.
Ioana007
Postat pe 31 Ianuarie 2009 15:49
krynul,la mine motivul(din pacate) e clar.iar tu IOANA , ai dreptate probabil.noi nu am avut astfel de probleme.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 1 Februarie 2009 19:50
Roby cado cum iti mai e? ai resit sa te linitesti?
Clm
Postat pe 15 Februarie 2009 15:55
De la: Clm, la data 2009-02-15 15:55:52Roby cado cum iti mai e? ai resit sa te linitesti?
.Nu te poti linisti prea curand dupa o asemenea traire,dar incerc.sunt constient ca va fi greu.este nevoie timp, de vointa,de intelegere din partea celorlalti,si nu in ultimul rand de multa dragoste.sper sa am parte de toate acestea.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 22 Februarie 2009 16:31
scuze ptr ora tarzie la care fac aceasta urare(acum am ajuns de la serviciu),dar cred ca niciodata nu-i prea tz,ptr a ura tuturor femeilor, un sincer La multi ani de 8 Martie.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 8 Martie 2009 22:49
daca chiar il iubeste, e greu sa stati asa.iti va fi greu sa te gandesti ca e cu tine si ea se gandeste la el, cred ca daca nu mai exista sentimente intre voi ar fi bine sa o lasi, e greu si ptr.ea si ptr. tine! crezi ca nu poti sa gasesti si tu? ba da! incredere in tine!
TOTALINA
Postat pe 23 Martie 2009 15:34
care-i smecheria cu tarotul gratuit? vinzi adrese de mail, cassey?
am inteles ca se practica. afla unii de adresa ta si apoi, tine-te mesaje publicitare
si_totusi
Postat pe 5 Aprilie 2009 20:56
al cui e copilul????????????/
esti sigur al cui e??????????
lundiform
Postat pe 10 Aprilie 2009 16:57
De la: lundiform, la data 2009-04-10 16:57:25al cui e copilul????????????/
esti sigur al cui e??????????
imi permit sa fac o precizare ,ptr cazul in care nu ai citit acest topic,cap-coada.copilul are 9 ani.pe vremea aia ne iubeam amandoi.sau... asta vreau sa cred.deci....,sunt sigur....,copilul e al NOSTRU.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 10 Aprilie 2009 22:10
seara buna, roby...ma bucur ca te vad...

cum mai esti ? mai bine ? mai linistit ?

nu baga de seama la lundiform...doar stii ca e o moda ca userii sa nu citeasca topicul cap coada...

mai fetita...de ce nu iti folosesti tu neuronii aia? crezi ca te doare ?
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Aprilie 2009 22:23
De la: prometeus_wife, la data 2009-04-10 22:23:31seara buna, roby...ma bucur ca te vad...

cum mai esti ? mai bine ? mai linistit ?

nu baga de seama la lundiform...doar stii ca e o moda ca userii sa nu citeasca topicul cap coada...

mai fetita...de ce nu iti folosesti tu neuronii aia? crezi ca te doare ?
saru'mana wife.da,acum pot spune ca sunt impacat cu mine.deci...,linistit intr-o oarecare masura.nu pot spune bine.ar insemna sa ma mint singur.dar......,spre bine.asta in general.in seara asta?in al 9-lea cer.am baiatul la mine .Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 10 Aprilie 2009 22:45
ma bucur pentru tine, sincer ma bucur...

l-ai luat pe baietel in weekend ? sau o parte din vacanta ?
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Aprilie 2009 22:49
numai in weekend.din pacate lucrez restul saptamanii,chiar si de paste.asa ca.... .dar ne vom bucura de timpul pe care il avem la dispozitie.
roby_cado
Postat pe 10 Aprilie 2009 22:56
De la: garbo000656, la data 2009-04-11 20:40:43buna! imi pare rau pentru tine ...pentru copil! stiu ca ti-e greu dar viata merge inainte nu ai ce face!am trecut si eu prin asta si cu ajutorul celor dragi mi-am revenit!iti vei revenii !
imi pare rau ca si tu a trebuit sa treci prin asa ceva.Nimeni nu ar trebui sa treaca.E al naibi de dureros.Ai dreptate,viata merge inainte.....,iar noi trebuie sa ne potrivim pasii cu ea.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 11 Aprilie 2009 23:29
Buna ...sincera sa fiu pov ta m-a facut pentru minute in sir sa privesc in gol sa plang si sa oftez.
Oare se intampla in lumea asta mare sa gasim pe cineva sincer ?eu am cam renuntat sa cred asta...sunt mult prea dezamagita

de ce a lasat asa Dumnezeu? de ce nu raman parintii uniti de acea iubire de la inceputul rel. de respect si sinceritate?

De ce sa sufere suflete nevinovate?pt ca in fond copii sufera cel mai tare ..oricum pov ta nu se putea incheia altfel,nu cred ca ai fi preferat sa ramai cu cineva care a fost in bratele altuia ai prefera resturile?sau ramasitele?...imi cer scuze daca te-am suparat cumva.Sanatate tie la baiat.
AngelGirl
Postat pe 11 Mai 2009 20:48
De la: AngelGirl, la data 2009-05-11 20:48:40 Buna ...sincera sa fiu pov ta m-a facut pentru minute in sir sa privesc in gol sa plang si sa oftez.
Oare se intampla in lumea asta mare sa gasim pe cineva sincer ?eu am cam renuntat sa cred asta...sunt mult prea dezamagita

de ce a lasat asa Dumnezeu? de ce nu raman parintii uniti de acea iubire de la inceputul rel. de respect si sinceritate?

De ce sa sufere suflete nevinovate?pt ca in fond copii sufera cel mai tare ..oricum pov ta nu se putea incheia altfel,nu cred ca ai fi preferat sa ramai cu cineva care a fost in bratele altuia ai prefera resturile?sau ramasitele?...imi cer scuze daca te-am suparat cumva.Sanatate tie la baiat.
Nu m-ai suparat deloc,ba dimpotriva.Oameni sinceri?,spre deosebire de tine, eu ma incapatanez sa cred ca mai sunt.despre povestea mea...,ai dreptate.acum realizez si eu ca nu se putea incheia altfel.dc a lasat Dumnezeu asa...?,nu cred ca El a lasat,ci noi suntem cei care facem sa fie asa.multumesc ptr urarile de sanatate,ceea ce-ti doresc si tie.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 12 Mai 2009 16:13
'morning, Cata...ce mai faci ? ca tare rar mai intri pe forum...

esti ok ?
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Mai 2009 08:18
De la: wife, la data 2009-05-25 08:18:19'morning, Cata...ce mai faci ? ca tare rar mai intri pe forum...

esti ok ?


da' si cand intru....
roby_cado
Postat pe 18 Ianuarie 2010 15:13
ce-ai patit, bre, roby?
garbo_C
Postat pe 18 Ianuarie 2010 15:17
nimic bre,trebuia sa patesc ceva?
roby_cado
Postat pe 18 Ianuarie 2010 15:19
pai vad ca te plangi p'aici, ca nu stiu ce se-ntampla cand intri...
ce se intampla?
garbo_C
Postat pe 18 Ianuarie 2010 15:21
bre,iar plans?,iar lacrimi?... .nu,vroiam sa spun ca deranjez pe multi cand intru.atat..
roby_cado
Postat pe 18 Ianuarie 2010 15:27
si care-i problemu', roby? ce iti pasa tie ca deranjezi pe multi cand intri?
iote, pe mine NU ma deranjezi. cat despre cei "deranjati", vorba cuiva: BASHTI!
ready_vivus
Postat pe 18 Ianuarie 2010 15:29
cre plinjeti????
nazirra
Postat pe 18 Ianuarie 2010 15:31
nici pe mine nu ma deranjeaza....

care-i ala sensiblilu'? sa-i dau o vasla in cap?sau e vreo sensibila?hai?o trag de cozi?
iasomia
Postat pe 18 Ianuarie 2010 15:32
n am....
nazirra
Postat pe 18 Ianuarie 2010 15:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dilema 27 De la: tutankhamon 12 Mai 2009 23:53
Nu vreau sa facem sex in trei 310 De la: prometeus_wife 8 Mai 2009 00:09
Cum reactionez? 7 De la: garbo_475027 14 Octombrie 2017 23:01
Dar e greu 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 11:27
Despre o posibila sarcina?? 4 De la: garbo_1348 13 Februarie 2014 05:51
Setari Cookie-uri